Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan oldod meg 8 hónapos baba mellett a házimunkát? fórum

Hogyan oldod meg 8 hónapos baba mellett a házimunkát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
91. gribedli*** (válaszként erre: 81. - Anyumanyu007)
2014. jan. 20. 11:55
Majd meseld el, hogy milyen lett a beosztassal, Biztos jobban haladsz majd:)))
90. gribedli*** (válaszként erre: 84. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 20. 11:53

Velem rendszeresen elofordul olyan is, hogy mivel most mar nagyobbacska a picur is, felmennek a noverkejevel a padlasterbe ahol egy jatszoszobat alakitottunk ki es elvannak, de mondjuk eszembe jut negyed-fel ora mulva, hogy jo, felmegyek mar megnezni, hogy a futes rendben van-e, tul meleg/tul hideg stb.


Na, ilyenkor kezdodik, hogy kar volt megnezni mert olyan jol eljatszik a kis jatekaival a masik meg wii-zik, mittudomen, es amint a pici meglat, elkezd uvolteni, hogy velem akar jonni:) es ha oda sem mentem volna megnezni, akkor eljatszott volna egy orat is, de ha nem megyek megnezni, maga a tudat, hogy ki tudja, tortent valami, nem hagy nyugodni. Szoval valtozo, en azt szeretem, ha mellettem vannak de nem zajongva, ahogy mondod, lehessen mellette fozni amig o rajzol, jatszik, tv-t nez, de ok szeretnek elvonulni jatszani

89. M0ncsa (válaszként erre: 88. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 20. 11:10

:D

Most van egy kis idom netezni (fozes kozben), ugyhogy egyszerre vagyunk aktivak ;)

88. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 86. - M0ncsa)
2014. jan. 20. 10:47
Mi mindenhol találkozunk?:-))
2014. jan. 20. 10:28

Egyszerűen oldottam meg. Nem főztem akkor sem és most sem. Rendelek, elmegyünk enni, vagy a szüleink hoznak enni.


Mosás-vasalás-takarítás: erre találtam egy egyetemista lányt, akinek jól jön a mellékes.

86. M0ncsa (válaszként erre: 84. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 20. 10:21

Az, hogy te milyen vagy, sajnos nem jelent semmit... A ferjem is, en is eleg maganyos farkasok vagyunk, megis, a gyerek kedvenc jatekai azok, amik tarsasok. Tehat: bujocska, targyak elrejtese, labdazas, ilyesmi. Mit nem adnek erte, ha ellenne egyedul anelkul, hogy on- es kozveszelyes legyen :)))

De abban viszont abszolut igazad van, hogy formaban tart (no nem mintha kulonosebb szuksegem lenne ra :D).


Kerdesedre a valasz: szerintem normalis, ilyen karakter, te tobbszorosen szerencses vagy azzal a gyerekkel :) Persze nem vagyok szakember, ugyhogy ez csak egy velemeny, nem is ismerlek benneteket, nem diagnozis.

85. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 83. - M0ncsa)
2014. jan. 20. 10:13
de legalább formában tart:-)
84. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 81. - Anyumanyu007)
2014. jan. 20. 10:10
Nálam pont az elenkezője a helyzet.6,5 hónapos a kisfiam és annyira el van egyedül,hogy ha ott vagyok mellette le se kakilja a fejem,sőt kint a konyhába is levannak rakva a földre a játékai és amikor ott vagyok leakarom rakni,h közben főzök és el van..és ááá dehogy,üvölt..bekell vinnem a gyerekszobába vagy berakni az ágyába és egyedül elgagyorászik,kúszik,játszik..egyszerűen egyedül vagy a tesóval van el a legjobban..hiába énekelgetek én neki,őt a játékai és a tesó köti le..egyébként én vagyok ilyen típus,h imádok egyedül lenni..szerintetek örökölhette ezt?Normális dolog,h sokszor unatkozok már mellette?Konkrétan egy filmet megtudok nézni úgy,hogy itt játszik mellettem,ez normális dolog?Úgy érzem sokszor mintha nem foglalkoznék vele,pedig próbálok de nem igényli..
83. M0ncsa (válaszként erre: 82. - Nikk_1982)
2014. jan. 19. 12:43
Egyetertek... addig jo, amig egy helyben marad... jobbara... utana kezdodik csak az igazi moka :)
82. Nikk_1982 (válaszként erre: 81. - Anyumanyu007)
2014. jan. 19. 10:59
Ha elindul, pont az lesz a gond hogy ha nincs szem előtt nem tudhatod mit garázdálkodik. Sajnálom hogy ezt kell mondanom, de nem feltétlen lesz könnyebb.
2014. jan. 18. 21:45
Lehet sőt talán biztos hogy én is elkapattam, de én azt látom hogy ő születése óta nagyon anyás. Most pedig tényleg itt a szeparáciűs szorongás, bár enm olyan vészes. egyre többet játszik egyedül, le van téve a földre játszó szőnyegre, és tanítom hogyan kell játszani. egyedül nem hagyom, bár minden el van téve ami veszélyes, de sír. Beletörődtem hogy nem tudok mindent megoldani, és most ő a legfontosabb. Készítettem egy heti beosztást, mikor mit csinálok meg, bár még nem tökéletes de haladok.Próbálok két naponta főzni, de akkor van hogy három félét, babának, anyósnak és nekünk.Naponta takarítok, mindig csak egy kicsit,és éjjel dolgozok.Szerintem ha elindul akkor már tényleg ellesz egyedül is.
80. Toprengo (válaszként erre: 79. - Zebra25)
2014. jan. 10. 14:28
Egyszer mar megoldottam. Most is szandekomban all.
79. Zebra25 (válaszként erre: 77. - Toprengo)
2014. jan. 10. 14:24
Nekünk nagyobb a házikónk, és még sem volt járókánk. Meg fogod tudni oldani járóka nélkül is:)
78. Nikk_1982 (válaszként erre: 70. - Iculi71)
2014. jan. 10. 14:21

Nem lesz beteges szülőfüggő egy gyerek pusztán attól hogy a nagyágyban alszik el, neadj'isten az egész éjszakát ott tölti. Ha az lesz annak sokkal összetettebb oka van.

Az én fiam is köztünk alszik el, utána kerül a saját ágyába, így semmi gond nincs a házaséletünkkel. :-)

77. Toprengo (válaszként erre: 68. - Iculi71)
2014. jan. 10. 14:16
Próbálj meg egy 47 m2 -es pici lakásban elhelyezni egy járókát! Nálunk minden hely ki van használva, nem fér el egy járóka. Marad a szőnyeg és az odafigyelés. :-)
76. Zebra25 (válaszként erre: 65. - Anyumanyu007)
2014. jan. 10. 14:00
Szerintem ilyen nincs. Még egy felnőtt ember sem tud parancsszóra aludni:S
75. M0ncsa (válaszként erre: 73. - Nbandus)
2014. jan. 10. 13:58

:DDD

Hogyne :D Szerinted hany masodperc alatt zugna le onnet, vagy kapna bele a kesbe? :p

2014. jan. 10. 13:58
Amíg kisebb volt, addig kendőbe kötöttem ha nagyon nem bírt magával, de mindig ott volt a közelemben és elfoglalta magát. Soha nem volt 1x sem járókában, nem is volt járókánk. Mindent megoldottam este amikor elaludt és ennyi.
73. nbandus (válaszként erre: 72. - M0ncsa)
2014. jan. 10. 13:34
Ültesd a konyhapultra :)
72. M0ncsa (válaszként erre: 68. - Iculi71)
2014. jan. 10. 12:54

Szerintem meg ritka az az eset, amikor a szulo mindent jol csinal :D Emberek vagyunk mind.


Biztos en is kovettem el hibakat (neha muszajbol raktam jarokaba, es igenis elmentem WC-re, hiaba orditott), igy hol megmarad, hol nem. Korabban sokkal tovabb bitra, de most gyakorolja a jarast (egyelore 1-1 lepest), imad fol-le maszni a kanapera es vissza, meg ugy egyaltalan barhova a lakasban. Nagy a terigenye (vajon kire lehet ilyen? :D), es gyakran nemhogy a jarokaban, de meg a nappali-konyha komboban sem marad meg, menne felfedezni. Na, ilyenkor ki a "hibas"? :)

Fozni is azert nehez vele, mert allandoan keri, emeljem fel - de nem azert, mert a kezemben akar lenni, hanem azert, hogy lassa, mit csinalok. Foldon meg nem tudok dolgozni, mert akkor pillanatok alatt szetszed mindent (megtisztitott zodseget, a hejat, akarmit). Szoval nem tudok okos lenni.


Alvas temaja: 6 honapos kora ota kulon szobaban alszik, addig kulon agya volt nalunk. Kutya baja, hacsak nincs valami baja (hasa, foga, akarmi), jol alszik. Ha meg baja van, egyikunk mellefekszik, amig megnyugszik. Pedig mi sem kapkodtuk el a gyerekvallalast :)

71. Nikk_1982 (válaszként erre: 65. - Anyumanyu007)
2014. jan. 10. 12:36

Azt se hagyd figyelmen kívül hogy a 8 hónapos kor a szeparációs szorongás időszaka. Ilyenkor a legtöbb (jól kötődő) gyerek nehezebben marad el egyedül. Pár hét/hónap és kinőheti.

Szerintem ha nem álmos nem fog aludni akármilyen szülői hatalommal parancsolod neki. A két nappali alvás célszerűbb lenne, közötte és utána meg jól lefárasztani.

Én cicin altattam, de én szerencsés vagyok ebből a szempontból mert az én fiam nagyjából ugyanakkor elalszik minden este akármilyen napja volt.

70. Iculi71 (válaszként erre: 65. - Anyumanyu007)
2014. jan. 10. 12:30
Miért nem alszik a pici a saját kiságyában?? Sokan még azt sem tartják helyesnek, ha a kisbaba és a szülők egy szobában alszanak, ezzel én mondjuk nem értek egyet, lehet azért, mert elég "öregen" szültem, és igazi szupertúlaggódóanyuka vagyok, nekünk a kiságy a mi szobánkban volt a fiunk másfél éves koráig, csak akkor raktuk át az ágyát a saját szobájába. De SOHA nem aludt velünk, köztünk, reggelig tudnám sorolni az okokat. Fontos hogy ne legyen betegesen szülőfüggő a gyerek, a nagyágyban együttalvással neki nem teszel jót leginkább, de persze a házaséleteteknek sem (bocs).... a gyereknek nem kell 24 órát a anyukája apukája "fenekében" lenni ahhoz hogy biztonságban érezze magát, ahhoz, hogy boldog legyen. Ahogy szokatjátok, az lesz a természetes neki. Én egy kicsit drasztikus lennék a helyedben, még nem késő változtatni, lesz kb. 1 kemény hetetek, de az megéri, hogy utána minden rendben legyen, és legyen egy boldog babád boldog anyukával apukával. Drukkolok!
2014. jan. 10. 12:29
Bocsánat,tavaly májusban... :)
68. Iculi71 (válaszként erre: 34. - M0ncsa)
2014. jan. 10. 12:20
Biztos van olyan nagyon speciális eset, hogy a szülő mindent jól csinál és a gyerek mégsem marad meg a járókában, de szerintem 10-ből 9x a szülő elkapatta a gyerekét és az a baj. De nem okoskodni vagy ítélkezni akarok, azzal nem segítek, inkább csak elmondom a saját példámat... bár az én fiam már 5 éves. Mikor kisbaba volt, nagyon vigyáztunk arra, hogy ne kapassuk el, mindig körbevettük sok játékkal a kiságyában ha épp nem vele volt időnk foglalkozni, amikor megkapta a járókáját akkor annak örömére külön új játékokat vettünk neki bele a járókába, hogy érezze, ő most szuper jó helyre került. Ha ki akart jönni a járókából azonnal kivettem, kicsit megszeretgettem és visszatettem... így nem érezte kényszernek hogy már pedig most neki ott kell lenni mint egy börtönben, hiszen ha jelzett ott voltam. Ahogy előttem az anyuka is mondta, fél szemem a gyereken volt, ill. én sokszor lakáson belül is át-átraktam a járókát ha úgy volt szükséges. Minden gond nélkül minden munkám megtudtam így csinálni, sőt pihenni is, irígyeltek is a barátnőim....hozzáteszem nagyon eleven izgága fiam van, nem egy nyugodt, egyhelyben üldögélő típus. Visszatérve a mondandóm elejére, lehet hogy ez a módszer nem válik be mindenkinek, de az biztos, ha valaki egész nap a gyerekét a karjában cipeli, az ne csodálkozzon, hogy az a gyerek a nap 24 órájában anya kajárban akar majd lenni, ez iszonyú butaság, már megbocsássatok!!!!!! Ill. magatokkal kitolás!!!! Egy 8 hónapos baba még nagyon pici, nevelhető, változtatható. Én javaslom megpróbálni a járókát új játékokkal, hátha bejön. És ne kapasd fel. Sok sikert!!
2014. jan. 10. 12:17
Sziasztok!Én idén májusban ikreket szültem,két kislány édesanyja lettem egyszerre.Ráadásul itt van párom előző kapcsolatából született kislánya,aki most múlt 7 éves.A nagylány suliban van napközben,a párom késő délutánig dolgozik.A nagylány suliban van napközben,a két pici meg egymásnak gagyog,nézik hogy a másik mit csinál...a házimunkát akkor szoktam elvégezni,mikor alszanak.
66. nbandus (válaszként erre: 65. - Anyumanyu007)
2014. jan. 10. 08:32
Az elalvásnál legyél következetes és kezd el a helyes irányba indítani. Rakd be az ágyába, és hagyd játszani, beszélni, bármit, de ne feküdj ott mellette. Én nagyon elrontottam a lányom alvási szokásait, és most már lassan 3 évesen nagyon nehéz ezen változtatni. Ha nem akarsz ott ülni vele minden este órákat, akkor most mondj nemet!!! :) Tényleg csak saját tapasztalat!
2014. jan. 9. 22:24

köszönöm a sok kedves tanácsot, nagyon aranyosak vagytok. Tényleg az lehet a gond, hogy soha nem hagytuk őt egyedül játszani, most 8 hónaposan azt látom, hogy hiába rakom le a játszó szőnyegre, nem érdekli és nem köti le őt a sok játék, inkább a küszöböt kaparja. egyedül nem marad el, sír.

Viszont az esti elalvás egyre nehezebb, velem laszik a nagy ágyban, lekapcsolom a tv.-t mindent, de ma negyed 11-ig ugrált, nevetgélt és játszott, na most persze egyedül is eljátszik csak ne keljen aludni. Mikortól lehet ráparancsolni egy babára, hogy na most kell aludnia, akkor is ha még nem álmos.Naponta még hármoszor alszik, lehet hogy ez a gond? Más 8-9 hónapos babát hogyan altatok el este?

64. Toprengo (válaszként erre: 63. - M0ncsa)
2014. jan. 9. 21:17
:-D
63. M0ncsa (válaszként erre: 51. - Gribedli***)
2014. jan. 9. 18:46

"Hetfo: agynemu (es torulkozo) csere

Kedd: portorles es ajtok/kilincsek

Szerda: szemetesek kiuritese es kitorlese/ujsagok szanalasa

Csutortok: felporszivozas

Pentek: felmosas


Ez csak egy minta, kedv szerint varialhato, minden lepesre 10 percet kell szanni"


Ezt mekkora lakasra szamoltak ki, 25 nm? Aki nalunk ezek barmelyiket megcsinalja 10 perc alatt (de rendesen, nem csak ott, ahol "latszik"), azonnal felveszem takaritononek :D

62. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 58. - Gribedli***)
2014. jan. 8. 09:30
Az is szokott lenni de egy ekkora babaval sok mindent nem lehet meg jatszani ha itthon van a tesó folyamatosan bohockodik neki es azt elvezi..
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook