Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Törzskönyv igen vagy nem? fórum

Törzskönyv igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2
43. turkkati (válaszként erre: 42. - Kamillka)
2014. jan. 15. 17:39

Nem húztam fel magam :)

De akkor még nem voltam tájékozott, és azt gondoltam, tenyésztő az, akinek tenyészszemlés kutyái vannak, akikkel kiállításokra jár és akinél a törzskönyv nem opció, hanem kötelező tartozék.

Aki csak hobbiból tart kutyát és néha-néha ellet, az nem tenyésztő.--- Gondoltam akkor

Azóta tudom, hogy lehet trükközni a papírokkal és lehet becsapni a naiv vásárlót.


És most is azt mondom, hogy nagy testű kutyát csak menhelyről hozok, Mona mellé bolognese-t pedig csak a fb csoportban alaposan leinformálható tenyésztőtől.


És a lényegen nincs vita köztünk: kutyát csak alapos tájékozódás után,megbízható helyről veszünk. A lelkiismeretlen szaporítókat a pénzünkkel nem támogatunk!

De a legjobb akarattal is belefuthatunk olyanba, amit épp elkerülni akarunk.


Azt hiszem ebben egyetérthetünk.

42. Kamillka (válaszként erre: 41. - Turkkati)
2014. jan. 15. 16:57
Jajj, hát én kérek elnézést a bugyuta kérdésemért! Nem akartalak ám felidegesíteni. Csak bezavart, hogy pár hozzászólással korábban még azt írtad, hogy "hangsúlyozom, TENYÉSZTŐTŐL VETTEM", ezért nem értettem, hogy lett belőle szaporító.
41. turkkati (válaszként erre: 40. - Kamillka)
2014. jan. 14. 17:05

Drága, akkor nem láttam, hogy rosszabb, mint 1 szaporító.

Az azóta eltelt 12 év tapasztalata vezetett a felismeréshez, hogy nem minden magát tenyésztőnek nevezett ember valódi tenyésztő.

40. Kamillka (válaszként erre: 39. - Turkkati)
2014. jan. 14. 13:47

Nem kötözködés képpen kérdezem, de ha rosszabb volt egy szaporítónál, és láttad is ezt, akkor miért döntöttél úgy, hogy veszel tőle kiskutyát, ráadásul dupla áron? Tényleg érdekel a válaszod!


A törzskönyv ne tévesszen meg, akkor sem ha nem igény szerint adják! :S

39. turkkati (válaszként erre: 39. - Kamillka)
2014. jan. 14. 08:01

Épp ezt mondom én is.

Ez a tenyésztő rosszabb volt 1 szaporítónál.

Egyébként nem igény szerint árult törzskönyves kölyköket, mind az volt.

38. turkkati (válaszként erre: 36. - Arrival)
2014. jan. 13. 19:47

Alíz elvesztése után nem tudtam volna 1 évet várni másik kutyára.

És elhittem, hogy ugatnak, mert örülnek, meg azt is. hogy nincsenek kennelben, csak miattunk, hogy nyugodtan ismerkedhessünk a kölykökkel.

Meg a nagy gyerekem könyörgésére, mert ő ott volt főiskolás és már előzetesen megnézte a kicsiket, és beleszeretett Viktorba.

Impozáns kanná cseperedett, ez igaz.

És hangsúlyozom, TENYÉSZTŐTŐL VETTEM, TÖRZSKÖNYVES

kutyát.

Igaz nem volt 100 000 ft, mert 2002-ben még nem került annyiba. De több, mint a dupláját fizettem érte, mint a törzskönyv nélküliért fizettem volna.


Van 2 menhelyi és 1 utcáról befogadott kutyám a bolognese-m mellett.Nem fogok szaporítótól venni,mivel tele vannak a menhelyek. Követem a német dog fajtamentés munkáját is.

Ha lesz Monának bolognese cimborája, csak tenyésztőtől veszem.

Amit leírtam, azzal nem vitát akartam generálni, de vannak olyan tenyésztők, akik nem különbek a szaporítóktól.

És minden tenyésztő az első alommal kezdett, nem úgy született, hogy mindent tudott....

37. turkkati (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2014. jan. 13. 19:36

35 éve vannak kutyáim, soha egyiknél sem tapasztaltam.

Azóta olvastam róla, tudom, hogy van ilyen.

Viszont nálunk következménye is lett, végső soron amiatt pusztult el.

36. arrival (válaszként erre: 32. - Turkkati)
2014. jan. 13. 13:08

Ha ugy voltak tartva a kutyak ahogy irtad, akkor miert hoztal onnan vegul?

En 1 evet vartam az egyik kutyamra, nem kell elsietni, hanem jol korulnezni.

2014. jan. 13. 10:30
A kakievés ösztönös dolog sajnos, független a pedigrétől.
34. simple (válaszként erre: 33. - Simple)
2014. jan. 13. 10:27
hoznák=hoznék megint elírtam, egymás mellett van az á és é betű :D
33. simple (válaszként erre: 32. - Turkkati)
2014. jan. 13. 10:26
Aha, csak mondjuk nem mindegy, hogy a törzskönyv mellé jár (jobb helyeken) egészségügyi garancia. Nyilván lehet beteg egy törzskönyves kutya is, de azért kisebb rá az esély, persze ha jó helyről van. Hiszen akkor a szülők rendelkeznek az összes szűréssel, megfelelően vannak tartva és táplálva, és nincs örökletes betegségük stb. Én vagy menhelyről hoznák kutyát, vagy egy ilyen normális helyről vásárolnék. És igenis megéri egy kutya a 100-150 ezer forintot, hiszen hosszú évekig a társunk lesz. De lehet venni szaporítótól is 20 ezerért, aztán évente százezreket költeni állatorvosra.
2014. jan. 13. 09:50

A face-en tagja vagyok 1 bichonos csoportnak (a máltai selyem is ebbe a családba tartozik)

Tényleg nincs most Magyarországon törzskönyv hozzájuk.

Természetesen nem "szerezni" kell hozzá, hanem szerződésben rögzíteni, hogy amint meglesz a törzskönyv a gazdi megkapja.

Ezt az ottani tenyésztőktől hallottam.


Amúgy, hogy árnyaljam a képet: 19 éve vettünk 1 gyönyörű, német dog kölyköt. Törzskönyveset, első alomból.

8 évesen hagyott itt bennünket ( a dognál matuzsálemi kor, ahogy az állatorvos mondta)

Azonnal kellett új kutya! Találtunk is 2 almot, ahol voltak kiskutyák.

Az egyiknél 4 hetes kicsik voltak, egészséges, nyugodz szülőktől, de nem volt törzskönyv.

A másiknál 3 és fél hónapos kölykök voltak, díjnyertes szülőktől, volt vagy 6-8, állítólag 2 alomból

Volt törzskönyv, voltak kupák, volt Weblap a tenyészetnek.

És voltak kennelbe zárt, őrjöngve ugató kutyák, ürülékkel teli udvar.

De azonnal elhozhatók voltak a kutyák, megszédített a pedigré :(

Két és félszerelését fizettem a kutyáért, mint a nem törzskönyvesért fizettem volna.

Sajnos 15 hetesen már rosszul szocializált volt, plusz az örökölt ideg gyengeség...

Ette az ürülékét, megharapta a gyerekeimet.

Lehet persze mondani, hogy nevelési hiba... DE nem voltunk kezdő kutyások (mégis, a kiválasztás ez bizonyítja:((( )

Viktor 3 évesen pusztult el, a rendszeres ürülékevésnek köszönhető bélgyulladásban

Utána menhelyről hoztunk és van még 1 édes, okos, egészséges törzskönyvtelen bolognese-em.


És azt mondom, nem támogatunk szaporítót, és a törzskönyv a kutya születési anyakönyvi kivonata DE törzskönyv nélkül is lehet egészséges, és törzskönyvvel is lehet beteg kutyát venni.

31. arrival (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2014. jan. 12. 23:08

Igen, mar itt santit az egesz. Ennel a mondatnal ott kell hagyni - forumindito- az ilyen tenyesztonek magat vallo alakot.


En 1 evet vartam a kiskutyamra anno.

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2014. jan. 12. 22:47
Az tény.
29. andi6020 (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 12. 22:46
Persze, de aki ilyen neves, nagy múltú, eredményes tenyésztőnek állítja be magát, mint akit a fórumindító említ, az ne jöjjön már olyan indokkal, hogy macerás a tk beszerzése, de ha mégis kell, akkor tud szerezni. Abszurd.
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 12. 22:44
A minden alatt értendő, udvaron valami pinceszerű,disznóólban, kamrában.
2014. jan. 12. 22:41
Köszi a segítséget!!:) Ragadzkodni fogok a törzskönyvhöz!!! Igazatok van,nem éri meg!!:)
26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2014. jan. 12. 22:41

Ő tényleg nem volt tenyésztő, csak ivartalanítás előtt, adott neki egy esélyt, hogy anya legyen :)...négy gyönyörű kölyök lett, hármat törzskönyveztetett, amit a lányom kapott nem, pedig a játékától kezdve a kosárkájáig mindent adott a kutyushoz.

Egyébként én nem tudom, ki és honnan szerzi a törzskönyvét, de 4 éve akartam venni egy kutyust, csak lestem, mindenhol retkes csapzott különböző korú kölykök voltak. Amit nekem mutogatott 1000% nem volt fajtatiszta, pedig volt hozzá törzskönyv is. Akkor inkább egy állatszerető "műkedvelő", mint ilyen "tenyésztő". Azért le ne harapjátok a fejem, tudom nem minden tenyésztő ilyen, mint ahogy nem minden kutyatulajdonos sem akar keveréket másra sózni.

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 12. 22:32
Bocsánat, visszaolvasva rettenetes a sok /volt/.
24. andi6020 (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 12. 22:32
Pedig annyi a költsége.
23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2014. jan. 12. 22:30

5500 Ft nem számított volna nekem sem. Nem tudom miért, de törzskönyv nélkül, azért nem 5500 Ft a különbség.


Két állatom volt ami fajtatiszta volt, de nem volt ak törzskönyvezve.Egy amit nem tudott etetni az anyja és egy törpe cnaci, amit törzskönyv nélkül adott a gazdája, mert a lányom teljesen odáig volt érte. Mindkét állat gyönyörű volt, törzskönyv nélkül féláron volt a testvéreihez képest.

22. andi6020 (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2014. jan. 12. 22:24
Természetesen ez az ár tartalmazza a chipet is.
2014. jan. 12. 22:22
Mondjuk nem mindegy, hogy honnan veszed a kutyát. Egy tenyésztőnek természetes és teljesen magától értetődő hogy egy kiskutyához ad törzskönyvet, és az, aki nem ad, nem tekinthető tenyésztőnek sem.
20. andi6020 (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 12. 22:18
Nekem fontos volt. Ráadásul egy 110-120 ezer ft-os kutyánál már igazán nem számít az az 5500 ft.
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2014. jan. 12. 22:15

De ha nem akarom tovább tenyészteni, szaporítani, akkor két pulitól nem lesz egy tacskóm.


Értem mit akarsz mondani, de nekem a fajtatiszta, törzskönyv nélkül is az.


Aki tenyésztésre veszi az más, de aki csak, mert szereti, nem hiszem, hogy fontos lenne számára.

Vettem törzskönyvvel is állatot, nem lett standard, nem lett volna szívem visszaadni. Sokra mentem a törzskönyvével. Tudom pereskedhettem volna.

18. andi6020 (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 12. 22:08

Hát nem egészen.

Elvileg igen, de gyakorlatilag nem.

Fajtatiszta az, aminek a fajtatisztaságát törzskönyvel bizonyítani tudod.

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Arrival)
2014. jan. 12. 22:03

Miért lenne egy törzskönyvnélküli állat keverék?


Két fajtatiszta állatnak, fajtatiszta kölykei lesznek, fogantatásukkor a kutyák, macskák nem tudhatják, a gazdáik pedigréztetik-e őket.

Neveltem fel fajtatiszta kutyust angol szettert 4 napos korától, mert tizennégyen jöttek a világra. Nem lett törzskönyveztetve, fajtájának a gyöngyszeme lett anélkül is.

16. andi6020 (válaszként erre: 4. - Dorka12345)
2014. jan. 12. 21:57
20 éve tenyészt máltait, de szerinte macerás a tk megszerzése, de ha mégis kell, akkor "tud szerezni"(????) plusz 40 ezerért???? Ez mi????
15. 7832a597c4 (válaszként erre: 9. - Arrival)
2014. jan. 12. 21:43
Már nem tudom.
14. andi6020 (válaszként erre: 13. - Dorka12345)
2014. jan. 12. 21:38
Nem sok, amennyi kiadás van. Ebből meggazdagodni nem nagyon lehet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook