Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit jelent, hogy a TAJ szám érvényes? fórum

Mit jelent, hogy a TAJ szám érvényes? (tudásbázis kérdés)

17. paki1968 (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2016. jan. 10. 19:56
Igen bocs,így van,csak lemaradt az ingyen.
2015. dec. 21. 00:28
Hogy nem érvénytelen.
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2014. jan. 15. 07:23
Tavaly nagy port kavart,hogy gyes lejárta után,már másnaptól nem biztosított az ember....több fórum,és az fb-n csoportokban is beszéltek erről.linkelve is volt...sőt újságcikkek jelentek meg a témával kapcsolatban.
14. youlcsi (válaszként erre: 13. - Paki1968)
2014. jan. 15. 07:21

az orvos mindenképpen ellát! olyan nincs, hogy nem lát el! ő nem mérlegelheti, hogy fizetsz-e vagy sem!!!

max felhívja a figyelmedet arra, hogy nincs rendezve a biztosítási jogviszonyod... és mint ilyen ezt neki kötelessége jelezni a NAV felé.


az elmúlt napokban jóóó sokat olvastam utána :)


ja, és a 45 napról sehol nem írták, hogy már nem lenne... vagyis igaz, hogy vagy 45 nap, vagy ha annál kevesebb ideig voltál biztosított, akkor annyi.

2014. jan. 14. 19:44
A területi illetékes társadalombiztosítónál meg tudják mondani,meddig vagy még biztosított.Én is úgy tudom,hogy +45 napig a gyes letelte,vagyis utolsó napjától számítva.Hiába van TAj kártyád utána is,mert az orvos nem lát el.
12. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Gyöngy:))
2014. jan. 14. 17:49
Hát tudod gyes lejárta után tavalyelőtt még járt a 45 nap,tavaly már nem!De nézz utána,így van ez ahogy írom :)
11. gyöngy:) (válaszként erre: 9. - F8db0709b8)
2014. jan. 14. 17:46

Honnan veszed ezt?

Plusz 45 napig fennáll a jogosultság.

Kivételes esetek lehetnek, pld. ha valaki eleve 45 napnál kevesebb biztosítási jogviszonnyal rendelkezett, akkor a plusz időszak is max. annyi napig érvényes.

2014. jan. 14. 07:39
kösznöm, sikerült utánanéznem... a taj-szám érvényessége azt takarja, hogy az élő, nem visszavont, megszüntetett szám... az oepnek ellátás szempontjából nem dolga (lehetősége) mérlegelni, hogy valaki fizeti-e a tb-t... így a taj-szám érvényes, ha nem is fizetnek tb-t... csak ezt az ellátónak a nav felé jelezni kell az ellátás után.
9. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - Youlcsi)
2014. jan. 14. 06:04
Már tavaly sem volt 45 nap plusz..mikor lejár a gyes,már másnaptól nem vagy biztosított....
8. gyöngy:) (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2014. jan. 13. 21:43

A TAJ nyilvántartásból te csak olyan infót tudsz lekérdezni, hogy az adott személy szerepel-e a nyilvántartásban és a TAJ szám létező, érvényes-e.

Azt nem tudod meg, hogy rendelkezik-e érvényes biztosítási jogviszonnyal.

Ha lejárt a gyes 45 napig még biztosítva van de ellátnak akkor is ha rendezetlen a jogviszonyod, senki nem maradhat ellátás nélkül. Később majd küldik a felszólítást az elmaradt tartozásokra.

Ez főleg egy kórházi ellátásnál lehet gond mert ha jól tudom nekik a TB nem fizet biztosítatlan beteg után és a kórház hamar benyújtja a csekket és azért ott vannak "árak". De ezt a részét nem tudom biztosra, szerintem mihamarabb menjetek intézni!

7. youlcsi (válaszként erre: 5. - 9d7907a17a)
2014. jan. 13. 13:45
értem... akkor ez lehet az indok. végülis a 45 napot beleszámítva még "csak" cca 2 hónapja nincs tb-je. egyszerűen előbb nem tudtuk intézni. most is csak aláírta és már nincs is itthon :( a postázás már rám marad.
6. youlcsi (válaszként erre: 4. - Carpediem*)
2014. jan. 13. 13:44
nem rólam van szó. páromról szeptemberig gyes-en volt a gyerkőccel, azóta nincs tb-je. későn érők vagyunk :) intézném a papírját... de az ügyfélkapu a taj-száma alapján ezt írta ki, hogy létező és érvényes a szám. mint ahogy (direkt rákerestem) az enyémre is ugyanezt írta ki.
5. 9d7907a17a (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2014. jan. 13. 13:36
Ha csak hónapok óta nincs befizetés akkor még nem biztos, hogy le van tiltva.
2014. jan. 13. 13:25

de pontosan azt jelenti, és hogy legális vagy, tehát jogosult vagy az ellátásra,

gondolom dolgozol, vagy tanulsz.

2014. jan. 13. 13:19

ááá, írni sem tudok...

szóval *járulék-fizetése*

2014. jan. 13. 13:19

*TAJ*


adott valaki, aki hónapok óta nem fizeti a TB-t. rákeresvén ügyfélkapun a TAJ-számára, a keresés eredménye: létező és érvényes TAJ szám.


Mit jelent, hogy érvényes? józan paraszti ésszel nekem azt, hogy rendben van a jáűrulék-fizetése... nem?

2014. jan. 13. 13:17
Érvényes TAj szám?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook