Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit gondoltok erről az írásról? Kezdő vagyok. Szóval legyetek elnézőbbek a hibákkal kapcsolatban. fórum

Mit gondoltok erről az írásról? Kezdő vagyok. Szóval legyetek elnézőbbek a hibákkal kapcsolatban. (beszélgetős fórum)


1 2
38. jhade (válaszként erre: 1. - E56d4c2fd6)
2014. jan. 11. 11:42

Mintha egy 12-14 éves "tollából" íródott...

A többi commentet amit írtam volna már leírták... :D

37. kisj
2014. jan. 11. 11:35

Vannak szavak, jelzők kifejezések amik nincsenek a helyén.

Nincs jól tagolva, összefolyik és helyenként nem elég egyértelmű a mondanivalód.

(a történet nem az én világom, a helyesírás meg egy másik dolog, abba nem kötök bele)

36. Nephes (válaszként erre: 1. - E56d4c2fd6)
2014. jan. 8. 09:27

Nagyon gyorsan, csak átfutottam a szöveget. Hát igen az látszik, h kezdő vagy, erre szokták azt mondani, h "Olvass (több) kortársat!".

Na de még majd átnézem tüzetesebben is a szövegedet, közhelyekre majd vigyázz, azt már most látom, h lesznek benne. Illetve, ha írsz privátban tudok ajánlani egy-két irodalmi kört, ami segíthet a fejlődésben.

35. inta
2014. jan. 7. 23:09

A helyesírás és a téma eredtiségének kérdését már többen felvetették, így azt átugrom. Ami nekem szembetűnő, hogy szinte tőmondatokból áll az egész sztori, ettől darabos, monoton, szabdalt. A történet vonalvezetése is túl nagy léptekben halad, így nem adsz sok esélyt az olvasónak beleélni magát.

A párbeszédeken és a párbeszédek körüli narráción is javítani kellene.


Hobbiból írni jó, ne add fel, a kritikámat építő jellegűnek szántam. Mindenki kezdte valahol.

2014. jan. 7. 18:24
En is a tobb jelzovel ertek egyet a helyesirason kivul. Kicsit olyan, mintha egy fekete-feher filmet nezne az ember, ha olvassa az irasodat. Ha tobb jelzot hasznalnal, egybol szinesebb lenne a tortenet, jobban el lehetne kepzelni a szereploket, a kornyezetet. Az irasodbol ra lehet jonni, hogy meg nagyon fiatal vagy, igy csak biztatni tudlak, lesz ez jobb is, csak olvass sokat!
2014. jan. 7. 18:10
*erzesem szerint pont nem szabad elnezo lenni a hibakkal szemben*
2014. jan. 7. 18:03

Et a történet nekem arról szól, hogy van egy fiatal lány, aki valamiért nagyon szomorú és álmokkal vígasztalja magát.

A történetet rövid, szinte tőmondatokban meséled el és nagyon-nagyon kevés a jelző.

Mivel ilyen kevés a jelző, a hangsúly nálam erre tolódott: szomorú a fiú, de talán a lány még inkább, így kerülnek a sötét parkba. A lány - "aki igazából senkivel sem tudott szót érteni soha" - őszinteségről, tapintatról és valami csodás mesebeli szerelemről álmodik.

Ha jól esik, írd ki az álmaidat, csak mellette olvass nagyon-nagyon sokat szépirodalmat és kívánom, hogy sokasodjanak a jelzők!

2014. jan. 7. 15:41
*rengeteg a szoismetles*
30. zebracsikó (válaszként erre: 25. - E56d4c2fd6)
2014. jan. 7. 15:15

Helyesírás-....nézz már utána az igekötőknek!!(meg a központozásnak is)

Borzasztó ez így.

Stilisztikailg meg egyetértek a többiekkel.

29. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Kangaroo Island)
2014. jan. 7. 15:11
csodálkozol? ezzel a névvel? :DDD
2014. jan. 7. 14:47
tvájlájt szagú
2014. jan. 7. 14:15
kezdésnek nem rossz :)
26. a7dd008376 (válaszként erre: 25. - E56d4c2fd6)
2014. jan. 7. 14:09
*tobb helyesirasi hibat taltam benne*sok mondatban van "hogy"*
2014. jan. 7. 14:05

Ez a folytatás eddig:


Az utcán nem találtam semmi érdekeset. De nem is tudtam volna találni, mivel csak kóboroltam. Az agyam teljesen máshol járt... Egy sötét parkban, ahol ül az egyik padon egy szomorú fiú. Ekkor az az ötletem támadt, hogyha legközelebb ott járok álmomban, odamegyek hozzá, és megkérdem tőle, hogy miben tudok neki segíteni. Lehet, hogy hülyeség, mivel csak egy látomás volt. De ezt már eldöntöttem. Odamegyek hozzá. Márha álmodni fogok még vele. Mikor feleszméltem azon kaptam magama, hogy még mindig az utcán vagyok, de nemtudom hol. Ránéztem az órámra és megdöbbenve láttam, hogy már délután egy óra van. Kissé megrémültem, mert ilyen még sosem fordult elő velem, hogy annyire elmélyedjek egy gondolatban, hogy órákkal azután veszem észre, hogy a város egy olyan részén vagyok, amit még nem is ismerek. Nem is tudtam, hogy van olyan zuga a városnak. Talán már a város határánál voltam. Alig láttam egy két házat, minden olyan volt mintha egy pusztaságon lennék.

Láttam egy kocsit felém közeledni, elég gyors sebességgel ment, de nem igazán érdekelt, csak hazaakartam jutni valahogy. Így azt gondoltam hátha fel vesz a sofőr. Mikor odaért hozzám megállítottam. Napszemüveg volt rajta, amit nem is csodáltam mert nagyon erősen tűzött a nap. Ahogy elnéztem valahol a 20-as éveiben járhat. Mikor megálltam előtte megkérdeztem tőle, hogy felvenne e és bevinne a belvárosba. És válaszolt:

- Persze, beviszlek. Én is épp odatartok.

- Köszönöm... ööhm...

- Antonio. - fejezte be a mondatomat.

- Antonio. - ismételtem a nevét. - Szép név az Antonio. Engem Ashley-nek hívnak. - modtam neki.

Beszáltam a fekete Nissan-ba és elindultunk. Antonio nagyon jó beszélgetőpartner volt. Jó volt a humora, és tapintatos volt. Már utaztunk háromnegyed órája, mikor Antonio megkérdezte tőlem, hogy hogyan kerültem a város szélére. Én mondtam neki, hogy nem számít.

- De engem érdekel. - mondta Antonio. - A belvárosból gyalogoltál ki? - kérdezte.

- Mondhatni.

- Hűha. Ha egy fiatal lány kigyalogol a belvárosból a külvárosba elég kitartó lehet. - mondta a fiú.

- És az mit számít hogy egy lány kitartó vagy sem? - vágtam vissza.

- Elég sokat. De most komolyan mi volt az oka?

- Mondtam, hogy nem számít... - mondtam neki kissé modortalanul.

- Jól van. Megértem ha nem akarsz egy vad idegennek elmondani ilysmiket. Teljesen igazad van. Nem akartam erőltetni. Csak tudod, felkeltetted az érdeklődésemet... mármint a gondolkodásod a világról. Elég sok mindent nem tudsz még...

- Jó hogy őszinte vagy. - mondtam neki kedvesen. Ekkor láttam egy kis mosolyt a szája sarkánál megcsillanni. Örültem neki. Igazából senkivel sem tudtam szót érteni soha, de most úgy látszik változott. Megmosolyogtattam egy fiút. Persze ez nem jelent semmit, csak egyszerűen örültem neki. A városba vezető út hátralévő részében folytattuk a beszélgetést. Jelentéktelen dolgok voltak, de örültem, hogy van valaki akivel rendesen eltudok beszélgetni. Beszélgettünk olyasmikről, hogy ki hány éves. Mint kiderült igazam volt, 21 éves. Elmondta, hogy mi szél hozta Albionba: Ide jött élni, aminek titkon örültem is, mert nagyon jó fejnek tartottam Antoniót.

2014. jan. 7. 14:00
Nos, saját házamnál sepregetek, fanfictiont írtam már és nem lett olyan hűdehűha, de ez elég kis laposkás lett.. minden tekintetben, a sztori vonal: nem vágom mi a történet. A stílus nem igazán figyelemfelkeltő hacsak nem a rengeteg hiba (bocsi). Ám ne add fel, javaslom olvass sokat, stilisztikailag és szókincsileg nagyon nagy löket tud lenni egy egy novella, regény :) hajrá
23. ina87
2014. jan. 7. 13:35
Bocsánat.nem olvastam el végig,igy hozzá szolni sem tudok!
22. e56d4c2fd6 (válaszként erre: 18. - Katinkaboszi)
2014. jan. 7. 13:08
Köszönöm a bíztatást. :)
2014. jan. 7. 12:50
HOL A KÖVETKEZŐ RÉSZ? utálom a nem folytatódó regénykezdeményeket :D
2014. jan. 7. 12:49

"A menése egyszerűen gyönyörű volt."


A járása lehet gyönyörű, a "menés"-ről inkább a hasmenésre asszociálok.


De én is csak biztatni tudlak, gyakorolj,- és legfőképp olvass sokat, úgy tk. szórakozva szívod magadba a nyelvhelyességi, stilisztikai fortélyokat.

19. gkreka
2014. jan. 7. 12:46

A helyesírás is fontos, de a nyelvhelyesség még lényegesebb!


Az eredetiség, az egyéni stílus pedig - ha tényleg van az íráshoz tehetséged - jön, ha túljutsz a "gyerekbetegségeken".

18. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - E56d4c2fd6)
2014. jan. 7. 12:35

Írj nyugodtan, főleg amikor úgy érzed, szükséged van rá.

Legyen ez a hobbid, a kikapcsolódásod és az örömöd, amit magadnak szerzel vele.

Utána már magad is érezni fogod, mit kell, hoy kell és milyen formában.

Az első lépések, mint a kisgyereknél is, botlások sorozata, de attól még megy és feláll, ahogy egy ilyen írásból is lehet valaki később, híres író.


Mi majd drukkolunk és boldogan mondjuk, lám az első írásait mi élvezhettük :D


A helyesírásra figyelj oda. az fontos.

17. zebracsikó (válaszként erre: 1. - E56d4c2fd6)
2014. jan. 7. 12:25
"szóhoz sem hagyva" -ez mi?? nincs ilyen kifejezés
16. syria (válaszként erre: 5. - Perseida)
2014. jan. 7. 12:22

Egyetértek.


Kiegészítés:


"Én mozdulatlanul álltam..." Minek az én? A ragozásból egyértelmű, hogy kiről van szó.

S általában: számomra visszatetsző az "én" felesleges használata; azt sugallja: én, én, én...

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - E56d4c2fd6)
2014. jan. 7. 12:20

Nem láttam a tekintetét.... és kész, meg van oldva a dolog. :)


Próbálkozz nyugodtan. Főleg, ha örömöt lelsz benne.

2014. jan. 7. 12:20
Igazából, ha egy kicsit a szavakra figyelsz, összeáll ez... Ne kerüld ennyire kínosan a szóismétléseket. Ez sok kezdőnél hiba egyébként, nem vagy vele egyedül. Ne próbálj feleslegesen "nem átlagos" szavakat használni. Nem ettől lesz stílusos. Végeredményben nem rossz, várom a történet folytatását. Minél természetesebben próbáld leírni, amit látsz magad előtt. (merthogy azt írod, amit elképzeltél, látsz) A helyesírásra tényleg figyelj kicsit jobban, de ügyes lesz ez :)
2014. jan. 7. 12:19

meg a "kultúrált"... és a "padlót fogtam"


jajj....

2014. jan. 7. 12:16
Iskolai fogalmazásként egy jó közepes szint, fogalmazás és helyesírás tekintetében is.
2014. jan. 7. 12:15
még írhattok véleményeket
10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - E56d4c2fd6)
2014. jan. 7. 12:14
akkor variáld át valahol, az "arckifejezés" szó ide nem ilik
2014. jan. 7. 12:14

meg több központozási hiba is van, meg egyebek....


kezdő próbálkozás, kissé pongyola is, de hajrá!!

A történet semmi különös.

Még ne küldd el kiadóknak :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook