Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasfájás 4 évesnél fórum

Hasfájás 4 évesnél (beszélgetős fórum)


14. püpci
2014. jan. 10. 18:05
Az én véleményem is az, hogy ételallergia lehet. Nekem a kisfiam is tejfehérje érzékeny. Érdemes elvinni egy kivizsgálásra. Ott viszonylag gyorsan kiderítik.
2014. jan. 10. 13:51
Igazából ha itthon van akkor olyan etelt kap amit már régóta ismer nem fel eve es akkor is eljon ez,bolcsis is volt akkor meg nem volt ilyen gond kb fel eve megy ez,hirtelen is elojohet az allergia?igen, kb 1 percig tart,van hogy utana megkerdezem h faj e még es kozli igen,de kozben vigyorogva legozik..nemtudon komolyan vegyem e,volt olyan is h apukamnal aludt uvoltott h faj a hasa,erre rohantak a heimpalba,pisilt egyet es elmult,de azota nem volt ilyen es apukam mondta h volt pisilni mielott elindultak a korhazba..mindig mashova mutatja h hol faj
2014. jan. 10. 11:49
írd fel, hogy miket eszik aznap, amikor a hasa fáj, lehet valamilyen ételallergia
2014. jan. 10. 11:13

És az nem lehet, hogy vmi olyan problémája van, amit nem tud megfogalmazni és azért mondja?

Nálunk a húgom volt ilyen, ha vmi érzelmi problémája volt, pl. nyaraláskor anyu hiányzott, vagy nagyobb korában szégyellte, hogy ezért vagy azért sírva fakadt, mindig azt mondta, hogy a hasa fáj.

És a kislányomnál is előjött ez a fajta dolog, neki a lába szokott "fájni", ha nem tudja megfogalmazni pontosan, mi a baja. Pl míg nem tudta kifejezni, hogy fél a sötétben, mindig a lábát kellett villanyoltás után simogatni, vagy ha csak simán azt akarja, hogy foglalkozzam vele, akkor is a lábát fájdítja. Mondjuk ő kisebb még, 2,5 éves. De ha így egyik pillanatról a másikra jön és elmúlik, nem venném biztosra, hogy tényleg fizikai fájdalma van. Stressz miatt is elképzelhető. Persze a magad megnyugtatására vizsgáltasd ki, hogy biztosak legyetek.

10. patapucs (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 10. 11:08

Kérd meg, hogy mutassa meg, hogy pontosan hol fáj neki.

Van olyan étel intolerancia ami könnyen kiszűrhető. Arra gondolok, hogy a tejcukor és a gyümölcscukor érzékenységnél a köldök vonalában fáj a has.

Amúgy szerintem kérj beutalót a gasztrora, a fiam tejcukor érzékeny és hasfájása volt, valamint egy idő után gyakori migrénje.

2014. jan. 10. 10:51
Allergia-vizsgálat?? Lehet, valamire érzékenyebb a pocakja...
8. nojni (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 10. 10:37

Szia! Nekünk is ez a problémánk, de már régóta. A kisfiam két éves kora óta renszeresen erre panaszkodott. Volt, hogy egy percig fájt a pocija, volt, hogy órákig. Sokszor napokig rendszeres volt, aztán hetekig nem fájt. Ultrahangon, belgyógyászaton is voltunk, minden lelet negatív lett. Az egyik orvos a stresszre fogta a dolgot, mert mikor iskolába került a hasfájások gyakoribbá és intenzívebbé váltak. Ő placebót (pl c-vitamint) javasolt.

Most 10 éves, nagyon ritkán jön elő. A gasztroenterológus segített. Kiderült, minimális laktóz-intoleranciája van. Minimalizáltuk a tejtermékek fogyasztását. Eszik ugyan tejes dolgokat, fagyit, csokit, joghurtot, túró rudit, de ilyenkor fáj a hasa kicsit és általában wc-re is mennie kell. Ezért pétek este és szombaton fogyaszthat csak ilyesmit, vagy ha hétközben kívánja 1-szer 2-szer, akkor utána gyomorfertőtlenítő tablettát adok neki. Ki kell tapasztalni, mert csak te segíthesz neki. Ja! És tényleg fájhat a stressztől is a hasika, mert nekünk (ha úgy látom, hogy arra van szükség) mai napig segít a c-vitamin "gyógyszer"...

Szerintem, hogy mondogatja a hasfájást, akkor nyilván fáj is neki. És annak oka van. Figyeld meg mit eszik, mit iszik, mert nagy valószínűleg valamiféle élélmiszer váltja ki. Jobb időben kideríteni, nehogy komolyabb legyen a probléma. Mert tudom milyen zavaró, sőt idegesítő és kétségbeejtő mindig a "fáj"-t hallani.

7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 10. 10:35
Még gasztroenterológiára tudod vinni, ahol esetleg megnézik, nem tejcukor v. liszt érzékeny-e a gyerek. Esetleg egy székletvizsgálatot kérhetsz még. De beszélj a háziorvossal!
2014. jan. 10. 10:32
Én szoktam a gyermekemnek normaflort adni nem csak antibiotikum és bélfertőzésre is.Helyreteszi a pocakot.Egy felet.
5. Zoé5 (válaszként erre: 4. - Kangaroo Island)
2014. jan. 10. 10:30
Nem nueofent akartam írni.Normaflore-t!Bocsánat.Tényleg egyszerűbb megkérdezni a 4 éves gyereket arról, hogy mitől fájhat a pocakja...
4. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - Zoé5)
2014. jan. 10. 10:26

Én 1 perces hasfájásra nem adnék nurofent.

Kérdezd meg, hogy hol fáj, hogyan fáj, mitől fájhat, stb...bár gondolom ezeken túl vagy már.

2014. jan. 10. 10:24

enyémek is szokták mondogatni, aztán ha nem kakálnak, pukiznak egy embereset és máris elmúlt a hasfájás.

magamról tudom mennyire tud csikarni, ha szeles az ember:D

2014. jan. 10. 10:21
Én lehet, hogy belgyógyászatra vinném.Bár ha hipp hopp elmúlik ahogy írod talán nincs komoly baj.Nurofen az nagyon jótékony tud lenni...
2014. jan. 10. 10:13
Sziasztok!4éves kislanyom kb fel eve mondja h faj a hasa..ezt úgy kell elképzelni,hogy mondja "anya fáj a pocakom"erre én mondom neki menjen kakilni,mire ő közli bem kell..majd ennyi volt jatszik tovább..ez független attól,h mikor evett,kakil,eszik rendesen és a fura,kb 1 perc után semmi baj..tegnap is közölte,h nagyon fájt a hasa az oviban es most is fáj,epp setaltunk..erre en mondtam h mindjart elmulik es enbyi is volt többet nem is mondta, jó kedvű volt.Voltam vele hasi ultrahangon és minden rendben, azt mondtak ha a nem zavarja őt, jó kedvű ne foglalkozzak vele..de valamiért csak mondja..es miert mulik el fel perc alatt?Szerintetek hova vigyem még, milyen kivizsgálásra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook