Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ducin-munkát keresve fórum

Ducin-munkát keresve (beszélgetős fórum)

21. Diandra (válaszként erre: 14. - Idnus)
2010. jan. 5. 00:35
és mi van a boldog dagikkal? akik nem akarnak lefogyni és jól érzik magukat a bőrükben? ááá szerintem ez nem igaz amit írtál, fejvadász barát ide vagy oda. a dagiság és bármi más (kancsalság, rikító vörös haj, járáshiba stb) ami a NORMÁLIStól eltérővé teszi/teheti mások szemében az embert akkor romboló hatású, ha az illető ezt negatívumként, saját magát emiatt nem szeretve éli meg. ha elfogadja és szereti magát az ember, mindegy milyen de simán tud sikeres lenni. ja és az egy hónapja munkát keresőnek üzenem (bár azóta eltelt pár hónap) hogy ne adja fel, kitartás!!!! remélem azóta van már melód.
2009. febr. 7. 18:50
Köszönöm kérdésedet, megvagyok! Irogatok, és időnként értelmileg akadályozott gyerkőcöket korrepetálok.
19. Gabriellaxp (válaszként erre: 1. - Ea9bff1b44)
2009. febr. 4. 19:17
Mi van veled mostanság Siti?
18. spinneli (válaszként erre: 17. - 3e0ba54fb8)
2008. dec. 3. 14:39
egyetértve bólogat.
17. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 16. - Ea9bff1b44)
2008. dec. 3. 14:21

Ez éppen akkora butaság, mint az, hogy a túlsúlyos emberek gyenge akaratúak. Persze ha egymás sértegetése a cél, akkor mindketten jól teljesítettétek a feladatot

:))

16. ea9bff1b44 (válaszként erre: 14. - Idnus)
2008. dec. 3. 09:01
Az fel sem merül benned, hogy valaki nem a zabálás miatt lett kövér? És szerintem igenis erős személyiség lehet valaki 100 kg-on felül is. Persze aki nádszál vagy cicababa, az soha nem fogja megérteni ezt a dolgot, s talán azért nem, mert neki meg az inteligenciája kevesebb az átlagosnál.
2008. dec. 2. 22:11
Idnus! Ez valóban kemény volt. És amíg lefogy? nem egyik napról a másikra, történik meg a fogyás. Ne dolgozzon? Pl, nagyon sok ember nem is tud lefogyni, velük mi legyen? Szerintem te még soha nem fogyóztál. Azét dobálod ilyen könnyen a kemény szavakat.
14. idnus
2008. szept. 26. 11:29

Nagyon kegyetlenül és igazságtalanul fog hangzani, amit most leírok, de nagyon egyszerű okan van annak, hogy duci emberek hátrányban indulnak az állásinterjúkon, és ezt egy fejvadász ismerősöm fejtette ki.


A duciság, azaz nevezzük a nevén a dolgokat, a kövérség a munkáltatónak azt sugallja, hogy nem vagy elég erős személyiség ahhoz, hogy kontroláld a saját tested, hogy lefogyj, ergó a munkádban sem tudsz kitartó, következetes, önkontrollt gyakorló lenni.

Sikeres emberek között kevés kövéret fogsz látni, és nem azért, mert a társadalom egy szemét felszínes , külsőségeket néző alak lenne , hanem mert a sikeres ember ismérve, hogy végig viszi a számára fontos dolgokat, így vagy eleve el sem hízik, mert képes ellenállni a falásnak és eljár edzeni, vagy mert baromi kemény munkával szülés és egyéb szituációk után lefogy.

A hosszú távú elhízottság sajnos lelki instabilitásra és gyengeségre is utalhat, ezt pedig a munkáltatók nem szeretik bevállalni.


Úgyhogy én azt tudom javasolni, hogy mielőtt diszkrimináció után kiáltana bárki is, inkább tessék lefogyni. Ami nem csak a külsőségek miatt fog magabiztosságot adni majd egy állásinterjún, hanem hogy azt fogod érezni, képes vagy bármit megcsinálni, így ezt az interjút is. Sok sikert!

13. Henie
2008. máj. 10. 18:55

Szerintem sok oka lehet, hogyha elutasitanak valakit... Ez teljesen munkakor fuggo... Mostanaban a maniam, hogy fel muszakban (a masik melo mellett) tok szivesen dolgoznek szoliban... De errol le is tehetek, mert nem vagyok az a tipikus cica alkat... Es ez 100, hogy oda nem kell diploma, sem 10 szakma.. csak a kinezet..

De azt is latom, hogy a tuljelentkezes miatt rengeteg munkakorbe teny, hogy elony, ha valaki dekorativabb... Konnyebben tud olozkodni, nincsenek komplexusai, egeszseges, onbizalommal teli. Mert akarhogy nezzuk, a tarsadalomban van egy berogzodes a ducikrol. Aminek vagy van valosag alapja, vagy nincs.

Sajna azt a vilagot eljuk, ahol a szineszet es a kulsoseg dominal..Ritka, ahol nem:S

2008. ápr. 24. 20:17

Szerintem egyes helyeken igen is nézik,hogy hogy néz ki vki ,hány kg. Én sem vagyok egy nád szál. 10hónapja szültem sé elég lassan olvadnak le kg-k. :(

Persze az is igaz,hogy nagyon nehéz elhelyezkedni,nagyon sokan dolgoznak műszakba ,gyárban ,sor mellet. 2-3diplomával.

11. ab4b6bc17d (válaszként erre: 10. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 19. 17:26
Ez sajna igen, mert ilyen az ember a maga valójában is: mindig a tetszetősebbet választja :)
10. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 9. - 3e0ba54fb8)
2008. ápr. 18. 00:26

Az igazán komoly cégek nem ránézésre döntenek, hanem profi kompetencia tesztekkel, stressztűrést, csapatmunkát, felelősségvállalást, stb. vizsgálnak és ennek megfelelően döntenek. Nem is egy körben, hanem több fordulóban.


Ha azonban két jelölt is megfelel szakmai szempontok alapján, egyforma kvalitásaik, tapasztalatuk van, bizony valószínűleg a jobb megjelenésűt fogják felvenni.

9. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - C2b1667ba4)
2008. ápr. 18. 00:19

Az, hogy egy hónapja diplomáztál és még nincs állásod, semmit sem jelent. Ha ez nem jött be, majd bejön a következő.


Csak arra vigyázz, nehogy üldözési mániád legyen. Ugye ismered a viccet a viccet, amikor a róka elindult a nyuszihoz kölcsönkérni a fűnyírót. Egész úton odafelé az járt a fejébe, hogy a szemét nyúl, úgysem fogja odaadni. A nyuszi jókedvűen vigyorogva ajtót nyitott, mire a róka rárivallt: tudod, mit nyuszi??? ba....meg a fűnyíródat :).


Van egy barátnőm, egy multicégnél volt marketingigazgató, majd a céget felvásárolta egy még multibb, ő pedig nem nagyon jött ki kelet-európai nagyfőnökkel,ezért felmondott. Több mint egy évig!!! nem talált munkát. Két diplomával, MBA-val, anyanyelvi szintű angol tudással. Volt olyan, hogy a negyedik körön is túl jutott, majd sose hallott többet a cégről. Csinos, helyes, kommunikatív, 33 éves, nemzetközi tapasztalattal. Most az egyik legnagyobb üdítőitalgyártó cég marketingigazgatója.


Pályázz szorgalmasan, meglesz az eredménye, nyugi! :)

8. 7004ca251b (válaszként erre: 5. - C2b1667ba4)
2008. ápr. 17. 23:21
fontos a külső persze,az én szakmámban is ilyen volt.De ott ahol nem a testeddel keresed a pénzt,kizártnak tartom.Alapvető ápoltság,kellemes megjelenés biztos fontos,hiszen mindenkinek fontos az első benyomás,de atz azért nem hiszem,hogy valakit aki kiválló lenne számukra a képesítéseit tekintve az adott posztra,és etudná látni száz százalékosan az általuk kiadott feladatokat,és megfeel minden kritériumnak ,azt elküldenék csak azért mert van pár plusz kilója...nekik a jó munka,a haszon a alegfontosabb,nem az,hogy pamlea anderson csinálja a brszámfejtést,vagy gépelje a leveleket...túl képzett vagy?sajnos ez lehet valós indok.ugyanis a törvény szabályozza,hogy minnél több diplomád,képesítsed van,annnál több alap fizetést kell adniuk,így sok esetben,bár Neked sokkal több tudásod és hozzá értésed lene,az adott munkakörhöz,akár más feladatokat is eltudnál látniígy,inkább választanak olyat akinek csak éppen hogy megvan az elegendő képesítése a munkához,keveebb is emiatt a hozzá értése nálad,de a feladat ellátáshoz elegendő és kevesebb fizetés jár neki,mint járna Neked...
2008. ápr. 17. 23:08
én aztán elég túlsúlyos vagyok,de sosem a külsőm döntött,hanem a tapasztalatom és a tudásom.
6. ab4b6bc17d (válaszként erre: 5. - C2b1667ba4)
2008. ápr. 17. 23:00

Azért nem kell mindenhol ezt keresni! De nyílván nem teszem ki magam annak, hogy pl. hostessnek jelentkezzek!


Én a terhességem előtt sem voltam már vékony, inkább úgy mondanám, volt rajtam túlsúly, de remekül érvényesültem a munkahelyemen és a férfi főnökeim is elismertek.

2008. ápr. 17. 13:35

Aki azt mondja, hogy nem nézik, hogy valaki duci-e, az vagy vékony, vagy van munkája, vagy jó ismerősei, vagy nem is tudom.

Én egy hónapja diplomáztam és sehol sem találok állást. Biztos vagyok benne, hogy az alkatom miatt. Az egyik helyen az volt a kifogás, hogy túlképzett vagyok. De láttam, hogy amikor bementem az egyik pasi a kezével jelzett a főnöknek, hogy nem tetszek. (Lefelé mutatta a hüvelykujját.)

Sajnos nagyon sokat számít a kinézet és a kiló!!!!!!!!

2008. ápr. 17. 13:24

Szia! Én is duckó maradtam (egyelőre:() a terhességem óta, most járt le a Gyes és elkezdtem munkát keresni. Személyesen adtam be az önéletrajzaimat több helyre is. Nem éreztem, nem éreztették velem, hogy baj lenne, ha dundin állnék munkába. A baj a pénzhiányban van, most is várok egy állásra, ami attól függ, hogy az adott kórház igazgatósága fizet-e egy munkavállalót... na, szóval a mai világban azért nehéz munkába állnunk, mert inkább elbocsátanak, mint felvesznek embereket.


Sok sikert neked is a munkakeresésben! Rám is rámfér!

2008. márc. 27. 08:27

Biztosan nem a külső miatt utasítják el az embert.

Legtöbb esetben már betöltötték vagy már megvan a jelölt az állás bejelentése, meghirdetése előtt.Egyre növekszik az állástalanok tábora, véleményem szerint. Mindenkinek nem lehet referenciája és nem lehet mindenhol ismerős, ahová beadja az ember az önéletrajzát.

2. 7004ca251b (válaszként erre: 1. - Ea9bff1b44)
2008. márc. 26. 20:24

szia!


nem bántás képpen kérdezem,csak ténylegé rdekel a téma,mert meglep,hogy ilyen valóbanlétezhet,de miből gondolod,hogy az alkatod miatt mellőznek?mármint a mai világban,amikor 2-3diplomás emberek is nehezen helyezkednek el...

2008. márc. 26. 20:22
Soha nem voltam vékony alkat, most is a 100-asok táborába tartozom.Kisfiam születése előtt, míg meg nem szűnt az újság ahol dolgoztam, újságíróként kerestem a kenyeremet.Soha nem éreztem, hogy ne tudnám a szakmában megállni a helyem.Most viszont hiába van már másik végzettségem is, nem tudok elhelyezkedni.Ahány helyen próbálkoztam, mindenhol valami átlátszó kifogást tudtak említeni. Pedíg nem akartam soha titkárnő, vagy bolti cicamica lenni. Más ís van így?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook