Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Citrom, ecet és szódabikarbóna a takarításban fórum

Citrom, ecet és szódabikarbóna a takarításban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Citrom, ecet és szódabikarbóna a takarításban

1 2 3
64. life14
2017. jún. 17. 11:05

Sziasztok!


Szeretnem megkerdezni, hogy ha szodabikarbonat, citromot es vizet keverek ossze, es azzal takaritok, akkor van fertotlenito hatasa ennek az oldatnak?

A savas citrom es a lugos szodabikarbona nem semlegesitik egymas hatasat?

63. globus (válaszként erre: 62. - Aredhel)
2016. máj. 29. 14:23
Jaja, értem, én is így. Nagy levegő, spricc, kifelé! 10 perc múlva vissza :)
62. Aredhel (válaszként erre: 61. - Globus)
2016. máj. 29. 14:22
Igen, volt már, hogy beleszippantottam véletlenül jó mélyen, csak azt mondom, hogy egy gyors takarításnál nem szoktam olyan durván érezni :)
61. globus (válaszként erre: 60. - Aredhel)
2016. máj. 29. 14:16

Nagyon, nagyon fojtós. Száraz köhögési rohamot okoz, fulladásig. Barátnőm asztmás, egyszer próbálta wc-tisztításra, utána két napig pipázott.

Biztonsági adatlap 20% ecethez:

[link]

60. Aredhel (válaszként erre: 59. - Globus)
2016. máj. 29. 13:48
Én ennyire erősen azért nem szoktam érezni, max. ha a fürdőben egyszerre takarítok vele mindent. De pl. ha csak gyorsan lespriccelem a csaptelepeket és áttörlöm őket, nem bántó a szag.
59. globus
2016. máj. 29. 13:28

Ha ecetet használok, légvétel nélkül, aztán gyorsan menekülőre fogom, különben megfulladok. Szellőzés után ólálkodok vissza letörölni, többnyire arra meg is szárad :) Mosogatóval keverve szaniteren jó.

Szódabikarbóna sütéshez bevált, máshol zéró hatásfok, beleértve mosást is. Hangyákon nem tudtam tesztelni.

2016. máj. 29. 11:52

Mi már lassan mindent ecettel takarítunk, szinte teljesen eltűntek a vegyszerek a háztartásból. A fürdőben és konyhában csak ezt használom, van hozzá egy régi spriccelős flakonom, abba beletöltöm a 20%-os ecetet és ha kell, lefújom vele a felületeket. Persze, fafelületet pl. nem, azt sima vízzel tisztítom, de egyébként minden másra jó a csaptelepektől az üvegen át a kádig. A wc-re azért Frosch gélt használok, de hétköznap néha lespriccelem ecettel azt is.


Tök felesleges drága és káros tisztítószereket venni.

57. c2b1667ba4 (válaszként erre: 56. - Gribedli***)
2014. febr. 23. 00:22
Mondjuk úgy, hogy 99 %-ban sikerült megoldani a problémát. Egy erős dörzsire 100%-os citromlevet tettem és azzal átdörzsöltem a csíkot. Majd befújtam hagyományos fürdőszobai tisztítószerrel és átmostam a csempét.
56. gribedli*** (válaszként erre: 55. - C2b1667ba4)
2014. febr. 21. 09:56

Szerintem nem lehet eltuntetni, nekem egyszer albarletben csak egy sima erosebb hipos vizko elleni keverek elszinezte mindorokre a csapot. Pedig a vecere tok jo volt, hat oda is valo, de megtanultam, hogy mashova nem szabad.


A csempek meg sajnos meg komplikaltabb dolog, mert ha netan kezzel festett vagy kulonleges fajta festek/zomanc van rajta, akkor annak annyi. Nem akarlak elkeseriteni.


Mivel sikerult rajta javitani? Mert akkor azzal a termekkel folytatnam

55. c2b1667ba4 (válaszként erre: 54. - Boldogzokni)
2014. febr. 20. 22:14
Kaptam egy tisztítószert, és sikáltam vagy 15-20 percet a csíkot és sokkal jobb lett. A probléma az, hogy ezt kb. 10 fürdőszobában kellene megcsinálnom és arra gondoltam, hogy valami ötletet tudnátok adni, hogy gyorsabban megoldjam a dolgot. Azért nem tudok tisztítószer neveket írni, mert külföldön vagyok és itt nem ismerem ezeket a szereket.
54. boldogzokni (válaszként erre: 53. - C2b1667ba4)
2014. febr. 20. 22:01
Ez nehéz dió. Szerintem ide az ecet amúgy sem lenne megoldás. Remélem tévedek, de szerintem az ilyet nem lehet visszacsinálni.
2014. febr. 20. 21:56
Sziasztok! Remélem valaki látja a kérdésemet. Olyan problémám lenne, hogy a zuhanyzóban egy erős vízkőtelenítő vegyszert használtam és egy kicsit lefolyt a csempén. Most egy vékony csíkban elszíneződött a csempe. Szerintem nem megmarta. Szerintetek mivel lehetne eltüntetni. Itt nincs ecet, így azzal nem próbálkozhatok. Köszönöm!
52. 993dda84ef (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2014. jan. 27. 13:50
Ezt mindenképpen ki fogom próbálni! Köszönöm a tippet!
2014. jan. 27. 10:51

Idézem a cikkbol, amit talaltam:


"14 db tablettahoz:

100 g szódabikarbóna

50 g só

12 g borkősav (használhat citromsavat is)

1/4 pohár víz

Így készítse el


Egy tálkába öntse bele a szódabikarbónát, a sót meg a borkősavat, és kevergetés közben kis adagokban adagolja hozzá a vizet. Akkor éri el a megfelelő állagot, mikor már sűrű, krémes a massza. Kanalazza a tisztítószert jégkockatartóba (de csak a feléig, mert habzik és megdagad!), majd helyezze hűvös helyre két órára. A tablettákat be is csomagolhatja egyenként, de egy jól zárható üvegben is tarthatja.


Tipp: Ha macerásnak tartja a jégkockatartós adagolást, víz hozzáadása nélkül öntse a keveréket egy jól záródó üvegbe, és ebből tegyen a mosogatógép adagolótartályába. Nem túl koszos dolgokhoz elég fél evőkanálnyi, zsíros cuccokhoz viszont nyugodtan adjon egész evőkanállal a keverékből.


Végül az ecetet öblítőként kell használni a mosogatógép öblítőtartályába töltve. Ettől fognak csillogni a poharak és tányérok.


Miután elkészítettem a saját mosogatótablettámat, elmentem a Bécsi úti Tescóba és feltérképeztem a tabletták aktuális árait. A legolcsóbb, amit találtam 35,51 forint/darabra jött ki, a legdrágább 89 forint egy darabra vetítve. Ezekkel szemben a házi tabletta darabonkénti ára az alábbi költségvetés szerint jóval alacsonyabb."

2014. jan. 27. 10:50

Kiprobaltam a mosogatogepbe valo mososzert, amit szodabikarbonabol es citromsavbol kell kesziteni, a neten talaltam a receptet, bar citromsavat sehol nem talaltam, de citromleve helyettesitettem ugy, hogy nem adtam hozza kulon vizet, ahogy a receptben a porok miatt kellett. Vegulis igy is olcsobban jott ki, sokkal olcsobban, mint egy mosogatogeptabletta, de nem voltam vele annyira megelegedve. A zsirt leszedte, es a koszt is, szoval idaig oke, de az fenyesitorekeszbe tett ecet ellenere en egy picitt mattnak latom a kiszedett dolgokat.


Ez lehet, hogy azert van, mert eredetileg mindig gel mosogatoszert hasznaltam, neha kifogytam es a kisboltban csak tablettat arulnak, igy becsuszott parszor a tabi, na, ez a hazilag elkeszitett szer pont ugyanolyan minosegre mint az, csak sokkal kevesebbe kerul. Valamit ki fogok talalni, hogy gelt gyartsak, talan hamuluggal, de addig is visszatertem a gel-hez. Viszont a receptet felirtam magamnak es eletmentokent nagyon is jo:)))

2014. jan. 27. 06:46
Jók az ötletek, egyet-egyet ki is fogok próbálni. Bár igaz ecettel szoktam takarítani, de a szódabikarbóna igazán érdekes a vízkőoldásban.
48. Lilibeth59 (válaszként erre: 47. - Gribedli***)
2014. jan. 20. 21:28

Próbálkoztam én más szappannal is, házi készítésű kókuszolajossal, meszessel, illatossal, illatmentessel stb. Írtam, hogy hónapokig kitartottam, de a Család nyomására abbahagytam, és hosszas keresgélés után megtaláltam azt, amivel most mosok. Kicsit drágább igaz, de nem sokkal, és nem kell kotyvasztani (pedig szeretek), a környezetre nem káros, egészségre sem, diszkrét illata van, öblítőt nem kell használni, szóval egyenlőre ennyi, a Család elégedett, én is..., de azért továbbra is nyított vagyok minden természetes termékre, mind a mosás/takaratás/tisztálkodás terén....

Azért használom továbbra is a jó minőségű, házi főzésű szappant, a mosószódát, szódabikarbónát, bóraxot,citromot, citromsavat, saját készítésű almaecetet, én pl. a hajmosó szappant is szeretem, almaecetes öblítés és csillog a hajam, egy hetet kibír. Nem mindig ezt használom, váltogatok, szerintem ez a legjobb megoldás a hajápolásra, hogy nem mindig u.azzal mossuk..., persze bolti sampon kizárva.

A mosódiót is használom fekete ruhák mosásához, ill. kávédarálón megdarálom, és úgy mosok vele hajat, jobb, mint ha főzném, és a főzettel mosnék hajat.

Szóval ami természetes, valamilyen formában szinte mindent használok, az illóolajokat imádom, de a virágvizeket is, és a finomítatlan szűz olajokat is....

47. gribedli*** (válaszként erre: 46. - Lilibeth59)
2014. jan. 20. 18:58

Jol csinaltad, csak egyszeruen a zsiradek amit a szappan tartalmaz, igy viselkedik. Esetleg extra oblites a mosas soran? Lehet, hogy ez is eleg lenne, nem?


A Tisza szappan milyen zsirt tartalmaz, allati eredetut? Vagy valami mast, pl palmaolaj? En kiprobalnek egy masik fajta mososzappant, caola, stb. es megkerdeznem a csaladot, hogy igy is erzodik-e?

2014. jan. 20. 18:52

A Tisza szappant én is használtam, írtam is, hogy nekem nem volt semmi bajom a mosószerrel, Aptya finnyás orra, ami miatt váltottam. Én szagolgattam hetekig/hónapokig a ruhákat, semmi illatuk nem volt, vagyis "csak" a tiszta ruha illat, ami nekem nagyon bejött, főleg nyáron, mikor a Napocska szárította a ruhákat.

Nem állnak sokáig a szekrényben a ruhák, én nem szeretem, ha nincs rá szükség, akkor nem tartogatom évekig ..., ha nincs rá szükség pár hónapig, akkor már később sem lesz, vannak rászorulók, akik örülnek neki. (Pl.Vöröskereszt).

Még megemlítem, hogy a Lányomnak is adtam ebből a mosószerből, és a Vejem is kritizálta az "illatát".

Nem értem, reszelt szappant felforralt, majd lehűtött vízben (később deszt vízben, hátha ez a gond, gondoltam), feloldottam, bele mosószóda,szódabikarbóna,később bóraxot is tettem bele, mikor minden feloldótott, akkor kevertem, míg forró volt fakanállal, aztán botmixerrel,mikor már éppen csak langyos volt, akkor tettem bele teafa illót mindig a fertőtlenítés miatt, és pl. levendulát, narancsot, citromot, amim volt itthon.

Mit nem csináltam jól?

45. gribedli*** (válaszként erre: 44. - Lilibeth59)
2014. jan. 20. 18:51
En marsiglia szappant hasznalok, ennek olivaolaj az alapja es citromillatu, de probaltam mar pipereszappant, mint mondtam, nem olyan eros a mosoereje, szoval a bolti kemikaliakkal szemben, ha nem is termeszetes anyagokbol van, szerintem kevesbe rossz a bornek mint egy mosopor, aminek a maradvanyai okozhatnak allergiat, szoval nem csinalnek ilyen osszehasonlitast, hogy ha ezt teszem a hazi mosogelbe, akkor ugyanolyan irritalo lesz mint egy mosopor
44. Lilibeth59 (válaszként erre: 43. - Gribedli***)
2014. jan. 20. 18:35

Pipereszappan - ugyanott lennék, mintha a bolti kemikáliákból álló mosószert használnám.


A szappanok, amiket szinte minden üzletben megvehetsz káros adalékok sorát tartalmazzák, mint pl.: Parfum, Paraffinum Liquidum, Tetrasodium EDTA, BHT ..stb.



Nem, köszönöm, én ebből nem kérek....

2014. jan. 20. 10:02
Pipereszaplan=pipereszappan:)
2014. jan. 20. 10:01

Csajok, akit zavar a mososzappan illata, bar ez sok mindentol fugg, mert letezik szagtalan mososzappan es letezik kicsit illatositott is, az probalja ki azt, hogy a reszelt szappan egy resze, amit a mososzerbe tesz, legyen pipereszappan.


En kiprobaltam ugy is, hogy az egesz pipereszaplan volt, de ez a verzio dragabbra jon ki es nem tisztit annyira, kenyes ruhakhoz kituno es illatosabb marad a ruha, sot, ha szekrenyben all, akkor is.


Maga az, hogy a szekrenyben all sokaig egy ruha es ettol jobban kijon a zsirszag (a szappan komponenseitol fugg), kikuszobolheto ugy is, hogy illatosito parnakat teszunk pl nagy kiszerelesu potpurrit kis parnakba varrunk es ezt tesszuk a ruhasfiokba, a ruhak melle stb. De kiprobaltam kulonbozo fuszernovenyeket, illatositokat pl rozmaring/citromhej egy kis zacskoba belevarrva. Egy ovis is meg tudja csinalni, 2 negyzet alaku pamutdarabot pelenkaoltessel osszevarrni es kesz:)

41. judit87 (válaszként erre: 37. - Lilibeth59)
2014. jan. 20. 07:04
Hmm érdekes én sima Tisza háziszappant használok hozzá és nincs zsírszaga a ruháknak tőle, ha csak azzal mosnék akkor sima semmilyen illatúak lennének.
40. judit87 (válaszként erre: 38. - Lilibeth59)
2014. jan. 20. 06:59
Iecologic öblítő koncentrátum levendulás.Internetpatika.hu-ról rendelem 1300 környékén szokott lenni és 4 literre hígítom.Enyhe virágos illata van a ruhán.Használtam még békás gránátalmás öblítőt is annak is finom illata van.
39. 993dda84ef (válaszként erre: 36. - Lilibeth59)
2014. jan. 19. 02:02
Köszönöm!:)
38. Lilibeth59 (válaszként erre: 30. - Judit87)
2014. jan. 18. 18:25
Megkérdezhetem, hogy milyen öblítőt használsz?
37. Lilibeth59 (válaszként erre: 30. - Judit87)
2014. jan. 18. 18:22

Én is használtam ezt a mosószert, de Aptya nem rajongott érte - sajnos -. Szerinte nem volt a ruháknak jó/kellemes illatuk, néha még azt is mondta, hogy "zsírszaga" van a ruhájának, pedig finom házi illatosított szappanból készítettem. Nekem nem volt vele problémám, de tudjátok, hogy van ez....

Szóval kerestem és találtam egy bio, környezetre, egészségre nem káros mosószert, amihez öblítő sem kell (nem mosódió). Sokáig elég, mert mosószódás vízzel higítom. Ez már a sokadik próbálkozás, most úgy látszik, hogy ez bevált, na majd meglátjuk, hátha megint bejön még valami jobb...

eMC probiutikus tisztítószert adok hozzá higítva pár cseppet, és az öblítőrekeszbe is öntök kb. 10 ml-t. A ruhák így diszkréten illatosak, puhák és antisztatikusak, mert ez is probléma volt a szappanos mosógél használatakor. A ruhák szinte szikráztak.... Próbáltam ecet, vagy almaecet/illóolaj öblítéssel, de sajna az sem oldotta meg ezt a problémát. A mosóparfümtől jó illatú lett a ruha, de továbbra is pattogott/szikrázott, az érdekes az, hogy az enyém nem, csak Aptyáé, úgy látszik, Ő jobban fel van "töltődve".

36. Lilibeth59 (válaszként erre: 26. - 993dda84ef)
2014. jan. 18. 18:01
Írtam az előbb a tartósítókról, ha van még kérdésed, kérdezz nyugodtan.
35. bvaszp (válaszként erre: 34. - Lilibeth59)
2014. jan. 18. 17:58

Köszönöm szépen az infót!

Kipróbálom!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook