Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férfiak a "teremtés koronái" ?! fórum

A férfiak a "teremtés koronái" ?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A férfiak a "teremtés koronái" ?!

1 2 3
74. tumbo2 (válaszként erre: 53. - KGyula)
2020. okt. 18. 15:48
Bagdy Emőke is hasonlót mondott.hogy azt higgye a férfi,hogy ő irányít,pedig az okos nő.
73. tumbo2
2020. okt. 18. 15:45
de nem árt néha nyesegetni őket.
72. 184481d874 (válaszként erre: 56. - Csakegyharit)
2020. okt. 18. 15:13
Elnyomás-kiszolgáltatottság
71. 184481d874 (válaszként erre: 58. - 7a3a05277b)
2020. okt. 18. 15:11
igy igaz
70. 184481d874 (válaszként erre: 60. - Csakegyharit)
2020. okt. 18. 15:10
Igy igaz
69. lolita2112 (válaszként erre: 68. - 754b8a9996)
2020. febr. 29. 00:38
szerintem is az!
68. 754b8a9996 (válaszként erre: 67. - Oppso)
2020. febr. 26. 06:20
Azért ez így durva kijelentés szerintem...
67. oppso
2020. febr. 25. 15:15
Szerintem nem. Inkább a természet tévedései. A férfi nagy valószínűséggel egy evolúciós tévút.
2015. febr. 5. 20:07
természetesen.
65. kámea
2014. márc. 1. 01:06
Szerintem már régen nem. Egyre jobban összemosódnak a szerepek.
2014. márc. 1. 01:00
annak tartjak magukat!de valtozoban vannak a dolgok,hisz a 21,szazadban elunk es a nok onalloabbak,mint vha voltak,s nem hagyjak magukat.........nem turnek,mint nagyanyaink......
63. csakegyharit (válaszként erre: 62. - 7a3a05277b)
2014. jan. 26. 20:43
Egy döntés és egy lelki blokk. Nem lehet mindenki erős és tudatos egyéniség.
62. 7a3a05277b (válaszként erre: 60. - Csakegyharit)
2014. jan. 26. 14:27
Én ezt tehetetlenségnek tartom. Olyan nincs, hogy valaki nem tud elmenni dolgozni soha, egész életében, egyetlen percre sem. Ez egy döntés ezektől az emberektől.
2014. jan. 26. 13:12
nem. ők nem tudnak gyereket szülni. :)
60. csakegyharit (válaszként erre: 58. - 7a3a05277b)
2014. jan. 26. 13:00
Hát igen és ha nincs megfelelő partner, akkor bukta. Meg sok nő, ha rossz az anyagi helyzete akkor meg van az esélye, hogy bennragadjon egy rossz kapcsolatban, ahol csak az anyagiak kötik össze őket és nem tud szabadulni, mert mondjuk van két gyereke...sokan élnek így boldogtalan házasságban és ha anyagilag megtehetnék, már rég különválnának, csak nem tudnak. Nem minden az, aminek látszik... végül is ők sincsenek egyedül, nem szinglik, házasságban élnek, de mégis pocsék az életük.
59. csakegyharit (válaszként erre: 57. - 7a3a05277b)
2014. jan. 26. 12:57
Sajnos túl sok mindenkibe van még belerögzülve ez a régimódi gondolkodás. Pedig ma már teljesen más világot élünk, mint pl az 1800-as években
58. 7a3a05277b (válaszként erre: 56. - Csakegyharit)
2014. jan. 26. 12:56
Még valami. A tanultabb nők döntését, a legfontosabb részt hagytad ki a párkapcsolatok hiányából. Egy tanult nő gazdaságilag is önálló, így nincs arra rászorulva, hogy akármilyen kapcsolatba belemenjen, megalkudjon.
57. 7a3a05277b (válaszként erre: 56. - Csakegyharit)
2014. jan. 26. 12:55

Ez csak egy tanult viselkedés, semmi más. Azt hiszik, ezt várják el tőlük, mert "ilyen egy nő".


Nagy szemeket meresztenék, ha "irányítani" akarna a férjem, mert ő "férfi" és ezt "neki kell", én meg "csak nő" vagyok.

2014. jan. 26. 12:51

Az az igazság, hogy tényleg nincs teljes egyenjogúság. A férfiak nagy része szeret irányítani, a nők pedig szeretik, ha irányítják őket. Én legalábbis ezt látom a környezetemben. Egyszer egy statisztikában azt olvastam, hogy azok a nők, akik tanutabbak és karrierjük van, nehezebben találnak párt, mint azok, akik mondjuk csak nyolc általánossal rednelkeznek. Vagyis aki "kevesebbre vitte", vagy nem épp a leggyönyörűbb nő a világon, az kelendőbb. És ez miért van? Mert a fréfiak többsége konkurenciának érzi a feleségét, ha az mondjuk többet keres, mint ő és így megpróbálja lehúzni. És most lehet, hogy általánosítok, de nagyon sok helyen látom ezt és én magam is tapasztaltam. Összesen egy szerencsés ember van az ismerettségi körömben, akinek kölcsönös tiszteleten alapul a párkapcsolata, ahol a barátja támogatja a tanulásban és a munkájában, pedig a lánynak egyetemi,a pasinak meg szakmunkás képzettsége van. Sajnos nagyon ritka az ilyen jó kapcsolat. Bár ez szerintem nemcsak nő-férfi kérdés, hanem alapjáraton az emberiség ilyen gonosz és gyarló és kevés az őszinte kapcsolat szerelemben, barátságban és családban is.


Én azért vagyok fennakadva ezen a dolgon, ha pl egy férfi konkurenciának érzi a barátnőjét, mert ha nekem van egy társam, én azt várom tőle, hogy támogasson mindenben. Ha nekem vannak céljaim és szeretnék karriert csinálni, akkor segítsen nekem, legyen melettem és ne akarjon velem versenyezni, se pedig lehúzni. Volt például egy olyan párom régen, aki le akart beszélni arról, hogy dolgozzak. Én tesztelésképpen hecceltem, hogy hehe, többet fogok keresni, mint te és nagyon kiakadt...szerintem ez így nagyon nem oké. Az a helyzet, hogy sok férfi tényleg szeret irányítani, de vannak olyan nők, mint például én, akiknek ez nem jön be. És attól sem esek hasra, ha órákig magát fényezi az emberünk, mert egyszerűen nem jön be ez a stílus, nem szeretem, ha valaki nem látja és nem ismeri be a saját esendőségét.


A legjobban a "teremtés koronái" szón akadtam fent. Sajnos ez benne van az általános felfogásban. De mitől lennének a férfiak jobbak, mint a nők? Ugyanannyira jók vagyunk, csak ki ebben, ki abban. Egyik nem se rosszabb. Bár az igaz, hogy tényleg sok a hímsoviniszta tahó, de sok a feminista is, akikben benne van ez a tüske sajnos jogosan. Mert azért a női nem mégiscsak el volt nyomva egy jó ideig és még most sincs igazi egyenjogúság.


Egyébként meg ha valaki ilyenekkel dicsekszik, hogy megcsalta a barátnőjét, az csak erősnek és sérthetetlennek akar látszani, amikor legbelül igazából egy kisfiú. Ennyi, nem kell ilyen emberekkel foglalkozni. Vannak normális, intelligens férfiak is, csak sajnos kevesen.


Lehet, hogy egy kicsit eltértem az elején a témától, de kikívánkozott.

55. KGyula (válaszként erre: 54. - 130454e42d)
2014. jan. 14. 22:32
Pontosan azért idéztem, mert mindketten szívlapátra érettek. Egyfelől. Másfelől pedig kedvcsinálás gyanánt a regényhez, mert valóban tanulságos.
54. 130454e42d (válaszként erre: 52. - KGyula)
2014. jan. 14. 22:27
Nem tudom, miért idézted ezt a szöveget, az ilyen pasi szívlapátérett, ugyanúgy, mint a manipuláló nő. Nem attól függ, ki milyen ember, hogy férfi vagy nő, így minden általánosítás hülyeség.
53. KGyula (válaszként erre: 23. - 5c0313b0fc)
2014. jan. 14. 22:23

Kezelni és irányítani? Ésszel és asszonyi rafinériával? Ügyesen?


Te jó szagú Úristen - ahogy keresztanyám mondaná. Na, látod, pont ez a probléma, mármint hogy kezelni és irányítani akartok. (És ez persze, oda-vissza is érvényes.)


Egy házasság (vagy egy párkapcsolat) nem arról szól, hogy ki, kit győz le! Ha már a kezdet kezdetén "harcoltok" egymással, akkor megette a fene az egészet.


Hosszú ideje nem léptem be a portálra (tudom, most is kár volt). Végigfutottam néhány cikken, derekasan szavaztam... Lányok (már bocsánat a bizalmas megszólításért), ami itt megy, az szinte minősíthetetlen (legfeljebb, kizár Hoxa).


Elszomorítottatok.

52. KGyula (válaszként erre: 45. - B73e24f31f)
2014. jan. 14. 22:10

Egyetértek.


A cikk tragikusan szánalmas (és nem azért, mert a férfiakat szapulja): rosszul felépített, a mondatok szerkesztése felrúg szinte minden nyelvtani szabályt. Egyfajta zsigeri gyűlölet süt belőle az ellenkező nem iránt (nyilván megszámlálhatatlanul sok tüske van a szerzőben).


Az írás tartalmát részletesebben nem elemzem (nem szülne jó vért). Egy dolgot azért hadd jegyezzek meg: a maga módján egyik nem sem különb a Deákné vásznánál, ahogy a (köz)mondás tartja. Másképpen: az egyik, mondjuk a férfi tizenkilenc, a másik (maradt a nő) húsz.


A szerzőnek kötelező irodalom gyanánt ajánlom Zám Tibor Túl a poklon című kisregényét, amely 1980-ban a Magvető Könyvkiadó gondozásában jelent meg. Tanulságos olvasmány.


Idézet a fülszövegből:

[i]"Te akkor még ismerhetted a Berci szamaráról való mondát, de asszonyod ellen jó eredménnyel forgattad saját fegyvereit, legelsőben a makacsságot. Hiába volt ricsaj, könnyáradás, kérlelés, toporzékolás: ha kimondtad valamire, hogy nem, ahhoz tartottad magad. Első csengetés, kopogtattad meg a fürdőszoba ajtaját, de Zsálya csak a második csengetésre jött ki. Azt még elnézted volna, hogy zöld szeme köré valamilyen meghatározhatatlan színű kozmikus mezőt pingált, de a nagyanyja fekete réklije láttán megcsóváltad a fejedet. Azt mondtad, hogy te nyilvános helyen... Nejed azonnal replikázott: neked szabad kockás ingben és kordnadrágban színhá… Neked szabad, vágtál szavába, mert te nem vagy ő, nálad a kockás ing meg a kordnadrág egy művekkel igazolt magatartás megfelelője, míg őnála a rékli a tartalmatlan feltűnni vágyás és ízlésficam szimbóluma, ami óriási különbség. Ha azonnal magára húz valami rendesebb rongyot, a harmadik csengetésre még odaértek. Később nem leszel hajlandó vele menni, mert aki kezdés után csörtet be a nézőtérre, az közbűntényes gonosztevő. Két perced van, drágaságom. Zsálya nem lett volna lelki rokonságban a Berci szamarával, ha normálisan viselkedik. Előbb könnyekkel, azután toporzékolással akart meggyőzni, hogy most a rékli a divat. Míg arénázott, az ultimátum lejárt."[/i]

51. inta (válaszként erre: 50. - Huszka)
2014. jan. 13. 20:16
Vagy bármilyen más testrész... ;)
50. huszka (válaszként erre: 21. - Inta)
2014. jan. 13. 18:44
Egyetértek..általánosítás.. Egyes nők sem jobbak semmivel sem! És én sem szeretnék nyak lenni, ami forgatja a férjem fejét! :)
49. reddish (válaszként erre: 47. - Inta)
2014. jan. 12. 00:44
:D
48. Chelsey (válaszként erre: 46. - Syria)
2014. jan. 11. 19:02
Off (a fura és a furcsa egymás szinonimái)
47. inta (válaszként erre: 46. - Syria)
2014. jan. 11. 18:33

Hát persze, biztosan mi tévedünk, ennyiben is hagyom, mert ahogy látom, szövegértésről veled nemigen érdemes vitatkozni, ha szerinted ez nem ellentmondó. :)


(De legalább mielőtt a lentihez hasonló nyelvhelyességi vitát nyitnál, vagy a szókincsedet bővítsd vagy legalább csapj fel egy etimológiai szótárt, hogy ne butasággal okoskodj. Vagy csak tippeld meg, melyik ige származéka lehet vajon ez a melléknév, és akkor talán kitalálod, hogy a két szó ugyolyan jelentésű, helyességű, legfeljebb elterjedésükben és - ritkán - használati területükben térnek el egymástól. Na de ez is biztos mindegy. :) )

46. syria (válaszként erre: 41. - Inta)
2014. jan. 11. 11:46

A két hsz.-ra nem igaz, hogy "tökéletesen ellentmond egymásnak".

Tanulj meg szöveget értelmezni! (Lehet, hogy andi6020-ra is ráférne?)


(Nem fura, hanem furcsa. Már ami a helyes magyar nyelvet illeti. :D)

2014. jan. 11. 11:18
Elég buta cikk. Nem azért, mert nincs benne igazság, de eléggé le van "sarkosítva" a téma, és az egészet a "primitív egyszerűség" hatja át, más semmi. Bocsi :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook