Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kislányom nem akar enni alig eszik valamit teát viszont rengeteget levest néha megeszi .Mitől lehet étvágytalan, miért nem eszik? fórum

3 éves kislányom nem akar enni alig eszik valamit teát viszont rengeteget levest néha megeszi .Mitől lehet étvágytalan, miért nem eszik? (tudásbázis kérdés)


27. anya4005 (válaszként erre: 24. - Dosa.maya)
2014. jan. 16. 23:39
Az elmúl napokban mást sem csináltam,mint kísérleteztem,mit eszik meg a fiam (bár nem fogyott,de mégis tépte az idegeimet,h nem eszik). Talált magának 5-6 kaját,ami tetszik neki,és azokat megeszi. A leves kívételével mindent egyedül eszik,így olykor 1 órát ül az asztalnál,mert közben mesét néz,de eszik!
26. wanita77 (válaszként erre: 1. - Monix5)
2014. jan. 15. 15:27
Nálunk is ez volt, rengeteget ivott a lányom mézes teát, emiatt alig evett. Én azt csináltam, hogy cumisüveg helyett pohárból adtam neki, abból kevesebbet tudott meginni. Mondjuk nálatok gondolom ez már nem aktulális, biztos pohárból iszik 3 évesen. Esetleg csináld hígabbra, és felváltva adjál neki gyümölcslevet, nálunk ez bevált.
25. wanita77 (válaszként erre: 24. - Dosa.maya)
2014. jan. 15. 15:14
Azért szerintem az elég kevés, én megnézetném a helyedben mással is. Az én lányom most lesz 2 éves jövő héten, ő is keveset eszik, de ő 11 kg, még az is határeset. A védőnő megnézte a táblázatban és 2 évesen 12 kg az átlag, 10 kg alatt és 15 kg fölött van gond. Persze nem kell mindig betartani ezeket a dolgokat, de ha ennyire határeset, akkor lehet valami probléma is, vagy később lesz gondja a csontjaival, stb. Fura, hogy ezt mondta neked a dokid, még nekem is javasolta a béres cseppet és esetleg más multivitamint. Miket adsz neki amúgy, iszik tápszert? Én vettem azt is neki, tejitalt és lehet kapni hozzá izesitő port vanilia és kakaó izben, úgy megissza reggel és este is, kb. 1-1,5 dl-t. Még ez is kevés, de kezdetnek örülök neki. Tizóraira mindig adok neki gyümölcsöt, ami bevált mostanában, hogy a játszótérre levisszük felkockázva, karikázva és hintázás közben dobálom a szájába, ez tetszik neki. :) Most már megeszi úgy is, hogy beül a kosárhintába, elé teszem kis tálkába és befalja. Ilyeneket próbáltál már?
2014. jan. 14. 17:41
az enyém 21 hónapos és mióta nem szopik az 8 hónapja azóta semmit nem akar enni ha viszem az asztalhoz már ordit hogy nem éhes,elég elszomorító hogy nem akar enni,nem is akar hízni még nincs 10 kg elvittem dokohoz de azt monta ha jó a közérzete és nem sír akkor majd ő tudni fogja mikor egyen.Ha eszik is akkor is csak pár falatot.Írigylem azokat akiknek jóétvágyú gyerekük van és reménykedem hogy majd az enyém is kinővi és kérni is fogja hogy csináljak neki valamit amit meg is eszik!!
23. anya4005 (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2014. jan. 9. 01:32
A fiaim mézes teát kapnak,most,hogy ramaty az idő,de a picinek mindegy! Ha nem akar enni,akkor vizet is ihat,akkor sem eszik. Am van,hogy délelött összesen 1-1,5 dl folyadék megy le,és ahogy meglátja az ebédet,vergődni kezd (mindegy,mi a kaja). Lehet,hogy nem helyes,de én ilyenkor nem adok tápszert (azt bírná),megvárom,míg 3-5 perc alatt álomba nyöszörgi magát (nem sír,csak nyögdécsel),és reménykedem,hogy vacsizni már fog.
22. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Kadri84)
2014. jan. 9. 00:48

lehet, de a Te lányod , gondolom, eszik is mellette


Az üres tea null kalória, tehát amellett éhes néne maradjon, ha csak azt iszik...

21. anya4005 (válaszként erre: 11. - Pocak25)
2014. jan. 8. 23:45
Nekem a kisebbik 2 lesz,és ő produkál ilyesmit! Ma pl reggel megitta a tápszert,utána megevett egy sajtos rudat (házi,kis méretű),és délután ötig semmi. Akkor viszont rizseshús rántotthússal,alma,csoki,elalvás elött újabb tápszer. Én nem is beszélek a dokival,mert kinevetne,hiszen 15 kilós a gyerek,tehát minden,csak nem sovány. Napközben teljesen jó hangulatú,éjjel jól alszik. Szerintem is csak ilyen kedve van,viszont természetesen én is aggódom,de kivárom a végét.
20. kadri84 (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2014. jan. 8. 20:57
Az én lányom is az üres teát szereti...
19. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Monix5)
2014. jan. 8. 16:58
Ne mondd, hogy az üres teát szereti!
18. Zebra25 (válaszként erre: 17. - Pocak25)
2014. jan. 8. 16:06

Helyes, jó ízlése van a gyereknek:)

Az én fiam is azt enne állandóan, kap is.

A vörös husikban elég sok a vas úgy tudom, szerintem akkor nincs baj a vassal, egyszerűen most ezt az időszakát éli.

2014. jan. 8. 15:53
Őszintén?? Kolbászt :)))
16. Zebra25 (válaszként erre: 13. - Pocak25)
2014. jan. 8. 15:52
Egyébként ha éhes, akkor olyankor mit kér?
2014. jan. 8. 15:51
nem tudom, bocsi
14. Zebra25 (válaszként erre: 13. - Pocak25)
2014. jan. 8. 15:51

Igen, az biztos van, főleg ha fogzik, de most tudom, hogy ez mennyi ideje tart?

Mert nálunk is van a 2 évesemnél, hogy csak pár falatot eszik 2-3 napig, de aztán triplán bepótolja amikor kibújik a foga:)

Meg persze vannak válogatós időszakok is.

2014. jan. 8. 15:46
En mar mondtam az orvosnak, azt mondta nem sovány, eszik amennyire szüksége van. Meg azt is mondta ,hogy a gyerekeknek vannak ilyen idoszakaik. De engem aggaszt.
2014. jan. 8. 15:40
Lehet, hogy érdemes lenne megkérdezni egy gyerekorvost, hogy nem e vashiányosak a gyerekek, mert ebben a korban gyakran elő fordul és talán az egyik tünete az étvágytalanság.
2014. jan. 8. 15:33
Nekem is étvágytalan a gyermekem 3,5 eves. Csak vizet iszik meg tejet. Főt ételt alig fogad el.nem kap édességet, sem cukrozott dolgokat. Sokszor gondolkodom,hogy miért nem éhes egész nap. Délután viszont általában tud enni,de addig van úgy hogy egész nap semmit. Mindig kinalgatom,elé teszem , leülök vele enni, de semmi. Tanács?
10. monix5
2014. jan. 8. 15:22
A tea nem cukrozott!!
2014. jan. 8. 15:19
Ha sok cukros teát iszik a gyerek, akkor lehet, hogy még egy vérvétel sem ártana, mert a sok cukor kivonja a szervezetből a vitaminokat és a vitaminhiány is okozhat étvágytalanságot. Egy fejlődésben lévő szervezetnek a vitaminhiány pedig elég veszélyes is lehet.
2014. jan. 8. 15:18
Nálatok valami komoly baj lehet...miért nyomatod őket cukorral?
7. Zebra25 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2014. jan. 8. 15:10

igen, pont nekem is most esett le, hogy Ő indította a másik fórumot is

tényleg át kell gondolni a gyerekek táplálását

2014. jan. 8. 15:08

a fiad csokifüggő,a lányod teafüggő


mindkettő cukorfüggő


át kéne gondolnod a táplálásukat, okosabban kéne vezetned a háztartást, a főzést!

2014. jan. 8. 15:08
Így első olvasatra, ennyi infóval, rögtön a teát vágnám rá a nem evés okára, főleg, ha az cukrozott is!
4. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Monix5)
2014. jan. 8. 15:08
Ha a tea cukrozott, akkor az elveszi az étvágyát. Az én lányom is nagyivó, bár ő még csak másfél éves.. ha kap is teát, akkor cukor nélkül.
2014. jan. 8. 15:06
Milyen teát iszik? cukrozottat?
2014. jan. 8. 15:04
a cukros teától étvágytalan
2014. jan. 8. 15:04
3 éves kislányom nem akar enni alig eszik valamit teát viszont rengeteget levest néha megeszi .Mitől lehet étvágytalan, miért nem eszik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook