Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Unicredit Páros Lakáshitel tapasztalatok fórum

Unicredit Páros Lakáshitel tapasztalatok (beszélgetős fórum)


8. moonlight13 (válaszként erre: 6. - E527850d5d)
2014. jan. 10. 15:11
Annyi hitelt soha ne vegyetek fel, hogy az egy ingatlan kevés legyen fedezetnek! Volt akinek úgy úszott el két háza egyszerre, hogy mindkettő be volt vonva a hitelbe!
7. moonlight13 (válaszként erre: 6. - E527850d5d)
2014. jan. 10. 15:09
Fedezetként eszetekbe ne jusson másik ingatlant is bevonni! Maximum azt az egyet, amire a hitelt felveszitek! A Fundamentába tett pénzt beleszámolják a banki hitelbe, ha olyan konstrukciót köttök, de ezt a bankban kell megbeszélni. Amúgy szerintem a Fundamenta is ad valamennyi kedvezményes hitelt aszerint, hogy Te mennyit fizettél be. Nekem OTP LTP-m van, de ott úgy van, hogy adnak kedvezményes hitelt a befizetett összeged szerint, csak akkor úgy kell eleve a konstrukciót megválasztanod.
2014. jan. 10. 12:43
Mi most úgy vagyunk h fundamentát rakunk és van saját erőnk is meg fedezetként szólgáló másik kis ingatlan is. Fundamentánál már utána jártam a dolognak és nem adtak rossz konstrukciót, de valaki megemlítette azt is, h lehet fel kellene venni valamilyen másik hitelt, majd a fundamentával kiváltani azt...nekem ez elég macerásnak tűnik, de gondoltam utána nézek. Eladósodni abszolút nem akarunk. Csak olyan dolgot vállalunk be, ami igen is átlátható és tervezhető.
5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - E527850d5d)
2014. jan. 10. 08:23

Nem ismertem, de megnéztem, mi is ez. A lakástakarék nem egy rossz dolog, a mai betéti kamatokat nézve jobb "kamatot" kapsz állami támogatás néven, mintha betétbe tennéd a pénzed.

Ha pontosan kiszámolják Neked a Bankban, hogy mennyi lesz a havi törlesztőrészleted, és forintban veszed fel, nagy meglepetések nem érhetnek! Nekem 11 éve megy a forinthitelem, és nem emelkedik, hanem szép lassan csökken. Azt kell megnézned, hogy most vannak-e kamatperiódus változások. Amikor én felvettem, lehetett választani egy éves és öt éves kamatperiódus között. Ez azt jelenti, hogy 5 év után a bank megnézi, milyenek a betéti kamatok, és ha lefele mentek, elvileg csökkenhetett volna a kamatom, ha felfele, akkor növekedhetett volna. Nálam pont úgy jött ki abban az időben, hogy maradt ugyanannyi. Mondjuk, csökkenni sem csökkent.

4. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Nátháska)
2014. jan. 10. 08:16
Milyen hitel az, amit elő kell törleszteni 2 évig? Én még ilyet nem hallottam!
3. Nátháska (válaszként erre: 1. - E527850d5d)
2014. jan. 10. 08:11

Szia!

Én nem tapasztalatot írok, hanem érdeklődnék Tőled :)

Ez olyan hitel lenne, amit nem kell előtörleszteni hitelfelvétel előtt min. 2 évig, hanem amikor felveszed a hitelt, akkor kezdődik egy lakástakarékpénztári előtörlesztés?

2014. jan. 10. 08:04
Azt nem tudom, a manapság adott hitelek hogy működnek, csak azt tudom, hogy a környezetemben mindenkinek dupla annyi tartozása van, mint amennyi hitelt fel vett és ezek az emberek sok éve fizetik is a törlesztő részleteket, de akkor is duplázódott a tartozás. 1 db ismerősöm van, aki a válság után vett fel hitelt, neki is ugyanúgy duplázódott, ugyanúgy megemelkedtek a törlesztői, mint a válság előtt hitelt felvevőknek. Szerintem ne vegyél fel semmilyen hitelt, a bankok úgyis be fognak csapni és a végén ott fogsz lakni egy házban, amit nem tudsz úgysem annyiért eladni, mint amennyivel adósa leszel a banknak. Inkább örülj annak, ha te még nem vagy eladósodva egy életre.
2014. jan. 10. 07:14

Sziasztok!


Használt ház vásárlás előtt állunk és kíváncsi lennénk rá, hogy ki vett már fel ilyen hitelt és eddig mik a tapasztalatai ezzel kapcsolatban. Természetesen minden lehetőséget végigjárunk :) Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook