Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bejegyzett élettársként a párom igényelheti az adókedvezményt nem közös gyerekek után? fórum

Bejegyzett élettársként a párom igényelheti az adókedvezményt nem közös gyerekek után? (tudásbázis kérdés)

15. fdóri
2014. jan. 16. 13:28

Rákerestem

Ha jól értem nem veheti igénybe......:


Mi a különbség a házastársak és az élettársak jogosultsága között?


Házastársak esetében a közös háztartásban nevelt közös és nem közös gyermekek után járó családi pótlék tekintetében mindkét fél jogosultnak minősül, így a családi kedvezményre való jogosultság is mindkét felet megilleti. Magzat esetében a várandós nő és vele közös háztartásban élő házastársa minősül jogosultnak. Mivel a házastársak mindegyike jogosultnak számít, esetükben a közös igénybevétel és a megosztás gyakorlatilag ugyanazt jelenti.


Az élettársak esetében csak a közös gyermekek után illeti meg mindkét felet a családi pótlékra (ennek megfelelően a családi kedvezményre) való jogosultság, a nem közös (de a háztartásban nevelt) gyermek után csak az a fél jogosult, aki ennek a gyermeknek a szülője. Ebből következően az élettársaknál a közös igénybevétel és a megosztás csak a közös gyermekekre vonatkozóan esik egybe, míg a nem közös gyermek, illetve a magzat után a jogosult fél (az ő szülője, illetve magzat esetében a várandós nő) és az élettársa év közben az adóelőleg-megállapításnál közös igénybevételre vonatkozó nyilatkozatot nem tehet, ők csak megosztást alkalmazhatnak az adóbevallásukban (munkáltatói adómegállapításukban).

14. fdóri
2014. jan. 16. 13:23
Ebben én nem vagyok olyan biztos. A férjem igénybe veszi a nagy fiam után is az adókedvezményt (csak az én fiam) anno utána kérdeztünk... Szerintem az élettárs is igénybe kell hogy tudja venni. Természetesen csak ha náluk van elhelyezve a gyerek, vagy apuka nem tudja/akarja igénybe venni....
2014. jan. 16. 13:17
Én úgy tudom, hogy nem :( Mindenki csak a saját gyereke után, tehát hiába nevel egy háztartásban mondjuk 3 gyereket a nő és a férfi, mindegyik csak a saját gyereke után kaphatja meg ...
12. szepa74 (válaszként erre: 11. - Katinkaboszi)
2014. jan. 16. 12:15

Bátyámék két gyerekkel 18 éve papírok nélkül is el vannak és a baráti társoságomban ,rokonságban elég sokan,mi is csak 6 év után a kezelés miatt intéztük el a papírokat.


Nem papír függő a jó házasság.

11. Katinkaboszi (válaszként erre: 9. - Szepa74)
2014. jan. 16. 11:59

Nem egy ismerős pár élt olyan szépen, bejegyzés nélkül, két gyerek született mindkét helyen, aztán abban az időben még nem volt ilyen, ezért a nagyobb lakáshoz kellett a házasság, mert pénzt akartak felvenni.

Egy közös kolléganő esküvőjén mondta a férfi, hogy őt nem tudná rávenni semmi a házasságra.

Mégis beadta a derekát, aztán nem telt el két év és váltak.


A papír a lányos családnak kell, sokszor a lánynak nem annyira. Mert ha anélkül is szépen élnek, minek?

Együtt lehet ám papírral is rosszul élni.


MOndom, férfilogika.:DDDDD

2014. jan. 16. 11:27
de mégse az
9. szepa74 (válaszként erre: 6. - Katinkaboszi)
2014. jan. 16. 11:25

szerintem ez hülyeség,mert ne hogy már egy papír tartson vissza,aki el akar menni el fog házassági papírral is menni.


Amúgy 95%-ban megegyezik minden ami a házasságban.

2014. jan. 16. 11:23
Külön neműek közjegyző előtt nyilatkozhatnak, hogy együtt élnek és így nyilvántartásba veszik őket! De azt nem tudom, hogy az adókedvezményhez kell-e.
7. szepa74 (válaszként erre: 5. - Barbi0727)
2014. jan. 16. 11:22

Mi annak idején azért csináltatuk,mert kellett sürgösen a meddősségi kezeléshez.Mível nem volt pénzünk eskövőre két tanúst meg nem akartunk ezért bejegyzett élettársi lett.


Sajnos én is csak egy hónapja értesültem róla,hogy már csak egynemüek csinálják,de nálunk még akkor a közjegyző nem ezeket mondta.


Már mi is megbántuk,ja és nem vagyunk egynemüek.

6. Katinkaboszi (válaszként erre: 3. - 7ff5dc369b)
2014. jan. 16. 11:07

Szerintem ez a férfiaknak kényelmes így, még sem házasság, amiből nehéz szabadulni, ha nem érzik jól magukat, és lehet fizetni a válás esetén, nem is keveset, az ügyvédnél.

Így viszont, szabadnak érzik magukat, férfilogika :) ne akarjuk megérteni, mert bármennyire egyszerű a gondolkodás módjuk, néha igazán érthetetlenek :DDDDD

2014. jan. 16. 11:06
Most olvastam bejegyzett élettársi kapcs. csak azonos neműeknek??
4. Barbi0727 (válaszként erre: 3. - 7ff5dc369b)
2014. jan. 16. 11:02
Igazad van a kettö között nincs nagyon eltérés.
2014. jan. 16. 10:57

Kérdezhetek a kérdezőtől? A bejegyzett éllttársi kapcs.-ot is ugyan ugy le kell anyakönyveztetni vagy önkinél bejelenteni, papirt adnak....stb.

Akkor már miért nem házasság?

Annyira nem értem miért jó ez.

Nem kötekedek, csak nem értem, elmondod?

2. youlcsi (válaszként erre: 1. - Barbi0727)
2014. jan. 16. 10:49
párom nem bejegyzett élettárs, de igényelhetett volna.
2014. jan. 16. 10:34
Bejegyzett élettársként a párom igényelheti az adókedvezményt nem közös gyerekek után,vagy csak házasság esetén?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook