Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt hasfali sérv fórum

Terhesség alatt hasfali sérv (beszélgetős fórum)


2018. aug. 22. 21:41

Sziasztok

Van itt olyan akit műtöttek?

10. esztibogar (válaszként erre: 9. - Pzuzu)
2014. jan. 29. 15:05

Nem szeretek ide közösbe írogatni, de talán másnak is hasznos lehet.

Bocsi, hogy eszedbe jutattam a sérvet:-). Én sajnos nem tudok megfeledkezni róla, mert nekem egy idő urán nagyon rossz ülni is. Pedig hasonló lehet, mint a tied. Nekem is köldök fölött van és ouha be lehet nyomni. Dokik: sebész szerint ez csak kezdetleges és ő mèg nem is nevezné. Nőgyógyász szerint egyértelműen sérv. De terhesség alatt nem tudnak vele semmit csinálni, kíméljem magamat és ne emeljek. Nálam az emelgetésre gondolnak, hogy azt nem bírta, így a hasfalam, de nekem van egy csaknem magatehetetlen kislányom, vagyis 13kg és 3 éves szóval nem is olyan kicsi.

9. pzuzu (válaszként erre: 8. - Esztibogar)
2014. jan. 28. 09:54
A terhességek alatt egyáltalán nem éreztem,de máskor sem.Én elfeledkezem róla, most is azért jutott eszembe mert írtál róla. Mondjuk nekem nagyon erős, izmos a hasfalam, lehet ez is előny ennél a tünetnél. A másodiknál emelgettem (nem is mondták, hogy ne tegyem)a tesót, 2 év van köztük, a többiek nagy korkülömbséggel jöttek, nem volt kit emelgetni :-)....Nem tudom nálad hogy van, nálam ha kijön a pukli, az olyan puha és be lehet nyomni egészen mélyre, mivel szét van nyílva a hasfal. Nálad hogy van, hogy vetted észre, terhesség alatt jött ki, zavar, doki mit mondott?
8. esztibogar (válaszként erre: 6. - Pzuzu)
2014. jan. 26. 16:00
Én is ebben bízok, hogy nem fog rosszalkodni. Bocsi, de még kérdezek. Mennyire érezted a terhességek alatt? Pl. ülésnél. Emelgetted a többi gyereket a terhesség alatt?
7. da54621ded (válaszként erre: 1. - Esztibogar)
2014. jan. 24. 23:17

Nem kell dokihoz menned feltétlenül.

Egy biztos. Ha neked ez van, az magától soha nem gyógyul. (Nincs spontán sérv visszahúzódás és spontán hasi kötőszövet összenövés.)

6. pzuzu (válaszként erre: 5. - Esztibogar)
2014. jan. 24. 22:59
Szia! Igen, simán szültem mind a 4 gyerkőcöt. A terhesség elején-közepén amikor kisebb volt még a hasam akkor látszott, a nagyobb tesók (most legutóbb)mindig azt hitték hogy a kis feje dudorodik ki (csak amikor fekvésből keltem, vagy hátradőlt ülésből), de mindig mondtam, hogy az csak a sérv :-).Aztán ahogy nőtt a has és kifeszült, már nem látszott. Igen, a köldök fölött van kb 2-3 cm-vel, és az egész olyan 8cm hosszú és 5 cm széles. Remélem sosem fog rosszalkodni :-)! A férjemet remekül lehet vele riogatni, mindig mondom hogy nézd, ő meg hogy fejezzem be,mert rémisztő...! Szép hétvégét .-) !
5. esztibogar (válaszként erre: 4. - Pzuzu)
2014. jan. 23. 14:30
Simán meg tudtad szülni a gyerekekt, vagy császár lett? Mikor a terhes voltál nem érezted a puklit? Köldök fölötti a sérv? Az jó, hogy 15 éve mozdulatlan..
4. pzuzu (válaszként erre: 3. - Esztibogar)
2014. jan. 21. 11:43
Szia! Nekem a 2. gyerek után lett hasfalsérvem. Orvos azt mondta, amíg nem okoz gondot addig nem nyúl hozzá, ennek már 15 éve, azóta még 2 gyerkőcöm lett (a pici 6 hós). Normál állapotban nem látszik, felülésnél olyan pukliszerűen kitüremkedik, de a hasfal bent tartja pedig jó pár cm rés van. Amint kijönne, azonnal orvos. Hát ennyi :-) Ja, és ugyanolyan mint 15 éve, nem válzozott semmit. A személyi edző frészt kapott amikor meglátta felülés közben a ferde padon, azt mondta ezt a gyakorlatot hanyagoljuk :-) !
2014. jan. 17. 14:09
Köszi a hozzászőlást. Továbbra is várom, akinek volt hasfali sérve a terhessége alatt. Hogy viselte? Hogy élte meg a mindennapokat????
2. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Esztibogar)
2014. jan. 15. 13:07

Tulajdonképpen mindenkinek kialakul kisebb-nagyobb mértékben, mert az egyenesen (hosszában, függőlegesen) futó hasizmaid középen nincsenek összenőve, mindössze egy vékony hártya van ott. Ennek anatómiai oka van, hogy a növekvő pociban helyet csinálj a növekvő babának, szóval szépen lassan a 2 középen futó izom kettéválik.


Kismértékben, vagy nagymértékben fordul elő, és terhesség után bizonyos gyakorlatokkal csökkentheted (hogy mondjuk ne 5centis legyen az a rés, hanem csak 1centi), illetve terhesség alatt megakadályozhatod különböző módszerekkel, hogy túlságosan nagy legyen.


Műtétet akkor szoktak csinálni, ha az újból összezáródó izom terhesség után úgy zavaró, hogy becsípődik a bél esetleg, szóval fájdalmas, plusz esztétikai okokból, de valójában a műtét nem garancia, ismerek olyan nőt, akit 3x műtöttek, mert 2x szétjött neki újból, erőlködés hatására, és tudom, hogy rengeteg olyan van, akik meg gyógytornával sikeresen visszanyerték a hasukat műtét nélkül.


Amivel megelőzhető, vagy csökkenthető:

-terheseknek való hasizom gyakorlatok (belly breathing), és a keresztirányú hasizom fejlesztése, tornáztatása már a terhesség alatt és utána is, és terhesség után ne végezz hagyományos haspréseket soha többet (ezek újból szétnyitják). De szép lapos lehet a hasad ezek nélkül is.

-terhesség alatt haskötő (akár a 4-5 hónaptól), és szülés után azonnal a szülés utáni haskötő (ez olyasmi mint egy csípőszorító), kb. 6 hétig, max 2 hónapig. A terhesség alatt hordott haskötő jó még a striák megelőzésére is, hiszen extra támaszt nyújt a bőrödnek, amit krémekkel ennyire nem tudsz adni.

2014. jan. 15. 12:48
Olyanok tapasztalatát várom,akinek a terhessége alatt alakult ki sérve,elsősorban hasfali. Ki,hogy viselte? Természetesen orvos látta, az olyan okos hozzászólásokat mellözzük,hogy dokihoz kell menni nem itt fórumozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook