Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az Apa feladatai a szülés után fórum

Az Apa feladatai a szülés után (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az Apa feladatai a szülés után

17. maya80 (válaszként erre: 16. - B48926574e)
2008. jún. 2. 09:50
Mily szerencsés vagy...!
2008. márc. 1. 12:52
Nekem nagyon rendes a férjem, rengeteget segít, kicsit talán eleinte túlzásba is vitte. Lányos apuka. :) Éjjel mindig felkel ha nem bírom, sétál a babával, énekel neki - igaz, hogy Kispál és a Borzot :). A háztartásban is számíthatok rá, főz, mos, vasal, mosogat, bevásárol, szóval tényleg hálás vagyok neki.
2008. febr. 18. 14:38

Koszi a cikket, Hoxa, jol osszeszedted.

Szerintem az apasag mar onnan kezdodik, ahogy megtudja. Onnan kezdve maskepp kell viselkednie. Legalabbis en szeretnem, ha majd kisergetne az orvosokhoz, UH-ra, vagy mire kell majd menni.

Azonkivul tudnia kell, hogy az erzelmi zurzavar, meg szexualis ingadozas, az alakvaltozas- na, hogy ezek micsodak. (Szerintem jol valasztottam, fogja tudni kezelni :) )

14. csuby (válaszként erre: 9. - Tinendo)
2008. febr. 18. 14:28
Szia nem értem az utolsó mondatodat. Ironizálsz v. komoly, Segits!
13. Sz.Csirke (válaszként erre: 12. - Medvefarm)
2007. okt. 15. 23:39
felelossegteljes gyermekvallalas eseteben ez nem all fent. Sajnalom hogy nalatok ennyi az apa szerepe. Vajon o mit gondol errol?
2007. jan. 7. 14:17
Pedig ez egyáltalán nem durva.Az igazság!Hiába vagyunk nagy szeretetben eggyütt,ha holnap nem tudok mit főzni, nem tudom a gázt miből fizetni ugyancsak beárnyékolja az eggyüttlétet a pénz hiány.Olga.
11. Kicsikata (válaszként erre: 10. - Medvefarm)
2007. jan. 1. 18:13

Hát én ezt elég durvának tartom azért!!

Valószínüleg az én páromnak nagyon jó, mert nekem nem csak a pénzkeresés miatt van szükségem rá! Számomra nagyon fontos volt, hogy velünk legyen, hogy a kisfiával már rögtön kapcsolatot tudjon kialakítani! Nálunk ő fürdetett és nagyon élvezték mind a ketten!!!

2007. jan. 1. 17:16
Az,hogy keresse a pénzt!
2006. aug. 29. 12:27

Szerencsém volt, mert szinte mindenben segített. Éjjelente sokszor felkelt, bevásárolt, eleinte ő fürdetett, lelkiekben segített.

Persze azért nem mindent kell elvárni a férfiaktól...

2006. aug. 29. 11:45
Egyszerű!Egészitse ki mindazzal a segitségét amit csak Ő tud megtenni!
2006. aug. 28. 14:06
Nekem nagyon sokat segített a férjem. Nem kelett kérni, hanem tudta. Az éjszakai felkalés az szinte mindíg az ővé volt. Sokat főzött és mosogatott, de ezeket előtte is megcsinálta. Azt hiszem nem lehet szavam rá.(jól van "nevelve")
6. DODICA (válaszként erre: 2. - Merci)
2006. júl. 28. 13:02

Így van! És a többi... amit még nem soroltunk fel.

És nem kérünk sokat! Miért lenne ez sok? Ha belegondolunk, hogy mennyi apró dologra csak a nők figyelnek oda, s ők is végzik el...

2006. jún. 30. 13:19
Az én férjem is sokat segitett nekem és jól is esett mert Császárral szültem és kicsit nehéz volt a mozgás.Na meg a lányom is apás csak apuci kezébe aludt el,és ha lerakta már fenn is volt.Ennek föleg hajnali 2 kor örült a férjem:)
2006. jún. 23. 12:16

Én közvetlenül a szülés utáni 1 hónapban nem kértem tőle mást, csak hogy legyen velem-velünk.

Nem kellett pattognia, átvennie a házimunkát, csak legyen ott.

2006. jún. 22. 23:20

Ja és mosogasson el maga után.



És utánam is... :)))

2006. jún. 22. 23:19

A lelki támasz is fontos, de a tettek is beszélnek. :)


- Az apának kell elintéznie a gyerek születése körüli adminisztrációkat, gyás, tb kártya, miegymás.

- Az apának kell kiváltania a gyerek első receptjét.

- Jó, ha az apa fürdet a kezdetektől, önbizalmat ad neki.

- Nem árt, ha legalább a pisis pelust kicseréli. :))

- Böfiztethet is, ha te már szétzsibbadtál a szoptatásban.

- Ne kérjen főtt ételt! :)))

- És hazafelé, ha lehet vásároljon be. :)


Nem kérünk sokat! :)))))))

1. Hoxa
2006. jún. 22. 23:05
„Akkor teszel legtöbbet a gyerekért, ha szereted az anyját, az anyáért akkor, ha részt veszel a gyereknevelésben.”


Mit tegyen az Apa, hogy a kezdeti idők nehézségeit könnyebben áthidalja a család? Hogyan segíthet az anyának, mik azok a lelki támogatások, amelyekre ilyenkor szükség van, és melyek azok a tettek, amelyekkel megkönnyíti a mindennapi életet?

Ugrás a teljes írásra: Az Apa feladatai a szülés után

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook