Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cordarone tablettától pajzsmirigy probléma? fórum

Cordarone tablettától pajzsmirigy probléma? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 8. 16:38
igen várunk.csak hosszu az a 2 év amit szenved az ember.orvosok tudása egyenlő a semmivel főleg a hozzáállásuk.
15. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 14. - Micimacko62)
2014. jan. 8. 16:27
Azt hittem,hogy minden városban van ilyen....akkor csak ki kell várni azt a egy hetet:(((
2014. jan. 8. 16:24
Kiskunhalas.,
13. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 12. - Micimacko62)
2014. jan. 8. 16:11
Ooh,merre laksz?
2014. jan. 8. 16:10
Nem itt nálunk mindig a beküldöhőz küldik ki az eredményt,és a orvostol tudom elhozni.
11. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 10. - Micimacko62)
2014. jan. 8. 16:07
Úgy értettem,hogy postán neked küldik az eredményt,2 nap múlva!Mert ha elmegyek az OTI-ba vérvételre,ott egy hetet várni kell,de nálunk van egy ilyen lehetőség is.
2014. jan. 8. 15:55
van! a nővér jön ki,de orvos szerint 7-10nap az eredmény amit kikőldenek neki a rendelöbe.
9. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 8. - Micimacko62)
2014. jan. 8. 15:53

Nálatok(nem tudom,merre laktok)nincsen otthoni/házi vérvétel?

Nálunk van,2000forint és 2nap múlva postázzák az eredményt!

2014. jan. 8. 15:50
Ma voltam és kértem de állitolag 1 hét mulva készül el a lelet.hétfön lesz a vérvétel.
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2014. jan. 8. 15:07

AMIODARONE (CORDARONE) Az amiodaronet szívritmuszavar, nevezetesen a pitvarfibrilláció kezelésére alkalmazzuk nagyon jó eredménnyel. A pajzsmirigy betegségek kapcsán azért kell ezzel a gyógyszerrel foglalkoznunk, mert az amiodarone igen nagy mennyiségű jódot tartalmaz. Egy tablettában 75 milligramm jód van, ezáltal átlagosan napi 9 milligramm extra jód kerül a véráramba. A táplálékkal beviendő normális napi jódigény 200 mikrogramm. Emlékeztetőül 1 milligramm 1000 mikrogrammal egyenlő. Az extrém mennyiségű jód képes vagy fokozott, vagy csökkent pajzsmirigyműködést előidézni.

Az amiodaroneval kezelt betegek kb. egyötödében keletkezik a pajzsmirigy működésében zavar. Nagyobb veszélynek vannak kitéve azok, akiknek már az amiodarone előtt is volt pajzsmirigy betegségük. Az amiodaronet szedő betegek pajzsmirigy működését időszakonként (3-6 hónap) ellenőrizni kell. A pajzsmirigy túlműködés gyanújele lehet, hogy az amodarone nem képes megakadályozni a ritmuszavarokat, sőt rosszabbodás is lehet. Ilyenkor az amiodarone nem tudja ellensúlyozni a keletkező sok pajzsmirigyhormon ritmuszavart fokozó hatását. Az amiodarone okozta pajzsmirigy túlműködés kezelése nem könnyű, ennek egyik oka az, hogy az amiodarone a szervezet különböző szöveteiben raktározódik, elsősorban a zsírszövetben, és ebből a raktárból folyamatos jódutánpótlás érkezik még az után is, hogy a gyógyszer szedését abbahagyták. Néha nem lehet abbahagyni az amiodaronet, noha a betegnek pajzsmirigy túlműködést okozott, ilyenkor mi az amiodarone mellé pajzsmirigy gátlószert adunk akár éveken át. Amennyiben az amiodaronet ki lehet hagyni, akkor a beteget gátlószerrel normofunkciós állapotba kell hozni, majd radiojóddal kezelni.

Amíg az amiodarone teljesen ki nem ürült a szervezetből, addig nem lehet radiojód kezelést végezni, mert a pajzsmirigy nem képes felvenni az izotópot. Az amiodaroneval kezelt betegekben keletkezett pajzsmirigy túlműködés mechanizmusa komplex, a fokozott jódkínálaton kívül a pajzsmirigysejtek pusztulása is közrejátszhat a hormonszint emelkedésében. Az ellenőrzéshez nem elegendő a TSH szint mérése, a szabad thyroxint és trijódthyronint is meg kell határozni. Az amiodarone által kiváltott csökkent pajzsmirigyműködés lehet marandó, vagy csak átmeneti. Az amiodarone kezelés folytatható, csak ki kell egészíteni pajzsmirigyhormon pótlással.

2014. jan. 8. 15:07
5. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 4. - Micimacko62)
2014. jan. 8. 15:02

A háziorvostól kérjetek vérvételre egy beutalót,ahol nézik a pajzsmirigyet is!

Onnan,már könnyebb okoskodni!

Még akkor is,ha esetleg a lent említett tünetek nem is jelentkeztek.

4. micimacko62 (válaszként erre: 3. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 8. 14:53

Igen elolvastam..

2 éve szedi a férjem és még senki nem küldte el pajzsmirigy vizsgálatra,csak merészeltem érdeklödni ha másnál is előfordultak problémák.

2014. jan. 8. 14:42

Gyakori 100 betegből 1-10 embert érint.

pajzsmirigy rendellenességek (csökkent- vagy túlműködés) Erre a következő tünetek jelentkezése hívja fel figyelmét: súlygyarapodás, közöny, álmosság, fokozottan alacsony pulzusszám ill. megmagyarázhatatlan fogyás, szívpanaszok jelentkezése, pszichiátriai tünetek.

2. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 1. - Micimacko62)
2014. jan. 8. 14:38
Elolvastad figyelmesen a tájékoztatót?
2014. jan. 8. 14:35
Érdeklödnék hogy van valaki aki ezt a nevű gyogyszert szedte-szedi és pajzsmirigy problémája lett-van tőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook