Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor jön a baba? fórum

Mikor jön a baba? (beszélgetős fórum)


1 2
32. jszyl (válaszként erre: 31. - Kitti111)
2014. máj. 20. 13:09

Nem, nekem már a második, de nem szabad feladni!

Voltatok már orvosnál?

Merre laksz?

2014. máj. 20. 09:55
Nem tudom, hogy Neked első gyerek e, mert nekem az lenne, lett volna és éppen emiatt aggódom. Kezdem elveszteni a reményt. :(
30. jszyl (válaszként erre: 29. - Kitti111)
2014. máj. 20. 09:24

Tudom...hidd el, én is ugyanilyen vagyok.

Nekem még a kineziológus segített! Eddig mindig azelőtt voltam nála mielőtt megfogantak a gyerkőcök...szóval..

2014. máj. 19. 18:07
Köszi szépen a vigasztaló szavakat! :) Igyekszem nem rágörcsölni, de nem nagyon sikerül. :(
28. jszyl (válaszként erre: 26. - Kitti111)
2014. máj. 19. 13:42

Szia!


Én is ugyanígy voltam...nekem is 6 hetesen tavaly májusban ment el egy baba, és most sikerült! (..és én is 35 éves vagyok)

Ne add fel!

Van egy másik fórum ahol jó kis csapat jött össze:

Idén: baba a pocakban!

Nézz be hozzánk, ha van kedved :-)

27. BlueJasmine (válaszként erre: 1. - Rencsij)
2014. máj. 19. 11:12

Szia!

Én csak a saját dolgaimból kiindulva tudok tanácsot adni... Nem hőmérőzéstől, és ovulációs tesztektől lesz baba... :) Hanem jó sok összebújástól :) Mi nem terveztük, nekem stresszes volt a munkám, napi 6 kávé, cigi, hétvégén csak buli, stb... És úgy volt, hogy nem is lehet babám... Aztán megismerkedtem a párommal, akivel élveztük az élet minden pillanatát, és jött magától. Mindenféle görcsölés és bármi nélkül, pedig az esélytelenek nyugalmában voltam, hogy úgysem lehet... Tesztet pedig csak akkor csinálj, ha késik legalább 3 napja! Mert kiábrándító lehet a negatív valóban... Régen az exemmel mi is szerettünk volna, akkor mondták, hogy nem lehet, rá voltam görcsölve nagyon, én is vettem a tesztet már nem várt előtt egy nappal, hőmérő, minden... Aztán most meg csak úgy :) Szóval hajrá ;) Szorítok!

2014. máj. 19. 10:22
Sziasztok! Én 6 hetesen vesztettem el a babát, lassan egy éve. Azóta sem sikerül újra teherbe esnem. Nagyon aggódom, 35 éves vagyok....
25. rencsij (válaszként erre: 23. - Niki0214)
2014. máj. 10. 18:55

Szia Niki!

Tényleg közhelynek gondoljuk, de NEM az...ha csökken a lelkesedés, az sem baj...hiszen akkor úgy vagy együtt a pároddal, hogy minden gondod elszáll..

Nálunk is ez volt, és most 10 és fél hetes vagyok...

Nem szabad agyalni, el kell engedni magad..és meglásd, minden megy majd mint a karikacsapás..

:)Szorítok! :) Csak lazán szeressétek egymást! :)

24. rencsij (válaszként erre: 23. - Niki0214)
2014. márc. 24. 20:54

Szia Niki!


Mi is rajta vagyunk a dolgon, de valahogy csökkent a lelkesedésem...Eddig sem nagyon viselt meg, ha negatív lett a teszt..most már...:) Ha jön majd jönni fog. Mindenesetre én is elmegyek áprilisban egy alapos kivizsgálásra, amelyek ilyenkor elengedhetetlenek...

23. niki0214 (válaszként erre: 1. - Rencsij)
2014. márc. 9. 18:49

Szia Rencsi!


Úgy érzem egy cipőben járunk. Mi is kb 8 hónapja próbálkozunk és semmi siker. Most már 23 napja késik a menszim, de csináltam 3 tesztet és mind negatív lett. :( Kedden megyek dokihoz. Nagyon örülnénk, ha jó híreket kapunánk. De már nem merem magam bele élni, mert előfordulhat, hogy nagyon rá görcsöltem és a stressz miatt is késhet. Sok sikert nektek. Remélem nemsokára össze jön nektek is. Engem is mindig nyugtattak a barátok, hogy ne gondoljak rá stb. de sajnos erre nem lehet nem gondolni mikor nagyon szeretnénk. :)


Szép estét!


Üdv


Niki

2014. márc. 9. 17:25
Április 20.ra vagyunk kiírva.
2014. márc. 9. 06:15
Amikor megtanul járni :))
2014. jan. 17. 23:34

Szia! A baba majd tudja mikor kell jönnie. Nekünk 2,5 év után sikerült. Mindent elkövettem már ,de nem jött. Sírtam már a vége fele, ha megjött tiszta depis voltam. Eldöntöttem kivizsgáltatjuk magunkat miért nem sikerül. Nőgyógyászati vizsgálat után időpontot adtak ,és mire elindultunk volna már nem jött meg, sikerült a baba. Nektek is sikerülni fog !

Kitartás!

19. rencsij (válaszként erre: 18. - Sookye)
2014. jan. 15. 16:57

Reméljük nem fog bekövetkezni! :D

Amúgy hülye kérdésem lenne...

Peteérés csak ovuláció környékén van...havi egyszer, vagy többször is lehet...elvileg igen...Ugye?

18. sookye (válaszként erre: 12. - Ina87)
2014. jan. 15. 14:07
Ha igaz lenne ez az arány, már régen kihalt volna az emberiség :D
2014. jan. 14. 07:05

Ha jól értem, voltatok kivizsgáláson.

Szerintem nagyon ráérősen, beletörődősen sem szabad venni a dolgot. Értem ezalatt, hogy például van ismerősöm, aki 5-6 év után jutott oda, hogy na akkor lombik. Sikerült is elsőre. Csak akkor nem tudom, miért kellett várni annyi évet. Ott ráadásul tudott dolog volt a betegségük.

16. rencsij (válaszként erre: 14. - 0dfcfa504e)
2014. jan. 14. 07:02

Az a bűvös mondat..hát igen..Attól én is a falra tudnék olykor mászni!

A lakással kapcsolatos gondolatokat osztom,

mi is nemrég költözünk be végre a sajátunkba...

Az, hogy mit hova...nagy kérdés...:)

15. rencsij (válaszként erre: 14. - Anya4005)
2014. jan. 14. 06:59

Szia!

Huu, nem lehetett könnyű helyzet.

Szerencsére ennyire nem vagyok ,,elvetemült,,. :)

Azon kívül, hogy foglalkoztat a gondolat,nem csinálok semmi abnormálisat! :)

Remélhetőleg ezután sem fogok. :)

Nagy kitartás kellhetett Neked ahhoz, hogy a barátnődet ne bántsd meg azért, hogy olyan volt Veled..

ÉS a legjobb, hogy utána újra jóban lettetek! :)

R

2014. jan. 14. 06:50

Annak idején, amikor gyerekre vágytam, legjobban az idegesített, amikor azt mondták, ne gondoljak rá, ne görcsöljek. Hát azt meg hogy? Azt éreztem, hogy saját magamnak nem hazudhatok. És ez így is van. Úgyhogy az élet oldja meg ezeket a helyzeteket. Ugyanis végül valóban mindkét gyerekem olyan hónapban fogant meg, amikor eléggé el voltam foglalva mással. Nem tudatosan. Nem szándékosan. Csak valahogy épp aktuálisan fontos volt az a másik dolog. Hozzáteszem, hamar estem teherbe, szóval csak pár próbálkozásról beszélünk, de elég türelmetlen típus vagyok. A meddőséget nálunk is kimondták mind a kettőnkre.....

Sőt a második gyermekkel amikor pozitívat teszteltem, rá pár hétre lett volna a férjemnek műtéte meddőség miatt!.... hihetetlenek ezek az orvosok. Hisz semmi bajunk!

Az elsőnél épp lakásberendezéssel voltam elfoglalva, még amikor már tudtam, h terhes vagyok, néha még akkor is jobban érdekelt, hogy milyen színű legyen a fal stb.

A másodiknál nagyon teherbe akartam esni, pedig még pici volt az első. De akkor már magabiztos voltam, hogy megy ez nekem. Nem értettem, miért nem sikerült. Aztán úgy alakult, hogy kezdtem visszanyerni a szülés előtti alakom, ez nagyon feldobott, hirtleen már nem is akartam annyira teherbe esni, és az első gyerekem is akkor kezdett el új dolgokat produkálni, ami megint csak lendületet adott, hogy még többet foglalkozzak vele, erre azonnal pozitívat teszteltem.

Bosszankodtam is, hogy ez a teherbe esés miért nem akkor tud jönni ,amikor én olyan jól eltervezem... de ezek szerint ez a természet rendje.

13. Cessi (válaszként erre: 12. - Ina87)
2014. jan. 14. 05:38
Ha 20 lenne, már régen nagy baj lenne :D
12. ina87 (válaszként erre: 1. - Rencsij)
2014. jan. 13. 21:10
Szia!nem nem vagy rossz etöl,sajnos egy felmérés szerint csak 20% van aki természetes uton lehet terhes,tehát ez nem nagy százalék,talán valami mégsincs rendbe valami amire nem figyeltetek,rágörcsölni nem éri meg hisz a stresz se igy se ugy nem segit...
2014. jan. 13. 20:43

Abban nem lesz hiány..

Van esetleg valakinek véleménye, tapasztalata a méhpempőről?

Szerintem egy jó étrendkiegészítő, vitamin...

Vagy esetleg tényleg jót tesz a termékenységnek?

Megéri beruházni rá, és fogyasztani...?

Vagy ne foglalkozzunk ezzel, és jobb az egészséges étrend?

10. manó2000 (válaszként erre: 1. - Rencsij)
2014. jan. 13. 20:19
Nézd, én is így kezdtem kb. Nagyon szerettünk volna babát, aztán még jobban bestresszeltem, amikor a munkahelyemen sokkal több melót sóztak rám, hogy nem tudok így a babára koncentrálni. Aztán lehet, hogy éppen ez segített, mert akkor jött össze a baba.
2014. jan. 13. 19:53
Tanító vagyok...:D eléggé lefoglal a kis osztályom..de akkor a szabadidőmre lehet, hogy valami hobbit is beszuszmákolok..ezen ne múljon. :)
8. Cessi (válaszként erre: 7. - Rencsij)
2014. jan. 13. 19:50

Igen, persze.

Nem akartam csak ezen görcsölni, ezért elkezdtem nyelvet tanulni. Jártam tanfolyamra, minden. Az is segített elterelni a figyelmem.


Keress valamit, amivel lefoglalod a gondolataid.

2014. jan. 13. 19:47

Igazatok van...

És igyekszem is mindenre odafigyelni...a fene se akarna rágörcsölni, de a csuda vigye el, olyan jó lenne végre babasírásra ébredni az éjszaka közepén...:)

2014. jan. 13. 19:28

Szia!


Nekünk sem akart összejönni a pici. Mindennap hőt mértem, ovulációs teszteket csináltam stb., de semmi.

December elején férjem egyik családtagja nagyon megbetegedett, szent este itt is hagyott minket. Szilveszterkor még sírtam is, hogy eltelt ez az év is, megint baba nélkül maradtunk. Január 4-én gyönyörű két csíkos tesztem lett. Utólag visszagondolva, egész decemberben kórházba jártunk látogatóba, utána jött a temetés és minden. Egyszerűen nem is gondoltam a babára. És látod, lehet, ez kellett neki :)

2014. jan. 13. 15:46
Szia! Nekem egyik nőgyógyász azt a tanácsot adta, hogy a gyerek nem az ovulációs ciklus miatt jön, hanem az együttléttől. A peteérés bármitől elcsúszhat, szóval legyetek sokat együtt és élevezzétek a pillanatot, meg hogy még ketten vagytok :)
2014. jan. 13. 15:38
Szia! Légy együtt a pároddal és élvezzétek az együttlét pillanatait és ezek a pillanatok hozzák meg a várva várt gyümölcsöt.Élvezd ,hogy a párod elkényeztet ne a babára gondolj.:)
2014. jan. 13. 15:32
Az a legnyagyobb gond,hogy minden gondolatod ott forog!Ezt nem szabad!Ne görcsölj rá,inkább élvezd az életet.Ha nincs görcs,nincs idegeskedés jön a baba is!És Pannának igaza van!Kikapcsolódás!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook