Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Volt feleség, és a gyerektartás. fórum

Volt feleség, és a gyerektartás. (beszélgetős fórum)

1 2
18. cirmoscicajaj (válaszként erre: 12. - 8c40921157)
2014. jan. 5. 09:29
Ezzel nem volt probléma,a párom eddig mondhatni jól keresett,de hoztunk egy rossz döntést,ez a mi hibánk,6 hónapig munka nélküli volt,és most van neki 2 hónapja munkahelye.minimálért.A párom mindig is akart fizetni,fizetett is rendesen,ebből nem is volt soha probléma.
17. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Cirmoscicajaj)
2014. jan. 5. 09:29
Az már elég szomorú, ha két lányt huszonéves korban még lehet befolyásolni ebben az irányban. Ennyi idősen a "gyerekek" már pontosan tudják, hogy mi is történt/történik körülöttük. Ha akarnak, bármikor bármelyik szülővel tarthatják a kapcsolatot.
16. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Cirmoscicajaj)
2014. jan. 5. 09:27
Vannak ingyenes jogi tanácsadások, ott megkérdezhetitek. Tudtommal a 23 éves kor a határ. Egyébként a gyerektartás leszállítását is lehet kérni a körülmények megváltozása, ill.újabb gyermek születésekor. Figyelembe veszi a bíróság az összes gyerek darabszámát, úgy számolják ki a gyerektartás összegét.
15. 8c40921157 (válaszként erre: 13. - Cirmoscicajaj)
2014. jan. 5. 09:27

Neveli????

22 éves "gyerekeket"???

Ha azok a lányok nevelhetőek apjuk ellen, ám tegyék, majd az unokák megkérdezik, hogy ugyan a nagyapa hol van?

14. 8c40921157 (válaszként erre: 11. - Cirmoscicajaj)
2014. jan. 5. 09:26
Nem beszélve arról, hogy ti igazán nehezen éltek, és még mindig rólatok akarják lenyúzni azt, ami neki nem jár!
13. cirmoscicajaj (válaszként erre: 9. - Csinoska2012)
2014. jan. 5. 09:26
köszönöm.És,h ha tényleg az apjuk ellen neveli a lányokat?Akkor mit lehet tenni?ettől nagyon félünk
12. 8c40921157 (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2014. jan. 5. 09:24

Akkor már nem jár.

Sőt, ha pl. rendőrtisztire jár, és kap ellátmányt (vagy hogy nevezik), akkor se kell fizetni. Itt inkább az dominálhat, hogy van-e miből, és akar-e az apa fizetni, de nem tartásdíjat, hanem zsebpénzt.

2014. jan. 5. 09:24

a gyerekek 22 ill.23 évesek.A nagyobbik nem az iskola által ment ki.Azt mondta,ha nem talál semmi munkát akkor hazajön és folytatja a sulit,de olyan 1 évben gondolkodott.

tudom,h a taníttatás sokba kerül,de ha még erről is van szó,akkor sincs joga ilyen hangnemben levelekkel zaklatni a páromat,és fenyegetőzni.Amúgy meg senki nem halt még bele abba,hogy 1x nem mentek Görögo.-ba 2 hétre (5 fő)és abba sem,h a gyerek nem ment svédországba a barátjához,a másik gyerek meg Angliába a b.nőjéhez meglátogatni.

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Bowie)
2014. jan. 5. 09:21

De ha esetleg dolgoznak? Akkor is jár?

Mert ugye sok egyetemista a suli mellett is dolgozik, szerintem ekkor nem jár nekik.

De mondom, hogy én nem értek hozzá:)

2014. jan. 5. 09:20
Ahogy a gyerek fel függeszti tanulmányát,azzal megis szünteti a tartásdiját.Vigye csak az asszony perre, megnyeritek,mert jogtalanul vette fel,söt még vissza is fietetik vele amit igy vett át!
8. bowie (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2014. jan. 5. 09:18

az első szakma megszerzéséig jár, tehát egyetem végéig, amennyiben nappali tagozaton tanul a gyermek.

Nem számít, ha szakközépben szerzett egy szakmát, mert az egyetem magasabb végzettséghez segíti hozzá. a mesterkurzus is. szóval, ha nappalin tanulja, akkor kell fizetni.

7. a7dd008376 (válaszként erre: 1. - Cirmoscicajaj)
2014. jan. 5. 09:13

*nem bantani akarlak, de nem tudod ezek szerint, mennyibe kerul egy fiatal tanittatasa*

*ugy tudom, amennyiben nem tanul, akkor mar nem jar neki a gyermektartas*

*bemennek a birosagra fogadasi napon es konkretan erdeklodnek utana*

6. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Cirmoscicajaj)
2014. jan. 5. 09:11

Én nem igen értek ehhez, de azt gondolom, hogy a gyerektartás fizetésének is van egy korláta. Kor, tanulmányok, stb. Nem hinném, hogy a felfüggesztett tanulmányok idejére járna gyerektartás, illetve a mesterképzésre sem. Felnőtt "gyerekekről" van szó. Ilyen alapon még akár 35 éves korukig is fizethetne. Én hagynám, hogy bepereljen a volt párom.

Családi pótléknál is van korhatár, így azt gondolom, hogy a gyerektartásnál is.

Ennek utána kellene kérdezni.

2014. jan. 5. 09:11

A külföldön lévő után nem kell fizetni, ha ő ott nem tanul.

Nézd, itt tudnak esetleg segíteni, hogy nektek van e vmi teendőtök (de szerintem nektek kell kérni a külföldön lévő után a megszüntetést):


[link]

2014. jan. 5. 09:09
Mennyi évessek a gyerekek?
2014. jan. 5. 09:08
Addig kell fizetni, amíg a gyerek nappali tagozaton tanul.
2. 8c40921157 (válaszként erre: 1. - Cirmoscicajaj)
2014. jan. 5. 09:05
A lány külföldön tanul vagy dolgozik?
2014. jan. 5. 09:01

a párom elvált,van két szép gyermeke.Mind a 2 "gyerek"egyetemre jár.Jól tanulnak,szépek,okosak,kedvesek.

az idősebbik lánynak,már van diplomája,jelenleg mester kurzuson van.a "kicsi"még a harmad éves.

Az egyik gyerek felfüggesztette tanulmányait,külföldön van.

A párom min. béres.(2 hónapja),dolgozik mint egy állat fizetése nagy részét levonják gyerektartásra.De az asszony még az utolsó utáni bőrt is le akarja rólunk húzni.A külföldön tartozkodó gyerek után is követeli a gyerektartást.Azzal fenyegeti a páromat,h ha nem adja oda neki,perre viszi a dolgot,és azt mondja majd a gyerekeknek,h az apjuk ilyen-olyan szemét,és azért nem fizet mert nem érdeklik tovább.ügyvédre pedig nincs pénzünk.(már előre látom,h a párom fizet majd mint a kisangyal,mert nem akar még jobban eltávolodni a gyerekektől)A párom fizette a gyerektartás 20 éven keresztül,(rendszeresen többet fizetett mint amit anno megítéltek,csak,hogy a gyerekeknek minden meglegyen.)névnapi,szülinapi,karácsonyi ajándék stb.szóval nem hanyagoltuk el őket.havonta 1x jöttek mindig,este jöttek,másnap délután mentek.Na most ott tartunk,h 2 hónapja felénk sem nézett a kicsi.Az ex és családja,úgy állnak anyagilag,h most gondoltak eggyet és kimentek a nagyobbik gyerekhez, karácsonyra(nem szomszédos ország olyan 2-3000 km)+minden évben Görögország 2 hét.(+még a gyerekek szoktak év közben menni erre-arra)Ezt csak azért írom,mert nem az utolsó kenyérre kell nekik a 2 tartásdíj.Már azt sem tudom mit csináljak,2-en vagyunk,min. béresek,albérlet,a téli hónapok,mint mindenhol,szörnyűek.Rossz a konvektorunk,a gáz fogy de 14-16 fok van a lakásban,óvatosan 70-re saccoltuk a rezsit,de nincs pénzünk másik albérletbe menni.dec.hónapban pl.annyit melóztunk,h 5 egész napot nem töltöttünk együtt.

Gyereket akartunk,szeptemberben,de mivelez a dolog történt,már az is elmarad egyenlőre.

Ha valaki volt már ilyen helyzetben,vagy ismerőse,jó lenne ha tudna segíteni,h ilyenkor mit lehet tenni.köszönöm.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook