Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi lehet a nimfám baja? fórum

Mi lehet a nimfám baja? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 10. 08:33
*a ló nézett be a gyerekszoba ablakán?*
2014. jan. 9. 13:07
Tisztisz,minden okszi kis papi gyerekkel?
28. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 25. - Tisztisz)
2014. jan. 8. 14:48
Ez szupeeeer!!Tök jó,örülök neki:))
27. Tisztisz (válaszként erre: 23. - A7dd008376)
2014. jan. 8. 14:30
a 15-ös és a 23-as hozzászólásod alapján csak kötekedni vagy itt úgyhogy menj a sunyiba keress mást akit basztathatsz....
26. Tisztisz (válaszként erre: 23. - A7dd008376)
2014. jan. 8. 14:28

Akkor kötekedj máshol....

Fecsi=fecskendő és a labi=labrador retriever rövidítve...

még a végén én kérek elnézést hogy rövidítek... rajtad kívül más érti....

25. Tisztisz (válaszként erre: 24. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 8. 14:27

Szerencsére rendbe jött vagyis úgy fest :) sokkal jobban van. Még egy kicsit húzza a lábát de megszűnt a remegés és a harcias kedve is visszatért... :)Valóban csak rosszul landolhatott...

Jojó az jó név! :) Nekünk a lutino Lulu a kis vadas hím pedig Lóri.. a szülőknek nincs nevük... :) vagyis pár éve volt de sosem szólította őket senki a nevükön... Nekem egy igazi nagy madár az álmom egy gyönyörű Ara papagáj... de sajna a férjem nem engedi mondván ezek is rettentően hangosak.... :) tudom miről beszélsz, tényleg nagyon hangosak tudnak lenni :) de én nem bánom már megszoktam :)

24. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 20. - Tisztisz)
2014. jan. 7. 15:17

Amilyen nagy a csőre,olyan nagyot is tud csípni,de már leszokott róla:))A hangja viszont iszonyat,kőkemény,ha rá jön a hoppáré zeng az egész ház:))Nagyobbat szerettem volna,hogy a kutya még véletlenül se tegyen kárt benne,de a család leszavazta:(

Jojó(ez a neve)szereti ha piszkálják,simi van,de őt 3 napos korában már kivették a fészekből,tehát minimális kapcsolata volt a szülőkkel.

Holnap érdeklődöm:)

2014. jan. 7. 11:28
*mi a fecsi es a labi?*nem ismerek ilyen szavakat a magyar nyelvben*
2014. jan. 7. 11:06
Na Szofi35 Köszi! :) megyek főzök mert így nem lesz belőlem semmi.... :)
21. Tisztisz (válaszként erre: 19. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 7. 11:05
hm az nem semmi... igen egy macska hamarabb el is kapja de nekünk egy labin kívül se más kutya se macska semmi nincs az udvarban még idegen kutya sem fér a közelébe tehát eleve nem kaphatta el sehonnan... ezért is volt annyira dühítő mikor így rávágta az orvos ránézésre... na így hogy vigyek ezekhez madarat? A másik doki az meg állandóan piál... még rendelés alatt is ittas...
20. Tisztisz (válaszként erre: 17. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 7. 11:02

én is nagyon odavagyok értük hiszen én etettem őket fecsiből az éjszaka közepén is mint egy kisbabát... 3-4 óránként még az elején... 10 éve foglalkozom velük intenzíven de már kiskorom óta voltak papik csak hullámosaim... nem is akarta fiókákat csak mikor már a tojó a földre fészkelt 2x akkor megsajnáltam úgy pátyolgatta ott a két tojását mindig és 3x raktam nekik odút oda tett is 4 tojást de 3 kelt ki és a végén 2 madárka maradt meg... a szülők nagyon ilyedősek és nem is nagyon tűrik h hozzájuk érjek... nagyobb madártól félek :) Szépek nagyon a Kis Sándorok is de kicsit nagyobb a csőrük mint a nimfáknak és nagyobbat is csípnek :D

Még annyit mondott ez a doki ha valami komoly baja lenne akkor nem lenne étvágya sem és állandóan aludni akarna felhúzott lábbal és borzolná magát. Nem foglalkozna semmivel szóval megnyugottam kicsit... de akkor fogok igazán örülni ha a régi lesz...

19. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 18. - Tisztisz)
2014. jan. 7. 11:02

Persze vidéken,másként néznek az állatra és egy kis faluban nem biztos,hogy sokan tartanak papagájt.

A cicánk(13éves)és nyár végén szedte össze a parvot,pedig oltott volt,30 rugó volt,mire kikezelték...

18. Tisztisz (válaszként erre: 15. - A7dd008376)
2014. jan. 7. 10:57
Tapasztalatból mondom, hogy itt van két állatorvos és egyik sem ért semmihez a kutyán és a malacokon kívül öregek iszákosak... mondjak még valamit róluk? A kutyát beoltják de ha valami baja van akkor vakarják a fejüket... egyszer a labim bezabált bélgyulladást kapott hányt hasmenése volt itt mindkettő rávágta h parvo a 4 éves kutyánál... mikor kölyökként be lett oltva... vidékre vittük ahol kapott rendes gyógyszert megállapították pár perc alatt h mi a baja kapott gyógyszert egy órán belül abbahagyta a kutya a hányást... szóval nem véletlenül degradáltam le az itteni két orvost...
17. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 16. - Tisztisz)
2014. jan. 7. 10:56

Jaaj,de jóóó:))Örülök,hogy nincs komolyabb baj!

Ismerős,nekem egy Kis Sándor papagájom van,ő is kézzel nevelt,még toll is alig volt rajta amikor hazahoztuk,ahhh,frászt is kapnék,ha valami baja lenne...

2014. jan. 7. 10:53
Na találtam Szekszárdon egyet elmondtam neki amit ide is írtam azt mondta valószínűleg csak lábrándulás de figyelgessem és ha hnapig nem lesz jobban vigyem el... ide 60km Szekszárd... de a párom szabadnapos lesz holnap... estig szabadon hagyom úgysem repked nincs kedve... szóval nincs vész h neki megy valaminek. Amúgy nagyon a szívemhez nőtt mert a két fiókát 3 hetes kora óta én gondozom ugyanis a hím ott hagyta a fészket és a tojó nem győzte őket etetni majdnem elpusztultak a fiókák nagyon legyengültek meg a tojó is, így is egy fióka elpusztult a 3 ból... és a felnőttek sosem lesznek ennyire ragaszkodók mint ők.. Már 10 éve vannak papagájaim de ettől most tényleg megijedtem...
15. a7dd008376 (válaszként erre: 12. - Tisztisz)
2014. jan. 7. 10:45
*azert nem kellene az allatorvost ledegradalni*
2014. jan. 7. 10:42
esetleg keresek egy orvost neten hátha segít telefonon keresztül :( utálom ezeket a dokikat... ja amúgy elég bamba egy madár mindig rosszul landol már pici kora óta... nem olyan ügyes mint a fiú tesója... az játékosabb és szemtelenebb is mint ő... meg sokkal ügyesebben lavíroz a lakásban sokat vannak kint.. mivel kétéves a lányom itthon vagyok sokat és mindig jönnek utánam... meg úgy tartja a szárnyát is mint aki óvja a lábát nem is nehezkedik rá de fel sem húzza... amúgy ha kézre veszem kapaszkodik vele de nem olyan erősen... na keresek egy dokit
2014. jan. 7. 10:41
Keress egyet a legközelebbi nagyobb városból....
2014. jan. 7. 10:39
ja meg annyi h itt az isten háta mögött nem értenek ezek a disznókon és a kutyákon kívül semmihez... tehát sokra megyek a környéki állatorvosokkal telefonon meg nem sokat segítenek ide meg minek vigyem el ilyen hidegben még kockáztatom azt is h megfázik... és még nem is értenek a díszállatokhoz....
2014. jan. 7. 10:39
Majd írd már meg légyszi,mi lett meg ilyesmi!!Remélem,semmi komoly...
10. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 8. - Tisztisz)
2014. jan. 7. 10:38
Az is elképzelhető,inkább telcsizz egyet az orvosnak,mert a papagájok érzékenyek,nehogy valami baj legyen!
2014. jan. 7. 10:37
nem bántják a nagyok... remegnek igen de nem folyamatosan mint most ő... érdekes nem tűnik amúgy betegnek tehát étvágy minden oké... azért köszi...
2014. jan. 7. 10:35
kerestem a tünetek alapján de nem találtam neten semmi használhatót... már arra is gondoltam h tegnap esetleg rosszul landolt... és megrántotta a lábát azét ilyen.. mert fáj neki...
2014. jan. 7. 10:35

Ennyi idő alatt már le is tudtad volna!

Nem lehet,hogy valamelyik szülő piszkálta?

6. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 3. - Tisztisz)
2014. jan. 7. 10:33

Általában a papagájok,"remegnek"az egyém legalább is igen.Azon nyomban hívjál fel egy állatorvost,mert a szárnytartás és a lába aggodalomra ad okot!!

Itt senki nem fogja megmondani,hogy mi a baja!

5. Tisztisz (válaszként erre: 2. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 7. 10:31
? még csak most részleteztem...
4. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 1. - Tisztisz)
2014. jan. 7. 10:31
Leírod,hogy milyen tünetei vannak?
2014. jan. 7. 10:31
Sziasztok remélem tudtok segíteni mert nagyon aggódok a madaram miatt.. Van 4 nimfám két fióka és a két szülő a fiókák most 8 hónaposak, de ilyet még a nagyoknál sem láttam soha pedig már pár éve tartok madarakat... a kis tojó lutinóm ma reggel óta remeg mint aki fázik de nem fázhat 21fok van a lakásban. A jobb lábára kicsit sántít, és érdekes tartja a szárnyait is majdnem lógva enni eszik inni iszik... nem gubbaszt érdeklik a játékok is csak nem olyan eleven mint szokott és remeg... a széklete is normális.
2014. jan. 7. 10:30
Talán,ha arrébb állnál lehet jobban látnám.
2014. jan. 7. 10:28
Mi lehet a nimfám baja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook