Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni hideg láb ellen ? fórum

Mit lehet tenni hideg láb ellen ? (tudásbázis kérdés)


22. grizus
2014. jan. 23. 18:20

Lábmelegítő.

Nekem mindig hideg volt télen kezem-lábam, de ez segített. Elalvás előtt benne van a lábad, utána remekül alszol.

Viszont érdekes módon, mióta meghíztam, alig van ilyen problémám.

21. 832344dc9d (válaszként erre: 17. - Jstefan)
2014. jan. 23. 15:40

".Ezért látni az orvosi rendelők közelében nagyon sok idős embert járókerettel közlekedni"


nem ezért látni hanem izületi problémák miatt. A hideg láb beidegződési hiba, nem fogják ezért soha levágni a lábát senkinek...

20. era06 (válaszként erre: 19. - Rózsakvarc)
2014. jan. 23. 14:28
az én kezem, lábam olyan , hogy fagyasztani lehet vele :)
2014. jan. 21. 16:31
A vese meridiánt kell rendbe tennie, akinek hideg keze-lába. Sok gyógynövény van rá. Kézmasszázs, talpmasszázs is segíthet. A többi megoldás is jó, de végleges eredményt evvel lehet biztosabban elérni. Mert aztán jöhet a gerincfájdalom, az ízületek fájdalma illetve krepetációja (recsegése)
2014. jan. 20. 10:16

Nekem is folyamatosan hideg a lábam. Gyerekként is az volt. Ősztől tavaszig zokniban alszom. Hűvösebb nyári éjszakákon is előfordul. Váltó zuhany, sósborszeszes kenegetés, masszírozás stb... semmi sem használ. Sokáig azt hittem, a cipővel van a baj, de most olyan túrabakancsot vettem, ami elvileg -20 fokig szuper. Ennek ellenére megint úgy éreztem, hogy jégkockákon járok. Aztán a deichmannba vettem thermo betétet. Ez legalább ér valamit.

Viszont lehet, igaza van az előttem szólóknak... sőt, biztos, ugyanis mostanában észrevettem, hogy fájnak az erek a vádlimban. Olyan érzés, mintha nem lenne benne jó a vérkeringés. Tehát, nem árt megnézetni!

17. jstefan (válaszként erre: 2. - Dioevi)
2014. jan. 19. 21:06
Sürgősen ,alaposan kivizsgáltatni az okát,mert előrehaladott érszűkület esetén a lábakat amputálni kell.Legjobb esetben a beteg járókerettel tud járni.Ezért látni az orvosi rendelők közelében nagyon sok idős embert járókerettel közlekedni.Addig kell szerintem ezt kivizsgáltatni,és kezeltetni amíg nem késő!
16. Ekka
2014. jan. 19. 17:59

Szia, nálam is ez a gond, de már ezer éve. Nem veszek dupla zoknit, meg ilyenek, mert nem segít. Általában átdörzsölgetem a talpam, vagy a kezemmel, vagy kefével.:-D

Amúgy ez a hideg láb, akár +40fokban is adott!;-)

2014. jan. 19. 16:45

A mozgatás, lábtorna semmiképpen nem árt.

Figyelni kell arra is, hogy ne legyen a vastag zokni miatt esetleg szűk a papucs vagy a cipő. Inkább a cipő legyen melegebb, és a zokni vékonyabb, hogy a lábujjak is mozoghassanak.

2014. jan. 19. 16:43
Érszűkület is lehet, meg kellene orvossal nézetni.
2014. jan. 19. 15:36
nekem is az,vérkeringés esetleg anyagcsere probléma,vastag zokni de olyan ami nem szoros vannak ez a puha szőrös zoknik nekem ez vált be és mozgatni
12. gigi>
2014. jan. 19. 14:32
Most kaptam karácsonyra egy láb melegítőt.Olyan mint egy nagy mamusz.Mindkét lábad bele teszed, két programja van,az egyik melegít a másik massziroz az alján kis görgők vannak,amit ha elinditasz körbe körbe masszirozza a talpadat.Egyszerre is lehet mindkettőt.Egy fárasztó nap,és az esti zuhany után mennyei érzés :)
11. era06 (válaszként erre: 2. - Dioevi)
2014. jan. 19. 13:37

zokni hasznos dolog még nyáron is

40 fok fölött nekem márt nem kell :)

2014. jan. 19. 12:24
Nagyon jó egy meleg lábfürdő + egy jó forró tea , v leves . Lehet kapni olyan guri-guri talpmasszírozó valamit , amit ha leülsz a talpad alá teszed és görgeted a talpad alatt , masszíroz , közbe megmozgat . Vettem a férjemnek olyan talpmasszírozó elektromos lábfürdő alkalmatosságot , ami szintén nagyon klassz , amibe beleöntöd a jó meleg vizet , aztán havaii , kár , h nem melegíti is a vizet .
9. gigi> (válaszként erre: 6. - Ficánka5)
2014. jan. 19. 12:14
Köszi.
2014. jan. 19. 11:41
Húzzál két pár zoknit, egymás tetejére, nekem az szokott segíteni!
2014. jan. 19. 11:38
Hideg lábból előbb utóbb jó kis visszér betegség lesz sajnos mert rossz a keringés.Ez az előjele.Fontos lenne, hogy tornáztasd a lábad, ne rakd keresztbe, váltófürdő, rozmaring, citrus olajos bedörzsölés.
6. Ficánka5 (válaszként erre: 3. - Gigi>)
2014. jan. 19. 11:26

Nem meleg fürdő, hanem váltófürdő, ami az immunrendszerünket is felrázza. A napi fürdőzés végén zuhi hideggel, kezdve a bal lábbal, alulról fölfelé a szív felé haladva, majd ugyanígy a jobb láb, aztán a bal kar, jobb kar és végül a törzs. Fokozatosan szoktatni magunkat ahhoz, hogy legalább 2 percig csináljuk, aztán váltás ugyanilyen sorrendben meleg vízre, majd ismét hidegre és itt legyen vége a napi fürdőzésnek. Akkor csináltuk jól, ha a meleg vízre váltásnál olyan érzés jön a lábainkba, mintha ezer hangya szaladgálna benne.

Első gondolatra szörnyűnek tűnik, és érzésre is az az elején, de aztán úgy megszokja az ember, hogy ha nem csinálja végig, úgy érzi, mintha nem is tisztálkodott volna meg rendesen. Egy t.gyógyász tanácsára kezdtem el 1998-ban, azóta ez a rutinom és a napoktól rosszra számítanék, ha nem csinálnám végig. Igazán felráz, a hangulatom is jobb lesz tőle. Próbáljátok ki!!

2014. jan. 19. 11:12
zokniba tegyél csipöspaparikát tényleg segít :) nem VICC!
2014. jan. 19. 11:11

Keringés, egyértelmű. Kicsit mozogni tornázni kéne!

Nekem is ilyen. Ilyenkor csinálok lábemelést, vállkörzést, hogy az egész test keringése meginduljon. De nekem a leghatásosabb, mivel egész nap nem tudok lábat áztatni. Hogy két meleg zoknit váltogatok. 1-2 óránként az egyik a radiátoron melegszik és cserélem, ha otthon vagyok. Puha meleg zokni, meleg papucs vagy mamusz.

2014. jan. 19. 11:08
Meleg zokni,forró fürdő.Vérkeringés stimulálása masszázzsal,meleg vizes palackkal.
2014. jan. 19. 11:05
Mit lehet tenni hideg láb ellen ?
2014. jan. 19. 11:04
Jéghideg láb

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook