Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha megjön 1-3 napig csak feküdni tudok hányingerem van, gyenge vagyok és szabit kell kérnem mindig. Valakinek hasonló? Tippek? fórum

Ha megjön 1-3 napig csak feküdni tudok hányingerem van, gyenge vagyok és szabit kell kérnem mindig. Valakinek hasonló? Tippek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
80. Andesz75 (válaszként erre: 78. - Zebra25)
2014. jan. 25. 09:26

A petefészekben voltak a ciszták és ettől begyulladt az egész környéke ami nem akart elmúlni így nem volt más lehetőség és kivették a petevezetékkel együtt. Ez valószínűleg a fogamzásgátló injekció miatt volt. Amikor a cisztáim voltak nem volt semmi bajom ez a fura az egészben. Nem tudom most vannak-e, de majd úgy is megyek dokihoz valamikor.


Sajnálom, hogy megint visszajött az a vacak. :( Azért reméljük nem kell műtét. Nincs erre valami gyógyszer vagy valami kíméletesebb megoldás?

79. Andesz75 (válaszként erre: 77. - Bibity)
2014. jan. 25. 09:21

Teljes hematológiai kivizsgálásom volt már csapolással. Ott teljesen rendben találták az értékeket.

Nem vagy vérszegény?

78. Zebra25 (válaszként erre: 76. - Andesz75)
2014. jan. 24. 19:27

Milyen cisztákat? hol voltak a ciszták? Nagyon sajnálom,h ogy ki kellett venni a petefészkedet.

Nem lehet, hogy vissza jöttek a ciszták?

Műtét után 5 hónappal teherbe estem, addig rendbe voltam. 2 éve szültem, de megint kezd egyre rosszabb lenni a helyzet, szal valszeg megint műtét lesz:(

77. bibity (válaszként erre: 76. - Andesz75)
2014. jan. 24. 19:03
Eszembe jutott, hogy láttam egy orvosnőt, aki megnézi, nem vérzékeny e az ember, vagyis rendben van-e a véralvadás. Állítólag ez is okozhaztja a problémát. Nem jutottam el hozzá, de lehet, egyszer rászánom magam! Amúgy nekem görcseim nincsenek, csak vérzek, mint állat.
76. Andesz75 (válaszként erre: 75. - Zebra25)
2014. jan. 24. 18:14

Most töltöttek fel vassal. 3 havonta járok vérvételre. Az egyik petefészkem már kivették, akkor körülnéztek de nem találtak más problémát csak a cisztákat. A fogamzásgátló előtt nekem is erős görcseim voltak. Szerencsére a bogyó ezt rendbe tette. Viszont most tervezem, hogy abba hagyom a szedését.

A műtét után te teljesen rendbe jöttél?

2014. jan. 24. 12:28
Mondjuk nekem brutális görcsim voltak, az jellemzőbb rá. Maga ez a rosszullét, ez lehet inkább hormonprobléma, vérszegénység....kellene egy vérvétel.
2014. jan. 24. 12:27
ca125 vizsgálat van még amit meg lehet próbálni, de sajnos biztosat tényleg csak a lapatt mondhat, viszont az meg egy műtét, csak úgy nem hiszem, hogy ezért meg kellene műtetni magad
73. Zebra25 (válaszként erre: 72. - Andesz75)
2014. jan. 24. 12:26

Nekem az endometriózist sajnos csak laparoszkópos műtéttel vették észte, mert nekem nem cisztám volt, hanem ilyen kis szigetecskék voltak.

Mivel pcos-m is volt és azzal műtöttek, szétnéztek mindenhol bent és akkor vették észre.

72. Andesz75 (válaszként erre: 71. - Zebra25)
2014. jan. 24. 08:49
Én is több dokinál jártam, mindenki csinált ultrahangot, azt mondták minden ok. Rákérdeztem az endometriózisra, de azt mondták nincs. Nálad végül hogy derült ki? Hogy vizsgálják?
71. Zebra25 (válaszként erre: 48. - Málnabogyó)
2014. jan. 23. 21:32
Endometriózis. Sajnos nekem is ez van:( Szürnyű egy betegség.
2014. jan. 23. 21:29
El kellene menni tényleg nőgyógyászhoz. Én is voltam és vagyok is ilyen helyzetben. Voltam régen nőgyógysznál és meg sem vizsgált, csak fogamzásgátlót írt fel, amitől csak rosszabb lett. 1 évig szedtem, majd abba hagytam. Utána legalább 7 nőgyógyásznál jártam, de mindenki rendben talált mindent. Csak én ilyen típus vagyok. Aztán kiderült az endometriózis is, meg a pcos is egy uh, majd egy műtét során. Miután megműtöttek, akkor jó volt egy ideig, aztán teherbe estem, de most szülés óta megint nem stimmel valami:( Most utolsó alkalommal nagyon durván véreztem, meg is vagyok ijedve, hogy baj van. Gyakran járok hormonvizsgálatra, se semmi olyan bajom nincs jelenleg ami ezt indokolná. Mondjuk én inkább görcsöltem anno, de akkor 3 napig fetrengtem az ágyban. Most a görcs nem annyira durva, de fáradt, gyange vagyok és is olyankor.
69. emagdi
2014. jan. 23. 17:48

nem olvastam végig a fórumot, nem tudom, hogy írta-e már valaki: a menstruációt megelőző 4 napban napi 30-90mg cinket (cink glükonátot) kell enni. vannak olyan kutatások, amik szerint a menstruációs panaszok (és pms tünetek) nagy részét a cink megszünteti.


persze ha valami szervi gond van, vagy valami más oka van a dolognak, azon nem segít, de azt mondják hogy a nők döntő többségénél a cinkhiány okozza a tüneteket.

68. Andesz75 (válaszként erre: 67. - Maci189)
2014. jan. 23. 17:09

Megmondom őszintén szkeptikus vagyok a tornával kapcsolatban. Utánaolvasgattam egy kicsit, megnéztem videókat. Elég megterhelőnek tűnik. Én tornáztam éveken keresztül (persze nem így) és abba kellett hagynom mert állandóan elszédültem, fekete pöttyöket láttam vagy hányingerem volt. A vérszegénységemre fogták.

Mindenesetre ha lesz itt a közelünkben ilyen oktatás elmegyek majd és beszélgetek az oktatóval(decemberben volt).

Az ilyen több ezer hasizom gyakorlat az ki van zárva nálam. Annak ájulás lenne a vége mert már 20 után szédülök.

Köszönöm szépen a tippet, legalább 1 jó ötlet már volt. :)

2014. jan. 23. 15:27
Az aviva torna rendezi a menstruációt: csökkenti a napok számát, a vérzés mennyiségét, a görcsöket, rendszeressé teszi (28 nap) stb. "mindössze" azért, mert "átmozgatja" a női hasi szerveket. Én kb. 8 évvel ezelőtt végeztem a tanfolyamot a Kriston-félével együtt, h ki tudja mikor kell, meg kiváncsiságból. Hittem is, de inkább nem is. Rossz lett a méhnyakrákszűrés eredménye, műtétet javasoltak, amitől persze féltem. Ezért kezdtem el csinálni, de keményen, oktatónál átnéztük, mit hogyan kell. Jó lett az eredményem 1.5 hónapon belül és mellékhatás volt a görcs elmúlása, a másik mellékhatás, h 2 hónapon belül újra teherbe estem:-) Sztem próbáld meg, csak nyerhetsz vele. A lényeg, h komolyan csinálni kell, a legtöbb nő ott bukik el, h héba-hóba csinálja. Én minden egyebet kipróbáltam, amiket a cikkek írnak, és egészségesen eszem-élek-tornázom. De hátha ad még vki vmi más tippet. Megpróbálhatod a sok hasizmot is. Én 25 évesen jöttem rá és 10 éven át csak 1-2szer fájt de nagyon, ha elfelejtettem megcsinálni.
66. Andesz75 (válaszként erre: 65. - Maci189)
2014. jan. 23. 08:20
Az az igazság, hogy nekem hasi görcseim mióta a fogamzásgátlót szedem elviselhetők. Nem ez a gond hanem a nagy vérveszteség illetve a kótyagosság. Erre kaptam vérrögmegkötőt de az meg a beleimet teszi tönkre. Nekem a fejem fáj, szédülök, képtelen vagyok koncentrálni, nem tudom, hogy a piros lámpánál mit kell csinálni mert nem tudok rendesen gondolkodni a fáradtságtól vagy én nem is tudom. Szóval nálam ez a gond.
2014. jan. 22. 22:59
helló, én is szarul vagyok, havonta 1-2 mentőt hívnak hozzám. Most gyesen voltam, ilyenkor áthívtam anyut, h vigyázzon a gyerekemre, amíg én "fetrengek a kínok közt". Nem tudok jobb kifejezést. Jön a fájdalom, és 5 mp múlva már maximumon van. A cataflam az esetek többségében (80%) segített 1 óra kín után. Ha nem vettem be, akkor is bevettem 7 óra folyamatos szülési görcs után. A szülés után még rosszabb lett. Dokik vizsgáltak, makk egészséges vagyok, ilyen eset néha előfordul. Minden természetes dolgot kipróbáltam. AMI SEGÍTETT: szülés előtt menses előtt 3 napig napi 600-1000 kemény haszomgyakorlat (egyszerre), és nem volt fájdalom. Szülés után csak az aviva torna, de keményen csinálni kellett, (menses alatt napi kétszer is), és egy hónap alatt segített. Oktatótól kell megtanulni. (Mindkettő megoldást 1-2 év alatt találtam meg.) Próbáld meg. Ami nem megoldás, de enyhít (magadnak nem tudod csinálni): valaki nagyon erős kézzel a derekad alatt szüléskori görcs enyhítő masszázst csinál. Szüléshez felkészítő jógaoktató meg tudja mutatni.
2014. jan. 9. 18:03
Bár nem én indítottam a fórumot de azért úgy látom, hogy a problémánkra nincs megoldás. :(
63. 5c98b496b3 (válaszként erre: 61. - Andi6020)
2014. jan. 8. 12:42
nem bántam meg , h levették :)
62. bibity (válaszként erre: 60. - Málnabogyó)
2014. jan. 8. 12:33
Nálunk a gyerekorvos közölte, hogy nem is hallott olyan problémáról, ami a gyerekemnek volt, és végül kimutatták a gyerekklinikán. Rém egyszerű kezelés van rá, csak nem minden orvos "hall" mindenről... Még jó, hogy a klinikán képben voltak. Erről ennyit.
61. andi6020 (válaszként erre: 59. - 5c98b496b3)
2014. jan. 8. 12:30
Pech. Nekem megszűnt teljesen.
60. málnabogyó (válaszként erre: 58. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 8. 12:09

Engem a gyerekdoki szólt múltkor meg, hogy ne kutakodjak a neten. A kutakodásom eredményeképp kerestünk ismét! egy másik dokit, aki végre bizonyította az igazamat, amit a neten találtam. Most kicsit úgy érzem, jobb lenne visszadugni a fejem a homokba, mert így is részben későn jutottunk el a megfelelő dokihoz, de a jó ég tudja, mi lenne, ha most se jöttünk volna rá az okára.

Persze értem a dokik szemszögét is. A net sok hipochondert nevelhet ki, még néha én is azon kapom magam, hogy "megtaláltam a rég keresett betegségem" :D Egyszerűen csak tudni kell épp eszűen élni az információkkal. :)

59. 5c98b496b3 (válaszként erre: 55. - Andi6020)
2014. jan. 8. 11:39
nekem az volt ... amíg fent volt, szinte szünet nélkül megvolt... :S
58. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 57. - Málnabogyó)
2014. jan. 8. 11:26

Na jóó,persze,de a lombikos téma mááás!

Engem a nőgyógyászom,egyszer úgy leb..szott mert a neten kutakodtam,pár éve!

Remélem sikerül megtalálni a megoldást ezekre a bajokra,mert egy az,hogy kellemetlen,a másik meg ritka az olyan munkahely,ahol sokáig eltűrik,hogy minden hónapban pár napot oda vagyok,mert menstruálok!

57. málnabogyó (válaszként erre: 54. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 8. 11:18

Jó a humorod :D

de, hidd el, ha nem is kell mindenről fórumot indítani, akkor is ha már más nem segít még mindig van rá esély, hogy egy "beszélgetés" mégis megoldással fog szolgálni. Miért zárnánk ki, hogy netán itt valaki olyan is kommentel, akinek ugyan ez a baja, és már megtalálta rá a megoldást. Egy próbát megér. Ha csak belegondolunk abba, hogy milyen sok embernek segítenek itt a lombikos fórumok. Mert bizony sok visszajelzés bizonyítja, hogy itt talált újabb megoldást, orvost, bármit, aminek köszönhetően, az addig meddőnek kikiáltott Nő mára Édesanya.

2014. jan. 8. 11:12
Félre ne értsétek, nem azt állítom, hogy minden hasonló tünettel szenvedő Nőnek ez a baja, de ez is egy lehetőség. Az orvoson múlik, hogy kivizsgálja e. Az ismerősöm a sokadik magánorvos után jutott el olyan dokihoz, aki ezt is felvetette, és vizsgálta is. Nem kapásból bogyót irt fel. Nála a műtét lett a megoldás. Most várandós :) Ami plusz siker, hisz itt kockázatként ott van a meddőség is.
2014. jan. 8. 11:10
Mirena spirál esetleg?
54. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 50. - 25800e2d09)
2014. jan. 8. 11:08

Neem:))Amióta itt vagyok,voltam már párszor beteg én is,és az állataim is,de fogom magam,"meg csörizem"az orvost,vagy az állatklinikát és elintézem magam:) Szép is lenne,ha minden köhintésről fórumot indítanék.

Apropó,tegnap kilyukadt a gumikesztyű mosogatás közben...szerinted terhes vagyok?

2014. jan. 8. 11:07

[link]

Endometriozis

52. 25800e2d09 (válaszként erre: 48. - Málnabogyó)
2014. jan. 8. 11:06

hűha, ez komolyan hangzik.. :S talán nem erről van szó..


amúgy időnként felbukkanó ciszták is ronthatnak a helyzeten, ezek idővel fel is szívódnak szerencsére de galibát okozhatnak. bár gondolom erre már fény derült volna..

51. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 48. - Málnabogyó)
2014. jan. 8. 11:04
És ezzel,lehet kezdeni valamit?Mert,hát még sem lehet így élni,illetve lehet csak gondolom,nem túl kellemes.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook