Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen tulajdonságokkal rendelkezik egy jó E-Book Reader? fórum

Milyen tulajdonságokkal rendelkezik egy jó E-Book Reader? (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 30. 14:40
Sziasztok, én most két olvasó között hezitálok: Amazon Kindle Paperwhite vagy Onyx BOOX C65 AfterGlow. Van valakinek tapasztalata ezekkel az e-book olvasókkal? Az áruk kb. ugyanaz.
13. vica66 (válaszként erre: 11. - Csgybzs)
2014. jan. 7. 12:35

Milyen olvasód van? Mert a létezik e-ink háttérfénnyel, ez a Kindle Paperwhite nevű olvasó. Nem tft kijelzős, hanem ügyesen megoldották a háttérvilágítását. De ettől még e-ink, viszont jóval drágább, mint a hagyományos Kindle.


Valóban igaz: aki sokat olvas, és kifejezetten olvasásra akarja használni a készüléket, az e-ink kijelzőset vegyen, hogy kímélje a szemét. Aki nem olvas olyan sokat, de egyéb szolgáltatásokra, pl. netezésre is akarja használni, az inkább tabletet vegyen. Sok esetben akár olcsóbban is kijöhet, mint egy jó e-book reader. Vizsont a szemnek fárasztóbb.

12. 4327a8e017 (válaszként erre: 8. - Lara1984)
2014. jan. 7. 10:08

Lehet jegyzeteket létrehozni itt is. (egy boldog kindle4 tulajdonosa :) )


Szerintem keress ezekről a kütyükről speciális fórumokat a neten, majd menj el a media marktba pl, és tapizd végig az olvasókat. Én egy wayteq-et néztem ki a leírása alapján, de élőben egyáltalán nem tetszett.

2014. jan. 7. 08:19

Mindenki az einket ajánlja, de nekem speciel nem jött be. Nekem háttérfényes olvasóm van, legkisebb fényerőn, másfél hétig bírja az akksija (napi kb. 2 óra olvasásnál).


Én epub formátumra konvertálom, a legtöbb olvasó kezeli az: epub, mobi, txt, pdf, lit kiterjesztéseket.

A "beleírásról" nem tudok nyilatkozni.

10. 5674644b5d (válaszként erre: 7. - Lara1984)
2014. jan. 7. 08:07

Azért jobb, mert olvasásra találták ki ha e inkes.

Belenyúlni a szövegbe azt jelenti, hogy kvázi szerkesztheted akár a szöveget, mint a word-ben.

Amennyiben te csak olvasni akarsz, akkor az e inkeset válaszd, egyrészt mert az e ink technológiával pont olyan, mintha papír alapú könyvet olvasnál. pl éles fényben nincs az a tablet, amit olvasgatsz, ellentétben egy e inkes e bookkal illetve az se hátrány, hogy egy feltöltéssel heteket kibír egy e book, míg a tabletek max 1-2 napra vannak kalibrálva.

Ha te szeretnél: filmezni, netezni, zenét hallgatni akkor vegyél tabletet, ha csak olvasni akarsz akkor e inkes ebbok reader.

2014. jan. 7. 07:59
Milyen formátumokat képes kezelni a legtöbb E-Book?
2014. jan. 7. 07:58
Amikor -hagyományos- könyvet olvasok, a lapszélre biggyesztem az olvasottakkal kapcsolatos gondolataimat, és ugyanott függöleges vonalakkal határolom a szöveg számomra fontos részeit. Ilyesmit lehetséges egy E-Book olvasásakor is tenni? (Számomra ez elengedhetetlen fontossággal bír.)
7. Lara1984 (válaszként erre: 4. - Gkreka)
2014. jan. 7. 07:52
A "belenyúlni a szövegbe" mit jelent? Egyáltalán egy E-Bookkal mi mást lehet még csinálni (netezni például)? Egy tablet PC-n is lehet olvasgatni (ráadásul konvertálás nélkül), akkorhát miért kell, miben jobb mégis egy E-Book?
6. Lara1984 (válaszként erre: 3. - 5674644b5d)
2014. jan. 7. 07:46
Mi a különbség a kettö között?
5. eva215 (válaszként erre: 2. - Lara1984)
2014. jan. 7. 07:05
Szerintem is a legfontosabb talán az e-ink technológia, így kíméli a szemed. Nekem Kindle 5 van. A hátránya ennek a típusnak, hogy kevesebb formátumot játszik, mint a többi, nem ismert fajta, viszont a netes konvertáló programokkal tényleg másodpercek alatt át tudod alakítani olyanná, ami simán és szépen megjelenik a kindle-ön is, nekem sosem volt belőle problémám. Viszont egy nagyon megbízható készülék, és az Amazon nagyon sok extrát ajánl hozzá. Persze utóbbi csak akkor érdekelhet, ha olvasol angolul. (Ingyenes könyvek, könyvkölcsönzés, stb. Utóbbiról csak olvastam, de nem próbáltam ki, mert ott van egy éves tagdíj, de jól hangzik.)
2014. jan. 7. 06:27
Ha valóban "csak" olvasásra akarod használni, akkor e ink kijelzőst válassz, ha kvázi munkaeszkőz és bele is kell nyúlnod a szövegekbe, akkor tft-t!
2014. jan. 7. 06:11
A kijelzője mindenképp e ink legyen és ne tft. Szerintem ez az egyik legfontosabb tulajdonsága.
2014. jan. 7. 05:25

A fórum címét azonnal korrigálnám az alábbira:


Milyen tulajdonságokkal rendelkezik egy jó E-Book Reader?



Újabban kacérkodom az E-Book Reader-vásárlással, ezért szeretném tudni, milyen tulajdonságokkal rendelkezik egy jó készülék, mire érdemes vásárlásnál figyelni, melyek a jó illetve kerülendö márkák?


Válaszaitokat megköszönném.

2014. jan. 7. 05:19
Milyen tulajdonságokkal rendelkezik egy jó E-Book?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook