Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Normális ha a 2 hetes tápszeres babám nagyon keményet és ritkán kakil? fórum

Normális ha a 2 hetes tápszeres babám nagyon keményet és ritkán kakil? (tudásbázis kérdés)


25. 4431aa0d12 (válaszként erre: 4. - Cica86)
2014. febr. 7. 15:41
Szia! Éppen ez a gond, ezért van székrekedése.
2014. jan. 16. 01:22
Nekem is szorulásos lett a lányom. Nála tápszerváltás segített, plusz, ha estig nincs output, én adok neki egy kis Laevolac-ot. Ezt gyógyszerész javasolta, de természetesen, mielőtt adtam volna, gyerekorvossal is egyeztettem. Amiket kaptam javaslatra: kis langyos víz éhgyomorra (etetés előtt), egyszer segített, kamillatea etetés előtt (nem próbáltam), lázmérő végbélbe (mindig segített, de állítólag nem jó megszokja).
2014. jan. 15. 16:21
Remélem hamar rendbejön a babucid.
22. Cica86
2014. jan. 14. 15:11
Köszi mindekinek a hozzászólást és a tanácsokat.
2014. jan. 14. 12:11
Oh, hígítás: a mi tápszerünkön fel volt tüntetve, hogy se hígítani, se sűrűbben adni nem szabad.
2014. jan. 14. 12:10

Én a helyedben anyatejjel próbálkoznék. Szólsz a védőnőnek, hogy szorulásos a gyerek a tápszertől és kipróbálnátok az anyatejet. Nemcsak ingyen van, hanem jobb is a picinek. Anyatejes babák nem szorulásosak. Tápszeres babáknak minimum naponta egyszer kell kaksizni, anyatejes babánál nem baj, ha csak egy héten egyszer, az is totálisan egészséges és egyáltalán nem kemény. Nekünk 5 nap volt a leghosszabb kaki nélkül egy alkalommal, már kezdtem pánikolni, de sima puha trutyi jött ki akkor is. :P


Anyatej párti vagyok (de nem őrült), a gyermekemnek a legjobbat szeretném. Itt a kis történetünk, ha érdekel, ha nem, ugord át ezt a részt. 9 hétig szenvedtünk, mire végül elkezdett szopni a babám, addig komolyan kínszenvedés volt, alig aludtam valamit. Felébresztettem, pelust csseréltem, cicin próbálkoztunk, majd megetettem a lefejt anyatejjel különféle technikákkal, aztán pótoltam tápszerrel, mert nem volt elég a lefejt tej (bezzeg a melleim majd szétrobbantak, annyi tejem volt, de a mellszívó a baba szájához képest egy nagy rakás sz@r, kb a tejem ötödét ha ki lehetett szívni és hihetetlenül fájtak a melleim, olyanok voltak mint két extra kemény dinnye), aztán letettem aludni, tejet fejtem, eltettem a hűtőbe, mosogattam, sterilizáltam. Mindez 2 és fél órába tellett (mert extra lassan evett), maradt fél órám a következő etetésig, na ekkor volt időm magamra. Pl wc-re menni, enni, letusolni, aludni... Az első hetekben a leghosszabb amit aludtam éjjel és nappal összesen, az 4.5 óra volt. Az a nap után egyszerűen ragyogtam, isteni volt olyan "sokat" aludni.

A babám 1 hónappal korábban született, ezért lehetett ilyen nehéz elkezdeni a szopizást. Szoptatási tanácsadó járt hozzám, meg a védőnő, (de minek... végül az ösztöneimre és a babámra hallgatva értük el a sikeres eredményt) 9 kemény hét után végre sikerült, végre elkezdett szopizni és minden étkezés után egyre kevesebb tápszerrel kellett pótolnom. A 9 hét majdnem elapasztotta a tejem, mert ugye annyi termelődik, amekkora az igény. Időbe tellett, mire újra annyi tejem lett, hogy elég legyen és ne kelljen tápszerezni. Úgy voltam vele, hogy egy időben született babának is az anyatej a lehető legjobb táplálék, de egy koraszülöttnek még annál is fontosabb, hogy természetes táplálékot kapjon. Így nem adtam fel, de mondanom sem kell, hogy nagyon nehéz volt. Nálunk Skóciában nincs olyan lehetőség, hogy anyatejet kapjunk, így mindent meg kellett tennem saját magam, nem adhattam fel. Meg hát ezért vagyok itthon a picivel, hogy etessem, ellássam, nem azért, hogy minden mással törődjek, a háztartás, minden egyéb várhat (és bizony vár is :P), a legfontosabb a pici. Nomeg tápszerrel etetve apuci is maradhatna.


Hú, bocsi, hogy ilyen hosszan taglaltam, nem szeretném, hogy anyatejes megszállottnak tartsatok. Csupán annyit szerettem volna, hogy lássátok, nem kell feladni, próbálkozni kell. Egy nem koraszülött babánál is egészen 6 hétbe is beletellhet, mire elkezd rendesen szopizni, azok az anyukák extra szerencsések és igen kevesen vannak, akiknek az újszülött babája szopik rendesen kezdettől fogva.


A kérdést feltevőnek az ajánlásom, hogy kérj anyatejet, akkor nem lesz szorulás. Ha nem tudsz eleget kapni, akkor keverheted az anyatejet a tápszerrel. Ha a kettőt összekevered a cumisüvegben, az a legjobb megoldás, ha vegyesen táplálod, mert az anyatej segíti a tápszert is sokkal jobban elemészteni.


Ha valami oknál fogva ez nem valósítható meg, akkor egy nagyon pici Baby Mecsek teát adj a picinek, de tényleg csak nagyon picit, különben extra hasmenése lesz. A szélcső, hőmérőzés és társaik kerülendők, mindig próbálj a természetességre törekedni mindenben.


Tápszer váltogatása nem jó a piciknek, magadtól ne válts tápszert. Nekem is a kórházban el kellett kezdeni hozzátáplálnom tápszerrel, ugyanazzal kellett itthon folytatnom. Tehát ha tápszer váltás lenne, akkor csakis és kizárólag úgy tedd, hogy kikéred mind a védőnőd, mind a háziorvosod véleményét. Azért mondom, hogy kérd ki mindkettejük véleményét, mert sajnos rengeteg védőnő nem megfelelő, a munkájuk csak a munkájuk, nem szívből teszik, azt ajánlják, ami számukra a legkönnyebb, amivel kevesebb gondjuk van. Személyes tapasztalat.


Sok sikert és kitartást, gratulálok a picihez!

19. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Cica86)
2014. jan. 14. 11:42
Védőnővel vagy dokival beszéld meg, de a kamillatea szokott segíteni!:)
18. abbe
2014. jan. 14. 11:29
Válts tápszert. Nálunk is volt ilyen gond, a váltás megoldotta. Semmiképp nem ajánlom, hogy a jelenlegit higítsd, nem véletlenül adják meg a pontos víz/tápszer arányt a csomagoláson. A gyerekorvos ajánl majd másikat, ha elmondod a problémát.
2014. jan. 14. 10:17
Adj neki vizet és próbáljatok meg másik tápszert is.
16. danama
2014. jan. 14. 10:16
az én kisfiammal is ez volt a gond de a tápszer csere megoldotta
15. Anya11
2014. jan. 14. 10:15

próbáld ki,hogy hígabbra csinálod a tápszert,több vízzel,vagy itass vele külön babavizet is néha. Ha ez sem segít,akkor Espumisan és társai,vagy váltás más tápszerre. :)

Az enyémnek ez vált be 3 éve :)

2014. jan. 14. 10:10

Szia!


Szerintem is válts tápszert, az én kislányom is tápszeres volt nekünk is volt ilyen gondunk váltottam és egyből megoldodott. Nekünk a Milupa milumil ha optima Jött be.

13. sookye
2014. jan. 14. 10:05

Hmmm... Szurikáta írásában lehet némi igazság. Én 4 hónapig szoptattam is a lányomat a tápszer mellett, vagy hogy is írjam? Szoptatás mellé kapott tápszert is :) Soha nem volt gondunk a kakival, icipici hasfájáson a masszázs segített.

Lehet, hogy érdemes lenne megpróbálni!

12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Cica86)
2014. jan. 14. 09:33

Nem normális, de NORMÁLIS.


A nem normálist úgy értem, hogy nyilván nem ez van írva a nagykönyvben, és nem a tápszer... Mielőtt azt hiszed, hogy szoptatásnáci vagyok:


Én is végigcsináltam ugyanezt a második gyerekemmel. Ő is két hetesen, betegen lett tápszeres. Utána 3-4 hónapig szécsővel kakiltattam, kb. fél órás kínlódással. Pedig kipróbáltunk nagyon sok féle tápszert, a doktornő is próbált segíteni, de semmi sem segített...


Az segített, hogy neki 3 hós kortól elkezdtem a gyümit, aztán a főzelékeket adni, - még ha ma nem tartják ideálisnak akkor is - és a "normál" kajától rendeződött a kakilás. Kicsinek, kb. 2 éves koráig sokat volt beteg, de ma ő a legjobb immunrendszerű gyerekem.


Szóval kitartás.



Aztán most meg, a negyedik babámnál elég sok tejem volt, és a védőnő megkért, hogy adjak egy kismamának. Nekik ugyanezért kellett, merthogy a tápszeres baba nehezen kakilt.. A kakiláson segített is az anyatej..


Szóval esetleg ezt meg lehet próbálni, kérdezni..

2014. jan. 14. 09:32
Szerintem is válts tápszert!Nekem mindkét lányom tápszeres volt-más-más tápszert kaptak.A nagyobb lányomnál voltak gondok,de áthidaltuk azzal,hogy teáztattam.Hasfájós is?
2014. jan. 14. 09:32
A tápszeres babámat én teáztattam is, mert a tápszerben önmagában kevés folyadéknak is.
2014. jan. 14. 09:29
Iszik eleget?
2014. jan. 14. 09:29
Nem normális, dokival egyeztess, de gondolom ezt te is így gondoltad. De ne aggódj, mond rá valami tutit a doki.
2014. jan. 14. 09:28
nekünk semmi gondja nem volt a tápszerrel mégis ilyen problémánk volt...glicerines kúp, beöntés, szélcső, lázmérőzés...nekünk ezek sikerültek, 3 hósan átlendült ezen a problémán a lányunk mikor elkezdet az alma, barack hozzátáplálást
6. mkriszti81 (válaszként erre: 4. - Cica86)
2014. jan. 14. 09:02

nem a laktóztól a hibás, hanem a tápszerek egyéb összetevői, mindegyik kicsit másból áll, épp ezért kell mindenkinek kitapasztalni, az ő gyerekénél melyik tápszer nem okoz gondot


Dokival is beszélj mindenképp, melyik másik laktózmenteset lehet még megpróbálni.

5. Ekka
2014. jan. 14. 09:01
Nem, nem normális, de ott a védőnőtök, meg a gyermekorvos, ezt velük kellene megbeszélned, nem velünk. Ők jobban tudnak segíteni, mint mi.;-)
2014. jan. 14. 08:55
Laktózmentes tápszert kap.
2014. jan. 14. 08:55
szerintem is próbálj másik tápszert mihamarabb, nehogy az állandó szorulás egyéb gondokat is okozzon
2014. jan. 14. 08:47
A tápszer okozhatja!Ez nem hinném,hogy normális lenne!Válts tápszert mindenképp!!
2014. jan. 14. 08:46
2 hetes tápszeres babám nagyon keményet kakil és nagyon ritkán. Aggódom. Normális ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook