Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam csokit nasit enne egésznap hogyan szoktassam le? fórum

Kisfiam csokit nasit enne egésznap hogyan szoktassam le? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 7. 19:57

Sztem rakd ki ele az etelt, kezdd azzal, amit meg meg is eszik, pl. Virsli, tojas, zabpehely fozve. Ha nem keri, mert a csokit keri, akkor mondd azt neki, hogy segitsek megenni a tojast vagy megy egyedul is. Ezt kerdezgesd egy darabig ;) ha a csokit akarja, akkor arra az legyen a valaszod, hogy jo, adok csokit (turorudi jobb lenne), ha megetted a virslit. Ne mondd azt, hogy nem, mert ugy is csak azt hallja meg es ellenkezni fog.


Vagy masik alkalommal ha csokit akar, akkor azt mindid, h a csoki elfogyott, de van finom turorudi vagy joghurt..


Ha igy sem eszik, akkor talan erdemes lenne ugyan ezt lejatszani, de nem adni neki semmit. 1-2 nap es megehezik.


Sajnos a sok cukorra ra lehet szokni, s elvonasi tunetekhez hasonlo viselkedest produkalhat.

29. Laszti
2014. jan. 7. 19:08
Szerintem meg egynemelyik gyumölcs se tul egeszseges ami eretlenul az orszagba erkezik es vegyszerekkel fujkaljak,hogy megerjen. Most nem azt mondom,hogy tömjed csokival,de el kell gondolkozni.Ti mindig almat kaptatok gyerekkorotokben csoki vagy turorudi helyett? Szerintem kell ez is meg az is normalis hatarok között.
2014. jan. 7. 16:36

Én nagyon az egészséges étkezés híve vagyok, de azért én simán szoktam a gyereknek sütni kekszeket(egészségesen elkészítve). Persze nem főétkezés helyett adom neki, de uzsira vagy tízóraira azért adok neki.

Szerintem nem kell eltiltani tőle, inkább arra kellene szoktatni, hogy főétkezésekkor nem jár.

Nem kell azért eltiltani tőle teljesen.

2014. jan. 7. 16:29

NE legyen othton édesség és nasi.

Ha nincs, nem tud enni, egy két hét és otál leszokik róla, nem fogja keresni.

Nem lesz tőle baka, sőt!

Ha ennyira rá van kattanva akkor valószinű még jót is teszel neki.

Egyébiránt rá kéne jönni mit pótol a nasizással, mert valami miatt prótcselekvésként enné ezeket.


Nem tudom van e elővéve, kosrába téve gyümölcs otthon. MINDIG legyen egy tál gyümi otthon guszta figyelemfelkeltő, zöldalma,pirosalma,banán,narancs, nasi helyett majdcsak eljut otáig, hogy a banánt kapja le a tálról a csoki helyett.


De egyébként kicsit te is hibás vagy ne sértődj meg. Azt eszi egy gyerek amihez szoktatod.


Nem nehezebb a boltban gyümit venni mint csokit,nasit,nem is olcsobb, mert nem az, de nálunk mindig van friss gyümölcs , a hűtőben zöldség, ha nasizni akar elkap egy almát az 5,5 évesem és azt eszi, a reggelihez meg ha hideget vacsizunk mindig iszünk friss zöldséget salátát stb. Természetes a gyereknek, hogy ezeket esszük, ha esetleh nincs itthon mert pont elfogyott rendesen kikéri magának miért incs :)


Nem vagyok vega vagy mániákus zöldségvő, de azt gondolommegérdemli a gyerek ha már megszültem, hogy csoki helyett egészságes dolgot adjak neki.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 7. 16:18

Én a gyerekeimnek reszeltem le almát, répával, citromlével meglocsoltam mézet is tettem néha hozzá, 2-3 napig a citromlé miatt szépen eláll a hűtőben. Diódarabkákat is lehet belekeverni. Ezt szerintem majdnem minden gyerek szereti.

Mangó is finom, csak hagyni kell érni általában, mert éretlenül árusítják.


Ha egyáltalán nem eszi meg a gyümölcsöt, mert azért ilyen is meg esik, akkor kezd,csokiba mártogatott gyümölcsdarabokkal. Ismerősöm gyerekei így szoktak rá a gyümölcsre, már nem érdekli őket a csoki, imádják az almát, szőlőt, kivit, körtét...szinte mindent.

25. JanaW
2014. jan. 7. 16:09

Szia!


Szegeny Konacafe-nak indult most egy topicja, jol letoltak, mert nem engedte meg anyosnak, hogy edesseget adjon a gyereknek meg cukrozott kakaoport hasznaljon a palacsintahoz. Es akkor ez az a tema volt, ahol nem az edesseg leszoktatasarol volt szo, csak siman a keresek tiszteletben tartasarol!


"Az meg,hogy 1 vagy 3 a palacsinta,nem mindegy,ha elötte evett rendes kaját? És kit érdekel,mi van benne? Gyerekként sosem ettél medve cukrot,vagy nyalókát??? Nem egészséges,de finom,és te otthon annyi zöldséget,húst,gyümölcsöt adhatsz neki,amennyit te gondolsz! "


Ha betevednenek ide ezek a koborlelkek, remelem nem koveznek meg

2014. jan. 7. 16:09

Ha ki van éhezve most az édességre, akkor próbálj neki adni banán chipset, Vágj neki fel almát, körtét,kivit például, és sütőformával a szeletekből szúrj ki mintákat. A játékos dolgokat szívesebben elfogyasztják. Tehetsz elé mézes diót, mandulát, mogyorót.

Ugyanezt megteheted karalábéval, répa karikákat tegyél neki az asztalra, készíthetsz müzli szeleteket házilag.

Sok sikert az étrend váltáshoz!!

23. Ekka (válaszként erre: 20. - Simple)
2014. jan. 7. 16:05
Ne is mondd, feletébb megterhelő!;-)
2014. jan. 7. 16:04
Ne adj neki
21. andi6020 (válaszként erre: 1. - Monix5)
2014. jan. 7. 16:01
Ne vegyél, ennyi.
20. simple (válaszként erre: 18. - Ekka)
2014. jan. 7. 15:53
És mennyivel is nehezebb egy almát narancsot meghámozni és összevagdosni igaz? Belerakni egy műanyag dobozkába és bárhova vihető a nasi. :)
19. simple (válaszként erre: 1. - Monix5)
2014. jan. 7. 15:52
Hogy szokott rá? Nem is értem. Minimum addig, amíg nem kezd közösségbe járni lehet normálisan táplálni. Hiszen addig nem látja, hogy van kóla meg csoki, így nem is tudja hogy létezik ha otthon nem találkozik vele.
18. Ekka
2014. jan. 7. 15:31

Egyáltalán miért szokott rá?!

Elhiszem, hogy az a legegyszerűbb megoldás, hogy belenyomjuk a gyerkőc kezébe a sütit, csokit, stb.

Én annak idején gyümölcsöket nyomkodtam. Ki mit!

Egyébként pedig Te veszed meg Neki, szóval nem veszel, Ő pedig nem eszi.

2014. jan. 7. 15:29

Vannak pl ilyen tok jopofan elkeszitheto szendvicsek, a facebook-on szoktam oket latni, de itt egy link is hozza, hatha segit

[link]


Szerintem ez tesztik a lurkoknak es biztos hogy jobban fog csuszni a zoldseg is. Csak egy kis praktika, fantasia...:)

2014. jan. 7. 15:28
Azt az édességet te, a felnőtt veszed meg. Ház így.
2014. jan. 7. 15:27
Nálunk ki van rakva a kis asztalára egy tányérka amin gyümi van.Ha az kiürül akkor dicsérem és 1 fajta édességet is kap.Mikuláskor mindig káosz van! Akkor aznap garázdálkodhat, de másnapra összegyűjtöm és én osztom neki be.Mi 4 évesek vagyunk.Néha hisztizik ugyan de hát kit érdekel.
14. jajjj (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2014. jan. 7. 15:20
Amúgy ez szerintem is ésszerűnek tűnik... valami kis házi nasival pl. nem lehetne motiválni zöldségevésre?
2014. jan. 7. 15:18

Ha tiltod, annál inkább akarja majd.

Hány éves?

Ha nagyobbacska, akkor ki is érdemelheti - sok kis apróságért gyűlnek a csillagok a hűtőn, 10 db után kap egy kicsi valamit.

Ha még kisebb, akkor a csokit váltsd ki másra: műzli, túrórudi - azt készíthetsz házilag is, sokkal egészségesebbre, és ha a gyereket is bevonod, jobban fogja szeretni is.

"Leszoktatni" nem tudod - mindig szeretni fogja a csokit, ahogy szinte minden ember (tisztelet a kivételnek).

12. jajjj
2014. jan. 7. 15:16
Ez csak egy hót tapasztalatlan kérdés, és inkább kíváncsiságnak szánom, nem tanácsnak, mert nincs gyerekem. Mi történik akkor, ha nem kap édességet? Vagy mi történik akkor, ha zöldséget kap és nem akarja megenni? Mármint mit csinál akkor? Ha nem kap édességet, akkor semmit nem hajlandó enni? Vagy sír? Vagy hisztizik?
11. arrival (válaszként erre: 1. - Monix5)
2014. jan. 7. 15:14
Mondjuk ugy, hogy nem adsz neki?
2014. jan. 7. 15:13
Nem kell neki adni.
2014. jan. 7. 15:11
en sutottem mezeskalacsot es lecsorgattam epp egy picit csokival, azt adtam ha csokit kert, majd azt sem...elviszi az etvagyat. odaadom az ures zacsit, hogy elfogyott.
8. syria (válaszként erre: 6. - Monix5)
2014. jan. 7. 15:08

Ha éhes lesz, meg fog enni bármit. Kivéve, ha elgyengülsz és édességet adsz neki, amitől jóllakottnak érzi magát.


Sok-sok türelem, ha már el lett rontva a kicsi a csokival. :(

2014. jan. 7. 15:08

És ha egyelőre az ízesített müzliseket vennéd ?


Én is édességes vagyok, és már ette olyanokat, hazáig elment. De otthon is ilyennek kéne lenni.

De én nem adhatok tanácsot, mert én meg sok kekszet eszem.

de én már 58 vagyok.

2014. jan. 7. 15:02
Mit tanácsoltok arra az esetre ,hogy megegye a zöldséget mert azt egyáltalán nem eszik bevált praktika?
2014. jan. 7. 15:00

Ne vegyél otthonra sem és ne adj neki akkor sem ha van otthon.

Minden gyerek azt enne ha adnának nekik, de nem szabad.

2014. jan. 7. 14:58
Enyém is tolná, ha hagynám.
2014. jan. 7. 14:58

jobb lett volna rá se szoktatni ilyenekre , de ezt biztos már Te is tudod


ne vegyél több csokis izét és kész

2014. jan. 7. 14:58
Nem veszel, nincs mit ennie.
2014. jan. 7. 14:57
Kisfiam csokit nasit enne egésznap hogyan szoktassam le?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook