Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit érdemes tanulni?Melyek azok a szakmák amikkel el is lehet helyezkedni? fórum

Mit érdemes tanulni?Melyek azok a szakmák amikkel el is lehet helyezkedni? (tudásbázis kérdés)


14. szeptember99 (válaszként erre: 13. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 11. 15:14
Mi?
13. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 10. - Szeptember99)
2009. ápr. 11. 14:44
Hogy én?? Nem is vacillálnék ha olyan egyszerü lenne manapság orvosnak menni..
12. klenca (válaszként erre: 10. - Szeptember99)
2009. ápr. 11. 11:09
Egyébként is ránkférne néhány év kóma, hogy mire felébredünk addigra pont ránk legyen szükség.:))
11. klenca
2009. ápr. 11. 11:03
takarítói szakvizsga
2009. ápr. 11. 11:03
Asszem az altatóorvos hiányszakma- ha már mégis az egészségüggyel kapcsolatban tanultál eddig.
2009. ápr. 11. 09:21

Bárcsak tudnám.. :(

Hiába járok főiskolára már most látom, hogy nem lesz vele állásom

8. SF
2008. máj. 4. 19:10

Ez a cikkem egy másik lapon jelent meg. Nem vigasztal, de legalább látod, hogy mást is szorít a cipő:


"Már régóta munkanélküli vagyok, és ahogy elnézem a jövőt, az is maradok, hacsak… nem tanulok egy új szakmát.

Bevallom férfiasan, utálok iskolában tanulni, de mivel mindenki azt szajkózza, hogy az életünk végéig tanulni kell, kénytelen vagyok én is rászánni magam. De mibe is fogjon egy ilyen lustácska, motiválatlan hallgatójelölt?

Hasznavehetetlen szakmát nem érdemes elkezdeni, mert majdnem ugyanott leszek, mint most, csak néhány ezressel kevesebb lesz a zsebemben, holott ezzel éppen ellentétes a célom.

Előrelátóan megrendeltem egy hírlevelet az egyik internetes állásközvetítő oldalról, aminek a végén szerepelnek az aktuális képzések. Lássuk csak, mit is kínálnak a magániskolák nők számára!

Ma a kereskedelmi képzések dominálnak, ami nagyrész feküdne is a májamnak. Másra sem vágyom jobban, mint penészes tejfölt rásózni a gyanútlan nénikékre, valamint zsíros hajú suhancokat meglepni a csokis, vagy alkoholos pult előtt, eltulajdonítás közben.

A következő képzések között válogathatok: kereskedő-boltvezető, ebből több várost is választhatok, lévén Szombathelyen és Debrecenben is indul tanfolyam. Melyiket is… mert mindkettő itt van Vecsés szomszédságában…

Na jó, ezek ugrottak a távolság miatt, lássuk a többit! Még mindig kereskedelem, de kicsit alább adva, lehetek élelmiszer és vegyi áru eladó Zalaegerszegen, esetleg ruházati eladó Debrecenben, vagy mindkettő Szombathelyen. Atyám, hogy ez milyen csábító!

Félretéve a tréfát, azért ennyire nem adnám le.

Mi is van még? Lehetnék például kozmetikus Szegeden. Ez még csábítóbb, mint az előzőek, hiszen életemben nem festettem ki még magamat sem, nemhogy valaki mást!

Na jó, ezt is hagyjuk. Mi maradt még? Vezetőképzés Budapesten, ez már jobban hangzik… idáig. Mert csak vállalatvezetőknek ajánlják…

Ennyi a mai napi kínálat. A tegnapi hajszálra ugyanaz, noha ott árválkodik két gyógymasszőri képzés is. Mintha az sem az én világom lenne.

Ma reggel aztán egy érdekes cikkre bukkantam, miszerint kevés a szakmunkás, főleg a vízvezeték-szerelők és a hegesztők hiányoznak. Egyik sem éppen az a kimondott női munka, de láttam én már nőt a szobafestő létra tetején, egy másikat vakolókanállal a kezében, és egy újabbat a boroshordó mellett, úgyhogy megfontolásra érdemesnek találtam a gondolatot. Különben is, a férjem egyáltalán nem ért a vízvezetékhez, én szoktam a csapokban tömítést cserélni, tehát van szakmai gyakorlatom is!

És ha már lúd, miért ne lehetne kövér? Miért ne lehetne mindjárt egy egész vízvezeték-szerelő brigád csupa nőből? A szomszéd Erzsikének sincs munkája, belekezdhetnénk együtt a tanfolyamba. A maradék 2 főt játszi könnyedséggel rábeszélhetnénk, egyiket a hegesztő képzésre, s máris készen állna Vecsés első női vízvezeték-szerelő csapata!

Természetesen vállalkozást is nyitnánk a friss papírunkkal a kezünkben, a maradék szakmai gyakorlatot megszerezzük a házam felújítása során, itt úgyis mindent újra kell vezetékezni! A villanyt is megcsináljuk, hiszen abban is folyik valami…

Hogy nehéz dolgunk lenne? Ugyan már! A kész tervrajzon bárki el tud menni, a szőke haj már megvan hozzá, körömcipőt meg nem olyan nehéz szerezni!

A csatorna kiásását is rábízhatjuk a házigazdára, elvégre mégsem várhatja el törékeny nőktől (Erzsike megvan vagy száz kiló, ha ő ráesik valakire, az összetörik), hogy árkot ássanak!

Azt gondolom, hogy 5-6 megbízás után elegendő lesz a gyakorlatunk ahhoz, hogy szakmunkástanulókat vegyünk magunk mellé, mert a megszerzett tudást tovább kell adnunk (mielőtt elfelejtjük).

Itt álljunk csak meg! Mit is fogok én akkor csinálni? Tanítani. Most mit csinálnék, ha dolgoznék? Tanítanék, ez pedig mintha ugyanaz lenne…

De akkor minek ez a cécó? Nem lenne egyszerűbb, ha mindjárt tanítanám? Annyit már most is értek hozzá!"

2008. márc. 27. 18:00
Olyan szakma amiből hipp hopp agyonra keresed magad nem nagyon lesz, válassz karakteredhez megfelelő tipusú szakmát amiben nem fogod életed megunni és bírni is tudsz vmint fentebb terjeszkedni...de sztem bárhova mész szerencse kérdése h. hogy és smint tudsz elhelyezkedni nah meg a kapcsolatok, kis protekció ugyebár..viszont az egyetemi ill. főiskolás éveket kár lenne kihagyni, ha arra kacsingatsz,de ha az álláshirdetéseket nézed 80%-ban szakmunkást és segédmunkást keresnek...
2008. márc. 27. 11:27

Szia! Mit szólnál a könyvelősködéshez? Tuti állás csak a suli egy kicsit nehéz... Pénzügyi-számvileli ügyintéző? Vagy menjél diplomás ápolónak, Angliában keresni is lehet vele! :) Lehetsz pl. gyógymasszőr ha van hozzá fizikumod... Legyél szakács/cukrász (a család imádná! :) A legtutibb ha kikupálod magad webfejlesztésből. Slágerszakma... Ha jól tudsz rajzolni, gondolkodj el a grafikus - multimédia-fejlesztőin...


Amiket felejts el: varrónő (mert csak keresni fogod a pénzt nem találni), környezetvédelmi szakelőadó (a kutyának se kell), valutapénztáros (vacak meló, és önmagában nem is tudsz elhelyezkedni vele), jövedéki ügyintéző (ha nem vagy mellette könyvelő, nem vesznek fel), külkereskedelmi ügyintéző (ha nem beszélsz mellette 3 nyelvet felsőfokon, akkor nem kellesz senkinek), szoftverüzemeltető (úgyis a gyereked jobban ért a géphez ilyen papír nélkül, és nem vesznek fel senkit céghez csak "szoftverüzemeltetni")


Ennyi jutott eszembe első blikkre...

2008. márc. 27. 11:10
Szerintem ez attól is függ, hogy hol élsz, édesanyám pár éve képezte tovább magát masszőrnek (ő is egészségügyben dolgozik) és hétvégente a szállodákban dolgozik. De ehhez az kellett, hogy a szüleim egy Balaton parti városban élnek.
2008. márc. 27. 11:01

Nincs tériszonyom tehét a tetőfedő sem rossz ötlet,bár magamtól nem gondoltam volna rá:))

Az eredeti szakmám általános ápolónő,asszisztens.Ezt nem ragozom tovább!!Alapfokú számtechet elvégeztem,de nem sokra megyek vele.3 gyerekem van,még 3 évem van a GYET-ből,ezalatt kellene valamit előrébb jutni.DE A MAI VILÁGBAN!!!!

2008. márc. 27. 10:57

Az eredeti szakmád nem jó?

Először a tetőfedőt ajánlottam volna, mert abból nagyon kevés van, de látom, hogy nő vagy.

2008. márc. 27. 10:55
Na, erre én is kiváncsi lennék 2 diplomával és nulla állással...
2008. márc. 27. 10:54
Mit érdemes tanulni?Melyek azok a szakmák amikkel el is lehet helyezkedni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook