Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi megfigyelés fórum

Munkahelyi megfigyelés (beszélgetős fórum)

2009. máj. 13. 16:07

Én is olyan étteremben dolgoztam ahol volt kamera. Az legális, mert szólt, hogy van és ki is volt írva az üzlet ajtajára. aztán egyszer felszereltetett mikrofonokat is, bár nekünk azt mondta. hogy mini kamera. ami a pultnál történő dolgokat veszi fel, hogy ha fizet a vendég, ne verhessen át minket. De mikrofonok voltak.

Ha aláírtátok, hogy beleegyeztek a kamera és a mikrofon használatába, akkor nincs mit tenni. De azt kétlem, hogy minden egyes vendégtől megkérdezi ugyanezt, mert az ő beleegyezésük is kell. Feljelentést a megyei ügyészségnél érdemes tenni, mert ők foglalkoznak is vele érdemben.

Amúgy a tulaj arra nem használhatja, hogy csak úgy hallgassa, mit beszéltek, mert ez csak arra használható, hogy bizonyítékként felhasználhassák esetleges szabálysértés vagy bűncselekménny igazolása esetén.

Amúgy be lehet forgatni a tulajt, amennyiben nem legálisann haználja. Gondold el, hogy még a rendőrök is csak bírói vagy ügyészi engedéllyel hallgathatnak le és csak indokolt esetben.

20. erikpipi (válaszként erre: 14. - Zsuzsmó)
2008. dec. 24. 16:01

"De olyan volt, hogy az egyik kolléga rajtakapta, hogy a szekrényében matat. Épp' a tárcáját turkálta ki."

Nos ezt még egy tulajdonosnak sem szabad. Kinyittathatja, de bele nem turkálhat. Hívhat rendőrt, és az belenézhet, de csak a rendőr.

2008. márc. 28. 20:30
Sajnos egyre inkább ilyen lesz a világ,egyre inkább figyelik az embereket utcai kamerák,áruházi kamerák stb.A hitelkártya is ilyen lesz,még azt is tudni fogják lassan,hogy mikor mit vásárolsz,mennyiért tankolsz,hány csomag wc papirt veszel egy hónapban.
2008. márc. 28. 09:52

Ha hiszitek, ha nem, senki nem lop tőle! A dolgozók biztos nem.

Köszönöm a hozzászólásokat!

17. Anita123 (válaszként erre: 11. - 1a50c86bb0)
2008. márc. 27. 18:53

En is ezt tennem ha meglopnanak az alkalmazottak.


A mikorofon?Szerintem az attol is fugg,hogy milyen munkahelyrol van szo.Ha pl egy bolt vagy egy kocsma akkor lehet a kiszolgalas szinvonalara kivancsi...

2008. márc. 27. 18:40
Amennyiben tájékoztatta a dolgozókat a kameráról és a mikrofonról, joga van hozzá, nem tehettek semmit ellene.
2008. márc. 27. 18:32
A LIDL-ről jelent meg egy cikk, hogy figyelteti a dolgozóit Németországban. Állítólag arra kíváncsiak, hogy hányszor mennek WC-re a dolgozók, kikkel beszélgetnek. Ezt azért legálisan bevállalni....ugyan, ezt "titokban", az alkalmazottak tudta nélkül teszik. Gondolom én...aztán ki tudja?
2008. márc. 27. 17:36
Még csak az kéne!!! :D Az öltözőben sincs. De olyan volt, hogy az egyik kolléga rajtakapta, hogy a szekrényében matat. Épp' a tárcáját turkálta ki.
13. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 12. - Zsuzsmó)
2008. márc. 27. 17:32
A WC-be nem rakhat semmit. Ezt biztosan tudom.
2008. márc. 27. 17:22

Ok. Meg fogok kérdezni egyet.

Gondoltam, hátha tud valaki valamit erről. Nem lopja őt senki! Eszükben sincs. Lehet, hogy a tanulóktól tart. Sok van. Az "ott" alatt mit értesz????

11. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 10. - Zsuzsmó)
2008. márc. 27. 17:20
Talan meglopjak az alkalmazottai? Mit tennel a helyeben? Hagynad, hogy hulyere vegyenek?
2008. márc. 27. 17:18
Azt ne mondd, hogy szerinted ez normális! Eddig is voltak kamerák-senkit nem zavart. A kasszát is figyelte egy- ez is OK. Értem én, hogy szeretné tudni, hogy mi zajlik, ha nem tud ott lenni.
9. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 7. - Zsuzsmó)
2008. márc. 27. 17:17
En azert nem ertem, mit problemazol ezen, mert manapsag mar mindenutt minden kamerazva van, a lakoparktol, udvaroktol az uzletekig itt minden, bar ez ott meg csak talan jovo. A mikrofont kerdezd meg ugyvedtol, de szerintem ha szolt rola, joga van hozza.
2008. márc. 27. 17:15

De fontos. Csak kissé zavaró a bizalmatlanság, és ez a mánia. Naponta megvádol vkit, hogy lop.

Majdnem olyan, mint a BB ház volt. Egész nap megfigyel.

2008. márc. 27. 17:12

Tájékoztatás megvolt- de csak úgy mellesleg. Mi van akkor, ha pl. a pultban van a mikrofon, és a főnök lazán ki tudja hallgatni, hogy a dolgozók egymás közt beszélgetnek olyan dolgokról, amit vele nem osztanának meg. (magánélet)

Ez egy étterem. Szemközt van egy másik. Vannak térfigyelők is, amik a pizzériát figyelik.

6. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 4. - Zsuzsmó)
2008. márc. 27. 17:09

Miert zavar ez benneteket ennyire? Nem fontos a munkatok?

Szerintem kerdezz meg egy ugyvedet, mielott kirugatod magatokat.

2008. márc. 27. 17:08

Ugy tudom, ha errol tajekoztat benneteket, akkor nem, csak abban az esetben torvenyserto, ha felhasznalja es akkor derul ki, hogy nem tudtatok rola.

De lehet tevedek.

2008. márc. 27. 15:43

Köszi! Hova lehet ilyenkor fordulni? Munkaügyi Bíróság?

Kicsit mániákus a főnök, szerinte mindenki meglopja. Mindenhova sínes kamerákat rakatott fel, ami hangot is vesz.

Ha feljelentjük milyen következménye lehet? (rá nézve) Gondolom a férjemet azonnal kirúgja.

2008. márc. 27. 06:27
egyértelmüen
2. 0260f21e84 (válaszként erre: 1. - Zsuzsmó)
2008. márc. 27. 00:02

Szerintem igen, ez eleg sulyos. De biztos utanajart, hogy lefedje magat :( gaz


(Vagy csak lejatsza az Egeszseges erotikat. Akkor is szornyu)

2008. márc. 26. 21:07
Sért-e az bármilyen jogot, ha a főnök olyan kamerát szereltetett fel, ami veszi a hangot is? Több helyre mikrofont is elhelyezett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook