Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tények és tévhitek: praktikák hajnövesztéshez fórum

Tények és tévhitek: praktikák hajnövesztéshez (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tények és tévhitek: praktikák hajnövesztéshez

2014. jan. 21. 08:34

Sziasztok!

Nekem 2012 augusztusában még 3 centis volt a hajam, imádtam, de kicsit "lányosabb" szerettem volna lenni, azóta növesztem. Most a lapockámig ér, persze nem egyforma hosszú mindenhol. Amit én ki nem hagynék az a hajmosás utáni rozmaringteás öblítés, illetve hogy folyamatosan fel van kötve, feltűzve vagy fonva. Állítólag egy bizonyos hossz után, mikor már nem súrolja a vállat, már lehet kiengedve, nem törik le az alja. Vitaminokat nagyon nem szedek, egyvalami hatott nagyon. Az pedig a vörösszőlő őrlemény, napi 2 kiskanál. Látom épp szó van az E vitaminról, linkelek egy oldalt, ez az őrlemény az E vitanimnál 20X koncentráltabb, ill. így Bkomplex sem kell. Ha körülnéztek, lehet venni 150 grammot 4000ft-ért, viszont aki egy kicsit rafkósabb, ugyanazt megveheti drogériában, paleo szőlőmagliszt néven, 1700ft/kg áron, kb 6-7 hónapig elég.

[link]

28. c114183a1c (válaszként erre: 27. - Lilibeth59)
2014. jan. 19. 14:44
Igen, köszönöm szépen itt is. :)
2014. jan. 19. 14:26
Írtam privit, hogy hol....
26. c114183a1c (válaszként erre: 25. - Lilibeth59)
2014. jan. 19. 14:00

Gyógyszertárakban biztos, hogy nem lehet kapni. Utánajártam! :)


Melyik web-áruházt javasolnád? :)

25. Lilibeth59 (válaszként erre: 24. - C114183a1c)
2014. jan. 19. 13:51

Gyógyszertárban nem mindegyikben kapható, de webáruházakban igen.


Az E vitamin antioxidáns és sejtvédő, hatásos öregedés-, és gyulladásgátló, fenntartja a bőr hidratáltságát és rugalmasságát.

Az E vitamin szükséges ahhoz, hogy a bőr egészséges legyen, főleg az érett/száraz bőr ápolására ajánlott.

Az E vitamin bármilyen kozmetikai készítményhez hozzáadható, ami olajat tartalmaz. Nagyon hasznos krémekben, kenőcsökben, balzsamokban, sminkészítményekben (szem- és arcfestékek, rúzsok, ajakbalzsamok, korrektorok stb.)

Nagyon fontos tudni, hogy vízben nem oldódik, csak olajos készítményekben. Ezeknek viszont meghosszabbítja 3-6 hónappal a felhasználtságukat. (Tartósít!)

Tehát kizárólag olajos készítményekbe, vagy emulziókba, balzsamokba,krémekbe, szérumokba hidegen adagoljuk 0,1-0,5 %-ban.

Ebből is látszik, hogy nagyon gazdaságos, sokáig elég, és tényleg szinte mindenhez keverhető, ami olajos készítmény, tehát amiben olaj van.

C vitaminnal (aszkorbinsav) fokozhatjuk a hatását (ez por állagú).

24. c114183a1c (válaszként erre: 23. - Lilibeth59)
2014. jan. 15. 21:36
Én csak kapszulát látok és zselés bogyót. Hol látsz Te folyékony e vitamint?
23. Lilibeth59 (válaszként erre: 20. - Textilbaba)
2014. jan. 15. 18:18

Miért nem használsz "csak" E vitamint? Régebben én is vettem gyógyszertárban E vitamin kapszulát, elég macerás volt kinyomkodni a kapszulából, ami benne volt. Azért írom, hogy ami benne volt, mert az nem csak E vitamin, hanem mint a nevében is benne van "zselés E vitamin". 10 ml-es üvegcsében (mint az illóolajok) kapható E vitamin, ez egy közepes sűrűségű olajos barnás-sárgás színű folyadék.


Az E vitamin antioxidáns és sejtvédő, hatásos öregedés-, és gyulladásgátló, fenntartja a bőr hidratáltságát és rugalmasságát.

Az E vitamin szükséges ahhoz, hogy a bőr egészséges legyen, főleg az érett/száraz bőr ápolására ajánlott. persze minden bőrtípus meghálálja.

Az E vitamin bármilyen kozmetikai készítményhez hozzáadható, ami olajat tartalmaz. Nagyon hasznos krémekben, kenőcsökben, balzsamokban, sminkkészítményekben (szem- és arcfestékek, rúzsok, ajakbalzsamok, korrektorok stb.)

Nagyon fontos tudni, hogy vízben nem oldódik, csak olajos készítményekben. Ezeknek viszont meghosszabbítja 3-6 hónappal a felhasználtságukat.

Tehát kizárólag olajos klészítményekbe, vagy emulziókba, balzsamokba,krémekbe, szérumokba hidegen adagoljuk 0,1-0,5 %-ban.

Ebből is látszik, hogy nagyon gazdaságos, sokáig elég, és tényleg szinte mindenhez keverhető, ami olajos készítmény, tehát amiben olaj van (végül is miben nincs?) Ami pedig szerintem a lényeg: ez "csak" E vitamin.

22. c114183a1c (válaszként erre: 17. - Zsuzso100)
2014. jan. 15. 09:24
Rendesen megmosom. Lehet, hogy az is elég, ha csak simán meleg vízzel lezuhanyoztatod.
2014. jan. 15. 09:20
Bármelyik patikában. :) Kb. 300.- Ft a 20 szemes.
20. textilbaba (válaszként erre: 11. - C114183a1c)
2014. jan. 15. 09:19

Sziasztok!

Hol ehet zselés E vitamint venni?

2014. jan. 14. 18:32

Szia!

Nálam is 2012 nyarán jött a kattanás!

Azóta hennázok én is, a vörös minden árnyalatában pompáztam és pompázok. Nem bántam meg, pedig általában hamar megunok egy hajszínt, de ez mindig változik,és nem kopik,max világosabb lesz. Megéri az árát.Nekem is világos barna, sötét szőke a hajam,sokat volt festve, és amióta "lenőtt a vegyszerezett rész",azóta gyönyörű,egészséges, nem törik.

Én is váltottam életmódot, sörélesztő,vitaminok...Most kisebb fufrum van a sok babahajból,fel sem fogtam először,hogy mit is látok a tükörben:D

Én is ricinusoztam. Akárki aki azt mondja,bejött neki,az örülhet. Hogy nem fullad meg a hajhagyma az olaj használatakor? Nekem csomójával hullott a hajam,amikor feltettem 1-1 pakolást. Talán gyorsabban nőtt a hajam,de nem érte meg tovább használnom....

Szóval henna mindenek felett. :)

18. Lilibeth59 (válaszként erre: 9. - B4b1d52444)
2014. jan. 12. 16:11

Sajnos nem igazán, főleg a világos, ősz hajat nem, ezért érdemes előtte hennázni, kb. 2-3 óra hosszat hagyd a hennát a hajadon, azután mosd meg tiszta samponnal/tojássamponnal/hajmosó szappannal,alaposan öblítsed le, és ha már jó "törölköző-száraz, akkor vidd fel a már előre kikevert indigót. Ezt is érdemes 1-2 órát hatni hagyni, aztán ezt is mosd le szintén tiszta samponnal.

Ugye, azt tudod, hogy ha most festett hajad van, akkor ezekkel a növényi porokkal várni kell legalább 3 hónapot? Addig esetleg lehet használni szintén növényi porokat, amik viszont nem festenek "csak" színeznek. Ezekkel át lehet szépen vészelni a kritikus 3 hónapot. Ilyen pl. a hibiszkuszvirág por, vagy a festőbuzér por, a kamilla, az aszkorbinsav stb.

Mégiscsak jobb lenne, ha tudnám, hogy most milyen színű a hajad, vegyszeres festék van-e rajta, ill., hogy milyen színű hajat szeretnél?

17. zsuzso100 (válaszként erre: 11. - C114183a1c)
2014. jan. 12. 15:38
A pakolásnál az "előtte hajmosás" mit takar? Rendes samponos mosás vagy vizes hajat?
16. zsuzso100 (válaszként erre: 13. - Lilibeth59)
2014. jan. 12. 15:37
Oké, várom! :)
15. Durciful (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2014. jan. 12. 07:35
Nekem a hosszú hajból mindig is havonta levágtak 1 cm-ert. Ettől a haj alsó rész is olyan dús lesz egy idő után, mint más része. Sokan hajvég ápolót használnak helyette.
14. Lilibeth59 (válaszként erre: 9. - B4b1d52444)
2014. jan. 11. 19:04
Bocsi, hogy én válaszolok. A kérdés, hogy most milyen színű, esetleg festett-e a hajad, és milyen színt szeretnél elérni?
13. Lilibeth59 (válaszként erre: 8. - Zsuzso100)
2014. jan. 11. 19:00

Igen írok, ha ma nem (majd még kiderül, lesz-e időm), de holnap biztosan.

Lehet kapni itthon is, de nekem Erdélyből hozzák, sokkal olcsóbb, na, majd írok privit.

2014. jan. 10. 08:44
Nekem bejött a ricinusolaj. Nő tőle, dúsul tőle, és gyönyörű fényes... Kinek mi :)
2014. jan. 10. 07:46

Én is használok egy hajpakolást. Nekem sokkal dúsabb lett a hajam, a hajszálaim vastagabbak (eddig nagyon kis vékonyszálú hajam volt) és úgy nő, mint a gomba, ezen kívül többen is megjegyezték milyen szép fényes lett a hajam.


Hetente egyszer mosok hajat én is, nekem eddig sem zsírosodott a hajam, de a pakolás után még annyira sem, pedig mivel olajos pakolás, azt vártam tőle.


A havi hajvágást én sem tartom jó ötletnek, pláne annak nem, akinek amúgy sem nő. A hajam hátközépig ér. Ami zavaró, hogy ettől a koktéltól a frufrum is nagyon nő, eddig 2,5 - 3 havonta mentem fodrászhoz, most már havonta magamnak nyírom (találtam egy jó videót, az alapján).


Én is ricinusolajat (3 rész) keverek össze kókuszolajjal (1 rész), 2 db e-vitaminnal (zselés), pár csepp argánolajjal.


Ami nagyon lényeges! Előtte mosd meg a hajad, hogy a hatóanyagok bejuthassanak. Majd ezekkel bekenem a fejbőröm és ami még nagyon fontos, hogy legalább 5 percig masszírozom a fejbőrömet! Utána feltekerem a hajam és műanyag sapit húzok rá. 20-25 percig hagyom rajta, soha nem tovább, csak ha elfelejtkezek róla. Ennyi idő elég, hogy a hatóanyagok bejussanak a fejbőrbe. Ha marad a koktélból a hajvégekre is kenek. A végén 2-szer megmosom a hajam.

2014. jan. 10. 06:42

Ahogy valaki írta a haj tömege a genetikától függ, akinek nincs elég, annak nem is lesz. Alkalmazzon bármilyen praktikát is.

Hajfestés: lehet szárítja a hajat, de nem mindenki azért festi, mert nem tetszik neki a saját hajszíne, hanem legtöbben azért, mert őszülnek és azt el kell fedni. Tehát a hajfestés elkerülhetetlen.

Hajhullás: annak oka van. Nekem sosem hullik. Hajmosásnál 3-5 szál hajam hullik ki. Nincs őszi hajhullás, nincs tavaszi hajhullás. Ez valami betegségre utal. Nekem akkor hullott, amikor a pajzsmirigyem alulműködött, ahogy ez rendeződött, a hajhullásom is rendeződött.

Ricinus: hát nem 2010 körül fedezted fel:) Ezt bizony ismerik már nálunk is jó régen. Az egy más kérdés, hogy te akkor fedezted fel:)

Szárítás: csak akkor ártalmas, ha túlzásba viszed, nagyon forró levegővel.


Havonta egyszer hajat vágni? Minek? A rövid hajúaknak is elég 2 havonta. Ezt enyhe túlzásnak gondolom.


És szerintem: nem szabad sűrűn hajat mosni. Hetente egyszer elég, nem szabad sok vackot rákenni. Növesztéshez jó a ricinus+tojás+méz. Ha hullik, akkor doki.


Van akinek sosem nő meg derékig a haja, mert genetikailag nem képes rá a haja. Nekem sem. Max. hátközépig nő meg, ami pont elég, mert már ez is nehéz a fejbőrnek.

9. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Fanny44)
2014. jan. 9. 22:46
szia, abban tudsz nekem segíteni - ugyanebben a cipőben járok mint te ugyanis - hogy az indigó önmagában elég a hajra, vagy előtte hennázni is kell?
8. zsuzso100 (válaszként erre: 7. - Lilibeth59)
2014. jan. 9. 19:24

Írnál a hennáról, hol veszed, hogy használod...nekem natúr kellene.

És a többi samponról...is, hol veszed, mennyibe kerül...


Én októberben Egyiptomban vettem kobraolajat, az is állítólag nagyon jó a hajra...biztos tapasztaltam volna, ha nem lennék lusta hozzá! ;) De volt hasisolaj is, hajpakolásként! :)

2014. jan. 9. 19:02

Az Amla, Shikakai,reetha, Bhringaraj, Neem, Brahmi stb. hajápoló/hajmosó porokat, valamint a Rhassoul agyagot én is használom. Viszont én ezek használata után nem mosok hajat, hiszen nem szükséges, tisztítják is a fejbőrt/hajat.....

"Mosok" még hajat görögszénával, tojás, lenmagzselé, olívaolaj kencével, szódabikarbóna/ almaecettel, hajmosó szappannal stb. Fő a változatosság, van, hogy Biola gyermeksampont használok - persze nagyon ritkán -. Ajánlom a Babasampon helyett, mert sajnos annak az összetétele sem különbözik a többi mérgező anyagokat tartalmazó samponoktól.

A lényeg, hogy ne kőolajjal, fagyállóval, a legkülönbözőbb mérgező anyagokkal mossuk a hajunkat, és ne is ezekkel fürödjünk, mossunk, takarítsunk.


Hajfestés/színezés:vörös: henna, barna:

henna, indigó, vörös: festőbuzér por, szőke hajra szőke henna (kamilla, rozmaringvirág, semleges hennalevél (Cassia), himalájai rebarbara mézszínű árnyalatot eredményez), fekete: indigó


Nem kell bolti sampon, hajfesték, és nem drágábbak ezek a termékek, csak még nem elég ismertek, sokan csak néznek, hogy mi a "fene" ez? Nézzük meg az indiai nők haját, gyönyörű! Átjönnek Európába, használják, amit mi (vagyis legtöbben), és a hajuk úgy néz ki, mint a miénk.... vajnon miért?

2014. jan. 9. 18:11

Próbálkoztam már sok dologgal. A ricinusolaj volt az első. Én sem tapasztaltam gyorsabb növekedést, sőt, egészségesebb hajat sem. Különböző illóolajokat is próbáltam, nem tapasztaltam változást. Most Khadi vitalizáló olajat használok, dúsulást tapasztaltam, egyéb hatást nem.

Az én hajam sem nőtt sosem 1 cmnél többet, akármit használtam. :(

2014. jan. 9. 17:52
Nekem a ricinusolaj bevált, olyan ütemben nő a hajam, hogy az hihetetlen :) Nekem hetente egyszer egész éjjel rajta van a pakolás, ez így bevált :)
2014. jan. 9. 13:16
Minden nap átkefélni? Hetente egyszer fogok hajkefét a kezembe. Sose lesz szép hajam :(
3. Durciful (válaszként erre: 2. - Durciful)
2014. jan. 9. 11:15

Elszállt...


Szóval a nektársörös pakolás a sztár, a legeredményesebb, bár a tojás sárgája sem kutya, nektársörrel keverve, a hajba masszírozva, mialatt a meleg vízben ücsörög az ember, végül sapkát kell a fejre húzni, zuhanysapkát - ami melegen tartja a fejbőrt és kb. 30-40 percig így hagyni, amíg az ember pár fejezeten átrágja magát az aktuális kedvenc könyvében, egy jó kis banán turmix mellett. Ez az én receptem. Arra kell csak figyelni, hogy tojás fehérje ne kerüljön bele, mert azt lehet ezután napokig kiszedni megfőve a hajszálak közül:( Szerintem a szép haj kulcsa a genetika + gyakori vágás (havonta 1X kötelező) + egészség (jó hormonháztartás és vas szint) + ápolás (minden nap átkefélni a fejbőrt masszírozva + pakolás hajmosáskor).

2014. jan. 9. 11:09

Én nagyon büszke voltam anno a hajamra, derékig ért és kb annyi volt, mint másik három lánynak összesen. 30 után a hajfestés miatt ment tönkre, kiszáradt. Csak az olló segített és a türelem, hogy rendbe jöjjön. Aztán csak nem lett olyan, mint előtte. Szép volt, sok volt, de már nem az a telten sok, hogy alig fér el egy copfba, hanem olyan átlagos. 40 körül kaptam meg a választ. Az ok a vashiány, amit a nem tökéletesen működő pajzsmirigyem okozott. Mióta ez is rendben, már megint nem fér el a haj a fejemen.

Trükkjeim nekem is voltak hajápolásra, én a nektársörös pakolásra esküszöm, olyan szép lesz tőle a haj, mint

2014. jan. 9. 09:08
Különböző fórumokon napi szinten lehet olvasni olyan kérdéseket, ahol férfiak, nők segítséget kérnek a fodrász által túlságosan megritkított, túl rövidre vágott hajuk helyrehozatalához. Ritkábban olyan emberek kérnek tanácsot, akik hosszú hajra vágynak, szeretnék meggyorsítani ezt a lassú procedúrát.
A praktikák java részét én magam is kipróbáltam, így mostani cikkem 100 %-ban saját tapasztalatról fog szólni (az enyémtől eltérő vélemény, tapasztalat természetesen lehet).

Ugrás a teljes írásra: Tények és tévhitek: praktikák hajnövesztéshez

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook