Bidé (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
177. Scherlock (válaszként erre: 173. - Nyamitörp)
2018. dec. 30. 21:31
:DDD
176. Nyamitörp (válaszként erre: 174. - Simple)
2018. júl. 1. 17:57
De jó! Nem tudtam, hogy lehet kapni, azt hittem már csak ez a pálcikás módszer van. Kórházban voltam 3 napig, ott se voltam odáig ezért, de aztán mikor kiengedtek adtak még egyet, hogy azt a következő kontrollra vigyem vissza.
175. apeeng (válaszként erre: 170. - Guruljka)
2018. júl. 1. 05:24

Emésztőt tilos építeni Magyarországon. Csak ellenőrzött, szivárgásmentes szennyvíztárolót, amiből a szippantósok nagy könyörgésre elviszik a terméket.

Itt Pesten úgy oldották meg akinél még nincs ott a csatorna(néhány utca), hogy a vízóra által mért fogysztási mennyiséget ingyen viszik el a szipisek.

A falvakban is tudják mi lenne a jó, csak némelyik megoldás egyszerűen kivitelezhetetlen.


a gúglin, vagy a jutubon érdemes rákeresni a japán bidéhasználatra..ők élnek vele, meg is látszik a kiforrott dizájnon, és a minőségi megoldásokon.


Dolgoztam sivatagi országokban, ahol nem volt papír, csak egy slag, amivel lehetett mosni az alsó fertájt. Persze ezekben az országokban nem volt tél... csak légy..

174. simple (válaszként erre: 173. - Nyamitörp)
2018. jún. 30. 20:59
Azt a kis "diafilmes" tégelyt lehet kapni gyógyszertárban. Mikor mintát kellett vinnem, én előtte megvettem direkt.
173. Nyamitörp (válaszként erre: 168. - Apeeng)
2018. jún. 30. 20:18

Én nem értem, hogy mire használták ezt a nők?

Amúgy a székletminta leadás szerintem is gusztustalan. Régen volt ez a műanyag tégely (úgy nézett ki, mint a diafilmek), azzal még könnyebb volt "dolgozni". De pár éve a kórházban adtak egy műanyagos papírba csomagolt fa lapocskát és valahogy a papírba kellett a lapocskával kenni a székletet. Azt hittem elhányom magam. Főleg, mikor otthonról kellett vinnem a mintát. Nagy élmény volt a metrón, villamoson utazni. Jól becsomagoltam, én nem éreztem a szagát, de azért alig vártam, hogy odaérjek. Az esetleges fertőzésveszélyről nem is beszélve.

172. Nyamitörp (válaszként erre: 165. - Guruljka)
2018. jún. 30. 20:14
Én sem vagyok kórokozó fóbiás, nekem a szüleim tanították, hogy mosakodjak meg nagy dolog után. Nekem mondjuk jól is esik, de tény, hogy nem kényelmi dolog, akárhogy is intézi az ember.
171. globus
2018. jún. 30. 19:40
Érdemes visszaolvasni ezt a fórumot elejétől :)
170. Guruljka (válaszként erre: 168. - Apeeng)
2018. jún. 30. 19:30

A mintavételhez a sima WC sem feltétlenül alkalmas...


Egyébként a "kertibudi" meg a csatornázás hiánya nem áll egyenes összefüggésben, hiszen lehet emésztőt is csináltatni a rendes benti WC-hez is.

169. Guruljka (válaszként erre: 166. - Globus)
2018. jún. 30. 19:28

Én olyan bidét használtam, amire a WC-hez képest fordítva kellett ráülni, lévén a csapja is úgy volt szemben, azaz elérhető. És akkor már elölről csapat hátrafelé. Ilyet láttam lakásban is felszerelve.

(Feltéve, ha kapásból eltalálja az ember a hőfokot. Vagy azt beállítja, utána pattan fel a fajanszra.)

Ez a kórház zuhanyzójában volt, de nem tudom elképzelni, hogy télen hirtelen egy nagydolog után egy nyilvános WC-ben egy ilyen szerkezet használható legyen, mert muszáj derékon alul levetkőzni ahhoz, hogy száraz maradjon a ruhád.


Igazából otthon is időigényes ügy, a nyári egypendelyes állapotot kivéve.

168. apeeng
2018. jún. 30. 19:22

A régi bidékben a vízsugár lentről spriccelt felfelé...akkor még a (férfi)tervezők úgy vélték, hogy ezt a teljesen felesleges alkalmatosságot a nők bizonyos időszakban használják, elegendő ha fölé ülnek, oszt jónapot. Mint kiderült, ez teljesen helytelen nézőpont.


Tíz évvel ezelőtt beszéltem egy (férfi)építésszel, aki nem tervezett bidét az általa megálmodott sorházakba..kérdem, hogy miért nem? olyan megvetően beszélt a bidéről, és azokról a nőkről, akik ilyen használatára vetemednek, hogy meg sem mertem említeni a mi bidénket.


(Egy vendégem borzadva nézte a bidémet, majd megemlítette, hogy abban a Békési faluban, ahol ő lakik, nincs szennyvízcsatorna, tehát mindenki a kerti budira jár. Még azt is hozzátette, ha magas a belvíz, akkor bizony a budi is kiönt.)


Ha a bidé ellenérzést vált ki, akkor kíváncsi leszek, hogy a szeptemberben induló, közel másfél millió embert érintő ingyenes vastagbél-állapot vizsgálatához szükséges székletminta-adással hányan nem fognak bíbelődni..látom, ahogy a versenyző egy kis műanyag lapkával kotorászik a minta-alapban, és teszi azt a kis fiolába, majd boldogan postáz.


Egy kicsit eltértem a tárgytól, de ez is összefügg az alvázzal.

167. globus (válaszként erre: 166. - Globus)
2018. jún. 30. 19:10
Legalábbis amit eddig láttam. Az alvázmosóhoz tökre le kell vetkőzni, mert arra terpeszben lehet ráülni.
166. globus (válaszként erre: 165. - Guruljka)
2018. jún. 30. 19:08
Bidé hátulról veret vízsugárral. Ha valaki következetesen szereti, megszokta, hogy elölről mossa magát hátrafelé, csodálkozni fog :)
165. Guruljka (válaszként erre: 164. - Nyamitörp)
2018. jún. 30. 18:55

Én a normál kórokozóktól jóval kevésbé tartok, mint pl. egy idegen országbeli meleg vizű tó parazitáitól.


Hogy a hátsóm steril vagy nem, az végül is mindegy. A régiek jóval kevésbé tisztálkodtak, mégsem a "fenékrothadás" volt a fő halálok.


Visszatérve a bidére mint fogalomra, szívesen használnám, ha valaki jobban tervezné meg, azaz a használata nem lenne a WC-használatnál bonyolultabb:


A csaptelepe lehetne akár kívül is a falon, de egy kis zuhany lehetne úgy használható, mintha az ember csak a WC-n ülne. Lehet WC-vel kombinálva, de ez esetben a WC belsejének mélyebbnek kellene lennie. Gondolom én a kis laikus fejemmel.


Most jut eszembe, mintha láttam volna olyan bidét, ahol lentről indul a vízsugár, nem elölről. No ennél is mindegy, merre ül rá az ember, persze csak ha a csap bárhogyan is elérhető.

164. Nyamitörp (válaszként erre: 163. - Guruljka)
2018. jún. 30. 18:41
Már a fene se tudja ezt sem. Olvasni olyat is orvosoktól, hogy sokszor találkoznak olyan esetekkel, ahol a tisztálkodó szerek túlzott használata okozza a problémákat. Ugyanez igaz a fertőtlenítő szerekre is. Teljesen sterilizálni nem lehet, de azért az is eredmény, ha megnehezítjük a kórokozók dolgát.
163. Guruljka (válaszként erre: 162. - Nyamitörp)
2018. jún. 30. 15:42

Más terület (szó szerint), de az újabb kedvenc tévés sorozatomban kimutatták, hogy a fertőtlenítő törlővel letörölt konyhapulton néhány másodperccel később ugyanannyi a kórokozó, mint azon, amit sima vizes törlővel töröltek le.


Szerintem ezek a szuper fertőtlenítős szerek legfeljebb annyit érnek, hogy gyengítik az immunrendszert. Akár a kézen, akár az alsó félen.

162. Nyamitörp (válaszként erre: 161. - Guruljka)
2018. jún. 28. 21:52
Hát annál jobban nem tudom és nem is akarom sterilizálni, mint, hogy megmosom szappannal vagy tusfürdővel.
2018. jún. 28. 20:11

Dubaiban nemigen viselnek harisnyát, nadrágot, télen esetleg mindkettőt... mármint a bugyin/alsón kívül.


Nagyobb vetkőzés nélkül a bidé használata nem oldható meg, maximum egy olyan dubai fazonú klepetussal. ☺


Én nem hinném, hogy a zuhanytól steril lenne a fenekem, de azt se hiszem, hogy sterilnek kell lennie. :D Persze törölgesse-mossa, aki úgy szereti.

160. Nyamitörp (válaszként erre: 158. - Apeeng)
2018. jún. 28. 20:09
Dubaitól még messze vagyunk, főleg az én otthonom egy Dubai szállodától.... Szerintem ott a legkisebb, legkényelmetlenebb szoba is jobban felszerelt, mint nálunk a lakás. :-)
159. Nyamitörp (válaszként erre: 157. - 18e07f228e)
2018. jún. 28. 20:06
Ja, jó hát én könnyen beszélek, örülök, ha egy héten kétszer tudok wc-zni.
158. apeeng
2018. jún. 28. 20:04

A sógorom Dubaiban nyaralt, és a szállodában minden szobában volt bidé. Ott nem olyan csaptelep volt a fajanszon, mint itt, hanem egy kisfejű zuhanyrózsa, a fogantyújában a kezelőgombbal.


aztán lehetett csapatni az ánuszrózsát(is)

157. 18e07f228e (válaszként erre: 156. - Nyamitörp)
2018. jún. 28. 19:49
Csak van ,aki napi 4szer is tusol alul, az szerintem nagyon nem tesz jót.
156. Nyamitörp (válaszként erre: 155. - 18e07f228e)
2018. jún. 28. 19:43
Nagy wc után én mindig lezuhanyzom alulról. Ha véletlen nem otthon végzem el a "dolgom", akkor én is beérem a nedves törlővel, de szerintem az még rosszabb, mint az alvázmosás. Azok is vegyszeresek és azt le se öblíted magadról csak este.
2018. jún. 28. 17:03
Nekem nem kellene. Alvázmosásra ott a zuhanytálca zuhannyal az esti zuhanyzáskor, de kaksantás után megelègszem a nedves törlővel napközben. Szerintem nincs betegesebb, mint minden wczès utás zuhanysterilizálni alulról magunkat
154. bucili
2018. jún. 28. 16:55
marhaság
153. babyapocakban (válaszként erre: 150. - Apeeng)
2018. jún. 28. 16:53
Kb 15-20 éve volt ez divat, akkor a luxus egyik megtestesítője volt a sok közül.
152. apeeng (válaszként erre: 151. - Nyamitörp)
2018. jún. 28. 16:42

igen, a kádban zuhanyzás is megteszi, ez kétségtelen.

Ahol nem fér el, ott ez a megoldás.

151. Nyamitörp (válaszként erre: 150. - Apeeng)
2018. jún. 28. 15:55

Nekünk volt a wc-re szerelhető változata, mert külön bidé nem fért volna be a fürdőbe. Én jobban szeretem a kádban lezuhanyozni magam.

Bidére nincs igényem, de a mosakodásra igen. :-)

150. apeeng
2018. jún. 28. 15:27

Látom, ez a bidé téma nagyon nem érdekel senkit. Az egyik áruházban azt mondták nincs rá igény.

Megnéztem néhány új lakást nagyondrága lakóparkban...a lakásokban nincs bidé.


Tényleg nincs rá igény.( a tervező szerint minek?)

2016. okt. 29. 17:56

csak úgy kiváncsiságbó végiglapoztam az áruházak, szakboltok kínálatát, melyet a postaládánkban landoló újságokban hírdetnek.

Nos egyikben sincs sem bidé-test, sem hozzá passzoló csaptelep.

Ez mindent elárul. Nincs rá igény.

2015. dec. 11. 07:32

Ó Monda!


Boldog Adventet, Boldog Ünnepeket!


Ölellek

1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook