Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Életcél fórum

Életcél (beszélgetős fórum)

20. Százas Evelin (válaszként erre: 19. - Ina87)
2017. máj. 7. 18:57
Nade csak úgy általában? A munkának is van ugyan öröme, de a túl sok munka az meg már kizsigereli az embert, ideje meg kedve sem marad élvezni a munkája gyümölcsét. A legjobb az, hogyha olyan területen dolgozhat az ember amit szeret is. Azt a területet megtalálni- na az viszont lehet életcél.
19. ina87
2017. máj. 4. 20:20
élet cél,dolgozni dolgozni és még többet dolgozni
18. Százas Evelin (válaszként erre: 1. - Aileen)
2017. ápr. 27. 11:33

A sci-fi írás szerintem elég kemény dió is lehet akár. Olvasni én is nagyon szeretem, és magam is kacérkodtam már az írással (másféle témakörben), talán van némi affinitásom az alap kérdéshez. Olyan elképesztő, csodálatos, megragadó, tényleg valóban fantasztikus írásokat lehet olvasni, hogy tényleg az jut az embernek elsőre eszébe, hogyan lehet egyáltalán ilyeneket kitalálni. Vagyis milyen gyakran születhet meg valaki agyában egy-egy kidolgozásra érdemes fantasztikum-teli ötlet. Érted hogy mi ezzel a problémám? Ha csak néha, vagy véletlenszerűen támad egy-egy, akkor talán nem is érdemes profi szinten ezzel foglalkozni. Ha meg ilyenektől sziporkázik állandóan valaki, az meg enyhénszólva "gyanús" az elmeállapota épségét illetően. Ott volt pl. Philip K. Dick, egy időben a kedvenc sci-fi íróm, tulajdonképpen a sci-fi atyja. Ő a magánéletében is annyira furi volt, hogy az mindennek nevezhető csak hétköznapinak nem. Persze nem törvényszerű az ő sorsa, a különleges látásmódnak nem kell okvetlen a magánéletre is kihatnia.

Mindenesetre, kezdetnek tényleg a leginkább megfelelő a hobby-szint, az még nem is munka hanem csak öröm, aztán majd úgyis eldől, mennyire bombázzák az illetőt a saját ötletei.-) A valódi tehetséget nem szabad veszni hagyni, de a kísérletezgetés közben nem árt valami stabil elfoglaltság... Talán célirányosan valami olyat kellene keresni, ami közben szabadon szárnyalhatnak a gondolatok. :-)

17. grizus (válaszként erre: 1. - Aileen)
2014. jan. 8. 08:21
De hát ez jó! Ez tök jó. Van valami, amit élvez. És lehet is vele pénzt keresni. Írjon sci-fi történeteket és adja el őket. Tök jó.
16. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 1. - Aileen)
2014. jan. 8. 08:03

Azért az ismerős és a legjobb barátnő nem ugyan az:)

Szerintem,az utat mindenkinek magának kell megtalálni!Azt,hogy mi teszi boldoggá,és elégedetté azt csak ő tudhatja!

A barátnőd miből él?

15. elátkozott68 (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2014. jan. 8. 07:52

Kategórikusan kijelentesz valamit, amit te sem tudsz megtenni.

Ezen mit kell még "nemérteni"?!?!?

"Természetesen vannak helyzetek, amikor lebeszélném, de"

Ez a válasz a kérdésemre...a többi csak magyarázkodás.:P

14. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Elátkozott68)
2014. jan. 8. 06:44

Tudod vannak akik tudják, hogy egy állás nekik való e vagy sem. Én sem jelentkezek szenet lapátolni, mert tudom, hogy nem bírom. A barátnőm is elég okos ahhoz, hogy ismerje a képességeit, így nem jelentkezik olyan helyre, ami ilyen szempontból rossz.

Kérdés, hogy mitől rossz egy munka....

Maga a munka nem neki való, akkor eszébe sem jut. Ha a munkaidő beosztás nem jó neki, akkor sem jelentkezik. Stb.

Természetesen vannak helyzetek, amikor lebeszélném, de olyan helyzetet nem tudok elképzelni, hogy olyan helyre akarjon menni, amiről le kellene beszélnem:)

Ha nem akarod megérteni, akkor nem akarod. Látod? Még téged sem beszélek rá, hogy megértsd:))))

13. elátkozott68 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2014. jan. 7. 22:10

Ez egyszer a kérdésemre válaszolj...kérlek.

Vagy tegyem fel másképp?

12. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Elátkozott68)
2014. jan. 7. 21:55

Hát bizony, az sem jó, ha azt mondod, hogy nem lesz jó, mert te azt honnan tudhatod?


Ha azt akarja, akkor igen abban segítek.


Miért te lebeszélnéd? Lehet csak szerinted rossz, neki meg szuper lesz. Na ezért nem lehet az ilyenekbe beleszólni....

11. elátkozott68 (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2014. jan. 7. 21:48

Ez logikus :D

Az ember a barátjának, értelemszerűen csak jót akar.

Tehát akkor ha tudod, hogy az állás NEm neki való....nem mondod el neki a véleményed, hanem segítesz bejutni ? :D

Jó barát vagy....akkor minek neki ellenség!? :D

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Aileen)
2014. jan. 7. 21:21

De egy ruhát nem lehet összehasonlítani egy munkával:)

Én max. annyit teszek ilyen témában, hogy mondom a barátnőmnek, hogy van egy állás, ilyen és ilyen, ha gondolod jelentkezz, ha kell segítek bejutni, de sosem mondom, hogy szerintem jó lenne, nem lenne jó. Ezt neki kell eldönteni. Ha már segíteni akarsz neki, akkor keress neki egy kiadót, aki az általa írt novellákat kiadja...

9. Idhikai (válaszként erre: 8. - Aileen)
2014. jan. 7. 20:27
Néhány éve volt a munkanélküli központokban egy számítógépes program, ha végigcsinálta az ember, akkor kb. látta, hogy milyen területeken lehet tehetséget... tudna elindulni. Amúgy teljesen egyértelműnek tűnik, de ott kiad rengeteg lehetőséget, olyanokat, amikre nem is gondolnánk... érdemes utána nézni. 8. osztályban vitték a gyerekeket pályaválasztási tanácsadás helyett. :)
8. Aileen (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2014. jan. 7. 20:03
Én nem irányítani akarom, jesszus.... Most nem értem mi bajod azzal ha valaki tippeket ad a másiknak valamiben is? Mondjuk megkérdezed a barátnődet mit vegyél fel egy randira....ha ő javasol neked egy ruhát ami szerinte jól áll neked, viszont neked nem tetszik annyira, a te döntésed hogy felveszed-e vagy sem...és ő elfogadja azt is ha nem veszed fel, de legalább tudod, hogy szerinte neked az jól áll. Ennyi...ez nem irányítás....soha nem irányítgatnám!
7. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Aileen)
2014. jan. 7. 19:58

Nem kell segíteni. Mindenkinek a saját döntésének kell lennie.

Van barátnőm, 35 éve, de soha nem irányítgattuk egymást. Elmondjuk mi mit tennénk, de mást nem.

6. Aileen (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2014. jan. 7. 19:57
Félre lettem értve... Mondjuk azért van hozzá közöm, mert a legjobb barátnőm és nekem panaszkodott.... És én nem megmondani akarom hogy mit csináljon, hanem csak segíteni neki, ötleteket adni, ennyi....
5. 2870fed37f (válaszként erre: 3. - Aileen)
2014. jan. 7. 19:39

26 évesen kevés embernek van életcélja..Azt gondolom ahhoz ,hogy az legyen ...igen sok dolog kell..

Nem könnyen jön az..persze fontos a megfelelő iskolázottság...megfelelő motiváció...stb..

Senkire nem lehet semmit sem ráerőltetni...

Mert nemakarásnak nyögés a vége ...asszem:)

2014. jan. 7. 19:36
Nem tudom mi közöd van ehhez az egészhez. 26 éves, majd eldönti, hogy mit akar...
3. Aileen (válaszként erre: 2. - Mion)
2014. jan. 7. 18:29

26 éves.

Nincs neki.


Hát ezért nincs könnyű dolgom nekem sem. :D

2. Mion
2014. jan. 7. 18:25

Mennyi idős? Van már diplomája?

Mert akár tanulhatna irodalmat is például... illetve anélkül is számos lehetőség van, pl kiadóknál ilyesmi, ott számos ilyen dologgal foglalkozhatna, vagy rengeteg sci-fi rendezvény is van ám! Onnan tudósíthatna, akármi...

A csillagászathoz azért kell némi affinitás is, de ha érdekli akkor azzal sem lehet gond.

De amúgy basszus, tényleg jó kérdés :D

2014. jan. 7. 18:19

Van egy ismerősöm, aki ír egy sci-fi sztorit. Addig is írt másféléket, de azokban nem érezte otthon magát...mindig abbahagyta őket, mert nem érezte azt az érzést amit ennél a sci-finél... Most folytatja amit ír, és nem áll szándékában abbahagyni, sőt, élvezi amikor írhat! Nagyon vonzza minden ami a sci-fi világával kapcsolatos...akár a csillagászat... És nem tudja mit kellene csinálnia az életben? Mert ugyebár mindenkinek van egy útja. Írni csak hobbiból ír, csupán blogot indított ez ügyben, de annyira nem tartja jónak magát, hogy például író legyen. De valami életcél kellene neki szerintem...és szerinte is...csak nem tudja mi lehetne az...


Szóval nem tudom hogy tegyem fel a kérdést...talán egyértelmű, de ha zavaros volt, akkor bocs! Szóval szerintetek mit tanácsoljak neki? Hogyan találja meg az életcélját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook