Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni depresszió 2014 fórum

Szülés utáni depresszió 2014 (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
397. Verushka (válaszként erre: 396. - Bv2014)
2014. júl. 25. 14:43

Köszönöm megvagyunk.

Tegnap nagyon jó baba volt, de ma megint van valami. Szerintem érzi ezeket a frontokat is, mert míg meg nem eredt az eső nem aludt, aztán most esett és azóta alszik.

396. bv2014 (válaszként erre: 391. - Verushka)
2014. júl. 25. 11:29

Verushka, hogy vagytok?


Látom rossz volt az elmúlt időszak!


Remélem mielőbb sikerül csatlakoznod hozzánk a klubba! Várunk!

395. bv2014 (válaszként erre: 379. - Verushka)
2014. júl. 25. 11:23

VÁRUNK!!!!

LÁTOM NÁLATOK IS ÁLL A BÁL... VISSZAOLVASOK...

394. bv2014 (válaszként erre: 379. - Verushka)
2014. júl. 25. 11:22

SZIA! NE HARAGUDJ, RÉG VOLT IDŐM A FÓRUMRA.


AZT HISZEM EGY KIS LAKAT JEL LESZ ÉS ALATTA AZ A SZÖVEG, HOGY " A KLUBTAGSÁGHOZ JELENTKEZÉSHEZ KATTINTS IDE" ÉS UTÁNA JÖN EGY ILYEN ABLAK HOGY KLUBTAG SZERETNÉK LENNI. UTÁNA KELL HOGY BEENGEDJELEK.


TALÁN. DE A LÁNYOK MAJD ÍRNAK ÉS SEGÍTENEK!


ELNÉZÉST HOGY MEGVÁRAKOZTATTALAK, NEM VOLT SZÁNDÉKOS, CSAK ELSODORT A 4. MELLGYULLADÁS...

2014. júl. 24. 09:40
Hááát nekem minden oké úgy néz ki... Jó lett a vérvétel eredménye. Szerintem akkor betudom depinek a dolgot aztán egyszer csak majd elmúlik :D Meg szedem a párom csodapörgető szerét :D
392. Fiúsmami (válaszként erre: 391. - Verushka)
2014. júl. 24. 08:42
ohhhhh
391. Verushka (válaszként erre: 389. - BlueJasmine)
2014. júl. 24. 08:41

Köszönöm, ma megyek patikába amúgy is.

Anyós nem itt lakik szerencsére, csak hetente egyszer betoppan váratlanul. És nem szeretem, mert elrontja a Rolandot. Múltkor is aludt szegénykém, erre felébresztette, és amíg itt volt, végig ölben volt. Utána meg nehezen szokja meg, hogy nincs ölben egész nap, mert nekem mást is kell csinálnom, nem csak őt ringatnom. Van egy kiskutyám, azért vele is kell foglalkoznom.

Hordozókendőt nem akarok venni, mert nem tudnám egyedül megkötni (gallytöréssel születtem és a bal kezem nem tudom rendesen használni).

2014. júl. 23. 23:04
Férjem vett szőlőmag párnát ,van meggymag is,és azt is lehet melegíteni pocira.A kicsi most is itt pocol mellettem:)Mert pár napja volt itt egy pici baba azóta extra féltékeny,úgy aludt el anya enyém,anya enyém én baba(3 éves lesz)szejetlek anya,anya enyém jó?Ma rosszalkodott,mondtam ha nem szeded össze magad szülök egy hugit,hú összekapta magát sec perc alatt :)
389. BlueJasmine (válaszként erre: 388. - Verushka)
2014. júl. 23. 12:21
Igen mindent lehet amit irtam. Nalunk mar 4 napja megy a napi 2x siras. De nem hiszti mar sajnos ismerem.. Ez a fajdalmas siras.. :( olyankot kap egy viburcolt es vagy veletlen vagy tenyleg jo de utana 10 perccmulva alszik es nem is annyit amennyit szokott hanem sokkal tobbet. Ez mondom homeos akarmennyit lehet (azert tulzasba ezt sem jo vinni mert megszokja es amikor tenyleg kell nem fog hatni) de en aldom a gyogyszeripart hogy van ilyen cucc :) es kitartas!!! Neha hagyd ott anyossal fel orara,hajmosas stb :) nem lesz semmi baja es legalabb te is jobban erzed magad :)
2014. júl. 23. 10:42

Köszi lányok!

Tegnap egész jól viselkedett, viszont éjjel megint buli volt. Szerintem nem volt semmi baja, csak ölben akart lenni. (tegnap itt volt anyós, és végig cipelte, pedig pont előtte aludt el, mileőtt jött...) Szóval szerintem hozzászokott a kis feneke, hogy cipelik, és éjjel is igényelte. Múltkor is pont akkor volt a hiszti, mikor anyós itt volt.

Képzeljétek, volt időm kifesteni a körmöm, most egy kicsit jobban érzem magam. :D

Ezeket a készítményeket már lehet adni, mert pénteken lesz 3 hetes a babám.

A babavizet megpróbálom, hátha segít majd az is.

2014. júl. 22. 22:20
a nagyok is nehezen viselik,én is front meleg minden
2014. júl. 22. 12:37
Kepzeljetek,3 napja nalunk is nagy balhek vannak! Vagy fog,vagy has... :( Delelott sosem volt baj,jatszott,elvolt,most meg 3 napja mar reggel is siras van meg minden... Aludt most 1 orat 9-10ig, elkezdett sirni ebredes utan 10 perccel,mikor lattam h nem tudom nyugtatni adtam neki egy viburcol kupot,kb fel ora mulva fekudtem mellette elaludt,es meg most is alszik. Szegenykem ugy sajnalom ez a keserves siras... Es vigasztalhatatlan. Szoval ez a viburcol kup is jo,habar nem tudom fogzason kivul mire,de homeos,szoval nyugodtan hasznalhatod ezt is! Mivel nem akarom meg igy se tomni bele csak akkor adom,amikor a kezemben sem nyugszik meg 10 perc alatt,de egyebkent elvileg akarmennnyit lehet :)
385. Fiúsmami (válaszként erre: 383. - Verushka)
2014. júl. 22. 10:59
dehogy kell,majd ha marad másnapra csak akkor.Az infakol és az espumizán is nagyon jó.Pár csepp szopcsi előtt,én is használtam nekünk segített.jó lesz az sajnos vannak ilyen napok.Nekem most a 3 évesem raplizott mert rosszul masszíroztam a lábát:)Elkényeztetett kis sz@rcsimbók ?de annyira szeretem :) Nekem a nagy sírt egy időben meg nem mondanám mi baja volt kb 3-4 napig tartott.3 hónap körül megváltozik az anyatej összetétele,az íze is és kiverte a raplit amíg meg nem szokta az ízét.Már 5 éves alig emlékszem az ilyenekre,csak most jut eszembe.De azt tudom,hogy az első 3 hónap volt a legnehezebb ha lehetne átugrani 10szer is szülnék ;)
384. BlueJasmine (válaszként erre: 383. - Verushka)
2014. júl. 22. 10:05

Szia! :)

Kitartást, a 3 hónapos kor tényleg nagy fordulópont lesz.. Az meg már gyorsan eltelik! :) Próbálj meg minden evés előtt Infacolt adni neki. Az én kislányom is hasfájós volt,attól semmi baja nem volt,aztán 3 hónaposan meg már anélkül sem... A babavizet csak 24 órával felbontás után kell forralni :) De azt hiszem rá is van írva.

383. Verushka (válaszként erre: 382. - Fiúsmami)
2014. júl. 22. 09:17

Köszönöm, hogy tartod bennem a lelket.

Tegnap délután már egész jól elvolt, evett meg aludt. Éjjel volt egy kis sírás, de nem tartott sokáig. Most is éppen alszik.

Én is gondoltam a frontra, hogy az is megviseli, meg a nagyon meleget nem szereti, szegénykémnek tiszta víz olyankor a haja.

Most míg alszik mindent megcsináltam, mármint házimunkát, ha felkel majd szopizik, utána meg ha elalszik, akkor majd alszok vele én is.

Hason alszik csak, nagyon ritkán háton is. Kicsit húzta fel tegnap a lábait, én is gondoltam a hasfájásra.

A babavizet is tényleg fel kell forralni? A védőnőm ezt mondta. Meglepődtem rajta.

382. Fiúsmami (válaszként erre: 380. - Verushka)
2014. júl. 21. 15:12
Igen nagyon nehéz,mikor nem tudsz segíteni,nem maga az ellátás ,hanem a sírás mikor tehetetlennek érzed magad,ilyenkor jön a hülyeség,hogy nem szeret a gyerekem,de ez nem igaz.Másrészt ő erre a sírásra úgyse fog emlékezni.van olyan gyerek aki eszik alszik,de van olyan aki sír sír alszik sír eszik sír sír sír.Az orvosok se tudják az okát.Csak kitapasztalni tudod.Egyébként meg lehet melege is ilyenkor érdemes kicsit többet cicire tenné.És nem bűn ha megitatod babateával,vagy babavízzel,néha egy két korty csodát tesz.Én tudom az anyatej tökéletes megoldás,de ha az a segítség,hogy nyugodt legyen többet ér bárminél.Nyugodt baba nyugodt mama.:)Happy holnap már jobb lesz:)
381. Fiúsmami (válaszként erre: 380. - Verushka)
2014. júl. 21. 15:06
Egyemmeg,hú jó kitartó.Mondjuk jön a front,őket borzasztóan megviseli. Próbáltad a hordozó kendőt?Nekem nem szerették de mindenki dicséri.Meg lehet fáj a pocikája.nem húzza felfelé a kis térdeit?Annyi minden lehet.Van baba aki nehezen alszik el.Mert nem tudja,hogy le kellene csukni a kis szemeit,hogy el tudjon aludni.Jól szopcsizik?Van olyan,hogy mohón eszik,de közben nyel egy csomó levegőt mellé és a szél meg kegyetlen :(Nagyon sajnálom.Igazából azt tudod csinálni,hogy megfigyeled mikor kezd sírni.Ha mindig ugyanaz az időpont hellyel közel akkor a hasa.Vagy milyen szituba kezd rá.Pl leteszed az ágyába?Evés után?Hason ,háton fekszik?Oldalt?Nekem az egyik csak a bal oldalán aludt,a másik csak háton.De van olyan baba aki csak hason.Kitartás.Az vigasztaljon,hogy az első 3 hónap ilyen nehéz utána szinte napra pontosan sokkal de sokkal könnyebb lesz én néztem a naptárt már úgy számoltam a heteket ,napokat mikor telik le .És láss csodát:)Próbálj ne haragudni a világra.Meg fog oldódni,de hidd el érzi ha feszült agy.van valami amiről lemondtál kávé stb?Mert lehet be kellene iktatni.Én nem ittam kávét és tök feszült lettem,mikor visszaálltam minden helyreállt.Illetve nekem a cumi megoldott mindent.Meg fogtam egy pólót 3 napig abba voltam,nem mostam ki jó rikító piros,azt tettem be a kiságyba és érezte az illatom(inkább szagom ááááááá) és azt nagyon szerette.
380. Verushka (válaszként erre: 378. - Fiúsmami)
2014. júl. 21. 14:52

Ma reggel nyolctól fél háromig folyamatosan sírt. Semmi sem használt, most nagy nehezen elaludt.

Hát igen, bele kell tanulni. Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz anyának lenni.

379. Verushka (válaszként erre: 376. - Bv2014)
2014. júl. 21. 14:50

Szia!

Van kedvem, viszont nem tudom, hogyan tudok csatlakozni. Segítenél ebben?

378. Fiúsmami (válaszként erre: 375. - Verushka)
2014. júl. 19. 23:39
Szoptatás egy kemény harc .Bár van olyan baba aki mint egy gép rácuppan anyára és kész.De ez a ritka.Ha szopi közben felsír,de még láthatóan jóllakott lehet kicsit fáj a pocija.Próbáld meg ugyanazzal a cicivel megetetni amivel befejezte előzőleg a szopit.Meg esetleg ha ügyesen szopik akkor levenni a ciciről büfiztetni egyet és újra rátenni.Minden gyerek eljárja a magáét.Az egyik szeles a másik szorulásos,egyik buki .De előbb utóbb összerázódtok ,kell egy kis idő.9 hónap nyugi után hirtelen,nem lesz magától tele a poci meg kell dolgozni érte,nyomni kell a kakit nem ürül magától.A magzatvíz nem vesz körül,megjelenik a gravitáció.Millió,szín ,illat,hang.És anya mikor kimegy egy másodpercre vajon örökre eltűnik?Mert ugye amit nem látok az nincs is.Nagyon sok türelem kell hozzájuk.De ugyan úgy mi sem tudunk semmit,miért olyan a bőre?Most akkor fáj neki vagy nem fáj,melege van?fázik?Eleget hízik,mi az a pötty rajta,mér úgy áll a füle,miért ilyen a kakija?Most akkor forogjon már?Elég sokszor van ölembe?Szeret e engem a babám?Mert apánál hamarabb megnyugszik.Az anyaságot is meg kell tanulni.Az első gyerek prototípus.Pont ma nevettem magamon,hogy az első gyereknél úgy izgultam,hogy vesz e levegőt miközben aludt néztem a mellkasát,hogy lélegzik e.Mikor szólt a férjem,hogy sír a gyerek XD
2014. júl. 19. 23:29
Nagyon nehéz sokszor eldönteni mit akar egy kicsi,hiszen nem tudja elmondani így már akkor is sírnak ha csak kicsi a baj.Pl. gondoljatok bele viszket a fenekük,megakarni nem tudják,stb.
376. bv2014 (válaszként erre: 371. - Verushka)
2014. júl. 19. 21:40

Szia!

Ha van kedved csatlakozz hozzánk: Szülés után 2014, zárt klub. Mi depisek ott "huncutkodunk"... Azért írom így, mert anno a fórum elején jó nagy vitát váltottam ki és persze megkaptam h ez csak úri huncutság.

Gyere, ha van kedved! Nekem sokat segít a csapat - ezúton is köszönöm Nekik!

Várunk!

375. Verushka (válaszként erre: 373. - Fiúsmami)
2014. júl. 19. 19:07

Hát magam sem tudom, hogy hogyan csináltam.

Hihetetlen feszültség van bennem. Most elkezdte a Rolnad, hogy nem akar rendesen szopni. Párat szopik, aztán nem kell neki, nekiáll ordítani, mert éhes, de utána újra csak ezt csinálja. Ez annyira fel tud dühíteni. Aztán egyre csak megy fel bennem a pumpa...

Múltkor már elkezdtem kiabálni, na azóta a férjem sem áll mellettem. Legszívesebben bőgnék én is egész nap.

Ezt a módszert majd megpróbálom, hátha sikerül így megnyugtatnom.

2014. júl. 18. 16:37
Hát igen.. Tény, hogy nem egyszerű, nekem sem volt/van más segítségem,csak a párom. Mondjuk Ő tényleg nagyon sokat,nem is tudom honnan van ennyi ereje :D de tényleg.. már szinte bírja alvás nélkül :D és úgy bánt, hogy ennyire mosott szar vagyok :( mondjuk mostanság keltem fel hozzá hajnalban 1-2x én is,mert nekem mindegy hogy 2 órát alszok,vagy 10et,ugyan olyan rosszul vagyok :D még erre a 2 cisztára nem mondták,hogy hozzá kellene nyúlni,vagy bármi,a vérvétel eredményével együtt majd eldöntik milyen gyógyszert kell szednem... :/ remélem utána lesz erőm :)
373. Fiúsmami (válaszként erre: 371. - Verushka)
2014. júl. 18. 14:41
Hú vazze.Hogy tudtál egy akkora gyereket megszülni,na hallod én nem ,hogy depressziós lennék hanem fél évig nem térnék magamhoz.Nagyon ügyes vagy,le a kalappal.nehéz a kicsikkel főleg ha egyedül vagy.Én sose voltam depis,de ez nem csupán rajtunk múlik.Ilyenkor dolgoznak a hormonok rendesen.próbáld hanyagolni kicsit a házimunkát.Menjetek sétálni,már mehettek mert jó idő van.Én 2 hetesen vittem sétálni,nem tesz jót a bezártság.Próbálj kicsit időt szánni magadra.Majd ráérsz rendbe rakni a lakást.Kérd meg a párodat vegyen egy nagy kosarat vagy ládát. Ami szem előtt van beledobálod,és már rend is van.hetente egyszer kiüríted.Amikor a kicsi alszik csak magaddal törődj,moss hajt,áztasd be a lábad.Ha megteheted rendelj menüt hetente egyszer ,legyen egy fix nap mikor nem kell főznöd.Mikor a párod otthon van kérd meg,hogy fél órára vigye el a kicsit sétálni.De ne kezdj el pakolászni meg ilyesmi.Hideg zuhany aztán fekvés le.Fél óra ilyenkor aranyat ér!Ha úgy érzed túlnő rajtad minden kérj segítséget.Régen 6 hétig nem csináltak semmit a nők.Mentek segítettek a szomszédok stb.Ne félj segítséget kérni akár egy barátnődtől.Nyugi egy másik édesanya sose gondolja azt,hogy nem szereted eléggé a picike kincsedet.Másnál is előfordul,hogy az apa hamarabb megnyugtatja a kicsit.mert érzik ,hogy feszültek vagyunk,gyorsabb a szívverésünk.Az enyémek nem voltak sírósak,mert nagyon alacsony a pulzusszámom ,és ha ezt érzik ők is lenyugszanak.Van egy jó technika amivel könnyebb kicsit.Szív felőli oldalra teszed a mellkasodra és felállsz .Egyik lábadról a másikra mintha keringőznél de nagyon nagyon lassan billegsz.Kifújod a levegőt jó mélyen.Kicsit lentebb megy a szívdobogás.Elárulok egy titkot de pssszt ne mond el senkinek.Minden kisbaba sír és rendszerint az apáknál hamarabb megnyugszanak :)semmit nem csinálsz rosszul,egyszerűen még meg kell ismernetek egymást.Másrészt az első 3 hónap kemény :)
372. Fiúsmami (válaszként erre: 370. - BlueJasmine)
2014. júl. 18. 14:27
oh sajnálom.De legalább ez is előrébb visz.Sokan nem tudják milyen nehéz egy kicsivel,és mindig azok akiknek ki van nyalva,mert megy anya,anyós stb.És ha csak heti fél órára de anya fellélegezhet.Én már könnyen beszélek mert lassan 5 és 3 évesek,de a kicsi egy hónapos korától külföldön van a párom kisebb nagyobb megszakításokkal.Utólag nem is értem,hogy bírtam.Soha senki sem segített.Én megértelek,mert nagyon nagyon nagyon nehéz egy kicsivel,mert az állandó aggódás,kialvatlanság ,borzasztóan fárasztó és kimerítő .Én sose panaszkodtam,mert nem volt kinek,és mindig dicsértek milyen erős vagyok,közben elvégeztem egy sulit ,könyvtárba jártunk,bicikliztünk stb.DE!Közben fel szedtem majdnem 20 kg-ot,mert valahonnan erőt kellett merítenem .Ma már máshogy tenném nem akarnék erős lenni ,nem takarítanék annyit,nem mennék annyit könyvtárba és esküszöm néha délig pizsamáznék,benyomnám a tv-t a srácoknak.Mert mindenki annyit mond ááá anyának lenni ,könnyű,csupa móka kacagás,felüdülést .Persze az ,de egyben a legfontosabb és legnagyobb felelősség is.Biztos vagyok benne,hogy egy hatalmasat kellene pihenned:) De azt majd húsz év múltán.
2014. júl. 18. 11:14

Sziasztok!

Én 07.04-én szültem, ma 2 hetes a pici fiam. :)

Jó nagy súllyal, 4740 g-mal született, normál szülés volt, és elég sok vért vesztettem, ami miatt vérszegény lettem. Szedem a vasat, fizikailag rendben is vagyok.

Viszont érzem, hogy kezdek depis lenni. Teljesen egyedül vagyok itthon a picivel plusz van egy kiskutyánk is. A férjem reggeltől estig dolgozik minden nap, de tegnap este is annyira sírt a pici, hogy nem bírtam megnyugtatni már, neki kellett. Szörnyű anyának érzem magam.

2014. júl. 18. 09:58
Hat 2 ciszta van az mar tuti. Vervetel meg jovo heten majd akkor okosabb leszek...
369. BlueJasmine (válaszként erre: 368. - BlueJasmine)
2014. júl. 18. 08:52
Mármint a bordámat nézegettem :D:D:D
368. BlueJasmine (válaszként erre: 367. - Fiúsmami)
2014. júl. 18. 08:51
Háát egyébként elég sok vért vesztettem, meg utána ugye az 5-6 hétig tartó vérzés, de ugye abba senki "sem halt bele" :D Lelkire csak azért gondoltam, mert amikor itt van a párom,akkor úgy érzem egy icipici erőm mégis van, de nem tudom hogy azért,mert nem akarom gyengének mutatni magam előtte annyira,amennyire ténylegesen vagyok,vagy erőt adna a jelenléte?! Nem értem tényleg... Nem szeretem az alkoholt :( a vöröset meg abszolut nem birom meginni :( Na meg persze hogy a csirkehús a minden :( De akkor hanyagolom... Ma megyek ultrahangra. Fél óra múlva. Jövő héten kedden vérvétel. de az endokrinológián, nem tudom hogy simán hemoglobint néznek-e. Mondjuk ha a pajzsmirigyet kizárjuk,már csak az marad,meg a depi... De én örülök minden egyes percnek vele, és még álmában is dögönyözném, gyönyörű, imádnivaló tündérke. Szülés közben elmozdult a medencém 4 centire (mai napig fáj az egyik lábam,mert nyom valami ideget), a bordámat kinyomta, de nagyon durván, na meg 3 aranyér, de pont 2 napja nézegettem a tükörben,és mondtam a páromnak, hogy ha belerokkantam volna is mindent megér! Ezért nem gondolnám depinek. De még most is csak itt ücsörgök,és menni kéne öltözni :( Ahhh
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook