Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Üzleti angolra hogyan fejlesztetted magad? fórum

Üzleti angolra hogyan fejlesztetted magad? (beszélgetős fórum)


7. davidab (válaszként erre: 6. - Vikyci)
2014. jan. 26. 19:29

Koszonom szepen! ;)


Ez mar regebben volt, vagy mostanaban esetleg?

2014. jan. 15. 15:32
Amúgy az angolra én olyan nagyon nem is készültem, mert előtte Angliában éltem, és "ki tudtam vágni magam", nem volt az hogy leblokkolok. Megnézegettem előtte a könyveket, de a szóbelire nem igazán készültem :-)
2014. jan. 15. 15:30

Szia!

Nekem is angolból és németből is van üzleti (economy) nyelvvizsgám, angolból BGF, németből GazdálKodó.

Mindkét nyelvből lehet kapni olyan könyvet, amiben millió féle üzleti levél megtalálható, rendelés, reklamáció, számlabekérő, álláspályázat...

Ezeket használtuk a suliban is.

A nyelvvizsgák honlapján vannak próbavizsgák, azokat csináltam meg, angolból volt egy könyvem (már nem tudom mi a címe, el is adtam), volt hozzá cd melléklet, mindenféle üzleti témák voltak benne.

Könyves honlapokon keresgélj, lehet kapni nagyon jó könyveket.

2014. jan. 15. 09:18

Nagyon koszonom!


Jol gondolom, hogy a tavalyi evtol mar van szotaras verzioja a ketnyelvu vizsganak?

Bocs, meg soha nem voltam nyelvvizsgan, de a nyelvet jol beszelem. ;)

KOszi

3. Mion
2014. jan. 14. 12:43

Szia!

Nekünk anno a tanbá' az Oeconom vizsgát ajánlotta, van hozzá egy tökjó TK csomag is, ez gazdasági nyelv, kvázi üzleti.

A könyvek között van pl a Bizterms is... meg még más szöveggyűjtemény. Ebből gyönyörűen fel lehet készülni rá.

2014. jan. 14. 12:41

szia én üzleti angol, német középből vizsgáztam, szerintem sokkal hasznosabb mint az általános nyelvvizsga, ugyenis ki hogy most a macska miber szarik kit érdelek, nem de? - én ilyet témát húztam általános német közép nyelvvizsgán, az ha kell rá ragad az emberre, de szakszavak nem.


BGF-nél nyelvvizsgáztam, az oldalukon vannak fent minta vizsgapéldák, hát sajnos könyvcímet fejből már nemtudok, de szereztem könyvet, ami témákra volt bontva, benne kérdésekkel válaszokkal -ez főleg szóbelire

Írásbeli a levelezés azt ami kimondottan szakmai, ehhez is van könyv, s írtam magamnak mindenre példát, hogy kb hogyan kell feléíteni az olyan témájú hivatalos levelet (rendelés, reklamáció, stb)

Szövegértés, nyelvtani feladat, arra érdemes gyakorolgatni, de nem lehet ennyire célirányosan.

Sajnos már jó pár éve vizsgáztam, így már jól eldugtam a könyvet is.

De nekem az egyetemen a könyvtárban is voltak direkt ilyen könyvek

2014. jan. 14. 12:36

SZiasztok4


Érdekelne azok velemenye, akik uzleti angolbol vizsgaztak.

Ugy tudom, a szakmai nyelvvizgsak kozott vannak kulonbozo szakmai egysegek, pl. turizmus, kozgaz nyelvvizsga..

Ha valaki nem egy bizonyos szaknyelvet szeretne elsajatitani (es diplomahoz sem kell), hanem csak az uzleti eletben szeretne jobban boldogulni, akkor melyik nyelvvizsga lenne a legmegfelelobb szamara?

Ezen felul milyen tankonyveket javasolnatok, ami szamotokra bevalt.



koszonom

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook