Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kutyám agresszív lett?? fórum

A kutyám agresszív lett?? (beszélgetős fórum)


26. Ata06 (válaszként erre: 25. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 19. 11:46
Igen, igen. :D
25. 9d0c5a7f41 (válaszként erre: 24. - Ata06)
2014. jan. 18. 22:18
a tiéd is mászik /mászna?
24. Ata06 (válaszként erre: 23. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 17. 21:33
A boxereknek ez az ölbe mászás különben is nagyon megy. :D
23. 9d0c5a7f41 (válaszként erre: 22. - Ata06)
2014. jan. 17. 21:15
Tényleg babának érzi még magát, amikor kicsi volt, az ölemben ült, de a mai napig mászik fel, és nem érti, hogy a felmászó művelet miért tart 20percig, és miért lóg le mindene.
22. Ata06 (válaszként erre: 21. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 17. 21:00

:DD Babusgatta.... Ez aranyos. :DD

Hát akkor még kamasz. Na ez a kor sem semmi. :))

Akkor azért ijed meg a többi kutyától, mert valójában még nincs tudatában az erejének. Azt hiszi, hogy ő még kicsike.

Ezenkívül ők érzik a másik kutyán azt is, hogyha idősebb, tehát amíg nem fitogtatja az erejét, addig behódol az idősebb kutyáknak, mert azt hiszi ő még mindig baba. :))

2014. jan. 17. 19:52

A redői rendben vannak, neki nem olyan rálógósak. A fülét kell többet tisztogatni, mert hajlamos pirosodásra. madártoll szaga volt, valószín babusgatta a fejet... Már nincs szag, bár azóta tilos a puszi. Nem kérek...

Egy hónap múlva lesz két éves.

Mert neki ha kutya, akkor egy kell. Nincs különösebb oka.. Legalábbis nem forszíroztam.

Nem nagyon szerette kiskorában amikor ugrált és hülyeségeket csinált, nagyon leszidta és kemény volt vele. Ő is lett a főnök, ennyi szent. Mostanában már komolyabb, ölelgeti, nyúzzuk, ha vele vagyunk, úgy viselkedünk, mint a gyerekek. Tavaly szánkóztunk is vele, rendesen ül a szánkón, mint a gyerek. A lábát felhúzom magamhoz, és húz minket a párom :D Imádja..

20. Ata06 (válaszként erre: 19. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 17. 19:39

Hála istennek, hogy meg van a rigó fej és akkor a csőr is. ;)

A faggyú szag lehet az orr redőktől is. Azt rdemes bórvízzel tisztogatni, nehogy bepálljon és begyulladjon a bőr.

Mennyi idős? Párod miért nem szeretne?

Más kutyát se vagy csak a boxert?

2014. jan. 17. 19:01

Azóta nem csinált ilyet, és nem változik a jelleme a Holddal sem.


Más változást nem észleltem, mint faggyú szaga volt napokig.. És nem kis meglepetésemre a fejet a házában rejtegette... Nem jól kutattuk át. Pedig azt hittem, kidobtunk mindent, a fejet meg megette..

Ma teljesen megnyugodtam, amikor egy beagle jól lerendezte, és az én 35 kilos kutyám egyből mellém szaladt.

Imádom, hogy olyan nyápic. De aztán újra 'támad' tehát nem sértődik meg. Csak meglepődik, hogy rendre utasítja egy kutya.

Sajna nincs másik kutyánk, pedig boxerből kettő sem sok. Én nagyon szeretnék, de a párom nem. Megyek is le, megnézem, ma mit kukázott..

18. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 14. 16:07

"Mert megette a rigó fejét. Megfordult a fejemben, hogy ez egy agresszív megnyilvánulás???!!!!"


"a kisebbeket irtani fogja mostantól? mert vért kóstolt?"


:DDD Hát ezeken akkorákat nevettem, nagyon jó... :)))) Feldobta a napomat. :)


Egyébként egy kutyáról beszélünk, vadászott, ezzel semmi baj nincsen.

2014. jan. 14. 12:54

Vért ízlelt a kutya...hát ez jó! :D A kutya ragadozó állat, akármilyen cuki, meg édi meg bigyó. Tudom, sok embernek nehéz elfogadni, de a kutya húsevő állat, ragadozó ösztönökkel. Az egy dolog, h mi mindenféle gabonavackokkal etetjük őket és ettől azt hisszük, nem húsevő, de az. Húsra, vérre, csontra vágyik, az ősi falkában üldözték a prédát és nem a lágyan fodrozódó búzamezők mellett álltak sorba gabonagolyóért meg nem a répát húzkodták ki a földből.


Ez a természetvédős dolgon most megütköztem. Ha az ember ragadozó állatot (kutya, macska, görény stb) tart, ne lepődjön már meg meg kapjon a szívéhez, ha az megöl valamit. Mármint, erre számítani lehet. Azon tényleg megrökönyödnék, ha a nyuszink hozna egeret a lábtörlőre, de egy kutyánál ne csináljunk már úgy, mintha ez természetellenes lenne...az a természetellenes, amit egyesek a "kedvenceikkel" csinálnak. Állatszeretet címszó alatt.


De hogy ne legyek már olyan izé, nekünk eddig három boxerünk volt. Szerettek vadászni egérre, verébre. Emellett mi gyerekek úgy húztok-vontuk őket ahogy akartuk. Az egyik legszuperebb fajta számomra, persze személyes okokból ugye.

16. Ata06 (válaszként erre: 10. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 14. 09:25

Ez nagyon jó! :D :D

Sok kutya gyűjtöget, de a boxer ha unatkozik ,akkor muszáj elfoglalnia magát természetéből adódóan.

Tulajdonképpen unatkozik és azért kukázik. :)

Nincs másik kuttyod, aki társa lehetne, ha nem vagy otthon?

15. migerben (válaszként erre: 10. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 14. 08:19
Ez kész:)) Írasd be a könyvtárba, és én komolyan fontolóra venném a hittanórákat is:)
14. simple (válaszként erre: 1. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 14. 08:17
Nincs olyan hogy, hogy vért ízlelt és megvadul! Ez is csak egy ósdi tévhit. Teljesen normális, hogy egy kutya zsákmányt ejt.
13. 9d0c5a7f41 (válaszként erre: 8. - Bosika)
2014. jan. 13. 19:28
Jobb félni, mint megijedni, ill. most láttam tőle ilyet először a 2év alatt. De megnyugodtam, hogy ilyen sokótoknak madárgyilkos a kutyája.
12. Pasionella (válaszként erre: 10. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 13. 19:28
Jajjj istenem. Hát nem is lenne igazi kutya ha nem rosszalkodna :-)
11. 9d0c5a7f41 (válaszként erre: 8. - Bosika)
2014. jan. 13. 19:27
Ajjjajjjj. Akkor a kutyák nem kicsit irtják a madarakat. Hát, akkor így jártak, én meg megnyugodtam..
10. 9d0c5a7f41 (válaszként erre: 6. - Felhoo)
2014. jan. 13. 19:24

Ő már nem fog ivarosodni... :) Nincs rá módja ;)

Nincs mivel :) Megtettük, hogy ne akarjon szökni, és pont azért, hogy a tüzelős időszakokban ne harcoljon fiú kutyákkal. Nem is érti a fiú-lány dolgot, azt is hagyja, hogy a fiú kutyák rajta domináljanak, csak néha szól rájuk. Szóval szerintem egy angyal (bár elég boxeresen ugribugrin, szertelenül játszik, szó szerint szeret boxolni, és néhányan ezért el is hívják a kutyájukat.. :D Bepancsol néhányszor.. De a kiskutyák is ha megunják, és vicsorogva odakapnak, behúzza a farkát, és fut egy kört. ) Az más kérdés, hogy utána újra kezdi.

Örülök, hogy ez a kis vérengzés szerintetek sem akkora horderejű, és szerintetek nem lesz az utca réme a babám.

Bár még meg kell osztanom valamit. Múltkor a házában furcsa dolgokat találtam, amiknek nagy részét ki is dobáltam (folyton kukázik az alsó épületből) volt fájdalomcsillapítós betegtájékoztató, volt tejes doboz, banánhéj és blokk. Nem gondolnám, hogy ő vásárolt, de nagyon vicces volt. :D

Ezeket bár csúnyán nézett, és megpróbálta kitúrni a kezem a házából de elküldtem, és kidobtam a szemetet. Gyűjtögető lett a drága. De amit a ház hátuljában a szalmába rejtve találtam, azt nem mertem kidobni. Egy papír volt idézetekkel az Újszövetségből. Gondolkodtam rajta, de egyszerűen nem mertem kidobni. Egy kutyának is jár a szabad vallásgyakorlás joga, másrészt nem mernék újat húzni Istennel. Gurultam a nevetéstől, és visszadugtam a szalmába a papírt. Gondolkodom olvasólámpa beszerelésén, mert az utcai fény elég gyengén süt oda éjszaka. Édes pofa!

:D :D :D

2014. jan. 13. 19:17

Annó az én kutyám aki soha nem bántott senkit meg állandóan kergette a madarakat, mindig mindegyiket :-) szerintem idegesítette, hogy nem tudja őket elkapni.

A kutya elkap pockot, patkányt, még akár vakondot is és oda viszi a gazdinak, hogy dicsekedjen micsoda jó munkát végzett. :-)

Szerintem nem kicsit túlzod el ezt az egészet.

2014. jan. 13. 19:13
Pedig megfogják a madarakat. Ismertem olyan vizslát, aki röptében ütötte le a verebeket, vadgalambokat. A sógornőm kutyája is elkapja a rigókat.
7. 9d0c5a7f41 (válaszként erre: 2. - Githaj)
2014. jan. 13. 19:10

Igaz, erre nem is gondoltam. Tegnap történt, szégyelleném is elmondani bárkinek élőben, akár kolléga, akár kutyasétáltatós span. Én a nagy természetbarát, natúr kozmetikum, védjük a Földet, édesapám lámpaoltogatónak hívott anno, mert ahogy mentem, kapcsoltam magam után a villanyt, csak szigorúan egy égett. Na és a nagy ÖKO csaj kutyája irtja a faunát... Mit mondjak.... Biztos mondanák, h etetni kellene :) Vagy nem csak kenyérrel, szerencsétlen fehérjére szomjazott.

Meg kell jegyeznem, olyan büdös szája volt utána, mint ha kacsát v libát evett volna, az a faggyús szárnyas szag.. Brr... Azóta Jancsinak hívom.. (Rigó Jancsi..) Köszi a magyarázatot, így már nem is haragszok rá annyira, lehet mégis elviszem majd holnap sétálni.

2014. jan. 13. 19:09

Szia!

Szerintem nem lett agresszív a kutyád, csak kijött rajta a vadászösztön. Saját tapasztalatból, amelyik kutya sok féle méretű, és fajtájú kutyával lett szocializálva az nem lesz agresszív, bár itt persze meg kell említeni azt is, hogy az ivarosodás miatt, mikor "nagy" kutya lesz, akkor a dominánsabb egyedekkel, illetve a saját nembéliekkel előfordul harcolás, de az nem az a fajta agresszió, amikor direkt szét akar tépni minden más élőlényt, ahhoz már a gazda jelentős hozzájárulása kell, hogy ilyen "psziho" kutyája legyen(pl nem ritka, h a "gazdi" uszítja a kistestű kutyákra a saját kutyáját).

Szerintem itt inkább arról van szó, hogy a rigó valószínű sérült volt és a kutyából előjött a vadász. ISmerős kutyája, egyszer kiásott egy pockot, és hozta nekünk mutatni (nagy testű kutya), még évekkel ezelőtt, azóta is jól kijön az én kistestű (7 kilós) kutyámmal, és azóta kapott egy tacsi kistesót :) minden rendben van vele is :)

2014. jan. 13. 19:07
Mindenesetre nagyon viccesen írtad le :-) azt hittem bepisilek a röhögéstől :-D
2014. jan. 13. 19:06
Nagyanyám kutyája napi szinten hozott nekünk meglepetést.Hol madarat,hol egeret.Ettől még ő teljesen normális és jó fej kutya volt. :D Vadászösztön,ennyi.
3. Pasionella (válaszként erre: 1. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 13. 19:04

Rengeteg kutya fogja meg a patkányt, nem csak a tacsi :-)

Szerintem egyszerű vadászösztön.

A csőrrel meg nem tudom mi lesz :-) azért gondolom csontot is kap amit nem bizti hogy mindig elrágja teljesen.

2. githaj (válaszként erre: 1. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 13. 19:03
Csak a teruletét védi idegen állatoktól. Nekunk volt kutyánk amelyik a pici macskákat akarta szoptatni mikor az anyjuk nem volt ott, de a szomszéd tyúkját kifektette az ajtó elé, vagy a kiscsibéket ha átjottek és nem vettuk észre.
2014. jan. 13. 18:55

Help! :D Falusi lányként nőttem fel, ott egyik kutyám sem evett madarakat. Most városban élek kertes házban, van egy bohócom. (boxer) Nagyon aranyos mini pincserrel, mopsszal, vizslával, pumival, berni pásztorral, német juhásszal, stafival, keverék kutyusokkal, egyszóval szereti a társaságot. Az otthoni macskára is csak rápakolja a lábát, az fúj, attól ugrik egyet hevesen kalimpál felé, de nem bántja. Eddig tiszta boxer, nem agresszív. Ha játszunk, lapít, morog, ugat, ugrál, a hátsóját C alakban mutogatva, ezt is megszoktuk, nem agresszív. DE tegnap láttam, hogy nagyon szimatol, túrja a fejét egy apró résbe két téglarakás közé. Azt hittem, beesett a lasztija, így elmozdítottam a téglát. Valami megnyikkant, azt hittem egeret fogott. BEvitte a házába, és amikor megnéztem, egy RIGÓ volt :( Életemben nem láttam még kutyát madarászni! Ráadásul boxert? Semmilyen könyvben nem olvastam róla, azon kívül h német katonák kedvelt kutyája, de vakvezető is lehet belőle, családi kedvenc, jó csibészelésre , őrzésre is, de hogy van benne ilyen ösztön? Nem vagok kutya analfabéta, és továbbra is bízom a kis ebemben. DE. Biztos, hogy oda kellene engednem egy törpe pincserhez? Vagy a kutya szag az kutya szag? Mert megette a rigó fejét. Megfordult a fejemben, hogy ez egy agresszív megnyilvánulás???!!!!

Másrészt a hasában most van egy csőr! :D Az nem olyan hegyes, h kiszúrja a gyomrát? szomorú is amúgy, sajnálom a kis feketerigót!)

Szóval amin hezitálok, h ez vadászösztön, és a kutyákra más érvényes, vagy a kisebbeket irtani fogja mostantól? mert vért kóstolt? Tudom, h kutyák megfogják a patkányt is, de azt tacsiról írják. Valakinek van ezzel kapcs. tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook