Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az asztma már nem tatrós betegség? fórum

Az asztma már nem tatrós betegség? (tudásbázis kérdés)


20. vica66 (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2014. jan. 16. 12:27

Még csak nem is terv, csak egy elképzelés, semmi köze a döntéshozókhoz. Akár ha én ötletelnék. Nem terveznek ilyet fizetni.

Csak azért tartottam fontosnak megemlíteni, mert másutt is komoly felháborodást váltott ki, mintha ténylegesen be akarnák vezetni. Pedig erről szó sincs. Hacsak nem "lebegtetik" a választások előtt ezt a témát, hogy vajon mit szólnának az emberek.


Az már igaz, hogy máshol szórják a pénzt, a beteg gyerekektől meg elveszik, ez valóban felháborító.

19. Pettka
2014. jan. 15. 15:58
Ma voltunk a kontrollon,egyértelműen közölte a drnő,hogy az asztma már nincs a tartós betegség besorolásban...
18. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Vica66)
2014. jan. 15. 15:44

Tudom mit olvastam...tudom,hogy terv...

Csak nem értjük,ha a beteg gyerekekre nincs pénz azon kívül miért van minden másra...és had ne soroljam..nem ingyenpénzre kell szoktatni a népet,hanem munkára..tehát ezt a pénzt amit kiakarnak ilyen jogcímen fizetni esetleg,lehetne másra is költeni....

17. vica66 (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2014. jan. 15. 15:00

Filcike, a létpénz csak egy független szakértői munkacsoport elképzelése, amiről írtak egy tanulmányt. Itt olvasható teljes terjedelmében: [link]

(Ha Hoxa szóközt tesz valahova a linkbe, vegyétek ki, és jó lesz.)

Több helyen cikkeztek róla mostanában, de az asztmások (sajnálatos) ügyéhez nincs köze.

16. álmodozó hölgy (válaszként erre: 15. - F8db0709b8)
2014. jan. 14. 10:46
:-)))
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - Álmodozó hölgy)
2014. jan. 14. 10:35

Olvasok persze :)

De ezt már nem szeretném kommentálni,mert még a Hoxa tagja szeretnék maradni ;)

2014. jan. 14. 10:32
Nekem évek óta az a véleményem, hogy tudatosan teszik tönkre a családokat, és ezzel céljuk is van.Ha jó látom előbb-utóbb révbe is érnek. a nagyobb lányom külföldön tanult egy évig.Ingyen kapják a suliba az óvszert, a dohányzás leszoktató tapaszt.A cukorbetegek, az inzulint, sőt még a teszt csíkot is stb...Szerintem ez a cél. Gondolom olvasol a soraim között.-)
13. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Álmodozó hölgy)
2014. jan. 14. 10:18

Sajnos tudjuk..

Közgyógyot a gyermek alanyi jogon kellett volna kapja,mivel tartós beteg.Az a baj,hogy változtak a jogszabályok,mindenbe belenyúltak,és egyre több érthetetlen hülyeségbe ütközöm nap mint nap..

Engem felháborít ez a gyes-es dolog is,ami január 1-től lépett életbe,illetve a MÁk alanyi jogon adni akar "létpénzt"....gyereknek 25,felnőttnek 50,várandós anyukának 75ezer forintot...ha ezért vették el ezt a támogatást,meg van a véleményem..Hozzáteszem a gyermekek jogai 5.pontjába ez az intézkedés beleütközik,ami a tartós beteg gyermekeket illeti...

12. álmodozó hölgy (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2014. jan. 14. 10:12
Utólag is hálás köszönet, a munkátokért,és a szervezésért.Sajnos én ekkor még nem tudtam, hogy ez vár Rám! mi közgyógyellátás sem kaptunk valamiért.Javaslatra váltottuk ki a gyógyszert minden esetben. Volt, hogy pont akkor fogyott el, amikor nem volt pénzem,így anyukámnak kellett kiváltani.Vittük sóbarlangba is, hiába....Én decemberbe írtam a Mák-nak,Ő erre ezt reagálta: Az orvos kompetenciája, eldönteni. Az orvos mást állít. Mindenki kibújik a felelősség alól, a gyermekek veszítenek a legtöbbet!
11. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - Álmodozó hölgy)
2014. jan. 14. 09:54

2 Hoxás anyukával aláírásokat gyűjtöttünk,hogy állítsák vissza,voltunk az EMMI-ben tárgyalni,több riportot összehoztak,de mindhiába.

Közel 20ezer aláírást gyűjtöttünk,országosan,nagy megmozdulás volt.Elmondták,hogy a sok tartós betegből 14ezren váltják ki a gyógyszert rendesen.Ezért megkérdeztük,akkor miért veszik el mindenkitől,mikor bizonyítható,hogy kik nem váltották ki,illetve alapból már fel sem íratták a gyógyszereket.Maga a körzeti orvosunk is mondta,van olyan család,ahol mindhárom gyerek tartós beteg,papíron,de 1 év alatt 1 gyógyszert sem íratnak fel.

Mi is 6 féle gyógyszert szedünk,erre azt mondták,hogy 3 nem is értik minek kell,mert az asztmán nem javít,és lényegében semmit nem is használ,mert gyakorlatilag nem erre a betegségre van.

Közgyógyot lehet igényelni illetve javaslatot kérni kell az orvostól...

Én személyesen voltam a gyógyszertárban,megkérdeztem mennyibe fog kerülni a gyógyszer,közgyóggyal,javaslattal,illetve teljes áron..

Közgyógy ingyenes,de egyre több gyógyszert szednek ki ebből is..nekünk is kivették az eonic-ot,ezért 450ft-ot fizetek 28 naponta.

ha van javaslat de nincs közgyógy,olyan 11-12ezer ft lesz a gyógyszer,és mindezek nélkül havonta 25ezer.....köszönjük szépen.

10. álmodozó hölgy (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2014. jan. 14. 09:40
Köszönöm! Hát ez az amit én sem értek. Ki tudja mivel mérgezem a gyermekem(mert minden gyógyszernek van mellékhatása) Mivel tartósan szedi a gyógyszert, ezért gondolom Sajnos!tartósan beteg, akkor mért nincs papír?! Ha viszont nem tartósan beteg, akkor minek kell állandóan gyógyszerezni, illetve kontrollra járni? Ha nem fújom, akkor majd befullad, mehetünk a kórházba, ahol vénásan kapja a bika erős szert.Ennek tegyem ki a gyerekemet??? Ez olyan szánalmas,és megalázó.
2014. jan. 14. 09:34
Viszont a közgyógy kártyán simán utána tudnak nézni,hogy ki lett váltva a gyógyszer vagy sem.Tehát,ez is csak jóindulat kérdése lenne.Viszont,mint köztudott,sajnos a mai világban nagyon-nagyon sok az asztmás beteg kisgyerek.Tehát,ez egy jó spórolás az állam részéről.Az meg,sajnos őket nem érdekli,hogy a szülő ki tudja-e váltani a gyógyszert,vagy sem.Szerintük ez magánügy...:(
2014. jan. 14. 09:18

2013.április 1-én született egy törvénymódosítás,miszerint sem az asztma,sem több más betegség nem tartozik ebbe a kategóriába.

Az asztma abban az esetben számít tartós betegségnek,ha évente 2 alkalmat kórházban tölt fulladás miatt,illetve egyéb feltételknek kell megfelelni.Mindez köszönhető azoknak a szülőknek,akik megélhetési beteget csináltak a gyerekükből,akik nincsenek tisztában a betegséggel,és csak töltették ki a papírt,akik nem váltották ki a gyógyszert,és had ne soroljam....viszont idén szembesülhettünk azzal a ténnyel,hogy miért a beteg gyerekek támogatását vették el,de ezt nem ragozom....szerintem mindenki tudja....

Csak nem értem ha a papírt nem töltik ki,miért kell ugyanazokat a gyógyszereket adni a gyereknek,ha elvileg már nem beteg...

7. álmodozó hölgy (válaszként erre: 5. - ChrisTai)
2014. jan. 14. 08:58
Neked kitartást, és jobbulást!!!! Bár együtt érzek Veled, a lányom miatt! Nekünk csak a tengerpart segített, de most oda se tudunk menni...meg egy jó darabig:( az viszont jót tett neki! Minden este 2 perc köhögés, és Hányás formájába dobta ki, a sok-sok letapadt váladékot!
2014. jan. 14. 08:55
Sajnos a Sárának a foga is tönkrement..a dokinéni szerint, nem a szteroidtól (bár már többen is jelezték felé)Azért nem fulladt be, mert 11 hónapig fújjuk a flixitodt,és télen gyakorta hetekig porlasztózunk. Már maga ez nagyon nagy baj! Erre elvonnak minden segítséget. Most akkor mi a teendőm? eddig gyesen voltam vele,most irány a munkaügyi..mert állás az persze nincs.....
5. ChrisTai (válaszként erre: 4. - Pettka)
2014. jan. 14. 08:49
Szerintem ez felháboritó. Pl az én gyógyszerem, fújókás, nagyon nagyon drága... És minden este szenvedés az elalvás... ha ez nem tartós betegség akkor mi? Én 24 éves felnőtt vagyok, 9 hónapos korom óta vagyok asztmás, és emlékszem, kicsi koromban is sokat szenvedtem. :(
2014. jan. 14. 08:35
E így van,sajnos.Az én lánykám is 7 éves lesz nyáron,holnap megyünk a kontrollra.De a drnő már a múltkor mondta,hogy már nem számít tartós betegségnek...
2014. jan. 14. 08:27

Szia,

tud valaki segíteni? Mi a teendőm. Kislányom 2 éves kora óta asztmás .Tegnap volt a felülvizsgálat. a gyógyszeres illetve szteroid (flixotil) maradt, a betegséggel kapcsolatba sajnos, minden maradt! Csak éppen a "Tartósan beteg papírt" nem töltött ki a kezelő orvos? 7 éves lesz a lányom. Akkor most nem vagyok jogosult, semmi juttatásra? akkor most beteg vagy sem?

2014. jan. 14. 08:27
Hát nálam az...
2014. jan. 14. 08:24
Asztma.Már nem tatrós betegség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook