Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyíregyházán van olyan nőgyógyász, aki az Rh-összeférhetetlenség miatti problémás terhességet nagyon jól tudja kezelni? fórum

Nyíregyházán van olyan nőgyógyász, aki az Rh-összeférhetetlenség miatti problémás terhességet nagyon jól tudja kezelni? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 23. 19:06

Sziasztok.

Senki?

2014. jan. 15. 18:34

Köszönöm Szafaripók-reméljük így lesz!Te babád mennyi éves?Azt tisztázzuk még hogy ha az anyuka rh negatív vércsoportú a pocijában megtermékenyült baba is rh negatív vércsoportú akkor lehetséges ellenanyag termelődés melyet az anyuka szervezete beindít-hat?Kicsit én sem értem ttjg akkor 3.babával várandós?

Nem tudom,hogy ez lehet-e a gond-mi már nem tudjuk ki kivel van.

Nagyon szeretnénk tudni a választ megnyugvást adna hogyha tudnánk mi lehet a gond.Adott egy pár "egészséges miért nem sikerül a kistesóka.Assziszt.nőcike ismerőstől tudom hogy sajnos de nagyon sok párnak nem sikerül a 2.babája.

1 vetélésnél cyst.pete volt rákerestem osztódási problémát jelent,hogy ennek esetleg van-e köze a genetikához?nem tudom.

2 vetélésnél sem volt baba,megvastagodott endom darabok.

A doki-k nem adnak ezekre választ,vagy nem tudni nem akarnak?

A doki véleménye:ne is keressek választ,nem tudni.

16. szafaripók (válaszként erre: 15. - Bazsoca)
2014. jan. 15. 15:40

Köszi!:)

Amúgy a fórumokat olvasva azt hiszem, a többség itt félreértette a fórumindítót.

Ha jól értem, már terhes, a 3. babával, és korábban volt problémája az ellenanyag-termelés miatt.

Nos, ha így tette volna fel a kérdést, nem mondja neki senki, hogy csak egy szuri és kész.

Nekem szerencsére az első terhességnél semmi ilyesmiről nem volt szó, minden értékem tankönyvi példa lehetett volna szerencsére. Így nekem egyelőre a "csak egy szuri" kategória volt a dolog.

Reméljük máskor se lesz gond. Van olyan nagycsaládos anyuka az ovinkban, akivel sokat beszélgettem a 4. gyerekére várva. Ő is rh neg, minden gyereke rh poz. Sokat buszoztunk együtt, de sose beszélt semmilyen extra vizsgálatról emiatt, gondolom neki se volt ezzel az értékkel semmi gondja a terhességek alatt.

Te biztosra veszed, hogy ez lehetett a vetélések hátterében? Remélem hamar sikerül újra babásodnotok!

2014. jan. 15. 12:36

Sziasztok.

Nekünk 1 gyerek van hála egészséges 7éves,születése után az anti-d megkaptam.Kistesókákat szeretnénk de sajnos kétszer vetéltem el 2013.tavaszán a 70.napon és nyár elején az 50.napon spontán.Nem tudni az okát,nagyon idegesítő,mindkét esetben sajnos nem volt baba szép hcg indult.Holnap megyünk Debrecenbe a Kaáli-ba,meg látjuk hogyan tovább.Igyekszem-ünk pozitívak maradni,reménykedni mit is tehetnénk,igen félek nem szeretnénk újra átélni ezeket a fájdalmakat.

Szafaripók:Kívánom hogy 2.3.baba próbálkozásánál ne legyen semmi gond,ezért is írom le a mi esetünket hogy az első gyerek után megkaptam a szurit.De sajnos vmi okból azóta kétszer vetéltem el,a vizsgálatok vérvételek hormonok jók.

HAnnababa:10 szurit kaptál?Mit?Miért kellett?

14. püpci (válaszként erre: 12. - Babszibobó)
2014. jan. 10. 20:03
Nálam a 3. után is csak egy szuri volt és nem volt semmi probléma.
13. povery
2014. jan. 10. 18:23
Nekem is három terhességem volt,mindegyik szülés után megkaptam az injekciót.A 3.-nál se mondta senki h bármi gondot okozna ez.Nem is volt semmi baj,gyönyörű nagy fiam született:))
12. babszibobó (válaszként erre: 11. - Püpci)
2014. jan. 10. 17:58
Igen, első terhességnél, meg még talán másodjára sem, de 3. ilyen alkalommal már nem olyan egyszerű a dolog, hogy csak egy szuri...nem szokták javasolni, hogy ilyen esetben pl: 4. babát bevállajon a kismama és van aki a 3. tól is tart!
11. püpci
2014. jan. 10. 17:54

Nálam is volt Rh összeférhetetlenség, de ez nem igényel különösebb "kezelést".

A terhesség végén, vagyis a szülés után kapsz egy injekciót, amit ha jól tudom 24h-n belül meg kell kapnod. Ezt majd a nővérkétől megkapod, illetve elővigyázatosságból szólni kell majd valakinek, hogy ne feledkezzenek meg róla. Üdv.

2014. jan. 10. 16:09
Nekem csak jó tapasztalataim vannak dr Rácz Krisztináról. Én toxémiás voltam a 34. Héttől, és napi szinten tartottuk a kapcsolatot, hívott telefonon, gyorsban elintézett minden vizsgálatot időpont nélkül. Ha még ott laknánk Nyíregyen a következőt is nála szülném. Nem pénzorientált mint az orvosok 80%- a...
9. szafaripók (válaszként erre: 8. - Ttjg)
2014. jan. 10. 16:08

Tudom.

Megnéztem a másik fórumhozzászólásodat. 3. gyerek...

A korábbi orvosod/orvosaid mit mondanak? Elvileg már nem "friss" terhességről írtál, mi a baj a mostani dokival??

Jó esetben minden doki külön odafigyel, pláne, ha felhívják a dologra a figyelmét...

8. ttjg (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2014. jan. 10. 16:04
A szervezet elkezdi termelni az ellenanyagot már a terhesség alatt.
2014. jan. 10. 15:58
Nalam is minden ugy ment mint a nem osszeferhetetleneknel, annyi, h neznek vervetelkor ellenanyagot, szules utan egy szuri, most varom a harmadik babat :)
2014. jan. 10. 15:39

Nálunk is RH-összeférhetetlenség volt.

A terhesség alatt nem volt semmi tennivaló (első gyerek), utána kaptam egy injekciót, és kész.

5. forrest2010 (válaszként erre: 4. - Hannababa13)
2014. jan. 10. 15:33
10-et ? én csak 1-et !
2014. jan. 10. 15:29

Én szintén Rh összeférhetetlenségü voltam.a terhességem alatt nem kellett semmilyen különleges bánásmód!


az utolsó napog dolgoztam,és egészséges gyermekem született!(nem császárral.


a sulya kicsit kevesebb volt mint az átlag,de hamar behozta a lemaradást.


szülés után viszont kaptam 10 injekciót,hogy gátolja a következő terhesség ,esetleges fejlődési rendeleneségeit!


sok sikert az egészséges babához!

2014. jan. 10. 15:27
Nem erre szoktak " anti D" -t adni ?
2014. jan. 10. 15:23
Hogy érted, hogy RH összeférhetetlenség miatt problémás terhesség???
1. ttjg
2014. jan. 10. 15:20
Nyíregyházán tud valaki olyan nőgyógyászt aki az Rh összeférhetetlenség miatt problémás terhességet nagyon jól tudja kezelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook