Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nehéz egy frissen végzett óvodapedagógusnak elhelyezkednie Bács megyében? fórum

Nehéz egy frissen végzett óvodapedagógusnak elhelyezkednie Bács megyében? (tudásbázis kérdés)


11. 18e79e1970 (válaszként erre: 10. - 18e79e1970)
2014. jan. 10. 17:32
*ajánlatot bocs az esetleges hibák miatt, de telefonról nem olyan jó írni.
10. 18e79e1970 (válaszként erre: 8. - Dorabiczok)
2014. jan. 10. 17:30
Ha szeretnéd az egyiket vagy a másikat, akkor tanuld azt. Nem biztos, hogy nem lesz állásod. Egyik barátnőm tanítónő, nehezen, de talált állást. Sógornőm is az, ő most babázik, de előtte volt munkája, illetve a második baba előtt kapott ajánlatott egy montessori sulitól. Egy helybeli lány tanítónő, igaz babysitter -pár kmre innen- egy tehetősebb családnál, jó fizetéssel. De pl itt vagyok én: angol szakos diploma, és titkárnőnek sem kellek, ezért jövő héttől mehetek kulturális közmunkára.... Mindenre van jó és rossz példa is. Az más kérdés, hogy te hová fogsz tartozni, ha végzel. De tudd: ha egyből nem is, de egyszer csak felvesznek valahova akár tanító- akár óvónőként. Én is csak erre gondolok, hogy ez egy átmeneti állapot és lesz jobb. :-)
2014. jan. 10. 13:51

Nem hiszem:( Most az egyik ismim is tanító diplomával a deic.mannba eladóként dolgozik.(

De azért ha ezt szeretnéd csinálni igazán, akkor vágj bele, aztán hátha szerencséd lesz.

2014. jan. 10. 13:39
És szerintetek tanítóra nagyobb szükség van?
7. Zebra25 (válaszként erre: 4. - Dorabiczok)
2014. jan. 9. 20:09
Ott meg szerintem főleg rossz, ahol van a suli, tehát azon a környéken. Én most Szarvason fogok végezni óvónőként, de ahol eddig érdeklődtem nincs hely és nem is lesz évekig. Ja és ugye Szarvas közelében élek, így rengeteg a munkanélküli óvónő. Sokan járnak innen oda suliba.
6. mmacus (válaszként erre: 4. - Dorabiczok)
2014. jan. 9. 20:04
Nézd meg a kozigallas.hu-n, hány óvónőt keresnek. Abból kb le tudod szűrni, mennyire nehéz elhelyezkedni.
2014. jan. 9. 19:56

Unokahúgom úgy nem tudott elhelyezkedni, hogy az anyja a főóvónő a környéken. Szerintem ez mindent elmond..

Azt nem tudom mennyire van szükség plusz ovira, kevés a gyerek, és gyorsan átpasszolják inkább az iskoláknak, így van hely, az meg nem lényeg, hogy a gyerek nem feltétlen iskolaérett még.

2014. jan. 9. 19:21
Ez nem jó hír... :( Pedig azt gondolná az ember, hogy több ovi kell, lesz is talán és ehhez nyilván kell több szakember is. Nem ?
2014. jan. 9. 19:17
Ja, Békés megyéről van szó egyébként
2014. jan. 9. 19:17
Nem csak Bácsban, hanem mindenhol ezzel a szakmával. Legalább is nálunk most nem nagyon keresnek óvónőket az egész városban:(
2014. jan. 9. 19:11

Gondolkozom, hogy milyen főiskolai szakot válasszak. Az én városomban óvónőképző, csecsemő- és kisgyermekgondozó valamint tanító képzések vannak. Szeretném olyan szakmabeliek véleményét olvasni, akik benne vannak a körforgásban és van róla tudomásuk, véleményük, hogy manapság és az elkövetkező 4 évben kb. mennyire lesz nehéz ebben a szakmában elhelyezkedni?!

Melyik szakma keresettebb ezek közül?

Köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook