Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit csináljak a cicámmal? fórum

Mit csináljak a cicámmal? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. syria (válaszként erre: 39. - Lara1984)
2014. jan. 8. 13:55

Miért döbbenet? Mert tárgyilagosan szembenéz a kegyetlen tényekkel?


Amúgy szerintem az a döbbenet, hogy valaki lakásban 11 macskát tart.

Imádom őket, kettő is van (a másodikat muszájból szereztem, hogy az idős cicám mentális állapotán javítsak); de mindennek van praktikus határa.

Kertes házban sem tartok macskafarmot, nemhogy lakásban.

39. Lara1984 (válaszként erre: 26. - Aville)
2014. jan. 6. 14:15
Micsoda empátia... Döbbenet! :/
38. Macsek. (válaszként erre: 31. - Mazsola13)
2014. jan. 6. 09:39

Jól hallottad.

Valóban nem szabad immunerősítőket adni.

37. Macsek. (válaszként erre: 26. - Aville)
2014. jan. 6. 09:38

Jaj, ne ijesztgesd szegényt!


A FIP szerencsére nem annyira fertőző, mint a FIV meg a FeLV.

Egyáltalán nem biztos, hogy a többi cica elkapta, sőt!!!

36. szikmár (válaszként erre: 19. - Mazsola13)
2014. jan. 5. 23:19
Hááát...én azt hallottam, hogy tudományosan nem teljesen tisztázott, de az látszik valószínűnek, hogy az arra hajlamos macskákban az enterális koronavírus mutációjaként alakul ki és elszaporodva okoz betegséget, mármint a FIP-et.A stressz, zsúfoltság szintén hajlamosító tényezõ, ha sok macska kis helyen összezárva él és a fertõzöttek testváladékaival nagyobb az érintkezés lehetõsége és így a fertõzésre sokkal nagyobb esély van.De nem a vírus károsít elsõsorban, hanem a vele összekapcsolódó immunrendszeri elemekkel együtt, immunkomplex formájában.
35. Mazsola13 (válaszként erre: 34. - Tejespite)
2014. jan. 5. 20:39

Uhh, és az sem volt gyógyítható? Sajnálom. :(

Nekünk is mindig sok cicánk volt, de erről a betegségről én is csak most olvastam.

2014. jan. 5. 20:29
Nekünk is volt egy FIP-es cicánk. Betegen került hozzánk, de abból kigyógyíttattuk, és egészséges, jól volt utána sokáig. Aztán felpuffadt stb, mondta a doki h FIP. Nagyon megijedtünk, mert akkor már nálunk volt Édesanyám cicája (anyukám halála után)és féltünk h elkapja. Azt mondta az orvos, h nem valószínű. Mi kértük, h ha van bármi ellenszere, próbáljuk meg akkor is, ha nem valószínű h elkapja.Akkor mondta, h létezik az az orrspray, nem 100 % egyáltalán a hatása, és irtó drága. Beadattuk. De sajnos azt a cicánkat is el kellett altatni, mert neki is elkezdett nőni a hasa, és állítólag teljesen más baja volt, a tünetei is mások voltak, vmi májbetegség. Nem volt fájdalma csak rendkívül kellemetlen érzés volt neki. Az állatorvosunk nagyon jó szakember és empatikus orvos volt, rá nem lehet panasz, más orvos is látta, ugyanazt mondta. Mindig volt macskánk, gyerek koromban és már az én családommal is, minimum 1 max 3. Tehát sok-sok cicánk volt az életem során, de soha egyik fenti betegségről nem hallottam előtte.
33. Mazsola13 (válaszként erre: 32. - Timycat)
2014. jan. 5. 20:17

Igazából neki mindegy, nem fogunk felesleges köröket futni vele. Úgysincs értelme. :(

Viszont lehet, hogy rákérdezek, hátha a többin segít.

32. timycat (válaszként erre: 31. - Mazsola13)
2014. jan. 5. 20:10
Ezt csak az állatorvos tudná megmondani, hogy melyik az igaz. Szerencsére nem vagyunk érintettek, szóval passz, de én úgy hallottam hogy erősíteni kell. De mivel nem vagyok állatorvos, nem kardoskodnék e mellett.
31. Mazsola13 (válaszként erre: 30. - Timycat)
2014. jan. 5. 20:03
Én pont úgy hallottam, hogy ilyenkor gyengíteni kell az immunrendszert.
2014. jan. 5. 19:35

Immunerősítés, semmi mást nem tehetsz. Ami a többi cicát illeti, lehet hogy elkapták, de sosem betegszenek meg, pusztán hordozók lesznek, náluk is topon kell tartani az immunrendszert, ennyit tudsz tenni.


A fertőtlenítés szerintem alap még egészséges állatoknál, ahogy az elkülönítés is ha valamelyik cica beteg.


Ami a vakcinát illeti, én most kaptam egy kölyök ragdollt, tegnap voltunk vele dokinál, érdeklődtem leukózis és FIP vakcina iránt is. A leukózis vakcinát csak vérvétel után ajánlotta, míg a FIP vakcinát feleslgesnek mondta, mert nazális úton adják, aminek a felét rögtön kitüsszenti a cica a többi meg vagy felszívódik vagy nem; ha pedig már eleve benne van a cicában a vírus akkor abszolút felesleges kör, sajnos.


Vegyél a cicáidnak immunerősítőt, valami spéci, erős cuccot, az állatorvos biztos tud ilyet ajánlani, nem olcsó dolog, de ha azt nézzük, hogy több cica van, akkor az ő gyógyíttatásuk pláne költséges, fárasztó és sajnos sokszor reménytelen küzdelem.

2014. jan. 5. 19:34
Szerető örökbefogadó gazdit keresek 6,5 éves,szobában tartott,szürke,tigrismintás cicámnak.Egészséges,mindent megeszik.Igazi bújós cica,sajnos ágyba szoktatott.Olyan helyet szeretnék neki elsősorban,ahol néha meglátogathatnám!
28. Mazsola13 (válaszként erre: 26. - Aville)
2014. jan. 5. 19:21

Mi sem akarjuk megvárni, hogy szenvedjen.

Sajnálom a cicádat, tudom milyen érzés, az én imádott cicám 6 éve pusztult el, én is ugyanúgy sírok még miatta. :(

Remélem nem lesz igazad, ezt az egyet is pokol lesz elveszíteni... :(

27. Mazsola13 (válaszként erre: 24. - Macsek.)
2014. jan. 5. 19:14

4 és fél éves. Olyan fiatal még... :(

Az a baj, hogy én sem vagyok erős. Csak bőgök itt egész nap.

Pedig most olyan jókedvűnek tűnik, persze gondolom a gyógyszerek miatt.

26. Aville
2014. jan. 5. 19:12

A cica meg fog halni. Nekünk is volt egy FIP-es cicánk, mi elaltattuk. 5 éve történt, van utána is cicánk, de még mindig sírok, ha eszembe jut. 1 éves volt. Akkor egyedül ő volt. Állatorvos meg mindenhol azt tanácsolták, h fél évig a fertőzés miatt ne legyen cicánk. Akkor is egy hatalmas Domestosos fertőtlenítés után (falak, bútorok) jöttek a következő cicák (2 db).

Sajnálom nagyon, szerintem a többi cicádból is fogsz elveszíteni... :((((

25. Mazsola13 (válaszként erre: 21. - Macsek.)
2014. jan. 5. 19:07
Milyen tesztre vittétek a cicát?
24. Macsek. (válaszként erre: 23. - Mazsola13)
2014. jan. 5. 19:05

Teljesen igazatok van. Ma már én is másképp csinálnám...Hamarabb elengedtem volna...Csak nem voltam hozzá elég erős :(

Sajnos ha már megjelent a folyadék a hasában, akkor vége :( Mennyi idős egyébként?

23. Mazsola13 (válaszként erre: 21. - Macsek.)
2014. jan. 5. 19:02

Köszönöm, akkor lehet, hogy lesznek még kérdéseim hozzád. :)

Pár hete azt vettük észre, hogy alig akar enni. Sosem volt annyira hű de nagy evő, úgyhogy nem gondoltunk rosszra. Aztán egyre jobban lefogyott. Elvittük orvoshoz, a vérvétel semmit sem mutatott. De ma reggelre felpuffadt a hasa. A doki mintát vett, innen tudjuk, mi a helyzet...

Nagyon sajnálom a cicádat! :( Azt hiszem, mi nem fogjuk őt szenvedtetni tovább...

22. Mazsola13 (válaszként erre: 18. - Lara1984)
2014. jan. 5. 18:47
Ez mondjuk elég érdekes, mindenhol azt lehet olvasni, hogy nagyon ragályos.
21. Macsek. (válaszként erre: 19. - Mazsola13)
2014. jan. 5. 18:44

A macskák többségében benne van a corona vírus, ami egy legyengült immunrendszerű cicánál FIP-pé mutálódhat. Ha már megjelent a FIP, akkor sajnos nincs visszaút, a cica meg fog halni.

Nekem is volt FIP-es cicám, a tünetek megjelenése után 3 hónapig küzdöttünk érte, de sajnos meghalt. :(

Volt akkor egy másik cicám is, ők együtt voltak, mindent közösen használtak. Nem különítettük el őket, de amikor a FIP-es cicám meghalt, a másikat elvittük egy tesztre. Negatív lett.

Egyébként hogy derült ki, hogy FIP-es? Teszt, vérvétel, hasi folyadékgyülem alapján? Vannak már tünetei?

Sajnos nagyon otthon vagyok FIP-ben, ha bármiben tudok segíteni, csak szólj.

20. Mazsola13 (válaszként erre: 18. - Lara1984)
2014. jan. 5. 18:38
11. Még... :(
19. Mazsola13 (válaszként erre: 15. - Szikmár)
2014. jan. 5. 18:35

Én úgy tudom, hogy a macskákban van ez a Corona-vírus, ami aztán olykor FIP-pé mutálódik.

Tehát ha ő most megfertőzte a többit, akkor sem biztos, hogy ők is betegek lesznek?

18. Lara1984 (válaszként erre: 16. - Mazsola13)
2014. jan. 5. 18:35

Wiki barátnénk oldalán. (Ott már ráfutottam több hibára, valótlanságra, ezért nem veszem szentírásnak az ottani infókat.)

Informálódj -ha szükségét érzed, akár több- állatorvostól, csak ezt tudom továbbra is ajánlani.


Írtad, hogy sok cicád van. Mennyi az a sok? :)

17. szikmár (válaszként erre: 13. - Lara1984)
2014. jan. 5. 18:29

Szia Lara1984,

Igazad van egyik állatorvos azt mondja szükséges, másik meg hogy a karantén nem szükséges, mivel a FIP közvetlenül nem fertőző betegség.Érdekes módon viszont a fertőtlenítést és a "dupla tisztántartást" mindegyik javasolja...

16. Mazsola13 (válaszként erre: 13. - Lara1984)
2014. jan. 5. 18:27
Ezt hol olvastad? Nekünk a doki azt mondta, hogy jó lenne elkülöníteni.
2014. jan. 5. 18:26
Hát..a legtöbb fertőzött macskában nem jelenik meg a FIP, ugyanis önmagában a vírus csak erős hasmenést okoz. Tünetmentes macskák is lehetnek hordozók és továbbadhatják más egyedeknek a vírust. A környezet és a lakás tisztán tartása azonban sokat segít.....
14. Mazsola13 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 5. 18:22
Én mondtam, hogy csináljuk, csak le lettem hurrogva. De akkor inkább nekiállok.
2014. jan. 5. 18:21

Az imént olvastam, hogy karantén nem szükséges (Szikmár hozzászólásával ellentétesen)... Fifty-fifty.

Itt, a fórumon, hacsak nem állatorvosra bukkansz, kedves fórumindító, nem szolgálhatunk neked érdemleges válasszal. A betegség, amiben a cicád szenved, sajnos nagyon komoly, ezért csakis orvostól érdemes információt és tanácsot elfogadni.

Kívánok neked sok-sok lelkieröt az elkövetkezendö idöszakra.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Mazsola13)
2014. jan. 5. 18:19
Nagytakarítás még az egészségeseknél sem árt, most meg főleg. De ti tudjátok.
2014. jan. 5. 18:18

De van védőoltás ellene, sőt elvileg minden tenyésztőnek be kellene adatni a cicáiknak.


A Primucell FIP vakcina egészséges macskák orrba történő vakcinázására szolgál.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook