Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Nehéz egy frissen végzett óvodapedagógusnak elhelyezkednie Bács megyében?

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Csevegős témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

11. paplics2014-01-10 17:32
*ajánlatot bocs az esetleges hibák miatt, de telefonról nem olyan jó írni.
(válasz paplics 10. hozzászólására)

10. paplics2014-01-10 17:30
Ha szeretnéd az egyiket vagy a másikat, akkor tanuld azt. Nem biztos, hogy nem lesz állásod. Egyik barátnőm tanítónő, nehezen, de talált állást. Sógornőm is az, ő most babázik, de előtte volt munkája, illetve a második baba előtt kapott ajánlatott egy montessori sulitól. Egy helybeli lány tanítónő, igaz babysitter -pár kmre innen- egy tehetősebb családnál, jó fizetéssel. De pl itt vagyok én: angol szakos diploma, és titkárnőnek sem kellek, ezért jövő héttől mehetek kulturális közmunkára.... Mindenre van jó és rossz példa is. Az más kérdés, hogy te hová fogsz tartozni, ha végzel. De tudd: ha egyből nem is, de egyszer csak felvesznek valahova akár tanító- akár óvónőként. Én is csak erre gondolok, hogy ez egy átmeneti állapot és lesz jobb. :-)
(válasz dorabiczok 8. hozzászólására)

9. Zebra252014-01-10 13:51
Nem hiszem:( Most az egyik ismim is tanító diplomával a deic.mannba eladóként dolgozik.(
De azért ha ezt szeretnéd csinálni igazán, akkor vágj bele, aztán hátha szerencséd lesz.

8. dorabiczok2014-01-10 13:39
És szerintetek tanítóra nagyobb szükség van?

7. Zebra252014-01-09 20:09
Ott meg szerintem főleg rossz, ahol van a suli, tehát azon a környéken. Én most Szarvason fogok végezni óvónőként, de ahol eddig érdeklődtem nincs hely és nem is lesz évekig. Ja és ugye Szarvas közelében élek, így rengeteg a munkanélküli óvónő. Sokan járnak innen oda suliba.
(válasz dorabiczok 4. hozzászólására)

6. mmacus2014-01-09 20:04
Nézd meg a kozigallas.hu-n, hány óvónőt keresnek. Abból kb le tudod szűrni, mennyire nehéz elhelyezkedni.
(válasz dorabiczok 4. hozzászólására)

5. paplics2014-01-09 19:56
Unokahúgom úgy nem tudott elhelyezkedni, hogy az anyja a főóvónő a környéken. Szerintem ez mindent elmond..
Azt nem tudom mennyire van szükség plusz ovira, kevés a gyerek, és gyorsan átpasszolják inkább az iskoláknak, így van hely, az meg nem lényeg, hogy a gyerek nem feltétlen iskolaérett még.

4. dorabiczok2014-01-09 19:21
Ez nem jó hír... :( Pedig azt gondolná az ember, hogy több ovi kell, lesz is talán és ehhez nyilván kell több szakember is. Nem ?

3. Zebra252014-01-09 19:17
Ja, Békés megyéről van szó egyébként

2. Zebra252014-01-09 19:17
Nem csak Bácsban, hanem mindenhol ezzel a szakmával. Legalább is nálunk most nem nagyon keresnek óvónőket az egész városban:(

1. dorabiczok2014-01-09 19:11
Gondolkozom, hogy milyen főiskolai szakot válasszak. Az én városomban óvónőképző, csecsemő- és kisgyermekgondozó valamint tanító képzések vannak. Szeretném olyan szakmabeliek véleményét olvasni, akik benne vannak a körforgásban és van róla tudomásuk, véleményük, hogy manapság és az elkövetkező 4 évben kb. mennyire lesz nehéz ebben a szakmában elhelyezkedni?!
Melyik szakma keresettebb ezek közül?
Köszi :)