Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Most nem adom fel -20kg a cél! Ha te is így gondolod, csatlakozz! fórum

Most nem adom fel -20kg a cél! Ha te is így gondolod, csatlakozz! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. ápr. 23. 14:51
Sziasztok! Röviden annyi pont húsz kiló súlyfelesleg van rajtam. Többször leadtam már legutóbb tavaly,akkor 15 kilót. A helyzetemet nehezíti ,hogy a pajzsmirigyem alul működik, évek óta nem tudják beállítani rendesen a gyógyszereimet se. ebben az ében meg sem mozdult a súlyom, hiába futottam ,diétáztam. Elmentem egy akupresszurás masszázsra is, az se segített. kezdem azt hinni , a pajzsmirigyem mellett ,lelki okai is vannak hogy nem apad a úlyom
2014. ápr. 3. 21:09
Na, mi van lányok, de csendben vagytok... ki hogy áll a nagy fogyással? Hadd ne találgassak már! :)
676. Chelsey (válaszként erre: 672. - 130454e42d)
2014. febr. 17. 11:35
big like
675. Chelsey (válaszként erre: 674. - Chelsey)
2014. febr. 17. 11:35
...kalkulálásánál...
674. Chelsey (válaszként erre: 671. - MankaPanka)
2014. febr. 17. 11:34
A "zsírzóna-hívők" egy bizonyos sávban szeretik tartani a pulzusukat. Ez a sáv mindenkinél egyéni, függ kortól, magasságtól, súlytól és az edzettségtől. Ez utóbbi miatt jobb az óra, mert azzal igazán személyre szabott lehet a beállítás (a jobbak tudják mérni az edzettséget pulzus alapján, pár percig kell fekve, mozdulatlanul maradni és dob egy értéket, amit felhasznál később a zónák kalkulásánál).
673. Chelsey (válaszként erre: 669. - MankaPanka)
2014. febr. 17. 11:31

Igen, ha túlhajtod magad az izmodat bontod. Most rebesgetik mindenfelé, hogy nem igazán az a lényeg egy edzésnél, hogy a víz csöpögjön a hajszálaidból is.


Nem tudsz szerezni egy pulzusmérő órát (legalább pár napra). Azzal megtapasztalnád, hogy kb. milyen terhelés a zsírbontó számodra.


Egyébként akkor is bontasz zsírt, ha nagyon hajtod magad, csak az arányok mások.


Pl. gyalogolsz egy órát 400 kcal, ennek 50%-a zsírbontóban, míg futásnál csak teszem azt 30% marad a zsírbontó zónában DE lehet, hogy futásnál elhasználsz 700 kcal-t. Akkor a végén mégis a futásnál bontottál több zsírt, ha nem is sokkal (210 szemben 200).


Amin inkább érdemes elgondolkodnod, az a súlyzózás, illetve saját súlyoddal történő gyakorlatok. Azok ugyanis a rákövetkező 24-48 óra alatt hatással vannak az anyagcserére, míg a cardio edzések, csak nagyjából az edzés idejére pörgetnek fel.


Ezért szokták mondani, hogy leginkább a kettő kombinációja a hatékony.


DE tudjuk, hogy bármilyen mozgás jobb a semminél és az igazán jó edzés az, amit lelkesedéssel tudsz csinálni (egyrészt könnyebben ráveszed magad és valószínűbb, hogy hosszú távon is rendszeresen űzöd, másrészt nem bohóckodod el az edzést, hanem komoly teljesítményt teszel oda).

672. 130454e42d (válaszként erre: 669. - MankaPanka)
2014. febr. 17. 11:29
Szerintem a mozgásforma kiválasztásánál fontos szempont, hogy élvezd, különben csak átmeneti lesz a lelkesedés. Ha szereted a futást akkor hajrá, biztos, hogy használni fog. Ha izmosodsz akkor a fogyásért is sokat tettél, hiszen az izom nyugalmi állapotban is több energiát használ fel mint a zsír.
671. MankaPanka (válaszként erre: 670. - Mazsinka)
2014. febr. 17. 11:23
Igen,igen a pulzusról is mondott valamit,azt hisz€m talán 120 körül kell lenni tartósan,de utánanézek.Ja,és hogy a zsírégető mozgás tulajdonképpen unalmas,monoton,de pont az kell.
670. Mazsinka (válaszként erre: 669. - MankaPanka)
2014. febr. 17. 10:56
Van egy bizonyos zsírégető tartomány, ha a pulzusod... nem tudom mennyi, de hosszasan annyi marad, se több, se kevesebb. Ezért kevés a séta, és sok az ész nélküli futás. Ennek nézz utána, nem akarok hülyeséget mondani.
2014. febr. 17. 10:47

Szép napot mindenkinek!

Zajlanak az események nálam,konkrétan megtudtam néhány dolgot,amiben nem vagyok biztos,hogy igaz.Elkezdtem futni,mint írtam,viszont egy tanácsadó azt a tanácsot adta,hogy fogyáshoz a futás az edzetteknek hasznos,nekem inkább bicikli,gyors gyaloglás,ezek valók.Mert a futás a kevésbé edzetteknek inkább erősítő mozgás,ami ugye nem fogyaszt.Kérdem én,honnan tudom,hogy mennyire vagyok efzett?Én úgy érzem,hogy nem lett bajom a kocogástól,sem izomlázam másnap.Sehol.Picit éreztem a lábaimban,de inkább kellemesen.Tehát most úgy kezdtem el csinálni,hogy letöltöttem Leslie Sansone power walkingját,ez gyors gyaloglás.Kb.45 perc,és minden másnap megcsinálom mellé JM 30 napos tornáját.De ezt a gyaloglósat nem érzem elég intenzívnek.Vagy pont ez a lényeg?Kicsit elfáradok,érzem,hogy csinálok valamit,és tudok közben beszélni is.Ez lenne a zsírégető aerob mozgás?

2014. febr. 15. 12:52
Lányok, van aki rendszeresen jár zumbázni? Kíváncsi lennék a véleményére.:)
667. 408020f45e (válaszként erre: 665. - Chelsey)
2014. febr. 15. 12:51
De tuti, hogy olvassa, mert azért kukucskál ide-oda, mert ráér és rettenetesen kíváncsi!;)
666. 5c0313b0fc (válaszként erre: 661. - MankaPanka)
2014. febr. 14. 09:02

Megnéztem, egész biztosan finom!

Nekem most hasonló eljárással készülő "palacsinta-torta" jár éppen az eszembe!

Hét végén tervezem megcsinálni!

665. Chelsey (válaszként erre: 664. - MankaPanka)
2014. febr. 14. 08:56

Panka, ne már! A cicafiúnak 15 hsz-e van a portálon, mind ilyen beszólógatós. Nem beszélgetni jár ide, amikor nagy ritkán erre téved.

Egyébként se jön vissza, mert fél, hogy felfalják a kövér nénik reggelire ;-)

664. MankaPanka (válaszként erre: 663. - 1b215de06e)
2014. febr. 14. 08:53
Kedves lordjim!A furi szó jelentése sokféle lehet,az országunk tájai alapján ia mást jelent.Van,ahol a furcsa,érdekes szó szinonímája,rövidítése,megint máshol az aranyos,kis cuki dolgokra mondják.Chelsey hozzászólásának tartalmából kidermlt,hogy az első változatra használta,amit érdekes módon rajtad kívül mindenki megértett.De a google a barátod.
663. 1b215de06e (válaszként erre: 660. - Chelsey)
2014. febr. 14. 05:45
mi az,hogy "Furi" ? Eszednél vagy?
662. Kantara (válaszként erre: 661. - MankaPanka)
2014. febr. 14. 05:40

Meglestem, biztos finom, én nem eszem gabonát meg tejtermékeket, de mondjuk ezek helyettesíthetőek. Újabban ha látok egy sütiképet, vagy receptet, mindjárt paleováltozatban képzelem el ízre is, tökjó hogy idáig eljutottam.

Bár mostanában hálistennek valahogy lekattantam az édesről, ez nagy dolog, mert függő voltam. Egy ideje el is maradtak a hétvégi sütizések.

2014. febr. 13. 19:45
Aki szeretne egy finom sütés nélküli, gesztenyés habos diétás finomságot,lesse meg a receptemet.:)
660. Chelsey
2014. febr. 13. 10:46
Az egyik ismerősöm fogyott 20 kilót, az arcát nézve olyan 5-6 kilót tippelnétek. A másik fogyott 3 kilót, mindenki azzal fogadta,h de le fogytál. Az utóbbi súlyfeleslege is kb 30 kiló. Szóval észre se vehető a fogyása a testén, valahogy az arca tűnt soványabbnak látványosa. Furi
659. 5c0313b0fc (válaszként erre: 657. - MankaPanka)
2014. febr. 13. 10:36

Egyetértek!

Azért írtam, hogy ez sem egyforma mindenkinél, személyfüggő, hogy a 3 cm = 1 kg-val!

658. Chelsey (válaszként erre: 657. - MankaPanka)
2014. febr. 13. 09:07
Ja, hogy a lelkesedéssel meg tudod tartani a kitartásodat, az persze szuper. Akkor még tényleg zene sem kell. Mondjuk én zenével sosem közlekednék utcán/erdőben, mert szerintem veszélyes. Más meg el se tud indulni nélküle. Nagyon egyéni, hogy ki, mire kattan rá.
657. MankaPanka (válaszként erre: 655. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 13. 09:04

Ezen jót mosolyogtam:) Nekem biztosan nem egyenlő -3cm -1kg-mal,mert ha csak 10 kilóval számolok,akkor az 30centi derékból,most kb.72cm,akkor lenne 42-45 körül :) Már nem is látszódnék.:)))

A figyelemelterelésnél is magamból indultam ki.Nyilván jobb zenével,tv-vel mozogni,mint sehogy.Csak én anno,mikor futottam,zenével persze,nem éreztem,hogy bármit is csináltam,muszájból volt.Persze lefogytam elég szépen,de abba is hagytam.

656. 408020f45e (válaszként erre: 655. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 12. 17:08
Ez így van! Azért írtam, hogy nem biztos, hogy jó a gyors fogyás. És az is igaz, hogy ez kortól is függ. :)
655. 5c0313b0fc (válaszként erre: 654. - 408020f45e)
2014. febr. 12. 14:37

A lógó bőr = hirtelen, rövid idő alatt, gyors fogyás eredménye. Persze állítólag közrejátszik ebben az illető életkora is, hogy mennyire rugalmas még a bőr, de a hirtelen fogyás, mellyel a szervezet nem tud lépést tartani = mondják az okosok.


Másrészt a centi valóban nem hazudik, míg a mérlegnél előfordul(hat), hogy esetenként mást mutat, mint a valóság. Persze a hízást-fogyást ettől eltekintve kilóban mérjük, mert az sem egyforma mindenkinél, hogy kb. 3 cm = 1 kg-val!

Ez is személyfüggő!

654. 408020f45e (válaszként erre: 643. - MankaPanka)
2014. febr. 12. 12:55

A figyelem eltereléssel kapcsolatos véleményeddel nem értek egyet. A mozgás nem arról szól, hogy erőnek erejével kínlódjunk. Ha pedig nincs egy kis terelés, hamarabb érzi az ember unalmasnak és fárasztónak. Ezért van az, hogy sokan hamar feladják. Az izmaink ugyanúgy mozognak és meg vannak dolgoztatva akkor is, ha közben filmet néz az ember, csak éppen a kínlódás marad el, mert nem arra koncentrál, hogy mennyi ment le vagy mennyi van még hátra. Ezért van az, hogy az aerobik, a spinning is zenére megy, sőt a futók is válogatott futó zenéket hallgatnak futás közben. Ha pedig a vízalatti tornát nézem, akkor ott pedig direkt arra mennek rá, hogy az izmokat megmozgassák, de kíméljék az ízületeket. Szóval nem értek egyet veled. De, ahogy mondtad, mindenki saját maga dönti el, neki hogyan jobb.

Nekem a centik nem igen változtak és a kiló sem, viszont a combom határozottan izmosabb és feszesebb lett. Úgy érzem, hogy a zsírt lassan izom váltja fel. Bánja a fene, hogy mit mutat a mérleg, ha közben arányosabb és feszesebb leszek.

A múltkor láttam a TLC-n egy nőt, sok-sok kilótól szabadult meg, de a bőre nem tudta követni a fogyást és lett egy plasztikai műtéte. Hát, akkor nem volt szegény irigylésre méltó. Szóval ha nem is megy olyan ütemben a fogyás ahogy szeretnénk, gondoljunk arra, hogy az xxkg leadása nem minden, és ha lassabban megy, hát annak is oka van és nekünk úgy is jó. Nem?;)

653. Chelsey (válaszként erre: 652. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 12. 10:59

Igen, ha nem terheled az izmaidat, akkor nincs okuk erősnek maradni, a szervezet pedig megszabadul tőlük, mert túl sok energiát fogyasztanak.


Van itt egy domb ott szoktam el-le trappolni, meg ugye a futópadot is lehet akár 12%-osra is állítani. Ahhoz már a kocsit is kettesbe teszed vissza.

652. 5c0313b0fc (válaszként erre: 651. - Chelsey)
2014. febr. 12. 10:48

Boldog ember! ... hegymenet + kerékpár! :)))


Szóval sík terepen még a hegymenet sem adott! Valóban oda kell figyelni, bizony-bizony nem szabad engedni, mert az izmok először csak legyengülnek, utána kezdenek elsorvadni, a végén pedig már teljesen felmondják a szolgálatot, ha nem figyelünk oda!!!

651. Chelsey (válaszként erre: 650. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 12. 10:43

Az már igaz, a valaki elszokik a mozgástól és felszaladnak rá közben a kilók, akkor sokkal nehezebb.


Nekem nem nagyon volt lehetőségem nem mozogni, szerencsére. Így jól bírom a súlyomat, de tudom, hogy egészségtelen és hiába nincs semmi bajom még - csak kényelmetlen - később megbosszulhatja magát, ha nem tehermentesítem a keringésemet, ízületeimet.


Nekem szerencsére van elég izmom a súlyomhoz. Futni ugyan nem szoktam, de hegymenetben simán megyek egy órát, aztán még ennyit tekerek jó tempósan. A baj csak az, hogy az ilyesmit kampányszerűen csinálom és nem hetente többször rendszeresen. Pedig tudom, mit kellene, csak mindig van valami kifogásom, hogy mit kell helyette csinálnom.

650. 5c0313b0fc (válaszként erre: 649. - Chelsey)
2014. febr. 12. 10:20

Hirtelen jöttek rám a kilók, ahogy abbahagytam a cigizést, szinte észre sem vettem. Előtte is volt rajtam kb. 12 kg súlytöbblet, aztán hirtelen felugrott további 13-15 kg, ez a közel plusz 30 kg, amire a lábaim azt mondták, hogy köszönik szépen, nekik mostmár a kevesebb is elég. Én pedig "balga" módon csak a fogyózásra összpontosítottam sokáig, a testmozgásból pedig csak annyit, ami feltétlenül szükséges volt.


(Egyébként ahogy megfigyeltem, a házban, ahol élek gyakorlatilag csak garzon lakások vannak, és a benne élő idősebb emberek legnagyobb része ilyen fajta problémával küszködik. Nem sok teret hagytak a napi normális testmozgásra a tervezők és építők!)


Szóval nem lehet, mozogni kell, minden nap egy-egy kicsivel többet (= és láss csodát, így még a kilók is könnyebben mennek lefelé!!) :))) tehát dupla haszon!

Ne hagyjátok el magatokat, mert később csúnyán visszaüt(het)!

649. Chelsey (válaszként erre: 648. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 12. 10:11
Már a múltkor is akartam kérdezni, nem bántásból - beteges kíváncsiságból -, hogyan gyengültek le a lábaid ennyire? Vagy te, hogy kerültél ilyen gyenge kondiba? Vagy ez valami keringési betegség folyománya, amin most így fokozatosan akarsz javítani (nagyon helyesen)?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook