Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki lehet-e nevezni valakit közalkalmazottnak a diplomás bérrel és munkakörbe úgy, hogy nincs nyelvvizsgája a diplomához? fórum

Ki lehet-e nevezni valakit közalkalmazottnak a diplomás bérrel és munkakörbe úgy, hogy nincs nyelvvizsgája a diplomához? (tudásbázis kérdés)

1 2
40. Perseida (válaszként erre: 38. - A0c1361e44)
2014. jan. 8. 21:42
Köszi, hogy virtuálisan meg akartad osztani velem a dilibogyódat, de inkább vedd be te és aludj egy jót...nem tesz jót neked ez az állandó készenlét mások cseszegetésére...ki fogsz merülni teljesen. :D
39. Perseida (válaszként erre: 38. - A0c1361e44)
2014. jan. 8. 21:39

Jól van, lejárt lemez vagy szerintem...keress másik topikot, mert én már tudom amit akartam, sőt többet is, mint szerettem volna. Bővítetted a "tipikus rosszmájú fórumozó" archetípusról szóló ismereteimet.


Na, pá, kisanyám.

38. a0c1361e44 (válaszként erre: 36. - Perseida)
2014. jan. 8. 21:35

Nem gondolkodok rajtad és nem is miattad tettem fel a kérdést a cégvezetőnek (ez már régen volt).

Ne hidd, hogy körülötted forog a világ.


A véleményem nem változott, te puszta rosszindulatból kérdezgetsz ilyeneket, mert alá akarsz tenni valakinek, ahelyett, hogy a rátermettségedet bizonyítanád...

37. Perseida (válaszként erre: 34. - A0c1361e44)
2014. jan. 8. 21:21
Ja, és köszönöm a cégveztődnek is a fáradságot, de mivel a közalkalmazotti világ teljesen másképp működik, mint egy üzleti cég, feleslegesen törtétek magatokat.
36. Perseida (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2014. jan. 8. 21:19

Szerintem menj vissza a szuper munkahelyedre, vállalj be egy kis túlórát, aminek keretében oszthatod az észt a kollégáidnak, én köszi, nem szorultam rá.


A továbbiakat lassan írom, hogy megértsed:


1. Feltettem egy kérdést, amire elvileg volt három válaszlehetőség. Sem többet, sem kevesebbet nem akartam, csak egy hozzáértő, értsd, de ne vedd magadra: HOZZÁÉRTŐ véleményt. Érdemben nem tudtál hozzászólni, csak beleugattál, helyből, élből, ismeretlenül rosszindulatúan. Feltételeztél rólam valamit, amit rögtön tényként is vettél, vagyis, hogy én biztos ki akarok csinálni valakit. Amit ennek tudatában akár meg is tehetnék, de nem, nem fogok, viszont adalék egy folyamathoz, amiben benne vagyok, de nem ez a topik témája.


2. Lehet szakdolgozat lopással is köztársasági elnök valaki. És emiatt meg is bukhat. Az igazság minden szinten igazság, még ha ezt neked oly nehéz is elfogadni.Ahogy öregapám szokta mondani: "a szabál az szabál". Ha velem betartatják, tartassák be mással is, és ennek nagyon alapvető dolognak kellene lennie.


3. Az, hogy én a munkakörömben mennyire vagyok rátermett vagy sem, szintén nem a tiszted megítélni.


4.Egyébként tudtam, hogy a munkaidőd végén iderohansz, hogy az egész nap forralt kis véleményedet idedobhasd. Örülök, hogy értelmet adtam legalább egy napnak at életedben :D

35. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - Perseida)
2014. jan. 8. 20:10

De nincs meg a válaszod. Nézd meg a bértáblát, van olyan is, hogy főiskolát végzett diploma nélküli.

A munkát nem az tudja ellátni, akinek ki van ragasztva a hátára a diploma, hanem az, aki rátermett. Lehet neked akárhány diplomád és nyelvvizsgád, ha nincs mögötte semmi. Lehet, hogy az illetőnek így is több van a fejébe, és miért ne lenne több, hiszen kijárta a sulit, csak nyelvvizsgája nincs, attól még végig csinálta.

És elég szomorú, hogy ehhez kötik a diplomát, amikor a legtöbb munkavállalónak sosem kell kommunikálnia idegen nyelven.

34. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - Perseida)
2014. jan. 8. 20:07

Nem, nálam nem rutin, de pont az ilyenek, mint te, rendszeresen alám tesznek, na meg mások alá, közben meg olyan sötétek, hogy azt el nem lehet képzelni.


Csak, hogy tudd, mert megkérdeztem a cégvezetőnket: nem kap sem fizetés emelést, sem bónuszt, sem mást, aki alá tesz mások alá, tehát nincs értelme, mert még kinevezést sem kap. A kolléganőm így járt:))))

Azt hitte, amit te, hogy neki joga van beleszólni mások életébe, és megkapta a jutalmát:)

33. Perseida (válaszként erre: 32. - Mkjudit)
2014. jan. 8. 12:03
Ezt nem tudom, de ez nem is érdekelt. Csak egy választ szerettem volna, amit törvény támaszt alá: lehet, nem lehet, lehet, de akkor valami nem stimmel. Nagyjáól meg is van a válasz, így a célomat elértem, többet ezzel nem foglalkozom, mert felesleges tovább csűrni. :)
2014. jan. 8. 09:02
A diplomát hogyan adták ki, ha nincs nyelvvizsgája?
31. Perseida (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2014. jan. 7. 22:08

Miért szomorú? Ha törvény szerint nem érvényes a diploma nyelvvizsga nélkül (és a diploma az iskola kezdésének évében nyelvvizsgához kötött volt), akkor nem az a szomorú, hogy én ezt megkérdezem, hanem az, hogy valami nem egyenes a történetben.


Az igazságot meg jogom van tudni, és gondoltam, a neten található infókat, amik nem egyértelműek, valaki hozzáértő megerősíti vagy megcáfolja.


Ha pedig egyből az jutott eszedbe, hogy biztos alá akarok tenni valakinek, akkor gondolom nálad ez a rutin eljárás, mert nekem például nem fordult meg a fejemben.

30. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - Perseida)
2014. jan. 7. 22:00

Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de szomorú, hogy ezért fórumot indít valaki.

Jobb lett ettől? Mit fogsz tenni? Felháborodsz a munkahelyeden? Aláteszel?

29. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - Helene_)
2014. jan. 7. 21:59
Akkor lehet, hogy a kor ennyit számít.
28. helene_ (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2014. jan. 7. 21:56
akkor vegkepp nem ertem, tobb bertabla van vagy en vagyok a hulye, de en amit neztem, az tenyleg 200 alatti brutto, igaz 30 evesen
27. Perseida (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2014. jan. 7. 21:54
Nem rólam van szó, mert akkor úgy kérdeztem volna. Amúgy ha csípi, jogosan csípi valamiért, ez viszont nem a kérdés része.
26. igazság hol vagy? (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2014. jan. 7. 21:41
40 év közalkalmazotti munka:170000Ft bruttó,semmi cafateria.Ilyen is van.Pl.eü.
25. a0c1361e44 (válaszként erre: 24. - Helene_)
2014. jan. 7. 21:18

Nem szeretem leírni, de mi ennél a cégnél 300 bruttó felett keresünk jócskán. A cafetériánk csak 250 nettó. A kolléganőm pénzügyi területre ment, semmi extra, nyugis állás. Meg van ez a bruttója a bértábla szerint, ruhapénz, sok cafetéria, ingyen bérlet, kaja jegy plusszban.

40 éves, 2 diploma, nyelvvizsga.

Én többet kapnék, mert én idősebb vagyok:)

24. helene_ (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2014. jan. 7. 21:15

Hat nemtom, nekem ajanlottak egy iskolaban gazdasagi igazgatoi allast vmi brutto 200-ert, egyetemi vegzettseg szerinti sor a bertablaban+vezetoi potlek, ez nagyon gagyi, nem?

ezek utan a cafeteriat mar meg sem kerdeztem

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - Helene_)
2014. jan. 7. 21:02

A közalkalmazottak csak sírnak, hogy kevés a bérük.

Csak egy példa: én egy banki szoftvertervező cégnél informatikus vagyok, nem keresek rosszul. AZ egyik kolléganő most ment át közalkalmazottba, és nem azért, hogy kevesebbet keressen:)

Bértábla szerinti fizetése, szinte fillérre annyi, mint nálunk, a cafetériája viszont a háromszorosa.

Persze ehhez kell egy kor is 40 éves és a végzettségek.

22. a7dd008376 (válaszként erre: 21. - Helene_)
2014. jan. 7. 20:57

*ezert ne a te fejed fajjon!*

*biztosan van valamilyen oka a nyelvvizsga elmaradasanak*

21. helene_ (válaszként erre: 19. - A0c1361e44)
2014. jan. 7. 20:48

az oke, csak van egy fos bertabla, es uton-utfelen arra hivatkoznak, h.az mennyire alacsony, valoban az (diplomaval, sok ev tapasztalattal is szanalmas), de nem annyit kapnak egyesek, ez a nagy kerdes, h.miert??


az egy masik kerdes, h.ha egyszer nyelvvizsga az elvaras a diplomahoz, es ezt mar az elejen tudni lehet, akkor x ev alatt me nem lehet azt megszerezni...

2014. jan. 7. 20:08
*azt hiszem, ez az illeto problemaja, es nem mase*
19. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Perseida)
2014. jan. 7. 20:03

Egyébként nem értem, hogy ez miért kérdés?

Az illető kijárta a főiskolát, záróvizsgázott, csak a nyelvvizsga hiányzik, amit valószínűleg sosem használna a munkahelyén, mert melyik közalkalmazott használja a nyelvtudását ha van? Még magyarul sem tudnak sokan közölük....

2014. jan. 7. 19:36
Miért, ha nemzeti fejlesztési miniszternek ki lehet nevezni valakit diploma nélkül, akkor a végzettség más munkakörben sem jelent akadályt.
2014. jan. 7. 19:10

*manapsag barmit lehet*:(

ezek szerint vegzettsege van, csak a nyelvvizsga hianyzik a diploma megszerzesehez*

*akit en ismerek, o x ev haladekot kapott a megszerzesehez, mivel mar 40 ev feletti volt*

a munkakort megkapta, kesobb a nyelvvizsgat is letette, diploma kiadva*

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Perseida)
2014. jan. 7. 18:34
Mindent lehet,..... az ellenkezőjét is.
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Perseida)
2014. jan. 7. 18:28
Rólad van szó? Vagy csak csípi a szemedet valaki aki ilyen kondíciókkal rendelkezik?
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Cucicsillag)
2014. jan. 7. 18:28
Akkor még nem volt időkorláthoz kötve a nyelvvizsga megszerzése.
13. Perseida (válaszként erre: 12. - Helene_)
2014. jan. 7. 18:21
Ez érdekelne engem is, mert elvileg a közalkalmazotti fizetés és munkakörök nagyon beszabályozottak. Ehhez képes mégis lehet ilyen csinóblikat csinálni egyeseknek.
12. helene_ (válaszként erre: 3. - Perseida)
2014. jan. 7. 18:18

Én is ismerek ilyet (tudtommal nincs protekciója), most is vezető az illető, továbbra sincs diplomája, és természetesen nem a bértábla szerinti bért kapja.


Itt azért valaki felvilágosíthatna, hogy érhető el mindez protekció nélkül?? Mikor lehet eltérni a bértábla szerinti besorolástól? Vagy bejutáskor nem lehet, mindenki a sz.rt kapja, és bent, ha jól helyezkedik, akkor???

2014. jan. 7. 18:17
Hát ha igen, akkor szomorú, ha meg sumákolás, akkor vérlázító :((( de semmiképpen sem lehetetlen...köszi a válaszokat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook