Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi idő múlva veszik ki a varratokat bölcsességfog műtét után? fórum

Mennyi idő múlva veszik ki a varratokat bölcsességfog műtét után? (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 5. 08:58

nekem csak egy bölcsességfogam műtötték még ki, de semmi gond nem volt vele, közben sem fájt, utána sem. mondjuk nagyon ügyes doki csinálta (aki az árát is rendesen megkérte, de legalább tényleg odafigyelt).

a varratot egy hét múlva szedték, de kb a műtét másnapján is mehettem volna bármilyen buliba, nemhogy a varratszedés után:)


nem tudom, hogy mennyire gyakori egy ilyen bölcsességfog kiműtésnél a komplikáció, de szerintem úgy indulj neki, hogy nálad sem lesz semmi probléma! :)

2014. jún. 5. 08:50
Nekem múlt héten kedden mütötték ki a jobb alsó bölcsességfogam. Pénteken már ki is szedték a varratot, aminek nagyon örültem, mert mindig felkavarodott a gyomrom, ha cincálta a varrat vége a nyelvem. A varratszedés maga nem Volt kellemes, de kibírható.
6. erolin88 (válaszként erre: 4. - Erolin88)
2014. jan. 12. 21:16

Az első tök frankón ment... tényleg semmi gáz nem volt.

Na a másodiknál még az első nehézségeit is bepótoltam. És az se indult rosszul, közben futott félre a dolog, és nem azért lilult, mert szar volt a doki, hanem műtét közben derült ki mennyire gázul is áll a fogam az állkapcsomban. 5 lidokaint kaptam és még az után is fájt, 3x akkorára duzzadt a fejem, lilult, 6 hétig a műtét után még zsibbadt, a 3x1 Cataflam se volt elég annyira fájt (2 adag között szedni kellett mást is és volt, hogy éjszaka is kellett plusszban bevennem valamit)... Szóval nem érdemes előre tervezni, mert közben is elromolhat a dolog, vagy műtét után pl. van aki szájzárat kap...

Azt szerencsére megúsztam.

5. Gretaa (válaszként erre: 4. - Erolin88)
2014. jan. 12. 18:58
Elég rosszul hangzik ez.
2014. jan. 12. 17:45

Nekem 1 hét múlva szedték ki a varratot mindkét fogamnál. A második is sima ügynek indult... aztán gáz lett: feldagadt, belilult... szóval szarul festettem.

5 nap múlva nem biztos, hogy buliba mennék, főleg, hogy mindkettővel kellett minimum 1 hétig a 3x1 Cataflam.

3. varga.nora (válaszként erre: 1. - Lány0921)
2014. jan. 12. 17:36
Hát én első héten biztos nem tudtam volna elmenni bulizni! De hát te majd érzed! Nekem 2 x volt ilyenem, az elsőnél kb. 2-3 hétig marhára szenvedtem, a másodiknál sokkal könnyebben vészeltem át a dolgokat!
2. Gretaa (válaszként erre: 1. - Lány0921)
2014. jan. 12. 17:33

Szia!

Ezt szeretném én is tudni.

2014. jan. 12. 17:30

Sziasztok!

Biztos már sokan kérdezték, szóval bocsi. :)

Kb. mennyi idő múlva veszik ki a varratokat bölcsességfog műtét után? A doki szerint nem lesz nagy műtét, kevés varrat lesz.

Pl. ha hétfőn kiszedik szombaton már mehetek buliba? :) Köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook