Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A lányom mostanában sokszor rosszul érzi magát. Várható az első menzesz. Hogy segítsek neki? fórum

A lányom mostanában sokszor rosszul érzi magát. Várható az első menzesz. Hogy segítsek neki? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 29. 03:59
Orvosi kivizsgálás, és ha semmilyen gyógyszert nem szeretnél adni neki, akkor gyógyteákkal érdemes kísérletezni.
2014. jan. 14. 23:26
Annó nekem is azt mondták,a mensi érkezésétől voltam rosszúl,olykor el is ájúltam. Kiderűlt,hogy eszement alacsony a vérnyomásom,és még sok más,de nem akarlak riogatni. Szerintem mindenképp vidd másik orvoshoz!!!
2014. jan. 14. 21:06
nekem ebben a korban, hoemelkedessel es hanyingerrel tobb keresztes vizeletem volt...
14. Ata06
2014. jan. 14. 20:21

A szédülés is a neurológusra tartozik.

Esetleg még fültől is lehet.

Na jól feladtam Neked a leckét. :P

13. Ata06 (válaszként erre: 12. - F6390e6b9b)
2014. jan. 14. 20:20
De ha már viszi a leleteket, akkor erre már nincs szükség.
12. f6390e6b9b (válaszként erre: 11. - Ata06)
2014. jan. 14. 20:15
Neurológus először körbe küldi az embert a szemészettől a fül-orr-gégészeten át a fogorvosig,hogy kizárja nem-e az okozza a fejfájást.Csak a legvégső esetben csináltat MRI-t vagy CT-t
11. Ata06 (válaszként erre: 8. - Petiandi)
2014. jan. 14. 20:13
A fejfájás lehet a sok stressztől amit a gyerekeknek manapság az iskolában el kell viselniük. Mindenki másképp dolgozza fel. Van aki könnyedén veszi, van akinek nem könnyűek a napjai. Ha nem találnak semmit, ami remélhetőleg így fog történni, akkor még mindig fordulhatsz neurológushoz a fejfájás miatt. A biztonság kedvéért, lehet, hogy csináltat egy CT-t vagy MRI-t.
10. Ata06
2014. jan. 14. 20:10

A legkönnyebb mindent ráfogni a menzeszre. Persze ettől függetlenül ,lehet hogy az van a háttérben.

A biztonság kedvéért elvinném a sebészetre, hogy megnyomkodják a hasát. Nehogy vakbél gyulladás legyen. Esetleg egy vérkép és vizelet vizsgálat se ártana, hogy mekkora a süllyedés, nincs-e gyulladás valahol a szervezetben.

Hátfájás lehet az iskolai helytelen üléstől. Szegény gyerekek ott görnyednek napi 8-9 órát és cipelik a táskát, amiből a felét se használják.

Ez pedig ortopédiára tartozik.

A szemészet pedig évente amúgy se árt, ha megnézik.

9. f6390e6b9b (válaszként erre: 8. - Petiandi)
2014. jan. 14. 20:05
A fejfájásra azért nem tudok mit mondani,mert amióta az eszem tudom erős migrénes vagyok,arra gyógyszert kaptam.De a szédüléssel szerintem nem tudsz mit kezdeni.
8. petiandi (válaszként erre: 7. - F6390e6b9b)
2014. jan. 14. 20:01
Az a baj, hogy a szédüléssel, fejfájással nem tudok mit kezdeni. Ha nem lenne a hát és hasfájás mellette akkor arra gyanakodnék hogy rossz a szeme. De így ... És mindenhol azzal nyugtatnak meg hogy közeleg a menzesz és az okozza a bajokat.
2014. jan. 14. 19:55
Nálam is anno anyukám próbált segíteni,de isten igazából csak a meleg törölköző segített.Jó felmelegítette és azt tette a hasamra.Nekem ez bevált,nem kellett gyógyszer.
6. petiandi (válaszként erre: 5. - F6390e6b9b)
2014. jan. 14. 19:46
szeretném enyhíteni a tüneteit de nem tudom mivel. Gyógyszert nem akarok adni neki, egyedül a normaflore amit megiszik. sajnálom szegényt.
2014. jan. 14. 19:31
Én előtte 3-4 hónapig minden du és este görcsöltem.Aztán 11 évesen meg is jött és a görcsök maradtak,de hőemelkedésre nem emlékszek,hogy lett volna.
4. petiandi (válaszként erre: 3. - Pusztaiannus)
2014. jan. 14. 19:18
Nekem egyszer csak megjött.14 voltam. Nem volt előtte semmi különös jele. Utána már igen.... hasfájós voltam.
2014. jan. 14. 19:08
Már elfelejtetted, nálad hogy ment ez? Az én időmben is így ment, én 3 évig szenvedtem így, míg nagylány lettem, mondjuk velem nem nagyon beszéltek ilyenről. A lányomnál nem volt ilyen, legalábbis nem szólt, semmi jele nem volt, ezzel kezdte a fejlődését. Mindenkinél más.
2014. jan. 14. 19:01
Kislányom 13 éves lesz tavasszal. Gyakran fáj a feje, hasa, szédül, néha hőemelkedése van. A háziorvos szerint ezek az első menstruáció előjelei. nem vagyok biztos benne hogy ez igy is van. Tapasztalatokat gyűjtök! Várok minden tanácsot!
2014. jan. 14. 19:00
A lányom mostanában sokszor rosszul érzi magát. Várható az első menzesz. Hogy segítsek neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook