Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudtok olyan esetet ismerőseitek köréből, ahol elvettek babát az anyától válás során? fórum

Tudtok olyan esetet ismerőseitek köréből, ahol elvettek babát az anyától válás során? (beszélgetős fórum)


16. szeszi22 (válaszként erre: 10. - Mandy40)
2014. jan. 22. 20:42
ja és az apa távozott egy másik nő miatt, mert megunta hogy itthon már kevesebb figyelem jut neki....
15. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Vecus)
2014. jan. 21. 21:11
De nem az volt az ok, hogy a nő kevesebbet keresett, mint a férmi! Csak erre gondoltam!
14. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Szeszi22)
2014. jan. 21. 21:09
Biztos háttered van, nem veszik el Tőled a gyereket! Én is GYED alatt váltam.Még azt is megkérdezték, kérek-e asszonytartást!
13. vecus (válaszként erre: 11. - Szeszi22)
2014. jan. 21. 16:42

Ilyen esetben ha szülői segítség is van nem szokták a gyereket elvenni.

Ez stabil háttérnek minősül.

Nem hiszem hogy lenne esélye a volt párodnak.

Kitartás!

12. vecus (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2014. jan. 21. 16:37
Pont ezt írtam az elején hogy nem volt képes stabil hátteret biztosítani a gyereknek.
2014. jan. 21. 16:26

Sziasztok bocsánat csak most jutottam ide.

Mikor összeveszünk az exem mindig mondja hogy ha megakarna bántani simán elvenné a gyereket is.


Én anyuékkal lakok saját kertes családi házban, viszont csak gyest, csp-t és majd a gyerek tartást fogom kapni.

Ez exem keres 130at, és állandóan ezzel jön hogy erre neki itélnék a gyereket. 12 hónaposról van szó. Az exemnek van egy másfél szobás lakása, de elmaradt két éve a hiteltörlesztéssel, tartozik a közös költségbe. Hitele van otp-be még és a raiffaisen bankban is. Volt már hogy behajtócégtől harcolta vissza a lakást. Ha ezeket levonjuk a fizetése rosszabb mint az enyém, és nálunk még itt van anyuék része is.

Van 3 albérlője akik haverok, nem tudom cigiznek e még a lakásban.

De állandóan ezzel jön hogy erre odaítélnék neki a gyereket, és ha valami nem úgy lesz ahogy ő akarja majd elveszi. Pl. ha nem engedem hogy elvegye amikor csak akarja. Amíg nincs meg a végzés nem adtam oda a gyerkőcöt, félek is, meg mióta elment csak havi 3 órát szán rá, s lassan a kicsim meg sem ismeri az apját. Nem iszok, nem drogozok, cigizni sosem cigiztem s nem vagyok elmebeteg sem :)

2014. jan. 21. 08:41

Bíró, ügyvéd és pszichológus függő, és akkor még nem beszéltem a gyerekek koráról. 12 fölött a gyermeket meghallgatják, pszichológus vizsgálja, és utána nézik a körülményeket csak.

Az biztos, hogy én nem is egy olyat ismerek ahol az apa neveli a gyereket/gyerekeket és talán ez jobb is így a porontyokat illetően.

Ettől függetlenül kizáró ok: alkoholizmus, drog, agresszivitás, jövedelem hiánya .... , de érdekes módon a prostik nem, legalábbis én ezt hallottam.

A magyar bíróságokról még azért azt is jó tudni, hogy nagyon lassú az ügymenetük, és igen "érdekeltek".

Szóval a körülmény is lehet ok, meg a megfelelő családi háttér, a kicsapongó életmód, és a munkanélküliség is.

Az egyetlen ami talán a kezdetek óta ne változott az az, hogy ha a gyermeke valmelyik fél bántja, az tuti, hoy kizárt, hogy megapa, vagy ha valamelyik fél távozik a közös otthonból. Otthagyásnak minősül.

Talán tudtam segíteni, bár nem tusom a kérdezőnek mi volt a célja, vagy valójában mi érdekelte ezzel kapcsolatban.

9. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Vecus)
2014. jan. 20. 21:30

És miért kellett neki többször költözködni? Ezek szerint mégsem tudta biztosítani a nyugodt hátteret a gyereknek!

Amiatt, hogy az egyik szülő sokkal jobban keres, nem ítélik neki a gyereket!

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Vecus)
2014. jan. 20. 20:46

De akkor ő nagyon nem tudta eltartani a gyereket, nem?

Mert az, hogy valaki albérletben lakik, de azt fizeti, van enni való, stb., akkor nem veszik el.

7. vecus (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2014. jan. 20. 19:16

De sajna ez volt az ok.

Ma már nincs az hogy az anyánál a helye a gyereknek, hanem azt nézik ki tud rendes körülményeket biztosítani.


Sőt ilyenkor ha elég idős a gyerek de nincs még 14 éves akkor még pszichológusi meghallgatás is lehet.


Kb két éves huza-vona volt az ismerősömnél. És ez alatt többször is kénytelen volt költözni. Így ez nem tartotta a bírónő szerencsésnek így az apa javára döntött.

2014. jan. 20. 17:55
Nekünk van egy barátunk, aki egyedül nevelte a lányát, mert a felesége elég fura volt. Meg is egyeztek, illetve a bíróság is így döntött.
5. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - Vecus)
2014. jan. 20. 17:53
Szerintem nem ezért vették el tőlük....
4. vecus (válaszként erre: 1. - Szeszi22)
2014. jan. 20. 16:30

Két olyan anyát is ismerek akiktől elvették a gyerekeit. Mindkettőnél ugyan azért.

Az ok az volt hogy nem tudott stabil hátteret biztosítani.

Nem ivott és nem drogozott, csak albérletben lakott és fele annyit keresett mint a gyerek apja akinek saját lakása volt.

3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Szeszi22)
2014. jan. 19. 22:13
Csak akkor veszik el, ha nem tudod ellátni, alkoholista, drogos, k.., stb. vagy!
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Szeszi22)
2014. jan. 19. 22:12

Mennyi idős?

Én egyébként nem hallottam az ismerősök körében ilyenről.

2014. jan. 19. 18:52

Tudtok olyan esetet ismerősötök köréből ahol elvettek babát az anyától válás során?

ha igen miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook