Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van aki a vajúdás alatt kapott EDA-t? fórum

Van aki a vajúdás alatt kapott EDA-t? (tudásbázis kérdés)


15. Szilke* (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2014. jan. 6. 20:55
En nem kaptam edat, de nem is hanytam, pedig kibirhatatlan volt kb a fajdalom, 12 oran at. Engem is kitisztitottak, mert belekakilt a vizbe, nem fajt csak kellemetlen volt. Ha erzed amikor varrnak szolni kell es kapsz fajdalomcsillapito szurit. Masodiknal lyutol lyukig repedtem, volt mit varrni, nala viszont nem kellett a tisztitas:)
2014. jan. 6. 20:54
Én már úgy mentem szülni,hogy előre szóltam kérek EDA-t,mindenki dícsérte az orvosok és a szülésznők is. Nekem nem volt még hányingerem se pedig a terhesség alatt sokszor kínzott. Éda89 ezen ledöbbentem,a kitolási szakaszra én sem kaptam és éreztem mindent,miután megszületett a méhlepény is jött az aneszteziológus és beadott lidokaint.Egy órán keresztül varrtak,mert az előző gátmetszést is plasztikázni kellett és polipot is vett le a méhszájról,de én semmit nem éreztem,sőt el is aludtam a fáradtságtól,a férjem szólt,hogy ne horkoljak. :o)
13. 7144101303 (válaszként erre: 11. - Csibész25)
2014. jan. 6. 20:13
:( akkor neked nagyon erős fájdalmaid lehettek
12. csibész25 (válaszként erre: 4. - 7144101303)
2014. jan. 6. 19:58
Csökkentette rendesen a fájdalmat. A varrásból sem éreztem sokat, igaz alig kellett varrni
2014. jan. 6. 19:57
Én akkor hánytam először amikor bekötötték az EDA-t. Utána is hánytam még egyszer és nekem kb. éjféltől hajnali5ig hatott. Infuzióval tartották fenn a hatását (spinális peridurális keveréket kaptam). 5-kor meg kikapcsolták mert jött az oxitocin
2014. jan. 6. 19:49
Én Eda elott is alatt is és után is hanytam....
2014. jan. 6. 19:44

Köszi

Az nagyon durva ha érzed ahogy tisztinak belülről:((Milyen érzés ?

8. 55875e9863 (válaszként erre: 1. - 7144101303)
2014. jan. 6. 19:17

A fájdalomtól vagy a baba nyomja a gyomrot azért lehet hányinger, az erős görcsöktől.

Viszont attól függ mikor kapod az EDA-t... mert kb 1-1,5 órát tart csak.

Én a varrást teliben éreztem, de engem kaparni is kellett mert a burok és a méhlepény is bent maradt darabokban. Ekkor már nem adtak fájdalomcsillapítást, ki kellett bírni, hiába szóltam.

Van akinek időben szerencsésebben sikerül, és még az EDA hatása alatt varrják, tisztítják. De van akinek túl csúszik a vajúdás és a kitolási szakasz túl csúszhat a fájdalom csillapító elmúlásán túl is.

7. inta
2014. jan. 6. 19:14

Nekem nem lehetett beadni. De mivel megpróbálták, és megszúrtak vagy négyszer, az összes mellékhatása jelentkezett a gerincből elfolyó folyadék miatt. Hetekig nem voltam ember, se járni, se felülni, se megmozdítani a fejem, semmit nem bírtam az iszonyatos fájdalomtól.

De én "kivételes" vagyok ezügyben, úgyhogy nem ez a jellemző. De sajnos megesik.

2014. jan. 6. 19:02

Nekem nem volt hányinger-gondom, se EDA előtt, se utána. Ahogy vikucka is írta előttem, a kitolási szakaszra nem szoktak adni, mert az "ajánlatosabb" érezni, de előtte imába foglaltam az altatós doki nevét, nekem annyira jó volt, hogy legalább arra az egy órára letompította a fájdalmakat!

Mivel a végére már nem kaptam, így a varrást érezni lehetett, de meglepő módon nem volt olyan kellemetlen, pedig engem közel egy órán át teljes hosszában varrni kellett... gondolom sok múlik az orvos ügyességén is.

Amúgy meg általánosság, hogy a szülés fájdalmai után a varrás és társai meg sem kottyannak, azóta az ember lánya átértékeli kicsit a fájdalom fogalmát :)

2014. jan. 6. 18:48
Szia. Én kaptam a vajúdás alatt, mert nekem nagyon elhúzódott. Nem hánytam, igaz egész nap nem ettem. Viszont a kitolási szakaszra nem fogsz fájdalomcsillapitót kapni, viszont nem is fogod érezni a varrást sem.
2014. jan. 6. 18:42
Köszi és az eda menyire segített a fájdalmakban?Csökkent?A varrást meg a belső tisztitást lehetett érezni?
2014. jan. 6. 18:32

En kaptam es nem volt hanyingerem, de adtak meg pluszba hanyinger elleni gyogyszert. En attol fuggetlenul hanytam vajudas kozben is, mert nem ehettem sajnos semmit es terhessegem alatt ha ures volt a gyomrom egybol rosszul voltam. Szerintem ha ez nincsen, akkor nem hanyok. Ja meg szules utan hanytam ki egybol a kajat amit adtak, de ez azt mondtak teljesen normalis.

Amugy nem a hanyas less a legnagyobb bajod vajudas alatt, de ne elrettentesnek vedd. :)

2014. jan. 6. 18:30
Igen az erős fájdalom okozhatja. Az EDA csökkentheti a hányingert.
2014. jan. 6. 18:24
Érdeklődnék mennyire segített a hányinger ellen mert azt mondták a fájdalomtól van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook