Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az ökógolyó tényleg meglágyítja a vizet a mosógépbe és nem fog lerakódni a vízkő? fórum

Az ökógolyó tényleg meglágyítja a vizet a mosógépbe és nem fog lerakódni a vízkő? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
78. macske
2012. jan. 6. 15:25
milyen vicces is ez. ma már mindenhol lehet kapni ezt a cuccot (pl. a batyeszen is van egy konyhabolt a csarnokban) egy ezresért. nekem 'csak' otto-s van, az kb. 10 évig bírta, most már szétjött a műanyag a sok mosástól, de csak a vékonyabb helyeken. mossóport használni nem érdemes. eme tanácsot a mosógépszerelő adta. azt, is hogy ha mégis, akkor csak külföldit, mondjuk németet. én mindig folyékonyat használtam, ezzel a cuccal, most már mosódiót, és a 10 éves mosógép dobja ragyog, és nem ürít vízkövet. néha azért ecettel is átmosom 90 fokon, de csak ha eszembe jut. összehasonlításképp a venta levegőtisztítóm mindösze a téli hónapoban, tehát max fél év alatt olyan vízköves lesz, hogy csak komoly vízkőoldás hozza le róla a cuccot. és az hideg vizzel működik. az ökonetet és a mágnesgolyót fikázó post több helyen is előfordul, szerintem kicsit rosszindulatú, és kb. annyi alapja van, mint bármely hozzászólásnak itt. ha ideollóz vki egy releváns, hiteles tudományos kutatást/ összegzést a témában, akkor több. mlm-et nem kell fikázni, csak eldönteni, kell-e adott termék nekem és annyiért kell-e. sok minden megvehető már az mlm rendszereken kívül is. nem kell ezektől hasra esni. ennyi. én veszem, mert tapasztalatom szerint jó. aki meg nem akarja, nem ismeri, az nem veszi.
2009. febr. 15. 09:08
Nekem bevált. Merem ajánlani.
2009. jan. 30. 16:32

Helló!

Én az ökögolyót, a kutyák itatójába tettem. Mert nekik is ásványvizet venni, hát...

Remélem használ!

75. Dödke
2008. dec. 28. 16:45
Nekem egy mosógépszerelő azt mondta,hogy nagyon jó!Én évek óta használom és nincs vízkő a mosógépemben.
74. gaby70
2008. dec. 28. 13:10
Nekem is ökonetes van,legalább 4 éve használom és nincs vízkő a mosógépben.
73. favali
2008. dec. 28. 11:54
Én évek óta használom és valóban nem vízköves a mosógépem.Az enyém Ökonetes.
72. Cszsuka (válaszként erre: 71. - Pirosalma)
2008. nov. 20. 16:38

Nem, kb. 6 oldal:)

Már elküldtem, akkor mi legyen?

71. Pirosalma (válaszként erre: 70. - Cszsuka)
2008. nov. 20. 16:30
Nem tudnád inkább privátban elküldeni? Azt az e-mail címet nem használom, se jelszó, se semmi...
70. Cszsuka (válaszként erre: 69. - Pirosalma)
2008. nov. 20. 16:15

Küldtem egy e-mailt, értelmezd, ahogy jónak látod

:)

69. Pirosalma (válaszként erre: 65. - Cszsuka)
2008. nov. 20. 15:48

:-)


Ez nem kontrollált, mert benne van a szubjektivitás:-)


Amúgy azt nem tartom valószínűnek, hogy csak úgy magától kicsapódjon a vízkő forralás nélkül. A képződő kristály minőségére (ti. hogy melyik polimorf módosulat, aragonit vagy kalcit képződik, ha a mészkőnél maradunk) akár lehet is hatása, legalábbis nem rendelkezem lyan információkkal, hogy kizárjam. De csak a mágneses tér hatására nem fog kicsapódni szerintem (a mágneses mezőnek növelnie kellene a bikarbonátionok mozgási energiáját).

2008. nov. 20. 15:29
Nekem bevált .
67. Pirosalma (válaszként erre: 66. - Cszsuka)
2008. nov. 20. 15:26
Most olvastam, hogy van burka is, eddig nem tudtam. Nem tudom, miből van, de a műanyagok elég stabilak szoktak lenni.
66. Cszsuka (válaszként erre: 65. - Cszsuka)
2008. nov. 20. 14:51
Egyébként én nem a vas-oxidtól tartanék, mivel, ha a burkolat nem jön szét, nem hiszem, hogy kikerülne belőle. Inkább a burkolatra gondoltam, hogy vajon egészséges-e?
65. Cszsuka (válaszként erre: 61. - Pirosalma)
2008. nov. 20. 14:49

Köszi, jó néha olvasni, hogy még megvagy .:)

Egyébként ezt kipróbáltuk, nem kitaláltuk. A bab ill. a tyúk főzési ideje átlagosan fél, illetve egy órával rövidebb.

2008. nov. 20. 14:24
A Szkeptikusok Társasága szerint amúgy átverés, ők pedig nem az ujjukból szopják, amit mondanak.
63. Pirosalma (válaszként erre: 47. - Tavirozsa74)
2008. nov. 20. 14:09
Lágymágnes aligha lehet...(A lágymágnesnek csak mágneses mezőben van mágneses tulajdonsága.)
62. Pirosalma (válaszként erre: 38. - Emagdi)
2008. nov. 20. 14:07
200 Celsius-fokig szerintem bármelyik (ferro)mágneses anyag bírja anélkül, hogy elvesztené a mágnesességét. Olvadni meg végképp nem olvadnak meg.
61. Pirosalma (válaszként erre: 60. - Cszsuka)
2008. nov. 20. 14:02

Helló, Zsuka!:-)


A forráspontot kb.-ra ki lehet számítani, ha figyelembe veszed, mennyi só van benne, más anyag kevésbé döntő.

Hogy lehet-e vele gyorsítani, azt nem tudom (egyelőre nagyon szkeptikus vagyok), mindenesetre szerintem ezek a vas-oxidok (már ha magnetitről vagy hasonlóról van szó) vízben egyáltalán nem oldódnak, híg savakban sem.


(Egyébként szerintem meggondolatlanság pontos és kontrollált mérés nélkül állítani, hogy gyorsabban fő meg ez vagy az.)

60. Cszsuka (válaszként erre: 59. - C20c593f1c)
2008. okt. 8. 11:58

Jut eszembe, ha főzünk, hány fokos a víz, mert ugye az már forrásponton túl van.

Csak azért, mert nagyon klasszul lehet vele gyorsítani a bab meg a tyúk főlési idejét, ha mellé rakjuk. Persze gondolom, az is számít, hogy olyan anyagból van, ami nem káros az egészségre, ha összefőzzük a kajával. Ki tud erről valamit? Olyan anyagból van?

59. c20c593f1c (válaszként erre: 58. - Cszsuka)
2008. okt. 8. 11:52
:-)))
58. Cszsuka (válaszként erre: 57. - C20c593f1c)
2008. okt. 8. 11:40
Ja, értem! Akkor nem dobom a kályhába:)
57. c20c593f1c (válaszként erre: 56. - Cszsuka)
2008. okt. 8. 11:30
Semmi. Csak valaki arra hivatkozott, hogy 200 fokon elereszt a ragasztás. Olvass vissza!
56. Cszsuka (válaszként erre: 55. - C20c593f1c)
2008. okt. 8. 10:10
Oké, de az ökomag tekintetében mi szükség erre?
55. c20c593f1c (válaszként erre: 54. - Cszsuka)
2008. okt. 8. 09:06

A tiszta víz 100 fokon forr.

Más nyomás körülmények között el lehet érni ennél magasabb vízhőmérsékletet is.

54. Cszsuka (válaszként erre: 53. - C20c593f1c)
2008. okt. 8. 08:51
Kifejtenéd bővebben?
2008. okt. 7. 09:45
Azért arra kíváncsi lennék, hogy ki látott már folyékony állapotban 200 Celsius fokos vizet. :-))
2008. máj. 23. 16:18

EZ A TOPIK AZ ÖKÓGOLYÓ VÍZLÁGYÍTÁSÁRÓL SZÓL!!!


NAGYON SZÉPEN MEGKÉREK MINDENKIT HOGY EGY MÁSIK TOPIKBAN FEJTSÉTEK KI NÉZETEITEKET AZ ÖKONET, AZ AVON, AZ OTTO ÉS EGYÉB CÉGEK ILLETVE MLM TEVÉKENYSÉGET FOLYTATÓ CÉGEK MŰKÖDÉSÉRŐL!!!


KÖSZÖNÖM!!!

2008. máj. 23. 16:13
Én már 2 éve hogy használom az ökonetes golyót.Nekem nagyon bevált.S egyet értek mindenkivel aki az ökonet termékek mellet teszi le a voksát.Igaz Én a Lenkei is kipróbáltam és a C-vitamint tőle használom,mert három gyereknél néznem kell az árakat.De az szappant,coral calciumot és egyéb más dolgot az ökonettől használom nagyon jók.Itt van egy-egyszerű példa:Régebben mindig gyógyszert vettem be fejfájásra most bekennem a mirtil krémmel és 5 perc múlva használ és ez úgyan olyan jó a gerinc fájásra vagy a gyermek sérülésre de a fiam allergiáját is ezzel kenem a kezén.Egyszóval nagyon jó.
2008. máj. 23. 11:41
És még valami,érdekes módon az avonról és az oriflame-ről miért nem mondja senki,hogy piramis rendszer?Ugyanazon az elven működik mint az ökonet.Azoknál a termékeknél is vannak olcsóbbak a piacon és mégis rengetegen a drágábbat használják,hogy miért mert van rá garancia hogyha nem jó kicserélik és általában minőségi terméket kapsz.Az ökonetnél ez ugyanígy van!
49. Silverblue (válaszként erre: 44. - Emagdi)
2008. máj. 23. 11:05
Ha ismernéd egy kicsit is az ökonetet tudhatnád,hogy nem piramis rendszer.Ne mondj véleményt olyanról amit nem ismersz kellően!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook