Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az első két terhességem alatt volt ellenanyag termelés, akkor a harmadik terhességemnél is lesz? fórum

Ha az első két terhességem alatt volt ellenanyag termelés, akkor a harmadik terhességemnél is lesz? (tudásbázis kérdés)


2019. jan. 12. 19:08
Sziasztok! Anti-E antitestet termelt valaki?
5. ttjg (válaszként erre: 2. - Nojni)
2014. jan. 9. 14:21
Igen én Rh- a párom Rh+. Az antiD-t mind a 2 szülés után meg kaptam. Az 1 babánál emelkedett volt az ellenanyag termelés de nem volt probléma, a 2-ik babánál már a 36 hét után be kellet indítani a szülést mert magas volt az ellenanyag termelés. Az orvos azt mondta hogy a 3-ik baba lehetséges, hogy a 32-ik hét körül születne meg.
4. gyombike83 (válaszként erre: 1. - Ttjg)
2014. jan. 9. 14:14
Én A rh negativ vagyok, 2 gyerekem van mindkettő után megkaptam az Anti-D-t ( én csak lószérumnak hívom)mert mindketten rh pozitív vércsoportúak, sajnos jelentkezhet de nem véletlen hogy azt ellenőrzik állandóan én nemrég voltam cukor terhelésen akkor is kértek külön ellenanyag szűrést, pedig az elősző negatív lett, most a 3. babát várom aki elméletileg 11 hét 6 nap múlva érkezik
2014. jan. 9. 13:58

Ha kaptál utána Rh(D)-immunglobulin injekciót, akkor valószínűleg mehet, de miért nem egy orvost kérdezel?

Mondjárt tele lesz a fórum bölcsebbnél bölcsebb kommentekkel, de ebből egyet sem megbízható gyakorló orvos írta. Csak ilyen vélemények: Nekem az úgy volt..., meg a szomszédasszony mesélte, hogy a rokonának... stb...

2014. jan. 9. 13:51
Én is így voltam! A harmadik babám kb 12 hét múlva születik. Gondolom valamilyen Rh negatív vagy te is, a párod meg pozitív.. Az antiD-t biztos megkaptad szülés után, az ellenanyag-termelést meg folyamatosan nézik a terhesség alatt. Kontroll alatt van a kismama, ne aggódj emiatt!
1. ttjg
2014. jan. 9. 13:42
Sziasztok! Rh- összeférhetetlenségnél a 1. és 2.-ik gyereknél is jelentkezett az ellenanyag termelés. Szeretnék még harmadik babát, kinek milyen tapasztalatai vannak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook