Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 1 éves babának torta ötletek? fórum

1 éves babának torta ötletek? (beszélgetős fórum)


14. Kirda (válaszként erre: 13. - Püpci)
2014. jan. 11. 08:24

Igen, szereti is, szóval, valószínű, az lesz a befutó :)

Köszönöm az ötleteket!!

13. püpci
2014. jan. 10. 18:09
A rizstorta, gyümölcsökkel is nagyon finom. Tulajdonképpen majdnem olyan mind a gyümölcsrizs, csak tortaformába töltve.
12. grizus
2014. jan. 10. 04:09
Én egy vaníliakrémes banános tortát csinálnék, a banánt nyersen raknám bele a krémre. Cukor nélkül, valami egyéb édesítővel vagy mézzel. Úgyse emlékszik rá, de azért neked kedves emlék. Én is amondó vagyok, hogy minél később szokjon rá az édességekre.
2014. jan. 9. 10:49
Én cukormentes cukrászdából rendeltem neki cukor, glutén és tejmentes tortát. Jól szétkente :)
2014. jan. 9. 09:57

A legtöbb gyerek csak egy-két falatot eszik az első tortájából. Szerintem még fontos kritérium az is, hogy szét lehessen kenni. :-))))

Én ezért nem is ilyen hiper-babarát torát készítettem a sajátomnak, mint amilyet ajánlottam, hanem gyümölcsös túrótortát. Annyi változtatással, hogy a krémet cukor helyett banánnal édesítettem. Így a felnőtteknek is ízlett.

9. Petra025 (válaszként erre: 8. - Kirda)
2014. jan. 9. 07:35

Én szeretettel készítettem neki a tortát, jó érzés volt kutakodni, tervezgetni:-) az egyik nagymama hozott egy formatortát is, tiszta geil csokiból, meg marcipánból, nos abból,semmi esetre sem szerettem volna adni neki, plusz volt benne mindenféle tartósítószer... Egyébként tényleg csak pár falatot evett a tortából, de elfogyott az összes, mert finom lett:-)

Ráadásul kétszer készítettem el, mert két ünneplés volt:-)

8. Kirda (válaszként erre: 7. - Petra025)
2014. jan. 8. 21:16

Első gyermek :)

Köszönöm szépen az ötleteket!! Én mindenképpen csatlakozom hozzád, kedves Petra025, teljesen igazad van! Ha nem is fog emlékezni rá, de a fotókon, videón meg tudjuk majd mutatni neki, és biztos vok benne, h örülni fog neki! :)

7. Petra025 (válaszként erre: 6. - Anyagi)
2014. jan. 8. 19:29

Hát tudod az én kisfiam nem szokott rá az édességre azért, mert a születésnapjára olyan tortát sütöttem, amiből ő is és bármelyik vendég ehet.

Ennyi erővel meg sem kell tartani a szülinapját, mert úgy sem tudja még mi az, és úgy sem emlékszik rá...

Kedves Fórumindító, süss csak bátran olyan tortát, amiből a babád is ehet, mert ünnepelni és emlékezni lehet az egy évvel korábban történt eseményekre:-) és nem mellesleg te is egy éves anyuka lettél, persze csak akkor ha első gyerek:-)

6. Anyagi (válaszként erre: 1. - Kirda)
2014. jan. 8. 18:00

Egy éves gyereknek semmi szüksége nincs a tortára!!! Főleg nem a nyirfacukorra, rizsitalra és még ki tudja mire!

Igazából erre Te vágynál, tehát csinálj olyat ami neked ízlik és adj neki egy falatot belőle!


Kisfiad nem fog rá emlékezni, nem jelent neki egyenlőre semmit és jobban is jár, ha ebben a korban még nem szokik rá az édességekre! - Szerintem...


Esetleg egy sült alma, közepében a gyertyával?

2014. jan. 8. 17:02

Meggyes gesztenye torta (én ezt készítettem az egy éves kisfiamnak)



Hozzávalók:

- 1 csomag bio gesztenyemassza nádcukorral

- 4 tojás

- 2 evőkanál víz

- 3 kanál finom liszt

- 3 kanál graham liszt

- 6 kanál nyírfacukor

- 1 tk foszfátmentes sütőpor

- 1 üveg bio meggybefőtt

- 1 evőkanál bio kukoricakeményítő

- 250 gramm mascarpone


A 4 tojás sárgáját és a két kanál vizet a cukorral habosra keverem kézi robotgéppel, beleszórom a lisztet és a sütőport, összekeverem, és a közben kemény habbá vert fehérjét a keverékbe forgatom.


Szilikon sütőformában 25 perc alatt 180 fokon készre sütöttem (megjegyzem a graham liszt lassabban sül meg, ha nem teszek bele, akkor 15-20 percre lecsökken a sütési idő). Kiborítottam sütés után a formából, és amikor kihűlt, akkor 3 rétegre szeleteltem.


A meggyeket a töltelékhez apróra vágtam, a levét a befőttnek leszűrtem. A piskótát meglocsoltam egy kis meggylével, ráhelyeztem a meggydarabokat. Majd a meggylevet egy kanál kukoricakeményítővel elkevertem (arra érdemes figyelni, hogy a következő rétegre is maradjon meggylé natúran), felforraltam, ahogy besűrűsödött levettem a tűzről, hagytam kicsit kihűlni és már öntöttem is a meggyréteges piskótára. Majd rátettem a következő piskóta réteget, újabb locsolás, újabb meggyek, majd a zselés állagú meggylét ráöntöttem. A tetejére feltettem a harmadik piskóta réteget.


A gesztenye masszát kikevertem a mascarponével, itt ügyelni kell, hogy mindkettő szobahőmérsékletű legyen. Én egy fél percre be is dobtam a keveréket a mikróba, hogy könnyebben lehessen kenni. Majd tortalapáttal szépen megkentem a tortát. Én csak másnap reggel tettem rá a gesztenyemasszát, előző este pedig összeállítottam a meggyes rétegeket.

2014. jan. 8. 13:46

Hozzávalók:

kb. 10 dkg natúr zabpehely

bio rizsital

1 db banán

3 szem alma

Elkészítés:

A zabpelyhet fél-egy órára beáztatom annyi rizsitalba (vagy vízbe), amennyi jól ellepi, azután megfőzöm (pár percig kell főzni, amíg nyálkás és puha lesz). Botmixerrel összeturmixolom a banánt és a meghámozott almákat, majd a gyümölcspépet a megfőzött zabpehelyhez keverem. A keveréket 18 cm átmérőjű tortaformába öntöm, tetejét gyümölccsel díszítem, és 200 fokon, hozzávetőleg háromnegyed óráig sütöm.

2014. jan. 8. 13:31
Répatorta?
2014. jan. 7. 21:50
2014. jan. 7. 21:47

Sziasztok!

A hónap végén lesz 1 éves a kisfiam, szeretnék neki finom, egészséges tortát sütni! Várom az ötleteket, tippeket! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook