Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Magyar kan vizsla viselkedése fórum

Magyar kan vizsla viselkedése (beszélgetős fórum)


14. Ata06
2014. jan. 21. 09:42
Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan, akár privit is. Azért örülnék , ha beszámolnál róla, hogy végig csináltátok-e és változott-e valami a viselkedésében.
13. Ata06
2014. jan. 21. 09:36

8. Amilyen gyakran csak teheti, játsszon játékokkal, de vigyázzon arra ,hogy mindig Önnek kell nyernie és a végén meg kell tartania a játékot is. ( Én ezt nem mindig tartom be, mert úgy gondolom, időnként neki is kell siker élményének lennie):P


9. Ne engedje meg, hogy kutyája kiprovokálja a vele való foglalkozást, azt hogy a gazdája figyelme rá irányuljon. Mutassa meg, hogy mindig csak ön lehet a kezdeményező.


10. Ügyeljen arra, hogy amikor egy ajtón be ill. ki lépnek a kutya előre engedje önt.


11. Ha a kutya éppen útban fekszik, ne lépje át vagy kerülje ki, hanem kényszerítse, hogy helyet adjon Önnek. ( ha alszik, akkor én nem szoktam felkelteni) ;)


12. Ha a kutyával sétálni mennek, minden előzetes figyelmeztetés nélkül gyakran változtasson irányt. A magyarázat: Mindig a domináns állatok a vezetők.



Persze ezeket már csak akkor csináld, ha kibékültél vele! :)

12. Ata06
2014. jan. 21. 09:34

"Ahhoz ,hogy kutyája soha ne vitassa el azt a tényt, hogy a "falkában" Ön a főnök, következetesen tartsa be a dominancia érvényesítésének aranyszabályait."


1. Soha nem etesse a kutyát azzal, amit ön éppen eszik, vagy evett kicsivel korábban.


2. Mindig akkor etesse, amikor ön már evett, ha a kettő nagyjából egy időre esik. Ennek magyarázata: A hierarchiában élen álló állatok mindig elsőnek esznek és soha nem adnak át eleséget.


3. Ha önnek saját háza van, soha ne eressze a kutyát a hálószobába, a legjobb, ha az emeletre sem engedi fel.


4. Alkalmilag álljon vagy üljön bele a kutya kosarába vagy más pihenőhelyére.


5. Ne engedje, hogy a kutya bútorokon vagy az Ön ölében üljön.


6. Kefélje naponta a kutyát, akár szüksége van erre, akár nincs. A magyarázat: a sorrendben elöl álló állatok joga, hogy bárhol megjelenjenek és magukat bármikor rákényszerítsék a másikra.

Kedvenc helyeik viszont tabut jelentenek a rangsorban alattuk állók számára.


7. Ne engedje, hogy kutyája játék közben megharapja. Ilyenkor kiáltson egy hangos "PFÚJ!"-t és szakítsa félbe azonnal a játékot.

11. Lolka0817 (válaszként erre: 10. - Ata06)
2014. jan. 20. 23:03
Nagyon klasz dolgokat írsz,köszönöm a segítsėget.
10. Ata06
2014. jan. 18. 21:27

Pontosítok még egy kicsit. Ha hazaértek, hiába örül, Ti figyelmen kívül hagyjátok és hátat fordítotok. Ha elmentek nem köszöntök neki! Ha kimentek a kertbe végzitek a dolgotokat, mintha ott se lenne!

Szomorú lesz és Ti is.:( Pár nap múlva úgy érzitek nem bírjátok és oda akartok hozzá menni, de bírjátok ki!

Egy hét múlva a Te döntésednek kell lennie-tehát nem akkor,mikor ő oda akar jönni-, hogy odahívod és elbeszélgetsz vele.

Pontosan fogja tudni és érezni miről is van szó!

Nem szabad félned tőle, mert azt ő rögtön megérzi! Olyan illatanyagokat bocsátunk ki ilyenkor, ami neki rögtön egyértelművé teszi, hogy Te tartasz tőle!

Az egy napos koplalás után , Te add oda neki az ételt, de utána ne nyúlj hozzá!

Mielőtt oda adod "egyél" belőle.

Ha odaadtad az ételt fordíts hátat és hagyd ott!

Ne várd meg, hogy befejezze!

Megteheted azt is ,bár fájdalmas, hogy olyan ételt viszel ki, az ő tányérjában, legalábbis ezt a látszatot kellene kelteni, amit Te megeszel, mintha az övét ennéd meg és ezek után ott hagyod neki az üres tányért. Ismét csak a farkasokat említeném, a béta eszik utoljára , ha nem marad, akkor ez van! Ezt az egyik kaja időn kívül is meg lehet csinálni, mert a lényeg nem az hogy éhezzen, hanem hogy tudja hol a helye!

2014. jan. 18. 21:25

Az 5 bejegyzésre nem válaszoltál. Véletlenül?

Azt is jó lenne tudni.

Ha megszidod, hozzá mersz ilyenkor érni?

Az lenne az igazi, ha ilyenkor meg tudnád rázni egy kicsit a nyakbőrét, ahogy a mamája tette annak idején. Ezt ő érteni fogja. Eközben kellene mondani, hogy "rossssssz kutya" és elvinni őt az ételtől!

Mielőtt oda adnád neki, csinálj úgy mintha beleennél.

Ez a rangsorban felette állóknak van csak engedélyezve. Ha rád morog, abban a pillanatban parancsold magadhoz és addig nem ehet, míg nem fogad szót!

Holnap leírom, hogy mire kell figyelnetek, hogy a rangsor újból rendes kerékvágásba zökkenjen, de addig is....

Ignorálnotok kell! Vagyis figyelmen kívül hagyni! Minimum egy hétig!

Az lenne a legjobb, ha megtudnád állni egy napig, hogy ne kapjon ételt. Tudnia kell, hogy Tőled függ! Egy nap koplalás nem fog ártani neki!

Víz az legyen természetesen!

A kaja odaadásán kívül pedig nincs kontaktus vele!

Se Te, SE A PÁROD nem vehet róla tudomást!

Nincs simogatás, nincs játék, nincs beszélgetés, nincs séta és rákiabálás se! Mert az is pozitív megerősítés, hisz reagáltok rá!

Kizárjátok a falkából! A farkasok is ezt tennék!

Olyanok mint a gyerekek, ha a párod mögötted haverkodik vele, az csak olaj a tűzre!

Fájni fog a lelketek, de időben el kell kapni, mert ebből komoly problémák is lehetnek.

Éjszaka mindig bent alszik? Fotelbe ,ágyra meg van engedve, hogy felmenjen? Ha igen, akkor most az se engedd meg!

8. Lolka0817 (válaszként erre: 4. - Ata06)
2014. jan. 18. 11:22

Először fordúlt elő hogy megharapott ,nagyon megszidtam,és azonnal beküldtem a helyére. Viszont amikor "csak" rám morog,újság papírral szoktam rácsapni egyet és azonnal a helyére küldöm.Merthogy kerti kutya,de a lakásban is bent lehet,ha a párommal épp nem megy dolgozni,akkor esténként van egy kis kosárkája és ott aludhat.

Általában tápot eszik,ez változo,a darling a kedvenc.De a házi kosztra is szoktattuk így azt is erőteljesen fogyasztja. napi kétszer eszik,reggel és este(6ig).Kint az udvaron a tál s mielőtt odaadom az eszit,leültetem ,türelmesen várja hogy odaadjam neki,leteszem a tálat,s mikor mondom neki.tiéd-akkor nyúl csak hozzá.Nem tudom hol rontottam el,s mit kellene tennem,de kicsit félek tőle.

2014. jan. 17. 15:09

Az előzőekben kérdezett dolgokra azért kellene válaszolnod, mert nem a kíváncsiság hajt, hanem hogy rájöjjek miért viselkedik úgy ahogy.

Inkább falkatársnak tekint titeket, mint falka vezérnek.

Ez neki is rossz, hisz így nagyobb "teher" nehezedik rá, mert úgy gondolja mindennek a felügyelet alatt való tartása az ő dolga.

Tudomásul kell vennie, hogy ő van a létra legalsó fokán, de ez csak úgy működik ,ha bizonyos dolgokat betartasz vele kapcsolatban.

6. patapucs (válaszként erre: 1. - Lolka0817)
2014. jan. 17. 12:24

Szia!



Nekem nincs kutyám, csak tengerimalacaim vannak, de felmerült bennem egy dolog.

A bőrével minden rendben van? A malacok nem harapnak, de elmeneküldenek ha fáj nekik az érintés. El tudnék olyat is képzelni, hogy mondjuk étel allergia miatt érzékeny a bőre.

Amit írtál, azokban az esetekben hozzáért vagy hozzá akart érni vki.

2014. jan. 17. 11:52
Sétáltatás? Hogy zajlik? Más kutyákkal milyen a viszonya?
4. Ata06 (válaszként erre: 3. - Lolka0817)
2014. jan. 17. 11:50

Mikor odakap mit csinálsz?

Mi van neki megengedve?

Kerti kutya vagy lakás? Hol alszik? Mikor eszik?

Mit eszik? Milyen körülmények között kap enni?

3. Lolka0817 (válaszként erre: 2. - Ata06)
2014. jan. 17. 11:28
Tudod,3évig nem volt semmi gond vele.Rám hallgatott,odafigyeltem rá,rengeteget viszem ,vittem sétálni,engedelmes kutya volt. S mostanra ez változott. Nem értem.
2. Ata06 (válaszként erre: 1. - Lolka0817)
2014. jan. 17. 11:25

Egyértelműen nem vagytok falka vezérek! :/

Az ivartalanítás sok mindenben segíthet, de csak ez egymagában kevés.

2014. jan. 17. 11:18

Sziasztok!

Ezt a fórumot azért indítottam el,mert részből kiváncsi vagyok a véleményetekre,részből pedig szükségem lenne a segítségre ,hogy mit tegyek.

3 éves elmúlt a magyar kan vizslám,és hatalmasat változott viselkesélileg az elmúlt évekhez képest.

Röviden:aranyos,bújós kis kutyát képzeljetek el,a nap 24 órájából akár 28-at is velem töltene ha tehetné..imádni való. Mivel köztudott,hogy nem házörző kutyáról beszélünk,így úgy neveltem,hogy bárki bejöhessen,hogy mutassa ez az területe,de ne legyen agresszív,s bárki megsimogathatta. A jelenlegi álás az,hogy nem igen szereti az idegeneket nálunk,simogatni abszolut tilos hiszen sunyi,nyúlhatsz felé,de biztosan morgás lesz a reakció.A párommal "dolgozni jár" s a napokban megharapta egy fürdetés alkalmával,engem pedig tegnap...Átléptem az etető edényét (mert másképp nem fértem az ajtóhoz,mert annyira beszeretett volna jönni a lakásba,mert ezt is megengedtem neki)s mikor léptem át hozzáértem és már oda is kapott a lábamhoz.. Megijedtem,s most érthetetlenül állok a dolgok előtt,hogy mi történt Rénoval.

Sokat gondolkodtam az ivartalanításon,vajon segítene ez ,változna e tőle? az agresszió enyhül ilyenkor? Segítsetek kérlek mit tegyek. Szeretem,imádom,de ez így nem mehet tovább,nem szeretnék a saját kutyumostól félni!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook