Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyógytestnevelés fórum

Gyógytestnevelés (beszélgetős fórum)


2014. jan. 16. 13:28
Az edzéssel biztosan többre megy mint a gyógytesivel. A saját lányaimnál is így látom. Nálunk hanyag tartás miatt javasolt a gyógytesi, én inkább úszni hordom őket. A gerincüknek hasznosabb mint a tornateremben (esetenként az iskolai folyosón) tartott gyógytesi.
2014. jan. 15. 20:12

Elmentünk az orvoshoz ,újra megmérték hosszát,súlyát,és nem javasolja gyógytestnevelésre.Pedig ugyanaz az orvos,de elfogadta hogy azóta rendszeresen sportol.

Én szívesen hagytam volna hogy tanítási időben a heti tornaórák alatt kapjon gyógytestnevelést,de itt csak tanítás után járhatott volna és azt egyszerűen nem tudom megoldani.romlott a tanulásban +edzésre jár és ez így már sok lett volna neki.

2014. jan. 15. 18:17
Ja, és még valami. A jelenlegi esetben ugye a gyógytestnevelés délután van, és ezzel van az egyik fő probléma. Viszont ha különórára viszed, az ugyanúgy délután lesz, szóval ebben nem juttok előbbre, ellenben még fizethettek is érte... Én nem utasítanám vissza a gyógytestnevelést. Lefogyni biztosan nem attól fog, de a túlsúly miatt terhelt gerincének, ízületeinek egészen biztosan jót tesz.
6. fagyii (válaszként erre: 3. - C3b5778d88)
2014. jan. 15. 18:14

A legtöbb helyen viszont nincsen külön gyógytestnevelő, hanem a gyógytesis végzettséggel rendelkező testnevelő tanár tartja a gyógytestnevelést is a délutáni órákban. Viszont egy nagyobb létszámú iskolában hiába van külön gyógytestnevelő, mikor maximum két tornaterem van mindenhol, ahol pedig a normál torna órákat kell megtartani.

Azt mondjuk nem egészen értem, hogyha a gyógytestnevelést javasolták a gyereknek, akkor hogy osztályozhatják le mindenből, amiből a többieket. Hol van ebben a könnyítés? Ha a kérdező példájából indulunk ki, ahol ugye obesitas áll fenn, akkor a gyógytesi mitől számítana könnyítésnek, ha egyébként ugyanúgy leosztályozzák például szekrényugrásból?

2014. jan. 15. 11:22
Az iskolaigazgatóval beszélj erről. Többre mentek szerintem iskolán kívüli sporttal mint a gyógytesivel.
4. 325b42d966 (válaszként erre: 3. - C3b5778d88)
2014. jan. 15. 11:17

Köszönöm.

Nálunk azt mondták hogy kötelező.

2014. jan. 15. 11:12
Nálunk úgy van, hogy aki gyógytestnevelésre kell hogy járjon azoknak az osztály tesiórájával egy időben gyógytestnevelés tanár külön foglalkozást tart. Más kérdés, hogy ez már felsőben nem a legjobb megoldás, mert a kötelező tananyagból (kötélmászás, távolugrás és társai) őket is osztályozza a normál tesitanár, csak épp úgy, hogy ezt csak heti 1-2 órában tudják gyakorolni mert a többi tornaórájuk gyógytesi. Viszont a gyógytestnevelés nem kötelező, a szülő joga eldönteni hogy járjon-e rá a gyerek, az iskolaorvos csak javaslatot tesz. Sportolhat iskolán kívül is, ha ti azt jobbnak látjátok. Az enyémek úszni járnak tanítás után, gyógytesiről felmentést kértem nekik.
2014. jan. 15. 11:02
Meg kellENE oldani a tanítási órák ideje alatt, de lássuk be, ez a legtöbb helyen képtelenség. Mivel a rendes tanítási időben mind a tornatermek, mind a tornatanárok kapacitása véges, és heti 5 órát tartani minden évfolyam minden osztályaának, az bizony bőven kitölti ezt a kapacitást. Az meg főleg nehéz feladat, hogy a gyógytestnevelésen egy csoportba sorolt gyerekek ugyanabban az időpontban tudjanak tornaórára menni anélkül, hogy más óráról hiányoznának.
2014. jan. 15. 09:39

Leginkább torna tanár,gyógytestnevelő tanár tanácsát várom.

a Köznevelési Törvény értelmében az iskola a kötelező tanórai foglalkozások keretében gondoskodik a könnyített testnevelésről.Ebben az esetben a gyógytestnevelés és a testnevelés órákon való részvételnek együttesen kell elérnie a het 5-órát,ennek arányára az iskolaorvos és a szakorvos tehet javaslatot.A fiam Obesitás miatt lett gyógytornára kötelezve.Ez egy tavalyi állapotfelmérés alapján készült ,azóta a gyerek jár sportolni és az elhízása nem súlyos,vagy kórós.A délutáni foglalkozások alól még az év elején kértem a felmentését mert délután nincs tanítás ,itthon vagyok gyesen.Ezért nem értem hogy az iskola miért szeretne heti 3-óra gyógytornát a rendes torna órához még pluszban ,ha ezt meg kell oldani heti 5-órában és tanítási időben.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook