Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Évszámokat hogyan tanuljak legkönnyebben? fórum

Évszámokat hogyan tanuljak legkönnyebben? (tudásbázis kérdés)

2016. jan. 23. 11:20

Végeztem történelem szakot is, volt, hogy 800 évszám, pontosabban nappal ellátott dátum volt a beugró a vizsgára.

Így érdemes tanulni:

felírod őket egy-egy cédulára, egyik oldalára az évszámot, a másikra az eseményt és folyamatosan húzol belőle. Érdemes párban csinálni vagy többen és egymást kérdezgetni. Nekünk mindig ez volt a vizsga előtti nap.


Egyetemi mennyiségben nem lehet összeadogatni meg egyéb, középiskolás játékokhoz folyamodni. Ez nem csak arról szól, hogy mikor volt a mohácsi csata meg az Aranybulla kiadása.

8. kristo_f (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2016. jan. 15. 10:24

Ez igy túl egyszerű

Apám, na az ő nevelési mődszere volt hatásos

Tanulj fiam, este kikérdezem. Ha nem ment, nyakonvágás. :)

Tizenévesen tudtam minden király urakodásának éveit, mettöl meddig. De utáltam akkor!

Később bizony annál többet kamatoztattam belőle, mint történelem, mint magyar irodalombol

7. 9345b11ecc (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2016. jan. 15. 02:15

Tökéletes válasz.


Csak azért szóltam hozzá, mert sokan még nem olvasták.

6. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - 79e24cd861)
2014. jan. 4. 19:14

Akkor jön a gyakorlás vagy minek szólítsam.

1222=egy tucat+a kedvenc számom.

1526. augusztus 29.= a férjem szülinapjából a nap+ennyi évesen lett diplomám+ebben a hónapban voltam Berlinben+szülinapom napjából le vonok 1-et.

Ez soknak tűnik így:)))

Na, én valami ilyesmit szoktam.


Telefonszámoknál is:)

anyukám+én+a fiam:)


Persze itt tudni kell, hogy a nevezetes számoknál mi a fontos.

5. 79e24cd861 (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2014. jan. 4. 18:57
Szerencsére nem olyan ez a rész, hogy semmit nem tudok. Van sok pl személy meg fogalom meg évszám is ami megy csak van pár olyan évszám ami egyszerűen nem ragad meg :)
2014. jan. 4. 18:51
Sehogy!! Ezek az évszámok!!! Annyira utáltam....
2014. jan. 4. 16:14

Ha nincs alaptudás, akkor a 2 nap elég kevés lesz...

Nem tudom, hogy kell megtanulni, mert nekem megy tanulás nélkül is.

Ha jól gondolom, akkor kötöm mindig valamihez, általában a számomra fontos számokhoz.

2014. jan. 4. 14:02
Hétfőn írok egy mondhatom úgy, hogy vizsgát (töri adattár), amiben lesznek nevek, fogalmak, topográfia és évszámok. Eleve nem vagyok oda a töriért...Még az első hárommal még megbirkózok (átolvasom többször, ennél többet nem tudok tenni) de az évszámokkal bajban vagyok. Hogy lehet a legegyszerűbben megtanulni az évszámokat? Hogy menjen is :D (2 napom van a dolgozatig)
2014. jan. 4. 14:02
Évszámokat hogyan tanuljak legkönnyebben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook