Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gastroblogger, alias Hoxa fórum

Gastroblogger, alias Hoxa (beszélgetős fórum)


2014. jan. 17. 09:15

Ma kipróbálom és beszámolok róla, mennyire sikerült a Paprikában látott rántot dolog elkészítése, sütőben, olaj, bármilyen zsiradék nélkül.


Rántott gríz készül, az is kissé másképpen, láttam, hogy a húst nem olyan kacafántosan készítette valaki, mint szokás a li-to-mo összeállításban, hanem tojás és morzsa, igaz abban volt a liszt és még valami más is, amit akar az ember.


A gríz megfőtt, ahogy kell tejbegríz esetében, cukorral, de nem olyan sokkal és lisztre kiterítettem hűlni, majd amikor már kemény és hideg lesz, felvágom kisebb kockákra, beleforgatom a tojás, majd a morzsa-liszt keverékébe.

Utána a tepsibe rakom a sütőpapírt, rá a kirántott gríz darabokat, a tetejét vajjal, amit felolvasztok, megkenem és úgy megy a meleg sütőbe.


Sok sűlés nem kell neki, mivel csak a bundájának van szükség egy kevés időre, hogy átforrósodjon.

Finom melegen is, de én az ebéd utánra készítem, tehát ha hidegen esszük, kevés fahéjas porcukorral, teljesen jó lesz így is.

8. Katinkaboszi (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2014. jan. 15. 19:29

Ahogy elnézem, ez sem fog :)


Pedig olyan jó ötletnek tűnt :(

7. bnedora (válaszként erre: 6. - Katinkaboszi)
2014. jan. 15. 18:01
Hasonló fórumot nyitottam már én is évekkel ezelőtt, sajnos nem jött be.
6. Katinkaboszi (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2014. jan. 15. 15:28
Minden lehetséges, most tegnap ezt sütöttem ki, lehet nem lesz jó, vagy esetleg kelendő, akkor ennyi volt :D
5. bnedora (válaszként erre: 1. - Katinkaboszi)
2014. jan. 15. 15:18
Nekem az a véleményem, hogy a receptek között könnyebb válogatni, mint egy többoldalas fórumot végignyálazni. Azért sok sikert!
4. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2014. jan. 15. 14:58
nem, másképpen is értelmezhető, nem?
2014. jan. 15. 14:57

A fiam szerint, mindig nagyon finom az is, amit éppen akkor találok ki, lévén, hogy már nem tudom mit főzzek éppen.

Hát ez lett vasárnap is :)


Férjem kérésére főtt tészta lett, kért bele valami zöldséget is, mert cukros és diétázik rendesen.

Mellehúsa volt itthon, gomba még a hűtőben, hát csináltam egy kis


hagymás-zöldpaprikás alapot, arra a tésztát kiszedtem,

majd a gombát póréhagymával felsütöttem, öntöttem rá tejszínt, jó a tejföl is, összeforraltam,

a húst pedig megforgattam sós réteslisztben, kisütötem és utána azon a megmaradt olajon,

folytattam a gombát, majd készen volt,jött bele a hús, és mikor készen lett, a tésztával nagyon finom ebédet ettünk :)


Nos, valahogy így gondoltam én :D

2014. jan. 15. 14:56

A cím alapján azt hittem, hogy kiderült, Hoxa egy híres gasztroblogger.

:)

2014. jan. 15. 14:52

Nos, szoktam nézni az egyik tv csatornát, ahol magyar és ismert gastrobloggerekkel van rövid, de érdekes riport.

Itt bemutatják miről szól az oldaluk, mit készítenek, ami a családban és a társaságban, baráti körükben, igen keresett.


Nem ezt a csatornát hírdetném, hanem szeretnék itt is egy hasonlót, mert saját blogot nem indítanék, tekintve, hogy szeretek itt lenni, sok jó barátot és ismerőst találtam eddig.


Úgy gondoltam, néha leírhatnánk olyan recepteket, amiket szívesen készítünk, nem annyira ismert, mint felénk pld a káposztás bab, amiről hajdúsági lévén, sosem hallottam, és társai :)


Néha az ember saját kútfőből készít olyan ételt, ami ott, a tűzhely előtt jutott eszébe, de nagyon finom lett és közzé szeretné tenni, de a sok receptes naplót már alig lehet követni. :)


Nah, erre találtam én ki ezt, ha szívesen elmondjátok a sikereteket, hozzátéve a receptet, szerintem mindenki nyer a dologgal.


Jó szórakozást :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook