Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a PayPal-lal össze van kötve a bankkártyám és azon van pénz, akkor ugye nem kell mindig pénzt tennem a PayPal számlámra? fórum

Ha a PayPal-lal össze van kötve a bankkártyám és azon van pénz, akkor ugye nem kell mindig pénzt tennem a PayPal számlámra? (tudásbázis kérdés)

10. vica66 (válaszként erre: 9. - Vica66)
2014. jan. 7. 12:29

Itt még találsz segítésget magyarul:

www.paypal-europe.com/magyar/

9. vica66 (válaszként erre: 8. - Senkisenki)
2014. jan. 7. 12:26

Igen, kérned kell, hogy a kártyád "verified" (igazolt) legyen, akkor fogja levonni a 400 Ft-ot, és a tranzakcióval kapott kód beírásával tudod igazolttá tenni. Szóval szerintem "continue".


Az alábbiakhoz még: én úgy tudom, lehet kártya nélkül is használni a PP-t, olyankor a bankszámládról feltöltheted a PP-egyenlegedet és ennek erejéig tudsz a PP-vel vásárolni.

2014. jan. 7. 11:40

Köszönöm a választ mindenkinek! :)

Lenne még egy kérdésem, kérlek segítsetek ha tudtok, mert abszolút kezdő vagyok.

Kb. 2 hete regisztráltama PayPal-ra, akkor levett 217 ft-ot a számlámról. Azt hittem ez a mindenki által emlegetett 400 forintnak felel meg, ezért vártam a számlatörténetemben a 4 jegyű kódot. Viszont nézegettem a PayPalt ezidő alatt, és észrevettem hogy ha rákattintok a "get verified"-re akkor bejön a kártyám adatai és a címem, de nincs "hely" ahová be tudnám írni a későbbiekben a kódot. Valamint az adataim alatt az van írva, hogy ha a continue-ra kattintok akkor levesz 400ft-ot, és a tranzakcióval érkező kóddal hitelesíthetném a kártyát. Akkor most kattintsak a continue-ra? És mi volt ez a párszáz forintos előző tranzakció? Remélem érthetően leírtam, és tudtok segíteni. :)

Előre is köszönöm!

7. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Senkisenki)
2014. jan. 7. 11:36

A PayPal nem más, mint a kártyádhoz tartozó könnyítés, hogy ne kelljen mindig beütni a kódot, ha vásárolunk.

Az a sima banki számládhoz tartozik, arról fizet egyesene, semmi másik számla nincs hozzá.

Ha viszont American Express kártyád van, azon nincs külön Paypal, mert nem kell kód a vásárláshoz, viszont ahhoz van külön számla, na, arra kell fizetni, mikor kéri, legalább a minimumot, azt is megadja.

Ez viszont a mobilodra érkezik és külön számla is jön róla.


Lehet a kettőt összekavartad.

A PayPal nem mindehol használható, ilyenkor a kártyát rendesen kell igénybe venni.

2014. jan. 7. 11:25
Nem, sőt, ha visszakapsz pénzt, azt nekem legalábbis visszautalja a bankszámlámra. Igazából a paypal-on szerintem soha nincs egyenleg. Az csak egy közbülső "számla", ami több okból is jó. Egyrészt nem látható a banki számláid adatai, nem jut illetéktelen kezekbe, másrészt, ha gondod van, akkor bizonyos határidőn belül reklamálhatsz.
2014. jan. 7. 11:21
Nem :) Mar evek ota hasznalom a paypal-t es imadom!
2014. jan. 7. 11:20
nem kell, ha vmit paypallel fizetsz, a kártyához tatozó bankszámládról fogja levonni a pénzt a rendszer.
2014. jan. 7. 11:20

De a bankszámláddal van összekötve és a bankszámládon van a pénz.

A bankkártyán nincs semmi.

2014. jan. 7. 11:20
Nem. Fizetésnél a paypal majd megoldja maga.
2014. jan. 7. 11:18
Ha a PayPal-lal össze van kötve a bankkártyám és azon van pénz, akkor ugye nem kell mindig pénzt tennem a PayPal számlámra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook