Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elnyom a párom? fórum

Elnyom a párom? (beszélgetős fórum)


1 2
31. MZsanett (válaszként erre: 30. - SinatraNewYork)
2016. jún. 5. 12:22
De néha még szavak se kellenek. Elég, ha látod, hogy amikor elmész másokkal találkozni, a párod elszontyolodik, és máris lelkifurdalásod lesz a nagy semmiért.
30. SinatraNewYork (válaszként erre: 27. - Acuko)
2016. jún. 5. 09:55

Elnyomni nem csak ököllel, durva szavakkal, eltiltással, vagy a másik ugráltatásával lehet.


A volt barátom sosem veszekedett velem, sosem emelte fel a hangját. Ellenkezőleg: ő volt az, aki folyton "körül ugrált", ajándékokkal lepett meg, programokat szervezett. Aztán szép lassan eltűntek mellőlem az emberek, a barátaim, a családom (a szüleim csak azért nem, mert még velük éltem). Kisajáította az összes szabadidőmet, a tanulmányaim leromlottak, tanulmányi versenyekre sem járhattam, mert elvették tőle az időmet. Azon kaptam magam, hogy csak ő van nekem, eltűntek az ambícióim, a barátaim, a sulin kívül már csak ő volt nekem.


Sosem mondta ki nyíltan, hogy te nem mehetsz el ezzel vagy azzal, nem szidott senkit se, nem tiltott senkitől. Kétféle mondata volt: "Képes vagy engem egyedül hagyni?/Halálra unom magam nélküled." illetve "Erre/rá bezzeg volt időd, rám meg nem."


Magyarul: aranykalitka.

29. d1e807c461 (válaszként erre: 1. - 7189044207)
2014. febr. 2. 10:49
szerintem csak akkor nem veszed észre, ha így nőttél fel, ha gyermekként is el voltál nyomva. akkor ez természetesnek tűnik. h a párod óhaja az első, a te véleményed nem számít. (ezek csak az enyhébb dolgok.)
2014. jan. 26. 11:20
Aki bántalmaz, az lassan, de biztosan belekerget egy ördögi körbe és aki nem látott még ilyet, vagy épp természetes volt neki, mert ilyen családban nőtt fel, azt könnyű is belerángatni. Először a tenyerén hordoz, elhiteti veled, hogy ő mindent érted tesz, hogy te vagy neki az első, a legfontosabb, hogy áldoz érted...és ez a csapda. Ha már eléggé összemelegedtetek és kötődsz hozzá, akkor már jön a fekete leves, amikor az orrod alá dörgöl mindent, amit tett érted. Kezdetben meghallgat, úgy tesz, mint aki figyel rád, de amikor már valamilyen szinten függesz tőle, akkor bejátssza, hogy terheled a problémáiddal és neki is van elég...és ennél már csak súlyosabb lesz. Ezek után jön a sok veszekedés, a leteremtés minden létező dologért, a hülye féltékenykedés és a korlátozás, amikor bebeszéli, hogy a barátaid rosszat akarnak és társai, így elszakadsz mindenkitől, hogyha elég sikeres a beetetés. Nekem is volt ilyen párom, de amikor már csúnyán is beszélt velem, repült. És lehetek akármilyen egyedül, akkor se hiányzik. Ilyen embert soha többé! Akkor már inkább vagyok egyedül, amíg nem jön valami normális pasi. Nekem egy ilyen barom nem kell. És azóta nem is hiszek abban az elvben, hogy "a hosszú házasság titka az, ha valami elromlik, akkor nem eldobjuk, hanem megjavítjuk". Vannak olyan kapcsolatok, amik már eleve romlottak, csak ezt nem veszik észre, hanem tagadásban élnek.
27. acuko (válaszként erre: 14. - 7189044207)
2014. jan. 21. 22:26

"Ha épp nem vagyunk együtt telefonál, ő ébreszt reggel, összebújva alszunk, meghallgat, ha hisztim van..."

Ó, Istenem! Bárcsak ilyen párom lett volna!! Még hogy elnyomás? Aki elnyom, nem tesz ilyet. Ő szeret téged, nagyon is! Én tűzzel-vassal harcoltam volna egy ilyen pasiért. Tudod mi az elnyomás??

Amikor állandóan ellenőriz, merre jártál, kivel voltál, miért nem voltál elérhető.. Hogy ordibál veled, és nem hallgat meg. Hogy meggyanúsít olyan dolgokkal, amit nem követtél el, és nem hisz neked, mikor az ellenkezőjét állítod. Nem hagy szóhoz jutni, muszáj, hogy övé legyen az utolsó szó. Amikor lehurrog, és nem hagy érvényesülni. Amikor már te magad is elhiszed, hogy semmire sem vagy való, mert annyiszor a fejedhez vágja, hogy egy senki vagy. Amikor anyagilag függővé tesz magától, és elmarja mellőled a barátaidat. Amikor elszigetel másoktól és elvárja, hogy csak vele foglalkozzál. Amikor neki mindent lehet, de neked ugyanakkor semmit sem. Állandóan ellenőriz és számon kér. Amikor már attól rettegsz,hogy hamarosan haza jön és azt kivánod, bár csak megszabadulhatnál tőle minél hamarabb.

Na, látod, ha ezeket nem érzed, és nem igy van, akkor nem vagy elnyomva.

Amíg ő ébreszt reggel és összebújva alszotok, és természetesen te is segítesz neki, ahogy ő is neked, addig csak irigylésre méltó kapcsolatod van vele. És azt tanácsolom, ne hallgass senkire sem, lehetnek azok bár a szüleid is, mert ebben az esetben NEM akarnak jót neked. És a párodnak sem. Na, ez a szomorú....

26. acuko (válaszként erre: 24. - F25b952f4e)
2014. jan. 21. 22:15
Ez lehet a probléma..
2014. jan. 21. 20:18

Az a vicces, hogy nekik is mindent megcsinál...

Az előző klasszisokkal rosszabb volt, mindegy

Köszönöm a hozzászólásokat

24. f25b952f4e (válaszként erre: 23. - F25b952f4e)
2014. jan. 21. 15:47
Lehet az nem tetszik nekik, hogy a párod fizikai munkát végez, vagy hogy kevesebbet keres nálad.
23. f25b952f4e (válaszként erre: 13. - 7189044207)
2014. jan. 21. 15:46
Ez nem elnyomás. A szüleidnek valamiért nem szimpatikus a párod.
2014. jan. 21. 15:34
Egyszerű a válasz.A szüleid nem kedvelik a párod.Ebbe nincs semmi elnyomás.
2014. jan. 21. 05:14
ne hagyd magad!
20. 7189044207 (válaszként erre: 19. - Jozsi.38)
2014. jan. 20. 14:21

Hát én is így látom, de nem értem a szülőket...

Már azon gondolkozom, hogy mi az a mit nem látok a rózsaszín felhőtől, ami szerintük majd elszáll és akkor tisztán fogok látni...

????

2014. jan. 20. 14:13
hát ez attól messze van, kedves fórumindító. az elnyomás inkább az, amit mások leírtak, bár némelyik inkább lelki terror kategória
18. 7189044207 (válaszként erre: 16. - Laprincipessa)
2014. jan. 20. 14:08
Igazából konkrétumot nem mondanak, csak ültetgetik a fülembe a bogarat...
17. 7189044207 (válaszként erre: 16. - Laprincipessa)
2014. jan. 20. 14:07

Pl ez, hogy elmentem neki segíteni, mert eddig nem csináltam ilyet.

Meg hogy nem járunk sehova nyaralni...

(nem hiszik el, hogy én nem szeretek annyira nyaralni, mi inkább 1-1- napra megyünk, de többször, míg ők a héthetes ugyanott megszállás hívei)

16. laprincipessa (válaszként erre: 13. - 7189044207)
2014. jan. 20. 14:03
Es szerintuk miben nyilvanul meg az elnyomas?
15. Akilah
2014. jan. 20. 13:45

Én szeretek felül lenni az ágyban.:D

Van aki élvezi az elnyomást vannak ilyenek.

2014. jan. 20. 13:39

Ha épp nem vagyunk együtt telefonál, ő ébreszt reggel, összebújva alszunk, meghallgat, ha hisztim van...

Lehet én kicsit jobban keresek...DE azért ezt nem nevezném kihasználásnak???

Vagy igen, és tényleg én vagyok a vak?

Kívülállók hátha jobban látják ezt, mint én innen belülről...

2014. jan. 20. 13:37

Hmmm, igen...

nem is az ennyire nyilvánvalóra gondolok...

Nálunk pl az volt, én szellemi, a párom inkább fizikai munkát végez. Egy hétvégén kimentem vele egy ismerőséhez segíteni cuccokat hurcibálni. nyilván nem én vittem a nehezét, csak jelzésszinten voltam jelen.(ez eddig 2x fordult elő, 3 éve vagyunk együtt)

Anyámék szerint kihasznál és elnyom....

EZT Ti elnyomásnak neveznétek?

2014. jan. 20. 12:18
Ilyen élôlény nem is lehet a társam!
2014. jan. 19. 23:52
d=s
10. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - Laprincipessa)
2014. jan. 19. 23:52
wow. főleg a lenéződ része.
9. laprincipessa (válaszként erre: 1. - 7189044207)
2014. jan. 19. 22:17

...a srác közölte a lánnyal, hogy soha nem ellenkezhet vele társaságban, ha nem akar bajt. Ha nyújtotta a poharát a lánynak szó nélkül ugrani kellett. A lány soha nem kérdezhette meg, hogy éppen mit csinál, kivel van, vagy épp mik a tervei. Ha fel merte hívni telefonon, lekapta a 10 körméről, hogy miért ellenőrizgeti. Soha nem találkozhattak, csak ha a srác úgy akarta, ilyenkor a lánynak akár éjjel 11-kor is rohannia a kellett a srác elé. A lány persze nem mehetett sehova, míg engedélyt nem kért. És ezeket még folytathatnám...


A hab a tortán: A lány lenézett minden olyan párkapcsolatot, ahol a felek szoktak veszekedni (értsd: véleménykülönbség). A világ legszerencsésebb emberének vallotta magát.


**true story

8. spinneli (válaszként erre: 6. - 8c40921157)
2014. jan. 19. 22:09
Igen, nemcsak nőket nyomhatnak el, bántalmazhatnak lelkileg, fizikailag.
7. laprincipessa (válaszként erre: 3. - Dodi44)
2014. jan. 19. 22:05
:D :D :D
6. 8c40921157 (válaszként erre: 5. - Spinneli)
2014. jan. 19. 22:05

Igen! Elnyomással kezdődött, de már átnőtte magát. Ez tragédia! És mennyi ilyen van!


De ilyet tapasztaltam fordítva is. Saját szememmel láttam, amikor egy pasinak a nagy darab felesége a boltban nyaklevest adott!!! És a pasi el se szégyellte magát, pedig látta, hogy látom!!!

5. spinneli (válaszként erre: 4. - 8c40921157)
2014. jan. 19. 21:59
ez már nem az elnyomás, hanem a lelki erőszak kategória, sajnos.
4. 8c40921157 (válaszként erre: 1. - 7189044207)
2014. jan. 19. 21:51

Van egy ismerős pár, akikkel nem igazán szeretek beszélgetni, mert a pasi elnyomja a feleségét! De már nekik fel sem tűnik!!!

Bármilyen téma van, a feleség csak annyit mond, hogy majd Béla hozzászól, én úgyis borzasztó hülye vagyok, és nem is való nekem a gondolkodás. Ez már az elnyomáson is túl van, hisz ez már részükről egy természetes állapot!


Kettő:

Jó módúak! A feleség nem mehet dolgozni, pedig eleinte akart, most már természetes, hogy nem akar. Mert neki nem való a munka, hisz nem ért semmihez, nem hiányzik neki az, hogy minden nap a főnöke leordítsa a fejét, mert ő annyira ügyetlen.

Otthon jól végzi a dolgát, nagyon is. Mégis egy potenciális munkahelyen hülye lenne és ügyetlen, és ez előre borítékolva van. És! Ezt a feleség egy rövid idő után el is hitte. Tehát most már természetes, hogy ő nem dolgozik.


De számtalan példa lenne, amivel nálam folyamatosan kiverik a biztosítékot. Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2014. jan. 19. 21:51
Pl, ha mindig O" akar felul lenni... :D
2. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - 7189044207)
2014. jan. 19. 21:48
mindig róla kell beszélni, mindig ő a fontos, mindig az van amit ő szeret, kaja utazás és mindenben, benne fel sem merül hogy alkalmazkodjon...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook