Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Barátnőm örökbe akarja adni a babáját, a véleményemre kíváncsi, erre mi a "jó" válasz? fórum

Barátnőm örökbe akarja adni a babáját, a véleményemre kíváncsi, erre mi a "jó" válasz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
208. Katonca
2017. dec. 22. 12:42
2014.01.14-én tették fel a kérdést. Mi történt a babával azóta? Tud valaki valamit?
2015. szept. 1. 14:28

A jó válasz:


Nincs véleményed, nem a te dolgod, ez az ő felelőssége!

Döntsön ő! Ne akarja a felelősséget a te nyakadba varrni!

206. syria (válaszként erre: 204. - 3b1a5ec920)
2014. febr. 5. 16:59

Ez nem csak erkölcsi kérdés. Ha csak az lenne, akkor egyértelmű lenne a válasz: ne adja örökbe.


Egy kívülálló sokszor objektívebben tudja látni a dolgokat.

205. kethy5
2014. febr. 5. 16:58
na most telt be a pohár te olyan ostoba bunkó vagy hogy az már nem minden napi. Nem gondolok egyáltalán ilyeneket te agyon iskolázott. Eddig kedves voltam de most már be telt a pohár. És köszi hogy úgy gondolod hogy azért ment el a baba mert én nem érdemlem meg, nagyon jól esik... Hát pont te nem érdemled meg hogy anya legyél mert szívtelen vagy. Örülök neki hogy van gyereked, örülök annak ha másnak megadatik a lehetőség és tudom hogy előbb vagy utóbb nekem is lesz. És örülök annak is hogy a lány megtartja a babát hisz én is azt írtam neki..... Én soha senkinek nem kivantam és kívánok rosszat de te meg is tetted Vigyázz mer isten nem bottal ver
204. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 193. - Syria)
2014. febr. 5. 13:24
Velemenyem szerint nem egy kivulallonak "kell" allast foglalnia ilyen sulyos erkolcsi kerdesben. Ezzel a sajat felelossegerzetet szeretne csokkenteni.
2014. febr. 5. 12:19

Ez a lány most is lakik valahol, mégpedig a szüleinél.


Csak játszok a gondolattal:


Mi lenne, ha fogná magát és hazamenne a gyerekkel? Nekimennének? Megvernék? Kihívnák a rendőrséget?

202. 16db4cbd08 (válaszként erre: 201. - 72497ec515)
2014. febr. 5. 12:08
Az új jogszabályi változások miatt a kisgyerek a születés után egyből nevelőszülőkhöz fog kerülni. Pontosan nem tudom, hogy milyen időközönként kell majd látogatni. Azzal is számolnia kell, hogy több száz km-re is elkerülhet. Azért a kapcsolattartást egy képeslappal elintézni, meg nem igazán szerencsés. Főleg, ha később magához szeretné venni. Ha nincs kapcsolattartás, akkor indítják meg az örökbeadhatósági eljárást. Erre a szülő is kap idézést. Ezen meg kell jelenni. Nyilván, ha nem jelenik meg, akkor örökbeadhatóvá nyilvánítják a gyermeket. Azt hiszem, hogy nagyon nehéz döntés előtt áll.
201. 72497ec515 (válaszként erre: 200. - Timicicaanyuka)
2014. febr. 5. 11:41
Most épp azon dolgozik amit tanácsoltam neki, hogy ne mondjon le róla hanem egy ideig legyen egy nevelő otthonba amíg helyre teszi az életét , ha nem mond le róla ,nem adható örökbe szerintem,de most néz utána hogy van ilyen lehetőség.
200. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1. - 72497ec515)
2014. febr. 5. 11:25
Van valami fejlemény azóta? Sikerült dönteni a barátnődnek?
2014. febr. 4. 22:27
nekem ez jött le. mindenkinek joga van a saját véleményéhez.
2014. febr. 4. 22:17
nem 16 éves, hanem 31!!!!
2014. febr. 4. 22:15
ha meg akarja tartani, talál megoldást. ha nem akarja megtartani, akkor kifogást.
196. 3d787b167a (válaszként erre: 195. - D1e807c461)
2014. febr. 4. 21:59
Úgy tűnik, el se olvastad...
2014. febr. 4. 18:21
nekem úgy tűnik, mintha bosszúból akarná a gyermeket örökbe adni, mert a pasija elhagyta.
194. a0c1361e44 (válaszként erre: 191. - Kethy5)
2014. febr. 4. 17:55

Biztos fáj, de még egy ilyennek is van gyereke, mint amilyen én vagyok.

Tudom, szerinted nem érdemlem meg és azt is tudom, hogy szerinted nekem nem kellene, hogy legyen peteérésem...

De az biztos, hogy csak az tud ebben igazán választ adni, akinek van gyereke és neked nincs, így csak azt mondhatod el, hogy te mit tennél, de azt nem tudnád, hogy milyen érzés.

Ha lenne gyereked, akkor te nem gondolkodnál így, mert tudnád, hogy milyen lemondani egy egészséges gyerekről.


Egyébként minden okkal történik....

193. syria (válaszként erre: 192. - 090716)
2014. febr. 4. 17:50

Nyilván azért írt a fórumra, mert ő maga nem tudott állást foglalni.

Igazán nem csoda, hiszen nem könnyű a kérdés.

192. 090716
2014. febr. 4. 11:34
Nincs rá jó válasz, de TE véleményedre kíváncsi, nem a mienkre. Itt annyi féle választ fogsz kapi, mert hiszen mindenki más, és máshogy látja. A barátnőd élethelyzetét meg te biztos jobban ismered...légy vele őszinte!
191. kethy5 (válaszként erre: 189. - A0c1361e44)
2014. febr. 4. 11:31
Azért reagáltam úgy mert utálom ha gyanúsítgatnak alaptalanul. Te tényleg látnoknak gondolod magad. Azt se tudod hány éves vagyok, azt se tudod, hogy mi lett a bajom. Legyen úgy ahogy te mondod hogy képes vagyok teherbe esni én lennék a legboldogabb de peteérés nélkül szerintem esélytelen. A lombikkal csupán az a gondom hogy a hormonok miatt nem akarok egy szőrős disznó lenni. Amúgy meg pont hogy lebeszéltem a lányt ha gondolod elküldöm az e-mailt, hogy elhidd!!! Amúgy van neked gyereked?! Mert akkor nem így gondolkodnál szerintem!
190. syria (válaszként erre: 184. - 4c1a787e8f)
2014. febr. 3. 20:19

Nem tudhatjuk biztosan, miért foglalkozik a kismama az örökbefogadás gondolatával. Sok ezer olyan oka lehet, amit mi nem bírálhatunk felül.


"Nincs olyan örökbefogadás, ahol előbb-utóbb nem jön elő a gyereknél a fájdalom" Nem értek egyet.

Sok ezer olyan örökbefogadás van, ahol a gyerek nem sérül, mert normálisan nevelik fel. S ha valaha fény derül az igazságra (mert többnyire így adódik), sérülés nélkül képes a helyén kezelni a történteket.


Az még odébb van, hogy meghalnak a szerinted zsarnok szülei.

Addig még benőhet a feje lágya, találhat a következő gyerekének (mert az ilyennek tuti lesz!) olyan apát, aki ki is tart mellette. Csak utána legyen annyi esze, hogy ne akarja megkeresni az eldobott gyerekét!

189. a0c1361e44 (válaszként erre: 188. - Kethy5)
2014. febr. 3. 18:57

Fiatal vagy, képes vagy teherbe esni, így nem kell örökbe fogadnod. Mi rossz van a lombikban? Semmi, a gyerek épp olyan és épp úgy a sajátjuk, ahogy lombik nélkül lenne.

Igen, szomorú az eseted, de nem végérvényes, és ahogy írtad, csak arra gondolhattam, hogy azt akarod, és ha nem így lenne, nem igen háborognál.

Tehát, van ismerősöm, aki a lombik segítségével szült gyereket és van ismerősöm, aki szervezeten keresztül fogadott örökbe gyereket és nem vártak éveket. Esetleg te is lehetsz türelmesebb, ahogy mások is azok és akkor nem kell más elé furakodnod, hogy te érd el elsőnek azt, amire sokan már több éve várnak.

És igen, eszembe sem jutott, hogy le akarod beszélni, inkább az, hogy rá akarod beszélni, hogy neked abból előnyöd legyen...

188. kethy5 (válaszként erre: 165. - A0c1361e44)
2014. febr. 3. 17:32

Kedves Kék Irisz! Te honnan a fenéből tudod hogy itt akarok babát szerezni. Mi vagy te egy látnok! Tudod te egyáltalán hogy velem mi történt és mi van most velem!? NEM!!!

Akkor meg mit írogatsz itt felelőtlenül! Honnan tudod hogy mit akartam vele beszélni. Az eszedbe se jut hogy inkább lebeszélném. Csak egyből az hogy nekem kell a gyereke. Holnap lesz pont egy éve hogy 17 hetesen meg kellett szakítani a terhességem mert beteg volt a baba. Igen azóta nem jön össze. Lehet hogy csak lombikkal fog, meg fel merült az örökbe fogadás is. De nem most!!!!

És igen sokan állnak sorba akiknek abszolút nem lehet gyereke. És ezek az örökbe fogadó szerveket meg hagyjuk inkább mert utána néztem és nem 2 nap hanem lehet hogy évek.

Forever Happy köszönöm neked meg hogy így álltál hozzá.

2014. febr. 3. 12:42
ja,és még vmi...ha igaz barátok vagytok,meg kell mondanod neki őszintén amit gondolsz,akkor is ha nyers......az a leghatásosabb
2014. febr. 3. 12:40
szerintem az anyaotthon jó lehet átmenetileg,és ha jól tudom 20 hetesen mehet a baba bölcsibe,lehet mellette dolgozni,egyedülállóként megkapja a rendszeres gyvédelmit,ami igaz évente 2x 5800 utalvány,de mellette ingyen van az étkezés bölcsibe,oviba,sőt ha otthon nem lakhat,és anyaszállón lejár a megengedett idő,akkor van gyermekek átmeneti otthona,ha jól tudom 2 évig lehet ott a gyerkőc,és addig anya összeszedheti magát,közben gondozhatja,látogathatja,és ha jobb a helyzet élnek kettesben.......ráadásul a gyerektartást is követelni kell,ha biztos benne ki az apa,csak nem vállalja,akkor a bíróság csináltat tesztet,és utána kötelezi...ez így már nem olyan rossz,mintha örökbe adná,és a gyerek is hálás lesz,h az anyja nem adta fel,hanem küzdött érte......ha már nem vetette el,küzdenie kell.....ha pedig ez nem tetszik,akkor tényleg jobb az örökbeadás,de akkor legközelebb ne a 6.hónapban jusson eszébe a nehéz helyzete.....szerintem
185. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 184. - 4c1a787e8f)
2014. febr. 3. 12:26
ITT A JÓ VÁLASZ! Ezt olvassa el a barátnőd!
184. 4c1a787e8f (válaszként erre: 183. - Syria)
2014. febr. 3. 12:22

Szerintem itt a nagyon "furcsa" szülők telepedtek annyira rá a lányukra, hogy ne is merjen önállóan dönteni meg élni. Szerinetem pont ezért ez egy nagy választóvíz lenne, hogy a saját lábára álljon, és a motiváció a saját gyereke lenne.. Ha valaki ezt nem teszi meg, az nagyon sajnálni való, mert a kisgyereknek elsősorban az anyja kell, és csak utána a 20ezres cipő. Engem jó átlagos szinten neveltek fel, diplomát adtak a kezünkbe az öcsémmel, de a büdös életbe nem volt 20ezres cipőm.


Nincs olyan örökbefogadás, ahol előbb-utóbb nem jön elő a gyereknél a fájdalom, hogy őt elhagyták, a keresés, a nehéz évek.. Aztán vagy túlvergődik ezen a család, vagy nem. És sok esetben nem..


Szerintem itt nem annyira a körülmények a szélsőségesek, hanem ez a szerencsétlen anyajelölt tanult tehetetlensége, meg az, hogy fogalma sincs, mit veszít.


Hamarosan meghalnak zsarnok szülei, ott fog ülni egyedül a ház(uk)ban, és annyira egyedül lesz, mint még soha, és nagyon-nagyon meg fogja bánni, hogy nem állt ki jobban a gyerekéért, és legfőképpen önmagáért.

183. syria (válaszként erre: 8. - 72497ec515)
2014. febr. 2. 17:44

Ilyen körülmények között egyértelmű: adja örökbe. Mindenkinek ez a legjobb, elsősorban a kicsinek.

Ha már egy felelőtlen, a nehézségeket vállalni nem akaró anya szüli meg. :(

182. manó2000 (válaszként erre: 181. - A0c1361e44)
2014. febr. 2. 13:44
Nem kételkedem abban amit írsz, de 100 ezres fizuból nehezen tudom elképzelni a 20 ezres cipőt. Én elhiszem, hogy nehéz lehet egy keresetből megélni, egy gyerekkel, de egyetértek azzal, hogy nem lehetetlen.
181. a0c1361e44 (válaszként erre: 180. - Era06)
2014. febr. 2. 12:41

A barátnőm jelenleg kicsivel 100 nettó felett keres. És simán megcsinálja azt, hogy a 17 éves fiának 20 ezres cipőt vesz. Persze nem havonta van így, de előfordul. Persze nekik akkora lakásuk van, ami nekik kettőjüknek elég, nincs hitele, csak akkor ha olyat vesz, amit nem tud összespórolni.

És ez akkor is így volt, amikor egyedül vállalta a gyerekét. Soha egy fillért nem kapott a gyerek apjától, csak az emelt családi volt, amit igénybe vett, ami ugye még ezer forinttal sem több, mint a ketten nevelőknél.

Egyszerűen nem értem, hogy nem képes valaki egy kis gyereket eltartani, akár úgy is, hogy csak egy bevétele van....

Igen, lemondással jár, de ha hozzászokik a megváltozott életével, akkor nem okozhat gondot szerintem.

180. era06 (válaszként erre: 179. - A0c1361e44)
2014. febr. 2. 11:56
Saját anyagi helyzetemet vettem figyelembe. Nem nélkülözök, kifizetek mindent, de a maradék nem lenne elég egy kis emberkére.
179. a0c1361e44 (válaszként erre: 178. - Era06)
2014. febr. 2. 11:45

Ebben nem tudok igazat adni.

A barátnőm egyedül neveli a gyerekét születésétől fogva. A gyede a fizetése töredéke volt, de akkor is nagyon szépen be tudta osztania pénzét. Fizette a lakást is, szépen öltöztette a gyerekét és magát is. 2 éves volt a fia, amikor visszament dolgozni és mindenük meg van, pedig nincs miniszteri fizetése...

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook